Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2008 o 23:18, Łeber napisał:

Zauważ, że PS3 także ma możliwość odpalenia gier z PS2 i PSX. Poza tym kupno konsoli
jest jak inwestycja na rynku, zawsze trzeba przewidzieć co się stanie za jakiś czas z
konsolą, czy jej biblioteka gier powiększy się o znaczące i markowe tytuły, czy też pozostanie
bez zmian wszystko, należy wziąć także pod uwagę inny rozwój techniki, na przykład komputerowy,
czy też odbiorników TV z HD, które już teraz są tanie, a niedługo będą jeszcze tańsze
i bardziej rozpowszechnione, w tym momencie zmierzamy do Blue-Ray''a, PS3- najtańszy
odtwarzacz gier i filmów w wysokiej rozdzielczości, aktualnie nie opłaca się kupować
filmów na płytkach BR, (ciut drogie), ale z czasem wszystko tanieje, w tym punkcie także
trzeba patrzeć przyszłościowo. A co najważniejsze, są opublikowane plany wydawnicze różnych
firm, które produkują killery na zabawkę Sony, taki MGS4, FFXII, Haze, KZ2 i wiele, wiele
innych, gry za jakiś czas wyjdą, spora część w tym roku już i zapowiadają się bardzo
smakowicie. Choć obecnie też jest wiele dobrych gier.

Ja kupiłem konsole ze względu na nowe pozycje, które ukażą się w przyszłości, na koszty
oraz na rozwój filmów w HD.


Widze, że kupiłeś konsolę i próbujesz umocnić w sobie poczucie dobrze wydanej kasy. Brniesz dalej uciekając się w dziwne argumenty, aczkolwiek czasami sensowne. Stanieją pewne rzeczy, to fakt ale czyż nie wyjdą do tego czasu inne środki zastępcze teraz drogich produktów? Móisz przyszłościowe rozwiązanie i tym podobne, a nie bierzesz pod uwagę tego że te gry moga wyjść nieudanie, innymi słowy słabe? Szlag wszystko trafi, jak gołębia na dachu. Uważałbym w ferowaniu wyroków, pozycja Sony nie jest już tak silna jak kiedyś, ale widze że nadal ma oddanych fanów, nic tylko pogratulować takiego klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 23:18, Łeber napisał:

Zauważ, że PS3 także ma możliwość odpalenia gier z PS2 i PSX.

nieprawda. wszystkie obecnie sprzedawane przez sony modele ps3 NIE MAJA mozliwosci odpalania gier z ps2. funkcjonalnosc ta zostala usnieta.

Dnia 20.03.2008 o 23:18, Łeber napisał:

Poza tym kupno konsoli jest jak inwestycja na rynku, zawsze trzeba przewidzieć co się stanie za jakiś czas z
konsolą, czy jej biblioteka gier powiększy się o znaczące i markowe tytuły, czy też pozostanie
bez zmian

prosze, piszesz jakby to byl rynek papierow wartosciowych. tu nie ma nic do inwestowania bo NIC nie mozna zyskac.
- jesli nie wiadomo czy na dana konsole pojawia sie ciekawe tytuly, bede idiota kupujac ja teraz
- jesli wiem ze za kilka(nascie) miesiecy na dana konsole pojawia sie fajne tytuly jednak obecnie nie widze nic ciekawego dla siebie, takze bede idiota kupujac ja teraz bo PRZEPLACE.
to nie jest limitowana edycja ferrari ktorej za rok juz nie kupie. za rok bede mogl kupic ta sama konsole za polowe ceny i wykonana w lepszej technologii produkcyjnej.

jedyny sens kupowania konsoli jest jesli TU I TERAZ jej potrzebuje i bede mial co z nia robic. jesli wiadomo ze kolejne wersje sprzetu beda coraz lepsze oraz coraz tansze, a obecnie jest mi on potrzebny "na grzyba" to kupowanie go na zapas jest wyrazem skrajnej glupoty, zwanej czasem fanboismem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:48, master matrox napisał:

Panie i Panowie - moje marzenie wreszcie się spełniło!
Od dnia wczorajszego, konkretnie godziny 20:30 jestem posiadaczem Playstation 3


No, nareszcie xD Miałeś mieć PS3 trzy miesiące temu ;p Pozostaje mi jedynie pogratulować zakupu. Nie mogę uwierzyć, że to się stało ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 23:22, Paweł10 napisał:

Jak do Xboxa dodają:
# Xbox Live Silver
# Xbox Live Gold (30''sto dniowy Trial)

to ten Xbox Live Silver jest na zawsze? Można za darmo włączać internet? A czym się różni
Silver od Gold?

Silver jest na zawsze. Jak masz Golda, to możesz grać online. Na Silver możesz jedynie rozmawiać i ściągać demka itp. Czasami jest tak, że demo jakiejś gry jest dostępne dla Silver dopiero po tygodniu, a dla Golda jest w dniu premiery.

Dnia 20.03.2008 o 23:22, Paweł10 napisał:

Jak ktoś gra w coś na Xboxie, to może zagrać z kimś, kto gra na PS3?

Niestety nie ma takiego czegoś, a szkoda.

Dnia 20.03.2008 o 23:22, Paweł10 napisał:

Jaki internet jest lepszy: Xbox Live czy 1Mega do PS3?

Ja mam 512kb i jest idealnie. Żadnych lagów nie ma. Mam oczywiście X360, więc Live ;P

Dnia 20.03.2008 o 23:22, Paweł10 napisał:

Cały czas nie wiem czy wziąć PS3 czy Xboxa...
Najbardziej chcę pograć w GTA4, a to jest na tym i na tym...

Na Xie będą ekskluzywne dodatki, na które Microsoft wyłożył kupę kasy. Ciekawe, co to będzie ;)

Dnia 20.03.2008 o 23:22, Paweł10 napisał:

Na PS3 jest większy dysk, Blue-Ray itp.
Trochę się boję, że Xbox mógłby mi się popsuć, a nie chciałbym czekać na naprawę (no
chyba, że dadzą mi jakąś grę:D )

Czekasz 2-3 tygodnie. W ramach rekompensaty dostajesz grę lub zdrapkę na Xbox Live Gold 3 m-ce. Tak ludzie piszą na forach.

Dnia 20.03.2008 o 23:22, Paweł10 napisał:

Na PS3 można mieć Linuxa i włączać wszystko tak jak na komputerze? A można mieć np emulator
PS2 i będą gry działać?

Emulator jest po prostu normalnie, nie że musisz sobie coś ściągać.

Dnia 20.03.2008 o 23:22, Paweł10 napisał:

Na Xboxie tak nie ma?
a jaki tam jest internet? Też można normalnie przeglądać wszystkie strony internetowe?
Da się podłączyć mysz i klawiaturę?

Do X360 możesz podłączać jedynie akcesoria dedykowane, czyli wyprodukowane przez Microsoft.

Dnia 20.03.2008 o 23:22, Paweł10 napisał:

a z jaką prędkością ściągają się rzeczy z Xbox Live?

Z maksymalną prędkością twojego łącza.

Dnia 20.03.2008 o 23:22, Paweł10 napisał:

Która konsola będzie lepsza, żeby pograć w jakieś wyścigi i bijatyki (najlepiej DBZ)

X360. Do wyścigów jest świetny pad, bo ma analogowe tylne przyciski spustu. Chyba wiesz, co to oznacza ;P

Dnia 20.03.2008 o 23:22, Paweł10 napisał:

Szkoda, że nikt, kogo znam, nie ma Xboxa albo PS3 (mógłbym zobaczyć, co mi się bardziej
spodoba)
Wygląd (dla mnie) ma lepsze PS3 i na Xboxa pad jest jakiś dziwny (nie wiem czy będę umiał
na tym grać)

Dlaczego dziwny? xD Bardzo wygodny jest i mi się gra świetnie. Kwestia przyzwyczajenia.

Dnia 20.03.2008 o 23:22, Paweł10 napisał:

a da się jakąś konsolę podłączyć do laptopa?

Ale w jakim celu? Jeśli do wyświetlenia na nim obrazu, to można bo w lapkach są gniazda VGA. Możesz podłączyć właśnie kablem VGA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 00:12, bojanzaw napisał:

> Da się podłączyć mysz i klawiaturę?
Do X360 możesz podłączać jedynie akcesoria dedykowane, czyli wyprodukowane przez Microsoft.


Nie wiem kto Cię w błąd wprowadził, ale fajnie byłoby, gdybyś nieprawdziwych informacji nie powielał. Każda klawiatura USB będzie działała z 360. Mysz nie wiem czy działa (wątpię) ale jeśli tak, to też dowolna. Twojej "teorii" przeczy też to, że np. gitar nie produkuje MS. Joysticki też produkują inne firmy (m.in. Nyko). Można z powodzeniem kupić słuchawki od Turtle Beach. Przykłady można mnożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2008 o 00:12, bojanzaw napisał:

> Na PS3 można mieć Linuxa i włączać wszystko tak jak na komputerze? A można mieć
np emulator
> PS2 i będą gry działać?
Emulator jest po prostu normalnie, nie że musisz sobie coś ściągać.


Jest emulator PS2 na PS3 40GB?

Chyba PS3 lepsze, bo nie trzeba płacić za internet...
No, ale ok. 150zł na 13 miesięcy Xbox Live można dać :)

Jak się da podłączyć do laptopa, to dobrze :)
A gdzie będą lepiej wyglądać gry: na laptopie czy na zwykłym telewizorze (chyba 32")

Co tu wziąć...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze takie pytanie:
Wystarczy przycisków na padzie?
Jak gram w TDU, to na prawie całej klawiaturze coś się robi :D
a gdzie gra więcej ludzi przez internet: Xbox czy PS3?

Może wziąłbym Xboxa?
Do grania jest dobry :)
a skąd wiedzieć, który jest dobry i się nie będzie psuł?
Na Xboxa miał być jakiś DBZ do grania przez internet :)
No i Xbox jest tańszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 07:45, Paweł10 napisał:

Jest emulator PS2 na PS3 40GB?


Jest emulator w wersji 40GB ale dostępne są tylko w USA...

Dnia 21.03.2008 o 07:45, Paweł10 napisał:

Jak się da podłączyć do laptopa, to dobrze :)
A gdzie będą lepiej wyglądać gry: na laptopie czy na zwykłym telewizorze (chyba 32")


Jeśli telewizor ma rozdzielczość HD ready to lepiej na telewizorku

Dnia 21.03.2008 o 07:45, Paweł10 napisał:

Co tu wziąć...?


PS3......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 21:23, Mateusz9214 napisał:

> też przekonałem na to rodziców, po czym po roku zrobiłem... upgrade kompa :D:D
Ja prawie mam tak samo, ale ojciec sam wyskoczył z myślą żeby kompa wymienić na co ja
padłem, bo to zawsze ja o to musiałem zabiegać xD a tak to sobie poczekam jeszcze trochę
i kasę odłożoną na kompa zainwestuje w gitarę elektryczna :D

U mnie to było tak, że pogodziłem się z myślą, że X360 to moja platforma do grania, a PC do pracy, ale moją matkę strasznie wkurzał wiatrak w starym komputerze (w którego coś wpadło i robiło straszny hałas, a ja nigdy nie miałem czasu żeby go wyczyścić :p) i na święta się mnie pyta, co by lepiej było kupić stacjonarny, czy laptopa - ja takie sytuacje zawsze wykorzystuje i półtora miesiąca później miałem już komputer ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2008 o 09:14, syriusz.b napisał:

>
U mnie to było tak, że pogodziłem się z myślą, że X360 to moja platforma do grania, a
PC do pracy, ale moją matkę strasznie wkurzał wiatrak w starym komputerze (w którego
coś wpadło i robiło straszny hałas, a ja nigdy nie miałem czasu żeby go wyczyścić :p)
i na święta się mnie pyta, co by lepiej było kupić stacjonarny, czy laptopa - ja takie
sytuacje zawsze wykorzystuje i półtora miesiąca później miałem już komputer ^^



Hmm i to bardzo dobrego... No nic idę pogadać z mamą co o tym sądzi, i tak w tej rozmowie jestem na straconej pozycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2008 o 23:38, Ciastuś napisał:

nieprawda. wszystkie obecnie sprzedawane przez sony modele ps3 NIE MAJA mozliwosci odpalania
gier z ps2. funkcjonalnosc ta zostala usnieta.

Tu się mylisz.

Dnia 20.03.2008 o 23:38, Ciastuś napisał:

> bez zmian
prosze, piszesz jakby to byl rynek papierow wartosciowych. tu nie ma nic do inwestowania
bo NIC nie mozna zyskac.

Można zyskać- miła i przyjemną zabawę, a stracić też można, jeżeli na ową konsole nie będzie jakiś miodzio gier, to stracisz wydane pieniądze, bo pójdą w tym momencie w błoto.

Dnia 20.03.2008 o 23:38, Ciastuś napisał:

- jesli nie wiadomo czy na dana konsole pojawia sie ciekawe tytuly, bede idiota kupujac
ja teraz

Zgadzam się z tobą, ale wiele osób już w momencie premiery zakupiło ten produkt mimo, że nie było zbyt wielu tytułów itp.

Dnia 20.03.2008 o 23:38, Ciastuś napisał:

- jesli wiem ze za kilka(nascie) miesiecy na dana konsole pojawia sie fajne tytuly jednak
obecnie nie widze nic ciekawego dla siebie, takze bede idiota kupujac ja teraz bo PRZEPLACE.

Tylko weź pod uwagę, że większość młodszych użytkowników ową konsole dostaje z jakiejś okazji, sami sobie tego nie kupią. A osoby pracujące i zarabiające już na siebie mogą mieć taki komfort.

Dnia 20.03.2008 o 23:38, Ciastuś napisał:


jedyny sens kupowania konsoli jest jesli TU I TERAZ jej potrzebuje i bede mial co z nia
robic.jesli wiadomo ze kolejne wersje sprzetu beda coraz lepsze oraz coraz tansze,
a obecnie jest mi on potrzebny "na grzyba" to kupowanie go na zapas jest wyrazem skrajnej
glupoty, zwanej czasem fanboismem.

W 100% się zgadzam, ale patrz wyżej. Chociaż może z tego wynikać, że ludzie kupujący w dniu premiery, a nawet parę miesięcy po niej (czyt. np 3) mogą uznać za debili lub kompletnych fanów tejże marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciastuś, wybacz, ale powinieneś od swoich rozmówców wymagać pewnego poziomu. Chyba, że naprawdę chcesz komuś ciągle tłumaczyć podstawowe rzeczy jak przedszkolakowi. To Ty powinieneś być tym, który skończy tę dyskusję.

Dodam od siebie, że kupno konsoli dopiero kiedy wyjdą jakieś interesujące nas tytuły jest opłacalne tylko dla osób co mają mało pieniędzy.
Ale jak ktoś teraz kupi PS3 czy Xboksa 360 tak czy inaczej będzie mógł już grać w naprawdę dobre gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie 2 pytanka mianowicie:
Wszystkie gry na X360 są po angielsku czy sa jakies spolszczenia??
A drugie ile kosztuje usługa Xbox Live?
Bo chciałem kupic x360, ale najpierw chcę sie dowiedzieć ile mnie to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 10:12, bzuq99 napisał:

Ja mam takie 2 pytanka mianowicie:
Wszystkie gry na X360 są po angielsku czy sa jakies spolszczenia??


Jest parę gier spolszczonych, np. Forza Motorsport 2.

Dnia 21.03.2008 o 10:12, bzuq99 napisał:

A drugie ile kosztuje usługa Xbox Live?
Bo chciałem kupic x360, ale najpierw chcę sie dowiedzieć ile mnie to wyjdzie.


Za rok grania zapłacisz ok. 150 zł - ceny z Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 10:12, bzuq99 napisał:

Ja mam takie 2 pytanka mianowicie:
Wszystkie gry na X360 są po angielsku czy sa jakies spolszczenia??

Są gry i po polsku i po angielsku. Tych drugich jest więcej.

Dnia 21.03.2008 o 10:12, bzuq99 napisał:

A drugie ile kosztuje usługa Xbox Live?

Usługa XBox Live Gold kosztuje (wedle Allegro) około 135 - 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE!!!

ja swoje ps3 bede miał w czerwcu znaczy mam kase żeby kupić juz teraz ale doszłem do wniosku że jak teraz mało co sie ucze to jak bede miał jeszcze ps3 to wogole oleje szkołe także bezpieczniej w czerwcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do walki pomiędzy DVD (Xbox 360) a Blu-Rayem (PlayStation 3) - zabawne, że posiadacze konsoli Sony często stawiają ich napęd za jeden z głównych pozytywów, podczas gry w High-End''owych komputerach jakoś nie widzę, żeby montowano inne napędy niż DVD (prawda MLODY2K6?). :) Chyba, że ktoś koniecznie chce oglądać filmy, ale to raczej tyczy się małej garstki ludzi.

Czyli co, dla posiadaczy znacznie już silniejszego sprzętu (komputer vs PS3) gigantyczna pojemność nośnika nie jest aż tak potrzebna =] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 12:49, Dincooo napisał:

Co do walki pomiędzy DVD (Xbox 360) a Blu-Rayem (PlayStation 3) - zabawne, że posiadacze
konsoli Sony często stawiają ich napęd za jeden z głównych pozytywów, podczas gry w High-End''owych
komputerach jakoś nie widzę, żeby montowano inne napędy niż DVD (prawda MLODY2K6?). :)
Chyba, że ktoś koniecznie chce oglądać filmy, ale to raczej tyczy się małej garstki ludzi.

Czyli co, dla posiadaczy znacznie już silniejszego sprzętu (komputer vs PS3) gigantyczna
pojemność nośnika nie jest aż tak potrzebna =] ?


Ja sie z toba w zupelnosci zgadzam. Wiekszosc osob podnieca sie tylko napedem blueray,. pytanie czy stac ich na te filmy. A co do gier. Gryn na PS3 mozna wyliczyc na palcach. A do wszystkich. Konsole sluza przedewszystkim do grania a nie tak jak wy sie podnicacie PS3 i bluray

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gryn na PS3 mozna wyliczyc na palcach.

wszystko można wyliczyć na palcach

Dnia 21.03.2008 o 13:18, MLODY2K6 napisał:

A do wszystkich. Konsole sluza przedewszystkim do grania a nie tak jak wy sie podnicacie
PS3 i bluray


służą, ale jeśli mogą też spełniać inne fajowe funkcje, to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas muszę biegać z kablem od PC do Xboxa. Chcę mieć podłączone do internetu obydwie rzeczy naraz. Co muszę zrobić/zakupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się