Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2008 o 14:42, des1og napisał:

I tu niestety się mylisz ;P. Sam używam monitora o formacie 4:3 i w niektórych grach
obraz jest wyświetlany na całym ekranie (przykładowo Call of Duty 4 bądź PGR 3), w innych
zaś występują pasy na górze i dole (np. Gearsy). Wszystko zależy od tego, czy dany tytuł
został "zoptymalizowany" pod tradycyjny format ekranu.

A duże te pasy są?
Gdybym kupił monitor panoramiczny to by tych pasów już nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy polecacie Xboxa 360? Planuję zakupic, ale nie wiem czy się opłaca...
Coś tam słyszałam, że teraz będzie wszystko na napęd Blue-ray i nie wiem czy Xboxy nie będą już nieaktualne i nie trzeba będzie nowych wersji kupowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 15:48, 332 napisał:

Czy polecacie Xboxa 360? Planuję zakupic, ale nie wiem czy się opłaca...
Coś tam słyszałam, że teraz będzie wszystko na napęd Blue-ray i nie wiem czy Xboxy nie
będą już nieaktualne i nie trzeba będzie nowych wersji kupowac...

bardziej opłaci się kupic PS3 ta konsola dopiero się rozkrenca to jest zakup na pzyszłos a xboxy jak juz wspomniałes niema blue-ray i długo nie utszyma się na rynku bo ile mozna upychać gry na DVD9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 16:05, marekjjjjj napisał:

bardziej opłaci się kupic PS3 ta konsola dopiero się rozkrenca to jest zakup na pzyszłos


Właśnie, kupisz teraz PS3 i będziesz na miał maga napęd na ''przyszłoś'' :D.

Dnia 25.03.2008 o 16:05, marekjjjjj napisał:

a xboxy jak juz wspomniałes niema blue-ray i długo nie utszyma się na rynku bo ile mozna
upychać gry na DVD9


No przecież już prawie gry na niego nie wychodzą, ta konsola jest za słaba, PS3 uciągnie 35GB tekstur na raz.
Więc bierz PS3, będziesz miał na ''przysz-łoś''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 15:42, pawciooo23 napisał:

A duże te pasy są?


Zależy od przekątnej ekranu. Na moim 19 calowym monitorze mają wysokość około 3 cm.

Dnia 25.03.2008 o 15:42, pawciooo23 napisał:

Gdybym kupił monitor panoramiczny to by tych pasów już nie było?


Tak, pasy zniknęłyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 16:05, marekjjjjj napisał:

bardziej opłaci się kupic PS3 ta konsola dopiero się rozkrenca to jest zakup na pzyszłos
a xboxy jak juz wspomniałes niema blue-ray i długo nie utszyma się na rynku bo ile mozna
upychać gry na DVD9


Już ty się nie martw o to. Developerzy sobie poradzą z tym ;) Jednak ty chyba nie umiesz utrzymać słownika ortograficznego w ręku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 17:16, bojanzaw napisał:

> bardziej opłaci się kupic PS3 ta konsola dopiero się rozkrenca to jest zakup na
pzyszłos
> a xboxy jak juz wspomniałes niema blue-ray i długo nie utszyma się na rynku bo
ile mozna
> upychać gry na DVD9

Już ty się nie martw o to. Developerzy sobie poradzą z tym ;) Jednak ty chyba nie umiesz
utrzymać słownika ortograficznego w ręku...

morze przez jakiś czas ale nie za długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2008 o 17:57, marekjjjjj napisał:

> Jednak ty chyba nie
umiesz
> utrzymać słownika ortograficznego w ręku...
morze przez jakiś czas ale nie za długo

ciężki co ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 17:57, marekjjjjj napisał:

> Już ty się nie martw o to. Developerzy sobie poradzą z tym ;) Jednak ty chyba nie
umiesz
> utrzymać słownika ortograficznego w ręku...
morze przez jakiś czas ale nie za długo


Pożyjemy, zobaczymy. Ty może jednak weź do ręki ten słownik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 18:05, bojanzaw napisał:

> > Już ty się nie martw o to. Developerzy sobie poradzą z tym ;) Jednak ty chyba
nie
> umiesz
> > utrzymać słownika ortograficznego w ręku...
> morze przez jakiś czas ale nie za długo

Pożyjemy, zobaczymy. Ty może jednak weź do ręki ten słownik...

ha.ha.ha nie opchodzi mnie to co myszlisz o mojej pisowni ze jesteś posiadaczem konsoli xbox 360 nie zmienia to faktu ze PS3 jest dużo lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy naprawde jestescie tacy dzwini. Nie podniecajcie sie tym ze PS3 ma naped bluray. Gadacie ze nośniki DVD9 nie długo nie wystarcza. Wcale nie. Gry będa jeszcze bardzo długo na nich wychodzic a to ze PS3 ma bluray o niczym nie swiadczy. Mozecie podawac ze gry zajumuja duzo wiecej ok z tym sie zgodze ale wezcie pod uwage ze sa to exclusivy tylko na PS3 i nie wyjda one ani na komputery ani na X360. Zachwalacie PS3 jakie to ona ma mozliwosci, coz z tego jezeli to jest przyrost tresci nad forma. Developerzy nie sa w stanie w pelni wykorzystac 2 rdzeni a co dopiero 3 w X360 i 6 w PS3. Fakt dobrym pomyslem jest naped bluray ale mi osobiscie jest on do niczego nie potrzebny, gdyz tak jak wpsomnialem telewizora FULL HD nie mam i nie zamierzam kupowac. Zastanowmy sie dlaczego gry SONY tak wiele zajmuja?? A to dlatego ze firma chce byc innowacyjna ale na sile. Zauwazcie ze tytuly EA ktre wychodza na X360 i PS3 zamuja juz tyle samo czyli DVD9 ale SONY ma BLUARY wiec to musi byc nagrane na drozszej plycie. Tak jak mowilem wczesniej potencjalny klient kupujacy konsole musi sie zastanowic:
1. Do czego ta konsola ma byc czy do grania czy do ogladania filmow czy moze do przegladania internetu???
Ja uwazam ze konsola ma sluzyc przedewszystkim do grania. Jak chce obejzec film mam komputer, chce posiedziec na necie rowniez mam komputer.
2. Na ktora platforme jest wiecej gier?? Zdecydowanie na X360
3. Ktore gry sa tansze. X360 wygrywa z PS3.

Ja tydzien temu kupilem sobie X360 i jestem bardzo z niego zadowolony, caly czas jest podlaczony pod internet dema sciagam w mgnieniu oka, nie jest taki glosny jak wiele osob nie wiedzac mowi. Dlatgo uwazam ze dla osoby ktra chce naprawde pograc w wiele tytulow X360 bedzie jak znalazl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widząc że rozpętałą się kolejna wojna fanboyów chciał bym wam coś przedstawić:
http://www.1up.com/do/feature?cId=3155393
http://www.1up.com/do/featu re?pager.offset=1&cId=3155393
http://www.1up.com/do/feature?pager.offset=2&cId=3155 393
Te obrazki powinny trochę uspokoić wiernch firmie sony.
Zwróccie uwagę na lepszą grafikę i żywsze kolory w Xboxie.
Wynika teraz że mimo BD playstation nie widać jakoś lepszej grafiki na konsolce Japończyków.
Trzeba się pogodzić z tym że czasy playstation już zgasły od dwójki.
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 18:28, MLODY2K6 napisał:

1. Do czego ta konsola ma byc czy do grania czy do ogladania filmow czy moze do przegladania
internetu???
Ja uwazam ze konsola ma sluzyc przedewszystkim do grania. Jak chce obejzec film mam
komputer, chce posiedziec na necie rowniez mam komputer.
2. Na ktora platforme jest wiecej gier?? Zdecydowanie na X360
3. Ktore gry sa tansze. X360 wygrywa z PS3.

Widzisz, to są argumenty dosyć proste do przebicia. X360 jest nieco dłużej na rynku + M$ nie traci na produkcji konsoli tyle co Sony, więc może sobie pozwolićna tanie gry. To samo z ich ilością, X360 jest po prostu dłużej.
A co do filmów... Na X360 przecież bez problemu można ściągnąć film w HD i to za całkiem niezłą kwotę :)

Dnia 25.03.2008 o 18:28, MLODY2K6 napisał:

Ja tydzien temu kupilem sobie X360 i jestem bardzo z niego zadowolony, caly czas jest
podlaczony pod internet dema sciagam w mgnieniu oka, nie jest taki glosny jak wiele osob
nie wiedzac mowi. Dlatgo uwazam ze dla osoby ktra chce naprawde pograc w wiele tytulow
X360 bedzie jak znalazl

No cóż, mój X360 jest cichy wtedy, kiedy zatnie się w nim płyta - jakimś cudem wszystko dalej działa pomimo, iż płyta w środku po prostu stoi. I tak przez nawet pół godziny... a potem znowu się rozkręca :) Co jak co, ale takiej technologii to chyba jeszcze nikt nie widział :>

pawciooo23
Pokazałeś sporo staroci, kiedy to jeszcze twórcy nie byli w stanie porządnie programować na konsolkę Sony (nie licząc EA/EA Sports itd., które do dzisiaj sobie z tym nie radzi) - w nowych grach gry na PS3 już raczej nadążają za tymi z X360 pod względem grafiki ;-)

Naturalnie osobiście wciąż polecam X360, ale jakoś za fanboya nie uchodzę, więc poczuwam się do obrony konsolki Sony przed lekko bezsensownymi atakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 18:52, WorldWar3PL napisał:

No cóż, mój X360 jest cichy wtedy, kiedy zatnie się w nim płyta - jakimś cudem wszystko
dalej działa pomimo, iż płyta w środku po prostu stoi. I tak przez nawet pół godziny...
a potem znowu się rozkręca :) Co jak co, ale takiej technologii to chyba jeszcze nikt
nie widział :>

ona się nie zacina :D po prostu jak przez dłuższy czas konsola nic nie musi doczytywać z krążka to system zatrzymuje czytnik i dlatego jest ciszej. jak programiści dobrze rozplanują grę to da się dość długo grać ze "stojącą" płytką. o ile dobrze pamiętam to grając w Tomb Raider Anniversary słyszałem dość dużo ciszy :)

Dnia 25.03.2008 o 18:52, WorldWar3PL napisał:


pawciooo23
Pokazałeś sporo staroci, kiedy to jeszcze twórcy nie byli w stanie porządnie programować
na konsolkę Sony (nie licząc EA/EA Sports itd., które do dzisiaj sobie z tym nie radzi)
- w nowych grach gry na PS3 już raczej nadążają za tymi z X360 pod względem grafiki ;-)

no, to jest już coś! nadążają :D podczas gdy rzekomo powinny miażdżyć i wgniatać w ziemię urywając jednocześnie kask i zostawiając xboksa lata świetlne z tyłu ;)

ja tam nadal się pytam, co nam po tych wszystkich "blurejach" i siedmiu rdzeniach, jak graficznie ps3 nie ma po prostu technicznych podstaw by "miażdżyć i grzebać konkurencję żywcem"? siedem rdzeni. fajnie, może na fizykę czy AI kiedyś ktoś będzie potrafił to dobrze spożytkować, ale na dzień dzisiejszy to jest po prostu mocno przereklamowany kawałek (bądź co bądź solidnego) sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 19:08, penny napisał:

ona się nie zacina :D po prostu jak przez dłuższy czas konsola nic nie musi doczytywać
z krążka to system zatrzymuje czytnik i dlatego jest ciszej. jak programiści dobrze rozplanują
grę to da się dość długo grać ze "stojącą" płytką. o ile dobrze pamiętam to grając w
Tomb Raider Anniversary słyszałem dość dużo ciszy :)

Nie zacina się? Sugerujesz, że głośne "HRTHRHr-CRACK-TRTRTRTR" i spowolnienie "Ziuuu-trtrtrtrHrhrhrhr" to zaplanowane zatrzymanie płyty, hę? ;-) Zwykłe postoje o których mówisz miałem parę razy no i cóż... bardzo się różniły od tego, co mówię.

Dnia 25.03.2008 o 19:08, penny napisał:

> pawciooo23
> Pokazałeś sporo staroci, kiedy to jeszcze twórcy nie byli w stanie porządnie programować

> na konsolkę Sony (nie licząc EA/EA Sports itd., które do dzisiaj sobie z tym nie
radzi)
> - w nowych grach gry na PS3 już raczej nadążają za tymi z X360 pod względem grafiki
;-)
no, to jest już coś! nadążają :D podczas gdy rzekomo powinny miażdżyć i wgniatać
w ziemię urywając jednocześnie kask i zostawiając xboksa lata świetlne z tyłu ;)

No wiesz, multiplatformy imo powinny wyglądać tak samo. Co do exclusive''ów PS3 ciężko mi się wypowiadać - imo nie wyglądają lepiej od gier na X360, ale wg posiadaczy PS3 jest na odwrót...

Dnia 25.03.2008 o 19:08, penny napisał:

ja tam nadal się pytam, co nam po tych wszystkich "blurejach" i siedmiu rdzeniach, jak
graficznie ps3 nie ma po prostu technicznych podstaw by "miażdżyć i grzebać konkurencję
żywcem"? siedem rdzeni. fajnie, może na fizykę czy AI kiedyś ktoś będzie potrafił to
dobrze spożytkować, ale na dzień dzisiejszy to jest po prostu mocno przereklamowany kawałek
(bądź co bądź solidnego) sprzętu.

Czyli pozostaje posiadaczom PS3 czekać, hę? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 19:11, WorldWar3PL napisał:

> Tomb Raider Anniversary słyszałem dość dużo ciszy :)
Nie zacina się? Sugerujesz, że głośne "HRTHRHr-CRACK-TRTRTRTR" i spowolnienie "Ziuuu-trtrtrtrHrhrhrhr"


to już wyjaśnia dlaczego w Tomb Raiderze jest cicho :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 19:11, WorldWar3PL napisał:

Nie zacina się? Sugerujesz, że głośne "HRTHRHr-CRACK-TRTRTRTR" i spowolnienie "Ziuuu-trtrtrtrHrhrhrhr"
to zaplanowane zatrzymanie płyty, hę? ;-) Zwykłe postoje o których mówisz miałem parę
razy no i cóż... bardzo się różniły od tego, co mówię.

próbuję sobie te dźwięki odtworzyć, tylko nie jestem pewien czy brzmią jak u mnie ;)
w każdym bądź razie są podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 18:52, WorldWar3PL napisał:

pawciooo23
Pokazałeś sporo staroci, kiedy to jeszcze twórcy nie byli w stanie porządnie programować
na konsolkę Sony (nie licząc EA/EA Sports itd., które do dzisiaj sobie z tym nie radzi)
- w nowych grach gry na PS3 już raczej nadążają za tymi z X360 pod względem grafiki ;-)

Naturalnie osobiście wciąż polecam X360, ale jakoś za fanboya nie uchodzę, więc poczuwam
się do obrony konsolki Sony przed lekko bezsensownymi atakami :)

No ja fanboyem też nie chcę być nastawiam się na trzy konsole Wii Xbox360 i PS3.
Jednak nie lubię jak któś prowadzi bez sensu dyskusię i spamuję i upiera się na swoim.
Co prawda ekslusivy będą miały grafikę trochę lepszą ponieważ Przygotowywują na początku na konsole sony jednak spojrzeć na grafikę GoW i będzie porywnywalna.Po prostu programiści ne umią wykorzystać rdzeni playstation.A tak poza tym to microsoft przygotował lepsze zaplecze dla twórców gier takie jak Direct 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 18:17, marekjjjjj napisał:

ha.ha.ha nie opchodzi mnie to co myszlisz o mojej pisowni ze jesteś posiadaczem konsoli
xbox 360 nie zmienia to faktu ze PS3 jest dużo lepsza

Chciałem Tobie przypomnieć, że piszesz na publicznym forum. W netykiecie jest wpis odnoszący się do podstaw poprawnej pisowni :/ A co do Twoich poglądów na temat PS3, to postaraj się zrozumieć: nie ma czegoś takiego jak lepsza czy gorsza konsola. Każda ma swoich wielbicieli, stałych graczy związanych z jedną marką. Każda też ma coś, czego nie ma konkurencja. Teraz napiszę do wszystkich ludzi prezentujących podobny tok myślenia: dorośnijcie! Nie zachowujcie się jak dziesięcioletnie dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 06:50, pawciooo23 napisał:

No ja fanboyem też nie chcę być nastawiam się na trzy konsole Wii Xbox360 i PS3.


A ja ci mogę z czystym sumieniem polecić Wii. Prawie wszyscy posiadacze X360 i PS3 plują się, że Wii ma słabą grafikę blablabla. Grafikę ma bardzo dobrą - patrz RE4, Mario Galaxy. Grając na Wii, nie będziesz patrzył, czy na trzecim centymetrze kamienia leży kropelka wody, czy nie. Będziesz po prostu zatopiony w miodnym machaniu Wiimote''m. Miałem tą konsolę i gdybym miał kasę, to chętnie bym do niej wrócił ^^ Teraz mam X360 i jestem bardzo zadowolony. Mam starszą wersję - Core i jakoś nie widzę, żeby mi się przegrzewała - pozdro fanboye Sony :* Obojętnie, co kupisz - Wii, X360, czy PS3 - i tak będziesz zadowolony w 100% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się