Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2008 o 10:18, bojanzaw napisał:

> No ja fanboyem też nie chcę być nastawiam się na trzy konsole Wii Xbox360 i PS3.


A ja ci mogę z czystym sumieniem polecić Wii. Prawie wszyscy posiadacze X360 i PS3 plują
się, że Wii ma słabą grafikę blablabla. Grafikę ma bardzo dobrą - patrz RE4, Mario Galaxy.
Grając na Wii, nie będziesz patrzył, czy na trzecim centymetrze kamienia leży kropelka
wody, czy nie. Będziesz po prostu zatopiony w miodnym machaniu Wiimote''m. Miałem tą
konsolę i gdybym miał kasę, to chętnie bym do niej wrócił ^^

A w co będzie grał jak przejdize Mariana, Zelde i Metroida? RE4 mógł mieć na poprzedniej generacji, zbliżające się konwersje poprzednich Residentów to znów tylko odgrzewane kotlety, którym sterowanie wiilotem nie jest potrzebne (w RE4 je rozumiem). Oprócz tego zostaje masa popierdółek, a tego nie warto mieć jeśli nie ma się przynajmniej drugiego kontrolera i sporej liczby znajomych z czasem wolnym 24/7 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 10:33, Shini napisał:

A w co będzie grał jak przejdize Mariana, Zelde i Metroida? RE4 mógł mieć na poprzedniej
generacji, zbliżające się konwersje poprzednich Residentów to znów tylko odgrzewane kotlety,
którym sterowanie wiilotem nie jest potrzebne (w RE4 je rozumiem). Oprócz tego zostaje
masa popierdółek, a tego nie warto mieć jeśli nie ma się przynajmniej drugiego kontrolera
i sporej liczby znajomych z czasem wolnym 24/7 ;)


Ta masa popierdółek jest ciekawa, np. Cooking Mama, WarioWare. Wiesz, nie każdy musi być hardkorowym graczem :P Jeśli on lubi takie gry, to Wii będzie dla niego idealne ^^ Wii jest fajne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest fajne i w ogóle, ale ile można? Oprócz super fanbojów Ninny raczej każdy się po pewnym czasie znudzi ;) Już słychać takie głosy wśród ludzi na forum N+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 10:54, Shini napisał:

Owszem, jest fajne i w ogóle, ale ile można? Oprócz super fanbojów Ninny raczej każdy
się po pewnym czasie znudzi ;) Już słychać takie głosy wśród ludzi na forum N+.


Wiesz, to tam zależy od tego, co dana gra oferuje. Wiadomo, że jak jakieś słabe te minigierki, to nikomu się nie będzie chciało grać :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 10:18, bojanzaw napisał:

A ja ci mogę z czystym sumieniem polecić Wii. Prawie wszyscy posiadacze X360 i PS3 plują
się, że Wii ma słabą grafikę blablabla. Grafikę ma bardzo dobrą - patrz RE4, Mario Galaxy.

i niby te 2-3 wyjatki decyduja o tym ze grafika na wii jest "bardzo dobra"? dosc szalone zalozenie. zelda, metroid i mario maja owszem grafike mila dla oka (i sa zreszta rewelacyjnymi grami) ale reszta tytulow nie ma juz czym w kwestii grafiki zablysnac (w sumie to wiekszosc nie-first-party gier nie blyszczy w zadnej kategorii - sa cienkie jak pupa weza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 13:13, Ciastuś napisał:

i niby te 2-3 wyjatki decyduja o tym ze grafika na wii jest "bardzo dobra"? dosc szalone
zalozenie. zelda, metroid i mario maja owszem grafike mila dla oka (i sa zreszta rewelacyjnymi
grami) ale reszta tytulow nie ma juz czym w kwestii grafiki zablysnac (w sumie to wiekszosc
nie-first-party gier nie blyszczy w zadnej kategorii - sa cienkie jak pupa weza).


Geez, podałem 2 przykłady. Jeżeli ktoś stawia na super zabawę i nie jest mu potrzebna mega grafa typu UE3, to może sobie kupić Wii O_o Miałem to i wiem ile funu daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem że Wii jest super grałem u kolegi w Wii sports która mnie zachwyciła a grfika jak dla mnie nie musi być next genowa tylko ma być przyjemna dla oka a grafika na niej spełnia warunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 13:17, bojanzaw napisał:

Geez, podałem 2 przykłady.


a co, potrafisz ich podac 50 :)? przypomne, ze to ty twierdzisz ze gry na wii (ogolnie, nie dwie konkretne) maja "bardzo dobra grafike" wbrew temu co "prawie wszyscy posiadacze x360 i ps3 pluja".

ja nie mowie slowem o super zabawie ani o tym czy grafika w grach jest wazna. polemizuje tylko z proba wmawiania ze gry na wii maja "bardzo dobra grafike". poniewaz
a) gier ktore wygladaja ladnie (slowo "bardzo" pomine) mozna ledwo wymienic kilka.
b) przecietna gra (a mowimy o wszystkich grach na wii a nie wyjatkach) wyglada zle, w porywach przecietnie

i zeby bylo jasne - gra nie musi jechac na ue3 zeby wygladac bardzo ladnie. shadow of the colossus byl sliczny a wyszedl na ps2. artstyle panie, artstyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 14:12, Ciastuś napisał:

> Geez, podałem 2 przykłady.

a co, potrafisz ich podac 50 :)? przypomne, ze to ty twierdzisz ze gry na wii (ogolnie,
nie dwie konkretne) maja "bardzo dobra grafike" wbrew temu co "prawie wszyscy posiadacze
x360 i ps3 pluja".

Dla mnie ta grafika jest bardzo ładna. Nie czepiam się tego, że tam nie widać tego, a tu tego, że nie ma antyaliasingu, full cieni itp. Na możliwości tej konsoli grafika jest bardzo ładna ;)

Dnia 26.03.2008 o 14:12, Ciastuś napisał:

i zeby bylo jasne - gra nie musi jechac na ue3 zeby wygladac bardzo ladnie.

przenośnia2win <_<

Dnia 26.03.2008 o 14:12, Ciastuś napisał:

shadow of the colossus byl sliczny a wyszedl na ps2. artstyle panie, artstyle...

Kosztem czego? Framerate''u, panie, framerate''u :)

P.S. Chcesz się kłócić o to wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, bo w sumie to jest tak. Wii jest prorodzinne i dla have fun. A PS3 i Xbox 360 dają inną rozrywkę, bardziej dla "dojżałych". Osobiście nie lubię gier typu Mario, czy jakieś inne przerobione platformówki. Gry jak dla mnie muszą być z ikrą. Mnie tylko fun nie wystarcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 16:15, Łeber napisał:

Widzisz, bo w sumie to jest tak. Wii jest prorodzinne i dla have fun. A PS3 i Xbox 360
dają inną rozrywkę, bardziej dla "dojżałych". Osobiście nie lubię gier typu Mario, czy
jakieś inne przerobione platformówki. Gry jak dla mnie muszą być z ikrą. Mnie tylko fun
nie wystarcza :)


Kwestia gustu. Nie każdy przecież musi się zagrywać w te gry dla bardziej dojrzałych. Jedni lubią takie, drudzy takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, a ja sobie dzisiaj ściągnąłem demo Lost Planet - w wersji online.

I powiem szczerze, że sam multi (bo więcej ocenić nie mogę) jest nawet fajny :) Przyjemnie się gra, choć nie ukrywam że kamera i szybkość celowania jak dla mnie kuleją, no i miejscami śnieg jest zbyt jaskrawy. Mechy fajnie się zachowują, choć brak mi jakiś karabinów, a nie tylko ''heavy artillery''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeden mech ma tez karabin chocaz wlasciwie to jest to chyba kosiarka...
ogolem sa trzy rodzaje tych mechow (w tym demie): z lufami, z dzialkem plazmowym i taki z dzialem i kosiarka( z tego ostatniego da sie zdejmowac te bronie)...
co do broni noszonych to jest ich sporawo no i kilka rodzaji granatow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu ukończyłem po raz pierwszy Dead Rising, (choć głownie dla archivów, bo spóźniłem się na ważne wydarzenie fabularne, przez co skopałem całą intrygę), ale za to miałem trochę czasu do wymasterowania Franka/ensteina, przez co teraz łatwiej się gra (ot piłka mechaniczna od Clowna i kilka książeczek + zabawkowy laserowy mieczyk i można bezproblemowo czyścić w nocy korytarze Supermarketu). I właśnie mam pytanie, (bo jeszcze do tego nie doszedłem) czy w dalszej części gry będzie można wyjechać poza ten market?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: obecnie PS3 wg moich źródeł kosztuje 1299 zł. Czy prócz jednego Sixaxisa dostajemy coś jeszcze do kompletu czy drugi pad trzeba dokupić? (gier tam chyba ni ma...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 19:06, Sarturias napisał:

Mam pytanko: obecnie PS3 wg moich źródeł kosztuje 1299 zł. Czy prócz jednego Sixaxisa
dostajemy coś jeszcze do kompletu czy drugi pad trzeba dokupić? (gier tam chyba ni ma...)


Tak, to już tradycja sony że nie dają dwóch padów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 19:19, Dincooo napisał:

Czy Operation Flashpoint 2 jest exclusive''m na komputery PC? Bo nie widzę żadnych zapowiedzi
na konsolę.. Mylę się?


Z tego co pamietam narazie zostal zapowiedziany tylko na PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - ciągle waham się nad kupnem konsoli. Postanowiłem sporządzić listę gier, w które chcę / będę chciał zagrać. Muszę przyznać, że tych gier jest więcej niż myślałem:

--> gry, w które koniecznie będę chciał zagrać:
Mass Effect
Assassin''s Creed
Fable 2
GTA IV
Gothic 4
Fallout 3
Far Cry 2
Halo 3
Need for Speed: Prostreet
FIFA08
Bioshock
Forza 2
Viva Pinata
Gears of War 2
Bishock 2

-gry, w które będę chciał zagrać również.. choć trochę mniej chętnie :):

Ghost Recon Advanced Warfighter 2
Ghost Recon Advanced Warfighter
Rainbow Six Vegas (2)
Crackdown
Fight Night Round 3
Saints Row
Test Drive Unlimited
Project Gotham Racing 4
Kameo
Skate
Gears of War
Call of Duty 3
Oblivion
Guitar Hero 3
Devil May Cry

Sporo tego.. :D Jak widać to właśnie Xbox 360 jest konsolą dla mnie, na PS3 miałbym znacznie mniej gier, w które chciałbym koniecznie zagrać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się