Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Chciałbym zapytać się Was drodzy koledzy i koleżanki(?). Chciałbym kupić którąś z Next Genowych konsol. Tutaj zaczyna się problem. Którą konsolę kupić ? Jak na razie dysponuję kwotą 400 zł. Mam nadzieję, że uda mi się sprzedać PS2. Za konsole wpadłoby pewnie 350-400 zł bo to PS2 Slim razem z 8 oryginalnymi grami, Swap Magicem i kierownicą i kilkoma kopiami zapasowymi. Poradźcie mi gdzie uderzyć by sprzedać bez problemów PS2 i co kupić po jej sprzedaży ? Dzięki za odpowiedzi ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi być obiektywnym, bo sam posiadam tylko jedną konsolę.
Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie gry właściwie lubisz. jRPG? Póki co jest ich najwięcej (w sumie to tylko) na X360, ale ten gatunek od zawsze był domeną Playstation. Polecam pochodzić po kolegach i po sklepach, popatrzeć, pograć i podjąć decyzję.
Obie konsole mają podobne możliwości. Największą różnicą jest cena.
PS3 to ponoć koszt 1500 zł, nie orientuję się za dobrze w temacie tej konsoli.
X360 natomiast za ~770 zł dostaniesz wersję Arcade (bez dysku twardego). Możesz takowy dokupić za 200 zł. Premium dostaniesz już za 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 15:56, WorldWar3PL napisał:


No tak racja. Jestem do płytek przyzwyczajony i zapomniałem o tym szczególe. Ale nie wiem jak to jest dokładnie w Xbox live i czy nie można pobierać tego samego kilka razy.Bo w X360 dysk nie jest duży a dokupienie też dużo kosztuje (Chodzi mi o dyski które oferuje M$). Z drugiej strony na PS3 masz film na płytce i sie nie marwisz. A w polsce sobie troche poczekasz zanim film się ściągnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 14:00, Tomek1120 napisał:

Da się jakoś podłączyć PS3 do monitora przez D-Sub? Bo myślę czy by nie kupić niedługo
a nie wiem jak by to wyglądało na moim 15'' CRT. Chociaż myślę nad HP 22'' z hdmi. GTA
już za 2 dni a ja jeszcze nie mam konsoli.


Sam monitor z wejściem D-Sub i próbowałem konsole podpiąć, ale się nie da. To znaczy się da, ale niestety będzie to trochę kosztować - potrzebna jest D-Sub > DVI, które niestety są trudno dostępne i drogie (ok. 45 zł). Potem trzeba jeszcze dodatkowo kupić kabel HDMI > DVI i dopiero możemy cieszyć się obrazem na takim monitorze. Ja jednak zrezygnowałem, za dużo roboty, plus jeszcze trzeba kupić przejściówkę Optyczne > Jack, bo konsola ma tylko wejście optyczne do dźwięku. Ja tam na razie pomęczę sie na monitorze, może w przyszłym roku kupię BenQ 24" Full HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie tak długo. Wbrew pozorom filmy ciągnie się dosyć szybko ;-)
Niestety, sam nie wiem, czy można ściągnąć film po wykasowaniu. Wydaje mi się, że działa to bardziej na zasadzie ''wypożyczalni'' - oglądamy i możemy kasować. W końcu filmy są tanie jak barszcz. A jeżeli można je ściągać kilka razy... no cóż, lecę chyba na allegro kupować MS, bo naprawdę się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 15:58, Miluś napisał:


PS3 40GB kupisz za około 1500zł a Starter Pack (40GB z dwiema grami i dodatkowym padem) za około 1800.
PS2 sprzedaj na allegro, najlepiej na aukcji bo możesz więcej wyciągnąć. Jednak jeśli mimo wszystko będziesz miał mało kasy to kupuj Xkloca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 16:06, WorldWar3PL napisał:


A ile taki film zajmuje? Jestem bardzo ciewakawy bo skoro szybko się sciąga to albo masz szybkiego neta albo te filmy mało ważą. I nie wiem jak to jest z Xbox live bo nie mam. Wiem, że na PSS można sciągać po kilka razy (do 5 razy chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam filmy z wypożyczalni mają blokadę regionalną. Czyli o wypożyczeniu filmów z Xbox Live na terenie Polski nie ma raczej mowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 16:16, Kurammi napisał:

Jak dobrze pamiętam filmy z wypożyczalni mają blokadę regionalną. Czyli o wypożyczeniu
filmów z Xbox Live na terenie Polski nie ma raczej mowy...

już ty się o to nie martw :) filmy działają jak trzeba - dostępne są te, które są z Twojego regionu z profilu XBL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 16:13, Fanagir napisał:

>
A ile taki film zajmuje? Jestem bardzo ciewakawy bo skoro szybko się sciąga to albo masz
szybkiego neta albo te filmy mało ważą. I nie wiem jak to jest z Xbox live bo nie mam.
Wiem, że na PSS można sciągać po kilka razy (do 5 razy chyba).

pełnometrażowy film w rozdzielczości SD to z tego co do tej pory przyuważyłem to 1 do 2GB. oczywiście w HD już jest ''nieco'' więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 17:23, Tomek1120 napisał:

Dzięki. Czyli najpierw kupię monitor a później PS3.

Polecam monitor Samsung 2032MW Syncmaster 20 do PC jak i do konsoli nadaje się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 16:05, master matrox napisał:

> Da się jakoś podłączyć PS3 do monitora przez D-Sub? Bo myślę czy by nie kupić niedługo

> a nie wiem jak by to wyglądało na moim 15'' CRT. Chociaż myślę nad HP 22'' z hdmi.
GTA
> już za 2 dni a ja jeszcze nie mam konsoli.

Sam monitor z wejściem D-Sub i próbowałem konsole podpiąć, ale się nie da. To znaczy
się da, ale niestety będzie to trochę kosztować - potrzebna jest D-Sub > DVI, które
niestety są trudno dostępne i drogie (ok. 45 zł). Potem trzeba jeszcze dodatkowo kupić
kabel HDMI > DVI i dopiero możemy cieszyć się obrazem na takim monitorze. Ja jednak
zrezygnowałem, za dużo roboty, plus jeszcze trzeba kupić przejściówkę Optyczne > Jack,
bo konsola ma tylko wejście optyczne do dźwięku. Ja tam na razie pomęczę sie na monitorze,
może w przyszłym roku kupię BenQ 24" Full HD.


probowalem tego patentu w sklepie na podobnym monitorze jak moj- nie udalo sie. Poza tym ciezko dostac niektore przejsciowki (ich koszt+ kable przeliczyl mi facet w media m. - 200 zł,chociaz bylo to w zeszlym roku).Powiedzial mi,ze zamiana sygnalu z cyfrowego na analogowy w wiekszosci przypadkow konczy sie fiaskiem. Wolalem dolozyc te pieniadze do tv.Oplacalo sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mój post spotkął siez kompletnym niezrozumieniem.

Dnia 27.04.2008 o 00:22, Ciastuś napisał:

sprzedajac ci x360 nikt nie gwarantowal ci (np adnotacja na pudelku) polskiego live.


A co z zapewnieniami, ze będzie? że juz niedlugo, ale cialge niewiadomo kiedy.

Dnia 27.04.2008 o 00:22, Ciastuś napisał:

rece mi opadaja jak slysze takie argumenty.... czyli co, jak gra nie ma multiplayera to przed kradzieza ratuje > cie odrobina satysfakcji?


Nie, napisałem to w kontekscie, że nie mogę wykorzystać w pełni produkt za, ktory placę w pełni co skrzętnie pominełeś. Tu juz nie chodzi o sam multi, ale chocby o możliwość ściągnięcai paycha do Bullego, darmowych dodatkó do gier etc.

Dnia 27.04.2008 o 00:22, Ciastuś napisał:

moze i 100 lat... pogodz sie z tym albo sprzedaj konsole


Z takim podejściem to zamiast Live dostaniesz kupę trucin i będziesz w oczach M$ z tego bardzo zadowolony.

Dnia 27.04.2008 o 00:22, Ciastuś napisał:

i za zadnego live nie placiles bo jest to usluga platna oddzielnie.


Silver też jest płatny oddzielnie a w tym patche, darmowe bonusy etc?

Dnia 27.04.2008 o 00:22, Ciastuś napisał:

zapewniam ze zalozenie konta z brytyjskim adresem to nieporownywalnie mniejsze wykroczenie niz granie na piratach.


Tak, ale jest łamaniem prawa. a konta potem i tak Ci nie przeniosą na PL. Nie zdziwiłbym sie gdyby jakoś potem po IP doszli i zaczeli banować konta polaków w uk.

Dnia 27.04.2008 o 00:22, Ciastuś napisał:

zabawne ze to jest dla ciebie wiekszym problemem niz piractwo


Czy gdzies napisalem ze je popieram czy gram na piratach?

Dziwne, że juz chyba rok od premiery ixa nie ma naszego Liva a Sony uporało sie ze swoim systemmem zaraz po premierze konsoli, hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam takie pytanie odnośnie X360, mianowicie chodzi mi o możliwości podłączenia do Tv i amplitunera. Jeżeli jest w Arcade i Premium wyjście HDMI, to czy idzie nim zarówno dżwięk jak i obraz?
Zależy mi na podłączeniu konsoli do zewnętrznego wzmacniacza kablem optycznym.
Jeżeli idzie tylko obraz, to czy ma dodatkowe wyjście optyczne na dźwięk czy może na czincz?
Niestey w telewizorze mam tylko wyjscie DVI zeby podłączyć konsole, ale przejściówka lub kabel to nie problem.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 12:17, maniekk napisał:

Mam takie pytanie odnośnie X360, mianowicie chodzi mi o możliwości podłączenia do Tv
i amplitunera. Jeżeli jest w Arcade i Premium wyjście HDMI, to czy idzie nim zarówno
dżwięk jak i obraz?

tak, po HDMI idzie jednoczesnie cyfrowe video i audio. mozesz wiec
a) wpiac hdmi do telewizora a nastepnie wyprowadzic audio z telewizora (ale malo ktory tv ma optical out)
b) wpiac hdmi do amplitunera a/v i z niego wyprowadzic osobno audio i video (najlepsze rozwiazanie)

Dnia 28.04.2008 o 12:17, maniekk napisał:

Zależy mi na podłączeniu konsoli do zewnętrznego wzmacniacza kablem optycznym.
Jeżeli idzie tylko obraz, to czy ma dodatkowe wyjście optyczne na dźwięk czy może na
czincz?

jezeli twoj amplituner nie ma wyjscia hdmi (czy ogolnie jakiegos dobrego video) to mozesz jeszcze zakupic oficjalna przystawke do konsoli zwana "hdmi adapter". poniewaz jest ona mniejsza niz wtyczka zwyklego kabel a/v konsoli, mozliwe jest wlozenie jej w port a/v konsoli i starcza jeszcze miejsca na wpiecie kabla hdmi. przystawka hdmi adapter ma dwa czincze audio + optical out, wiec bylbys ustawiony :)

Dnia 28.04.2008 o 12:17, maniekk napisał:

Niestey w telewizorze mam tylko wyjscie DVI

no to potrzebujesz albo amplitunera a/v albo owej przystawki. dvi nie przesyla dzwieku, wiec nie wyprowadzisz go w ten sposob laczac po hdmi tylko konsole z tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś fajnego zestawu głośników do ixa. Kłopot, że kompletnie się na tym nie znam. Mój pokoik ma jakoś 4 na 5 metrów. Mam TV Samsunga R82, ktory ma tam jakaś opcje, ktora symuluje dxwięk 5.1. Zastanawia mnei co brać, widzę, że niektózy są zadowleni z zestawów 2.1, jak to sie przekłada na tą moja symulacje 5.1? TV z tyłu ma zaślepkę a tam pisze Audio - ocb? Może być troche kłopotu z prawidłowym rozstawieniem głośników (nie wiem jak ono dokładnie wygląda to prawidłowe rozstawienie) - dwa tylne były by zaraz za głową, przy czym dwa z prodzu blizej TV, moze to tak być?

Te głośniki zebraly bardzo dobre oceny http://www.ultima.pl/Glosniki_Logitech_Z_5500/i3208/
Po wypłacie będzie mnei na je stać, ale chętnie poznałbym opinei innych czy coś tańszego nie będzie spisywało sie równie dobrze? No i ile jest takiego kalba w tym zestawie? Niechciałbym by po zakupie okazalo się, że za mało.

Teraz tak patrze jeszcze na ten model, ale sam nie wiem - co to za bezprzewodowosć kiedy i tak musze je do prądu podłaczyć? http://www.ultima.pl/Glosniki_Logitech_Z_5450_THX_Wireless_bezprzewodowe_glosniki_/i 3546/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:35, Ceteris Paribus napisał:

Teraz tak patrze jeszcze na ten model, ale sam nie wiem - co to za bezprzewodowosć kiedy
i tak musze je do prądu podłaczyć? http://www.ultima.pl/Glosniki_Logitech_Z_5450_THX_Wireless_bezprzewodowe_glosniki_/i
3546/

Taka że jak masz mieszkanie za kikanaście tysięcy dolarów to nie musisz się bać że zepsujesz/będziesz coś odkręcać.
Lecz dla mnie to po prostu jest fanaberia jeżeli nie mieszka się w takim mieszkaniu, bierzesz jakieś tańsze przewodowe, upychasz je gdzieś nie musisz się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 16:40, Black Monday napisał:

Lecz dla mnie to po prostu jest fanaberia jeżeli nie mieszka się w takim mieszkaniu,
bierzesz jakieś tańsze przewodowe, upychasz je gdzieś nie musisz się martwić.


No to nie jest dla mnei żądnen problem - upchac kable. Zastanawai mnie tylko ich długość. Ile mogą mieć metrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się