Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Możecie mi jeszcze powiedzieć czy w którejś z konsol X360/PS3 jest od razu kabel dzięki któremu podłącze konsolę do starego kineskopowego telewizora? Nazwa wejścia wyleciała mi zupełnie z głowy, ale wiecie za pewne o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:05, Miluś napisał:

Możecie mi jeszcze powiedzieć czy w którejś z konsol X360/PS3 jest od razu kabel dzięki
któremu podłącze konsolę do starego kineskopowego telewizora? Nazwa wejścia wyleciała
mi zupełnie z głowy, ale wiecie za pewne o co chodzi...



Te kable nazywają się czincz, które są w każdym sprzedanym egzemplarzu konsoli i da się podłączyć do starego TV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:08, Bratek196 napisał:

> Możecie mi jeszcze powiedzieć czy w którejś z konsol X360/PS3 jest od razu kabel
dzięki
> któremu podłącze konsolę do starego kineskopowego telewizora? Nazwa wejścia wyleciała

> mi zupełnie z głowy, ale wiecie za pewne o co chodzi...


Te kable nazywają się czincz, które są w każdym sprzedanym egzemplarzu konsoli i da się
podłączyć do starego TV...

może mu chodzić jeszcze o SCART ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Chodziło o Chinch, ale po prostu wyleciało mi z głowy. Scart to już prawie prehistoryczne wejście ;-P ale chodziło o Chinch. Dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie mogę tego nigdzie znaleźć, więc chciałbym się zapytać - co dokładnie znajduje się w pudełku od PS3 (kable HDMI i takie tam?)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już Ci mówię jakie komponenty są w środku pudła. PS3 oczywiście, jeden pad bezprzewodowy SIXAXIS, materiały drukowane, kabel zasilania sieciowego, kabel USB, przewód AV, wtyczka Euro-AV Plug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu Playstation 3 . Słyszałem, że mają wprowadzić nową wersję - PS3 slim z ulepszonym padem SIXAXIS. Czy to prawda ? I Czy mogę liczyć na to ,że owa wersja pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha, to musiałbym jeszcze kabel HDMI dokupić do PS3.
PS: Czy jest jakaś lista wszystkich gier na X360 i PS3 bo bym chętnie zobaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to ma pojawić się lekko odchudzona "PeeS Trójka" z ulepszonym chłodzeniem co jest dosyć dużą bolączką ze strony hardware. O wersji Slim na skale PS2 Slim nie słyszałem ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 19:58, BoT4n1k napisał:

Witam, przymierzam się do zakupu Playstation 3 . Słyszałem, że mają wprowadzić nową wersję
- PS3 slim z ulepszonym padem SIXAXIS. Czy to prawda ? I Czy mogę liczyć na to ,że owa
wersja pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku?


Oficjalnych informacji o nowej wersji PS3 nie ma i według mnie raczej nie ma się co ich spodziewać. Ulepszony pad Sixaxis? Obecnie niebawem Sixaxis będzie wycofywany ze sprzedaży na rzecz DualShocka 3 - różni się tym, że ma wibracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie.

Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś fajnego zestawu głośników do ixa. Kłopot, że kompletnie się na tym nie znam. Mój pokoik ma jakoś 4 na 5 metrów. Mam TV Samsunga R82, ktory ma tam jakaś opcje, ktora symuluje dxwięk 5.1. Zastanawia mnei co brać, widzę, że niektózy są zadowleni z zestawów 2.1, jak to sie przekłada na tą moja symulacje 5.1? TV z tyłu ma zaślepkę a tam pisze Audio - ocb? Może być troche kłopotu z prawidłowym rozstawieniem głośników (nie wiem jak ono dokładnie wygląda to prawidłowe rozstawienie) - dwa tylne były by zaraz za głową, przy czym dwa z prodzu blizej TV, moze to tak być?

Te głośniki zebraly bardzo dobre oceny http://www.ultima.pl/Glosniki_Logitech_Z_5500/i3208/
Po wypłacie będzie mnei na je stać, ale chętnie poznałbym opinei innych czy coś tańszego nie będzie spisywało sie równie dobrze? No i ile jest takiego kalba w tym zestawie? Niechciałbym by po zakupie okazalo się, że za mało.

Czy jakieś inne sprzęty takze potrzebują optyka, czy tylko ixbox? Bo widziałem ,że niektre odele maja dwa wejscia optyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było wiec witam wszystkich ponownie przepraszam mam pytanie trochę nie na temat ale czy ktoś wie czy czasem jutro nie będzie już możliwości odebrani GTA IV od swojego kuriera czy dopiero w środe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 22:51, maniekk napisał:

Hmm, a przypadkiem w kablach komponent nie ma dodatkowego wyjścia optycznego?


Nie. W zwykłym standardowo dołączanym do każdego Xboxa kablu component jest sześć końcówek, potocznie zwanych chinchami: 2x dźwięk, 1x video SD i 3x video HD. W zależności od posiadanego odbiornika podłączasz albo dwa pierwsze (zwykle przez przejściówke SCART - "eurozłącze" - dla TV SD), bądź też 5 kabli (z pominięciem tego środkowego, dla TV HD). Optycznego dźwięku standardowo nie ma. Może jakieś specjalne kable jakaś inna firma wypuściła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 22:51, maniekk napisał:

Hmm, a przypadkiem w kablach komponent nie ma dodatkowego wyjścia optycznego?

w oficjalnym kablu component MS (tzw. "HD AV Cable") jak najbardziej jest wyjscie optyczne - w samej wtyczce. tylko ze problem jest zupelnie inny - obudowa wtyku kabla component jest na tyle duza, ze nie uda Ci sie wlozyc kabla hdmi (gniazda a/v i hdmi konsoli sa bardzo blisko siebie).

jesli nie chcesz wydawac kasy na wspomniany hdmi adapter (jego wtyk jest na tyle cienki ze kabel hdmi miesci sie obok) mozesz probowac to obejsc i usunac plastikowa obudowe wtyku kabla component. na jednej ze scianek wtyku widoczne jest rozciecie do ktorego mozna wcisnac plaski srubokret lub nozyk i podwazyc calosc. kable sa w srodku zamkniete w mniejszym metalowym pudeleczku (takim samym jak koncowka wtyku) wiec nie powinienes nic uszkodzic. bez plastikowej obudowy kabel component powinien juz miescic sie obok hdmi bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Hmm, a przypadkiem w kablach komponent nie ma dodatkowego wyjścia optycznego?

Dnia 28.04.2008 o 23:44, Klimos napisał:

Nie. W zwykłym standardowo dołączanym do każdego Xboxa kablu component jest sześć końcówek,
potocznie zwanych chinchami (...) Optycznego dźwięku standardowo nie ma.

alez oczywiscie ze jest :). http://img381.imageshack.us/img381/328/cableswitch5ia.jpg - patrz prawa strona wtyczki. jest do zdjecie oficjalnego kabla "HD AV" dolaczanego do wszystkich premiumow od poczatku sprzedazy konsoli (do elite zreszta tez).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 23:56, Ciastuś napisał:

alez oczywiscie ze jest :). http://img381.imageshack.us/img381/328/cableswitch5ia.jpg
- patrz prawa strona wtyczki. jest do zdjecie oficjalnego kabla "HD AV" dolaczanego
do wszystkich premiumow od poczatku sprzedazy konsoli (do elite zreszta tez).


Heh, faktycznie ;)
Aż musiałem zajrzeć za plecy xboxa i faktycznie wyjście jest. Nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić za wprowadzanie w błąd :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się