Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2008 o 08:46, destro177 napisał:

Jaki obraz uzyskam po podłączeniu X360 Arcade zwykłym kablem z zestawu (3 końcówki okrągłe)
pod TV z HD? Zwykłe SD będę miał?


"Zwykły" czyli wcale nie taki zły. Ja grałem początkowo na Euro i po przejściu na HDMI nie bylo wcale aż tak ogromnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chwilowo gram na starym CRT sharpa, z dźwiękiem mono 21 cali, porażka kompletna, nawet 60hz nie obsługuje, a obraz jest wg. mnie fatalny, nawet w ścigałki ciężko się gra... Nie widać wyraźnie co jest dalej niż 10 m przed samochodem, co skutkuje tym, że nie wiem czy jest zakręt, skrzyżowanie, ściana itp. A mapy też nie widać wyraźnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 09:08, destro177 napisał:

Generalnie to chwilowo gram na starym CRT sharpa, z dźwiękiem mono 21 cali, porażka kompletna,
nawet 60hz nie obsługuje, a obraz jest wg. mnie fatalny, nawet w ścigałki ciężko się
gra... Nie widać wyraźnie co jest dalej niż 10 m przed samochodem, co skutkuje tym, że
nie wiem czy jest zakręt, skrzyżowanie, ściana itp. A mapy też nie widać wyraźnie:)


Miałem tak samo, no moze TV troszke większy 26''''. Z wyścigów to tylko chwile w PGR3 pograłem, a to dlatego, że byłem zajęty Dead Rising i Gow. W DR także musiałem wytężać wzrok by zobaczyć co tam jest napisane. Człowiek siedo wszystkeigo przyzwyczaji ;) Gdy rpzechodziłem na HD to sie troszkę zawiodłęm, ale to ze względu na to, że oczekaiwałem jakiegoś przeskoku jak z Radeona 8500, na Geforca 8500, ale jest spoko. Teraz zastanawaim sie nad inwestycją w 5.1 i już będzie wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 09:08, destro177 napisał:

/.../


Oboje chyba zbytnio narzekacie na zwykłe telewizort CRT. Ja nie miałem absolutnie żadnych problemów z przejściem TDU, Prey''a, NFS: MW niemal całkowicie (~900/1000 GS) i paru innych gier w nieco mniejszym stopniu. Grałem także na normalnym telewizorze HD i owszem różnica jest ogromna, ale jakość obrazu na SD TV absolutnie nie przeszkadza w graniu. Może w waszym przypaku to była wina ustawień odbiornika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 09:42, Klimos napisał:

> /.../

Oboje chyba zbytnio narzekacie na zwykłe telewizort CRT. Ja nie miałem absolutnie żadnych
problemów z przejściem TDU, Prey''a, NFS: MW niemal całkowicie (~900/1000 GS) i paru
innych gier w nieco mniejszym stopniu. Grałem także na normalnym telewizorze HD i owszem
różnica jest ogromna, ale jakość obrazu na SD TV absolutnie nie przeszkadza w graniu.
Może w waszym przypaku to była wina ustawień odbiornika...


Samochodowych za bardzo gierek nie lubię więc za dużo w tej kwestji nie powiem. Jednak nie iwem czy pamietasz jeszcze, że Dead Rising był robiony tylko pod TV HD o SD zapomniano, podobnie było chyba z Lost Planet. Owszem grać się dało, jednak bardzo cieżko bylo co kolwiek rozczytać - informacje od Otisa czy inne rzczy pisane małym druczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiadomo - "Nowy DualShock zachowa wygląd i funkcjonalność SIXAXISA, a wzbogacony zostanie o wibracje."
Prasa używa na przemian nazwy SixAxis v2. lub DualShock 3.
Mają wprowadzić go 20 września, oby dotrzymali terminów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Samochodowych za bardzo gierek nie lubię więc za dużo w tej kwestji nie powiem. Jednak
> nie iwem czy pamietasz jeszcze, że Dead Rising był robiony tylko pod TV HD o SD zapomniano,
> podobnie było chyba z Lost Planet. Owszem grać się dało, jednak bardzo cieżko bylo co
> kolwiek rozczytać - informacje od Otisa czy inne rzczy pisane małym druczkiem.

To już jest kwestia podejścia developerów gier do sprawy. Wiadomo, nowe konsole są zaprojektowane dla technoogii HD, ale póki co nie wszyscy jeszcze mają odbiorniki pozwalające z tego korzystać. Da się zrobić grę, która dobrze wygląda zarówno w HD jak i SD, przykładów na to mamy sporo. Zaś takie produkcje jak wspominane przez Ciebie Dead Rising czy Lost Planet są niczym innym jak niedbałością producentów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 11:10, Klimos napisał:

To już jest kwestia podejścia developerów gier do sprawy. Wiadomo, nowe konsole są zaprojektowane
dla technoogii HD, ale póki co nie wszyscy jeszcze mają odbiorniki pozwalające z tego
korzystać. Da się zrobić grę, która dobrze wygląda zarówno w HD jak i SD, przykładów
na to mamy sporo. Zaś takie produkcje jak wspominane przez Ciebie Dead Rising czy Lost
Planet są niczym innym jak niedbałością producentów...


Dokładnie. Musze przyznać, ze to Dead Risnig wygladało bardzo dobrze. Po przejściu na HD obraz wydwał mi się jakis dziwny. Jedynym problemem w tym przypadku był zamazany niewyraźny tekst przez co trzeba było się albo nieźle napocić by zdażyc coś rozczytać, albo iść na pałę.

Planuję zakupić głośniki 5.1, tutaj nikt mi nie pomógł. Znacie jakieś fora o takiej tematyce? jestem kompletnie zielony w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 12:38, Ceteris Paribus napisał:

Planuję zakupić głośniki 5.1, tutaj nikt mi nie pomógł. Znacie jakieś fora o takiej tematyce?
jestem kompletnie zielony w tym temacie.


Ja niestety też Ci nie pomogę, bo również jestem zielony. Spróbuj jednak pogrzebać głębiej w tym wątku. Wydaje mi się, że kwestia głośników była już tutaj niejednokrotnie poruszana.
Jeśli nic nie znajdziesz, spróbuj może szczęścia w którymś z tych tematów:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6294&u=334
http://forum.gram.pl/f orum_post.asp?tid=2369&u=55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba poszukam jakis profesjonalniejszych for internetowych, bo tutaj przebrnać prze gąszcz informacji ponad 500 stron będzie cieżko. Szczególnie, że część wątku opiera się na tym jaka konsoal jest lepsza, a jaka sscie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 12:38, Ceteris Paribus napisał:

Planuję zakupić głośniki 5.1, tutaj nikt mi nie pomógł. Znacie jakieś fora o takiej tematyce?
jestem kompletnie zielony w tym temacie.


wspomniałeś o Gears of War, wiec wnioskuję że chcesz się wpiąć z nimi do Xboksa 360. kłopot jest o tyle, że muszą to być głośniki z dekoderem cyfrowym, gdyż jedyne wyjście 5.1 z xboksa to optyczne SPDIF. no i tu zaczynają się schody. ceny najprostszych zestawów zaczynają się w okolicy 1500zł. możesz próbować kupić osobno dekoder i osobno głośniki. niestety kompaktowy i przede wszystkim dość tani Creative DDTS-100 jest u nas praktycznie niedostępny. cała reszta to popularne ''cegły'' do postawienia w stosie razem z dvd, tunerami i innym żelastwem.

ktoś wcześniej w tym wątku polecał jakąś tanią kombinację wolno stojący dekoder + głośniki. mi osobiście takie rozwiązanie nie odpowiada bo zajmuje zdecydowanie za dużo miejsca. no chyba, że meloman z ciebie i sprzętu poniżej 5000zł nie traktujesz poważnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na ten zestawik http://www.ultima.pl/Glosniki_Logitech_Z_5500/i3208/ jak tak patrzyłem po forach to wielu ludiz zachwalało go, że jest bardzo dobry w szczególnosci jak sę pod konsole podepnie i, że niby juz wszystko ma. Melomanem raczej nie jestem i ten wydatek powyżej, choc mam tańsze źródła - ok 1000zł to raczje max co mogę na to przeznaczyć, przynajmniej w tym miesiacu. Oczywiscei mogę poczekać do przyszłego miecha a póki co zakupic ten dekoder jezeli jet on niezbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logitech Z550 powinien Ci wystarczyć. tzn. na pewno będzie działał. Jeśli nie masz za dużego pokoju to dźwięk też powinien cię zadowolić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 15:55, penny napisał:

Logitech Z550 powinien Ci wystarczyć. tzn. na pewno będzie działał. Jeśli nie masz za
dużego pokoju to dźwięk też powinien cię zadowolić :)


Dzięki za podpowiedź. Ktoś proponuje mi ejszcze zesstaw amplituner + duże stacjonarne głośniki. Zastanowie sie jeszcze nad tą opcją. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdziłem, bo TV przyszedł od czasu gdy pytałem. Ale to TV teściów... My chyba sobie za miesiąc kupimy, ale dokładnie taki sam Samsung LE32S62B. Obraz jest w SD, ale i tak wygląda świetnie, i dużo lepiej niż na wspomnianym przeze mnie wcześniej Sharpie. Tyle że do swojego na bank dokupimy HDMI :D

Edit: wysłali mi paczkę z Wirtusa, ale jako że pocztą, nie będzie jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o GTA IV? Mi wysłali o 12:55 - mam nadzieję, że dojdzie dziś, bo UPS jest oczywiście zabójczo szybki :) Białystok - Warszawa - 2-3 godziny jazdy. Nie to co DPD/Masterlink, którzy 2-3 dni wiozą paczkę taką...
Ostatnio UPS wiózł mi gitarę z dosyć dalekiej miejscowości - niecałe 24h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, GTA IV, ale na pocztę nie mam co liczyć, pluję sobie teraz w brodę (mam w co :P :), że wybrałem pocztę, ale gdy zamawiałem to widniało że wysyłka 25 kwietnia, więc liczyłem że i tak dojdzie, a skąpiłem złotówek (tzn. moja kobieta by mnie zabiła gdybym brał kuriera, jak usłyszała cenę gry i tak miała dość...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się