Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Witam,
zastanawiam sie nad zakupem xboxa 360 i zastanawiam sie ktora wersje wybrac. Mysle albo nad arcade albo premium z tym ze arcade moglby miec juz jutro a na premium musialbym jeszcze troche poczekac ;) Chcialem sie dowiedziec do czego jest przydatny w xboxie dysk twardy ( co to ten marketplace i co z niego mozna pobierac) oraz chcialem sie dowiedziec czy bedzie jakas roznica miedzy tymi wersjami w wyswietlaniu obrazu na telewizorze 37 cali full hd?Aha, i jeszcze chcialem zapytac co trzeba dodatkowo dokupic do konsoli zeby moc komfortowo pograc (oprocz drugiego pada) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:08, Makus89 napisał:

Witam,
zastanawiam sie nad zakupem xboxa 360 i zastanawiam sie ktora wersje wybrac. Mysle albo
nad arcade albo premium z tym ze arcade moglby miec juz jutro a na premium musialbym
jeszcze troche poczekac ;) Chcialem sie dowiedziec do czego jest przydatny w xboxie dysk
twardy ( co to ten marketplace i co z niego mozna pobierac) oraz chcialem sie dowiedziec
czy bedzie jakas roznica miedzy tymi wersjami w wyswietlaniu obrazu na telewizorze 37
cali full hd?Aha, i jeszcze chcialem zapytac co trzeba dodatkowo dokupic do konsoli zeby
moc komfortowo pograc (oprocz drugiego pada) ??

Obie wersje różnią się tylko i wyłącznie dyskiem twardym - oznacza to, iż w jakości obrazu nie uświadczysz żadnych uchybień w wersji Arcade. A żeby móc komfortowo grać... O Boże, nic, kupujesz konsolę i komfortowo grasz ;-)
Co do marketplace i HDD
Marketplace jest to usługa Xbox 360, która pozwala na ściąganie dem, trailerów, filmow w High Definition, dodatków do gier, avatarów, skórek do Dashboarda (systemu Xbox 360), gier Xbox Originals (gier z pierwszego xboxa) i gier Xbox Arcade (minigry). Część z tych rzeczy jest płatna (zazwyczaj wszystkie dema i trailery są darmowe).
HDD służy do przechowywania rzeczy ściągniętych z Marketplace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:08, Makus89 napisał:

Witam,
zastanawiam sie nad zakupem xboxa 360 i zastanawiam sie ktora wersje wybrac. Mysle albo
nad arcade albo premium z tym ze arcade moglby miec juz jutro a na premium musialbym
jeszcze troche poczekac ;) Chcialem sie dowiedziec do czego jest przydatny w xboxie dysk
twardy ( co to ten marketplace i co z niego mozna pobierac) oraz chcialem sie dowiedziec
czy bedzie jakas roznica miedzy tymi wersjami w wyswietlaniu obrazu na telewizorze 37
cali full hd?Aha, i jeszcze chcialem zapytac co trzeba dodatkowo dokupic do konsoli zeby
moc komfortowo pograc (oprocz drugiego pada) ??


To juz zależy od Ciebie, którą wersje wybierzesz. Dysk jest potrzebny do ściagania demek, patchy, dodatków czy pełniaków. Oficjalnei w Polsce nie mamy Liva - internetowa usługa pozwalajaca robic to co napisałem, wiec legalnie tego nei zrobisz. Jednak nie jest to problemem dla większości posiadaczy konsoli gdyz można to nagiąć i udawać, że jest sie Anglikiem na przykład. Sam zakupiłem Arcade, gdyz nie gram póki co po sieci i jestem z tego wyboryu bardzo zadowolony. Nie będzie żadnych różnic, obie konsole generuja taki sma obrz. Różnice mogą wynikać jedynie z okablowania. Nieiwem czy wersja premium posiada w standardzie kablem HDMI, ja taki musiałem dokupić, koszt 20zł. Bez drugiego pada też można komfortowo pograć, no chyba że masz rodzenstwo. Nie we wszystkei gry pograsz razem z kimś w realu, ale prawie wszystkie mają opcje multiplayer. Jednak ja kwcześneij pisałem jest to u nas oficjalnei nie dostępne, a i by grać po sieci musisz kupywać zdrapki by móc pograć, coś jak abonament za WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Jeszcze jedno pytanie. Czytalem ze pad moze dzialac na baterie AA oraz z jakiegos akumulatora ktory trzeba dokupic. Ile baterii trzeba wsadzic do pada i czy moga to byc akumulatorki ladowane zwykla ladowarka do baterii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z marketplace możesz ściągać na dysk dema gier, trailery, gry arcade, dodatkowe zawartości do gier, teledyski, obrazki gracza, tematy czyli kompozycje w dashboardzie. Większość rzeczy jest płatna, płaci się punktami (microsoft points) a zdobyć je można chyba tylko na allegro. Nie będzie róźnicy w obrazie między premium a arcade na twoim tv. Gry działają na każdej wersji tak samo. Masz full HD, więc możesz dokupić kabel HDMI i obraz będzie super ;)
Możesz kupić teraz arcade a potem dysk, 20 GB spokojnie starczy. Uważam że warto go mieć, zawsze można sciągnać demo gry i zobaczyć czy się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:24, Makus89 napisał:

Dzieki za odpowiedz. Jeszcze jedno pytanie. Czytalem ze pad moze dzialac na baterie AA
oraz z jakiegos akumulatora ktory trzeba dokupic. Ile baterii trzeba wsadzic do pada
i czy moga to byc akumulatorki ladowane zwykla ladowarka do baterii?


2 akumulatoraki AA, tak zwykął ładowark apodładujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:41, ktos napisał:

czy pad od PS3 tez potrzebuje baterii ??

Nie.Podlaczasz go kabelkiem mini usb do konsoli i sie laduje nawet podczas grania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:41, ktos napisał:

czy pad od PS3 tez potrzebuje baterii ??


Nie, on ma wbudowany akumulatorek. Nic nie trzeba wyjmować, jest na stałe w padzie. Jak chcemy ładować to podpinamy pada kablem do konsoli i w ten sposób się ładuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:41, ktos napisał:

czy pad od PS3 tez potrzebuje baterii ??

Ma wbudowaną baterię. Nie wiem czy da się ją wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:44, master matrox napisał:

> czy pad od PS3 tez potrzebuje baterii ??

Nie, on ma wbudowany akumulatorek. Nic nie trzeba wyjmować, jest na stałe w padzie. Jak
chcemy ładować to podpinamy pada kablem do konsoli i w ten sposób się ładuje.


a kabel jest w zestawie z konsolą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 22:19, Łeber napisał:

Fakt, ale ja i tak siedzę 1,5 metra od TV mi to nie przeszkadza, ale kabel ile tam ma?
1,8 góra może 2 metry?


Ja też siedzę blisko TV, bo mam mały (21") i w sumie ten kabelek mi przeszkadza nieco, ale to przez to przyzwyczajenie do bezprzewodowości ;) Zresztą jak ładuję, to staram się nie grać.
Gdy ktoś ma już większy TV, na przykład powyżej 32" to raczej siedzi już dalej, a więc dla takiej osoby ta długość kabla może nie być wystarczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja mam dwa pady i na zmianę gram jednym i drugim, jak mi się wyczerpie bateria to mam drugiego i tak w kółko. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie;)
Gry w USA sprzedawane sa w systemie kodowania NTSC wiec jesli kupię gre z USA a mam konsole kupiana w Europie czyli PAL to gra nie bedzie obsługiwana. Wiec moze jest jakies rozwiazanie na to aby gra z systemu NTSC działała na PALu? (oprócz zmiany konosli i kupna gier w polsce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 22:53, Adikarius napisał:

Mam pytanie;)
Gry w USA sprzedawane sa w systemie kodowania NTSC wiec jesli kupię gre z USA a mam konsole
kupiana w Europie czyli PAL to gra nie bedzie obsługiwana. Wiec moze jest jakies rozwiazanie
na to aby gra z systemu NTSC działała na PALu? (oprócz zmiany konosli i kupna gier w
polsce:)

Rozwiązaniem jest kupno PS3, a w przypadku X360, możesz patrzeć na to, czy gra działa też w systemie PAL i na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję kupno xboxa po maturze, czyli już niedługo i mam podobny dylemat do wielu innych potencjalnych posiadaczy - kupić arcade, czy premium. Powiem tak: interesuje mnie granie w trybie single, dodatkowo, z tego co tu czytałam wynika, że aby pograć w multi trzeba coś płacić. To nie dla mnie, ja już dziękuję za gierki w sieci ;). Nie bardzo też rozumiem o co chodzi z tym marketplacem - trzeba konsolę podłączyć do internetu, czy co? Jestem dzieckiem starej generacji i nie bardzo to wszystko pojmuję. Zresztą, piszecie, że w Polsce jeszcze nie działa do końca ta usługa, więc po co płacić dodatkowo za coś, co jest na pół-oficjalne (albo w ogóle na pół-legalne)? Do tego mam mały telewizorek, ale rozumiem, że skoro mogę do niego podłączyć ps2, to xboxa chyba też i to na nic nie wpłynie.

Podsumowując - czy w takim wypadku polecacie mi zaoszczędzić kilka stów i wydać je na gry kupując arcade, czy też dołożyć kasy i jednak skusić się na premium? Po prostu nie chciałabym wyrzucić kasy w błoto na coś, z czego nie skorzystam.

A właśnie - czy w wersji arcade też jest pad bezprzewodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 23:00, Adikarius napisał:

Przykład; Mam ps3 kupiana w Europie czyli system PAL i kupilem gre w usa czyli NTSC wiec
co mam zrobic zeby gra działała?


Gry na PS3 nie mają blokady regionalnej, są "region free". Więc możesz normalnie grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się