Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Ale jeśli jesteś za tym by go kupować to koniecznie poproś sprzedawce aby podłączył ten monitor i go uruchomił. Pooglądaj go czy nie ma wypalonych pikseli, czy nie ma pęknięć lub rys. Jeśli wszystko będzie w porządku no to możesz kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 21:30, Miluś napisał:

Ale jeśli jesteś za tym by go kupować to koniecznie poproś sprzedawce aby podłączył ten
monitor i go uruchomił. Pooglądaj go czy nie ma wypalonych pikseli, czy nie ma pęknięć
lub rys. Jeśli wszystko będzie w porządku no to możesz kupować.


W tym wypadku może być z tym problem - monitor kupowany przez Allegro. Nawet przy odbiorze osobistym może nie być możliwości sprawdzenia towaru u sprzedawcy. Ale z drugiej strony, kupując w internecie mamy prawo do zwrotu nabytego towaru w ciągu 10 czy 14 dni bez podania przyczyny. Więc jak okaże się, że monitor jest "przechodzony", sprzedawca nie ma prawa odmówić przyjęcia go z powrotem. Zawsze jednak traci się te kilkanście czy kilkadziesiąt złotych za przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 21:47, Klimos napisał:

> Ale jeśli jesteś za tym by go kupować to koniecznie poproś sprzedawce aby podłączył
ten
> monitor i go uruchomił. Pooglądaj go czy nie ma wypalonych pikseli, czy nie ma pęknięć

> lub rys. Jeśli wszystko będzie w porządku no to możesz kupować.

W tym wypadku może być z tym problem - monitor kupowany przez Allegro. Nawet przy odbiorze
osobistym może nie być możliwości sprawdzenia towaru u sprzedawcy. Ale z drugiej strony,
kupując w internecie mamy prawo do zwrotu nabytego towaru w ciągu 10 czy 14 dni bez podania
przyczyny. Więc jak okaże się, że monitor jest "przechodzony", sprzedawca nie ma prawa
odmówić przyjęcia go z powrotem. Zawsze jednak traci się te kilkanście czy kilkadziesiąt
złotych za przesyłkę.


Odbiór w sklepie przy stacji metra Służew w salonie firmowym więc o co chodzi o.0 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 20:31, AdiN2 napisał:

Witam . Mam dylemat ,bo mam zamiar kupić sobie konsolę ps3 albo xbox360 . Na konsolach
nie znam się kompletnie ,więc czy możecie mi doradzić którą konsolę wybrać?


nie ma co pytac bo kazdy powie ci co innego - posiadacz x360 ze xbox, posiadacz ps3 ze... ps3 :). kazdy patrzy przez swoj pryzmat i nie wie jakie masz gusta / preferencje growe :). to ty musisz stwierdzic ktore tytuly sa dla ciebie apetyczniejsze i w opaciu o to wybrac konsole.

jesli nie znasz sie na grach konsolowych, proponuje ci wejsc np na gamerankigs.com, wylistowac po 10-20 najlepszych gier na x360, ps3 i wii, poczytac recenzje tych gier i obejrzec filmiki z gameplayu i videorecenzje. w wielu serwisach (via google) znajdziesz tez liste najbardziej oczekiwanych gier na obie platformy. jak wyzej, poczytac, popatrzec i wybrac samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 22:27, Ciastuś napisał:

> Witam . Mam dylemat ,bo mam zamiar kupić sobie konsolę ps3 albo xbox360 . Na konsolach

> nie znam się kompletnie ,więc czy możecie mi doradzić którą konsolę wybrać?

nie ma co pytac bo kazdy powie ci co innego - posiadacz x360 ze xbox, posiadacz ps3 ze...
ps3 :). kazdy patrzy przez swoj pryzmat i nie wie jakie masz gusta / preferencje growe
:). to ty musisz stwierdzic ktore tytuly sa dla ciebie apetyczniejsze i w opaciu o to
wybrac konsole.


Dokładnie tak! Podstawą przy wyborze maszynki do grania powinny być konkretne tytułu (gatunki). Przynajmniej ja tak to widzę :)
Generalnie nigdy nie lubiłem mówić o wyższości jednej konsoli nad drugą (bo właściwie nie umiem takiej wskazać). Powiedz więc w co lubisz grać, a spróbujemy Ci pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 22:10, Miluś napisał:

Odbiór w sklepie przy stacji metra Służew w salonie firmowym więc o co chodzi o.0 ?


Kupowałem już nie raz w sklepie internetowym czy przez allegro, gdzie odbiór osobisty był w "sklepie" lub "salonie" firmowych. A wyglądało to w taki sposób, że owy salon był pomieszczeniem biurowym o wymiarach 5x5 metrów z jednym biurkiem, przy którym siedział facet z laptopem. Telewizor czy monitor nawet jakby chciał to nie miałby jak podłączyć. Żadnego magazynu, pomieszczenia na przechowanie towaru - po to umówienie się na telefon, by zdążyli przywieźć. Na szczęście tak jak mówię, przy takich zakupach masz określony czas, by zwrócić dany przedmiot bez podania przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 23:07, Nadrill napisał:

A jak mam i DVI i D-SUB? I jak wygląda przełączanie się między obrazami?


To zależy w takim razie.
Jeśli masz/będziesz miał iksa z hdmi, to lepiej podłączać przez DVI zarówno iksa, jak i komputer. W takim wypadku musiałbyś za każdym razem zmieniać wtyczkę przy monitorze.
Jeśli jednak chcesz korzystać z dwóch wejść jednocześnie - spójrz jakiego kabla obecnie używasz do połączenia monitora z komputerem - jeśli D-Sub, to nie ma problemu, kupuj kabel dvi-hdmi i ciesz się iksem. Jeśli natomiast używasz wejścia DVI do kompa, to musisz zrobić sobie jakieś proste zestawienie - co Ci się bardziej opłaca - czy lepsza jakość obrazu z iksa, czy z komputera. Jeśli używasz komputera tylko do pracy biurowej/przeglądania sieci - to lepiej, by iks był podłączony przez DVI. Jeśli zajmujesz się grafiką, itp, podłącz iksa pod D-Sub.
Natomiast jak wygląda przełączanie obrazów przy dwóch wtyczkach jednocześnie niestety nie wiem. Nie posiadam żadnego takiego sprzętu, a nawet jeśli bym takowy miał, to i tak najprawdopodobniej w różnych modelach różnych producentów inaczej się to zmienia. Sprawdź w ustawieniach monitora (tych z przycisków), czy nie masz tam gdzieś opcji wyboru źródła sygnału - wydaje mi się, że tam powinno być to ustawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Microsoft jak on może się tak dawać oszukiwać?
Mój Kolega zdobył od nich 2 pady
po prostu zadzwonił i powiedział że pad nie działa
i mu przysłali nowego(zrobił tak dwa razy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 00:53, Adikarius napisał:

To kolega pójdzie siedziec ;p

Niby tylko zadzwonil i powiedzial? Nie wierze... Zeby Sony to bym uwierzel ale Microsoft...
nigdy:]

Żebyś wiedział, że Microsoft daje pady. Jednak działa to, jeśli masz przewodowego i chcesz, by ci zamienili na wireless.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 00:59, Adikarius napisał:

Od tak za free? Ale chyba musze im podać nr konsli albo coś. Too ja też chce pada bezprzewodowego
wiec co mam zrobic:p

Za free. Musisz chyba zadzwonić do helpline''u, zarejestrować konsolę itp i powiedzieć, że chciałbyś wymienić pada. Ja tego nie próbowałem i nie mam jak na razie zamiaru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 01:12, bojanzaw napisał:

> Od tak za free? Ale chyba musze im podać nr konsli albo coś. Too ja też chce pada
bezprzewodowego
> wiec co mam zrobic:p
Za free. Musisz chyba zadzwonić do helpline''u, zarejestrować konsolę itp i powiedzieć,
że chciałbyś wymienić pada. Ja tego nie próbowałem i nie mam jak na razie zamiaru ;)

EEE ja myślałem że kilka padów uzbieram za nic, sprzedam i kupię konsolę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 00:14, Furrbacca napisał:

Natomiast jak wygląda przełączanie obrazów przy dwóch wtyczkach jednocześnie niestety
nie wiem. Nie posiadam żadnego takiego sprzętu, a nawet jeśli bym takowy miał, to i tak
najprawdopodobniej w różnych modelach różnych producentów inaczej się to zmienia. Sprawdź
w ustawieniach monitora (tych z przycisków), czy nie masz tam gdzieś opcji wyboru źródła
sygnału - wydaje mi się, że tam powinno być to ustawiane.

Na moim Samsungu 961BW jest przycisk do zmiany źródła, więc myślę że większość monitorów z wejściem z dwóch źródeł ma opcję przełączania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nic takiego nie znalazłem. Tylko jak naciskam przycisk Auto-set, pokazuje mi się:
CYFROWE WEJŚCIE WIDEO
BRAK DOSTĘPU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 12:57, infernoxx napisał:

Czy ktoś wie czy xbox360 bedzie dobrze chodzil na monitorze samsung syncmaster713n?

Będzie chodzić, ale zdaje się, że trzeba dokupić kabel vga. ;] choć nie jestem pewien.
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 12:57, infernoxx napisał:

Czy ktoś wie czy xbox360 bedzie dobrze chodzil na monitorze samsung syncmaster713n?


Na każdym monitorze chodzi. Wystarczy kupić kabel VGA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się