Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Mam pytanie do posiadaczy PS3 . Często zdarzają się wam widoczne spadki fps w grach? Jeśli tak to w jakich tytułach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 17:43, syriusz.b napisał:

> Wszystko można zawęzić do jednego: pieniądze.

można, ale i tak widać, że nie zrozumiałeś... Zdarza się...


Nie to że nie zrozumiał... Wyciągnął poprostu dobre wnioski. Mozna pomyśleć ze Hironobu Sakaguchi (czy jak on tam) nadużywa popularnosci FF by wypromowac swoje gry, które w pewnym stopniu sa plagiatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 13:21, Łeber napisał:

Lost Odyssey i Blue Dragon to imitacje tego czego nie spotkacie nigdzie indziej, jak
na konsolach Sony, czyli serii FF, chodź FFVII, VIII bodajże były na PC...


Okej, tylko napisz mi teraz, co to ma do rzeczy? Rozmawialiśmy o exclusivach, a nie o wyższości Finala nad jRPGami na Xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 17:41, jamie84 napisał:

Niech mi ktoś powie czy jest szansa na podłączenie PlayStation 3 do monitora o poniższej
specyfikacji i granie z w miarę dobrym obrazem


Samsung Syncmaster 711MP
LCD-TV
- Format: 4:3
- Przekątna ekranu 43 cm
- Kontrast: 700:1
- Jasność: 300 cd/m2
- Rozdzielczość: 1.280 x 1.024 pikseli
- Iość wyświetlanych kolorów16,2 mln.
- Kąt widzenia: 160° poziomo, 160°pionowo
- Czas reakcji 8 ms
-TV-Tuner analogowy
- Moc 2 x 1,5 Watt
- Dźwięk Stereo
- OSD-menu
- Złącza: Sub-D, S-video, Antena
- Wymiary z stojak: 389 x 402 x 206 mm
- Waga: 5,4 kg
- Włącznie z podstawą


Nikt mi nie odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem przez 2 miesiące na PS3 na telewizorku 8letniej Aiwie CRT 15 cali :)

A i tak było super :P Potem 2 tygodnie grałem na CRT 32 cale, było jescze lepiej. Teraz zaś gram na LCD HD Ready 26 cali i jest najlepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawialiśmy o wyższości FF od innych jRPG, tylko stwierdziłem, że te gry z Xbox''a 360 są robione na podstawie FF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:10, jamie84 napisał:

> Niech mi ktoś powie czy jest szansa na podłączenie PlayStation 3 do monitora o poniższej

> specyfikacji i granie z w miarę dobrym obrazem
>
>
> Samsung Syncmaster 711MP
> LCD-TV
> - Format: 4:3
> - Przekątna ekranu 43 cm
> - Kontrast: 700:1
> - Jasność: 300 cd/m2
> - Rozdzielczość: 1.280 x 1.024 pikseli
> - Iość wyświetlanych kolorów16,2 mln.
> - Kąt widzenia: 160° poziomo, 160°pionowo
> - Czas reakcji 8 ms
> -TV-Tuner analogowy
> - Moc 2 x 1,5 Watt
> - Dźwięk Stereo
> - OSD-menu
> - Złącza: Sub-D, S-video, Antena
> - Wymiary z stojak: 389 x 402 x 206 mm
> - Waga: 5,4 kg
> - Włącznie z podstawą
>

Nikt mi nie odpowie?


Odrazu go sobie odpuść i znajdź samsunga w proporcjach 16:9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 18:39, Reizel napisał:

Nie to że nie zrozumiał... Wyciągnął poprostu dobre wnioski. Mozna pomyśleć ze Hironobu
Sakaguchi (czy jak on tam) nadużywa popularnosci FF by wypromowac swoje gry, które w
pewnym stopniu sa plagiatem.


kolejnym genialnym tokiem rozumowania dochodzimy do tego, że mnóstwo RPGów to czyste plagiaty i odpowiedni ludzie mogliby kosić kasę na pozwach sądowych, bo każdy kto się wzorował na FF robi "w pewnym stopniu plagiat" - coraz to lepsze teorie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz błędne wnioski i doszukujesz się nieprawdy, chodzi o to kolego, że Lost Odyssey i Blue Dragon robiła stara ekipa od SE, która kiedyś tam zajmowała się FF. FF to bardzo dochodowa seria, więc dlaczego nie mieliby zrobić podobnych gier na inne konsole również jako exluziwy, przecież twórcy LO mieli wkład w FF dlatego wszystko jest podobne, by kojarzyło się, moim zdaniem, z jedną z najlepszych serii w całej historii gier i by mogli zgarnąć również niebagatelne sumy za te gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:38, shinian napisał:

> > Niech mi ktoś powie czy jest szansa na podłączenie PlayStation 3 do monitora
o poniższej
>
> > specyfikacji i granie z w miarę dobrym obrazem
> >
> >
> > Samsung Syncmaster 711MP
> > LCD-TV
> > - Format: 4:3
> > - Przekątna ekranu 43 cm
> > - Kontrast: 700:1
> > - Jasność: 300 cd/m2
> > - Rozdzielczość: 1.280 x 1.024 pikseli
> > - Iość wyświetlanych kolorów16,2 mln.
> > - Kąt widzenia: 160° poziomo, 160°pionowo
> > - Czas reakcji 8 ms
> > -TV-Tuner analogowy
> > - Moc 2 x 1,5 Watt
> > - Dźwięk Stereo
> > - OSD-menu
> > - Złącza: Sub-D, S-video, Antena
> > - Wymiary z stojak: 389 x 402 x 206 mm
> > - Waga: 5,4 kg
> > - Włącznie z podstawą
> >
>
> Nikt mi nie odpowie?

Odrazu go sobie odpuść i znajdź samsunga w proporcjach 16:9



Tzn ja juz go mam i zastanawiam sie czy nie da rade go podłączyc nie psując sobie przy tym zabawy,a na tv z HD jeszcze przyjdzie czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:32, Łeber napisał:

Nie rozmawialiśmy o wyższości FF od innych jRPG, tylko stwierdziłem, że te gry z Xbox''a
360 są robione na podstawie FF.


I cóż z tego, drogi Łeberze? To, że mają wiele cech wspólnych z FF nie oznacza, że są kontynuacjami owej. Nadal nie rozumiem co Twoja wcześniejsza wypowiedź miała wspólnego z dyskusją o exclusivach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jakich Ty kontynuacjach mój drogi mówisz, chyba mylisz pojęcia. A do tematu exluziwów się to nijak ima, to były tylko takie moje małe refleksje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do posiadaczy PS3 . Często zdarzają się wam widoczne spadki fps w grach? Jeśli tak to w jakich tytułach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:10, jamie84 napisał:

(...)


Widzę, że to jest monitor komputerowy z wbudowanym tunerem.

Niestety, konsoli nie podepniesz do tego sprzętu. To znaczy jest jedna możliwość, a mianowicie kupno VGA Box, ale tutaj cena jest dość duża - około 200 zł. Sam obecnie zbieram na monitor, bo gram na starym telewizorze bez HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie jest, ale nie opłacalna... Słuchaj masz może stary jakiś monitor z głośnikami na oku i HD, bo sam się zastanawiam nad kupnem, a nie będę osobnych specjalnych głośników do konsoli kupował.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:43, Łeber napisał:

ciach


teraz już nie wspomniałeś o M$, jakoby miał z tym "zarabianiem na FF" coś wspólnego... Samo Mistwalker (czy jak się nazywa to studio od BD i LO) może chce na tym zarobić, mnie natomiast nie podobał się (jak to powiedziałeś) "błędny wniosek", jakoby to M$ miał coś wspólnego z tym... Przecież to team robi grę i oba tytuły były wizją Pana Sakaguchi... Sądzę, że jakby te tytuły były na PS3 to byś nie miał problemu z tym, że mocno kojarzą się z FF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:51, Łeber napisał:

O jakich Ty kontynuacjach mój drogi mówisz, chyba mylisz pojęcia.


Chodziło mi o to, że nieco na siłę starasz się przykleić grom Blue Dragon i Lost Odyssey metkę (duchowych) kontynuacji Finala. A przecież obydwie gry to całkowicie inne serie; fakt, że robione przez ludzi odpowiedzialnych za FF, ale czy podczas prac nad nowymi tytułami ktoś im zabronił wzorowania się na swych poprzednich, najlepszych pomysłach? A twierdzenie, że BD i LO to FF ze zmienionym tytułem, będące ewidentnym skokiem na kasę przy użyciu renomy nazwisk twórców, uważam już za jakieś mało realne teorie spiskowe.

Dnia 20.05.2008 o 19:51, Łeber napisał:

A do tematu exluziwów się to nijak ima, to były tylko takie moje małe refleksje. ;)


Aaa, to chyba że tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:59, Łeber napisał:

Czyli w sumie jest, ale nie opłacalna... Słuchaj masz może stary jakiś monitor z głośnikami
na oku i HD, bo sam się zastanawiam nad kupnem, a nie będę osobnych specjalnych głośników
do konsoli kupował.. ;)


Ja mam obecnie na oku ten monitor:
http://www.ceneo.pl/1217208

Co prawda nie jest on tani, ale ma bardzo dobrą specyfikację, obsługuje rozdzielczość 1900x1200 (Full HD) no i masz 24". Głośniki też są, ale ja i tak bym chciał podpiąć do niego jakieś inne, np. Creativy 2+1, tylko jest kłopot, bo nie widzę, by miał on odpowiednie wyjście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się