Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Jak wy, przecież wszyscy to gracze. Przestańcie dzielić się do cholery, gracz to gracz. Trzeba się razem trzymać. Po drugie, na Xboxie można zdobywać punkty GS. Super, że na PS3 też będzie coś podobnego. Łatwo się od tego uzależnić xD

Z innej beczki: chcę zakupić monitor LCD do mojego Xboxa 360. Jaki model najlepiej wybrać? Nie znam się zbytnio...

EDIT: Ktoś ma może Test Drive Unlimited na X360? Bo nie wiem, czy dodawana jest mapka Oahu do premierowego wydania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 10:48, Łeber napisał:

Przecież i tak przy Home będą osiągnięcia, a Wy o ile się nie mylę to nie macie żadnych
trofeów, tak więc o co halo?



Ale osiągnięcia w PS3 nie będą punktowane. Pozatym po co w X360 trofea, skoro każdy kto zechce może wejść na mojego Gamertaga i zobaczyć czy mam jakieś osiągnięcie czy nie...

Jeżeli w PS3 nie zrobią jednege, jednolitego systemu punktów, do którego każdy miałby dostęp (jakieś rankingi), to inaczej nic nie wyjdzie...

Achievy na X360 odniosły taki sukces ponieważ w każdej grze można zdobyć 1000pkt. A nie coś w stylu: w Resistance 2 będą osiągnięcia, a w Resistance nie będzie.


A te trofea są do niczego (o ile zdjęcie jest prawdziwe). Męczyć się tylko dla jakiegoś pucharu który będzie widać tylko w Home? Dużo bardziej satyswakcjonujące jest 1000gs które może zobaczyć cały świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 11:59, rob300i napisał:

A te trofea są do niczego (o ile zdjęcie jest prawdziwe). Męczyć się tylko dla jakiegoś
pucharu który będzie widać tylko w Home? Dużo bardziej satyswakcjonujące jest 1000gs
które może zobaczyć cały świat.


No i co podnieca to Cię? To jest tzw. wydłużenie swojego wirtualnego penisa. Moim zdaniem Sony popełnia duży błąd tworząc trofea. W gry gra się dla przyjemności, nie dla punktów, pucharów. Kupowanie gier dla pkt. jest to dla mnie totalny absurd, a znam wiele osób które tak robiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2008 o 12:04, Kurammi napisał:

No i co podnieca to Cię? To jest tzw. wydłużenie swojego wirtualnego penisa. Moim zdaniem
Sony popełnia duży błąd tworząc trofea. W gry gra się dla przyjemności, nie dla punktów,
pucharów. Kupowanie gier dla pkt. jest to dla mnie totalny absurd, a znam wiele osób
które tak robiły.


Dokładnie. Ale jako, że trzeba mieć argumenty do chwalenia konsoli to achievy idą jako pierwsze. Tryb online w X360 jest bardzo dobry, przyznaję ale achievementy to dla mnie durnota. Gra ma być przyjemnością, a nie męką by zdobyć punkty i móc pochwalić się dziewczynie czy rybkom sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie idea samych osiągnięć jest dobra, tylko wtedy gdy jest dodatkiem... Czyli tak, jak jest w moim przypadku: przechodzę grę, już nie mam co robić w niej, to lookam na osiągnięcia i podejmuję wyzwanie. Nie zależy mi na dużym GS, nie chce się tym chwalić i nie mam zamiaru być najlepszy (no dobra muszę być lepszy od WorldWara w GTA IV, ale to inna historia, nie całkiem na serio :p:p), a jeśli ktoś kupuje gry tylko żeby sobie podbić GS i przechodzi je jak najszybciej to to jest po prostu żal - innego słowa mi brak :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu trofeów, może i nie wyglądają za ciekawie, ale kto wie czy to nie jest przypadkiem jakiś remake czy po prostu zwykła plota. Co do achivów na PS3, skąd wiesz, że nie będą punktowane, przecież to już nie miało by jakiegokolwiek sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też ni przepadam za achv, wpadnie to wpadnie. Niebęde specjalnie gry jeszcze raz przechodził na hardzie dla głupich 20gs. Jednak w Dead Rising bardzo ciekawe były owe osiagnięcia, aż chciało się własnie pobawić by nabic tych punktów. Postawięłm sobie kiedys za cel mieć pierwszego i jedynego calaka w Simsonach co jednak nie jest zbyt łatwe. Już mam więcej gs za samo przejście Assasina.

System owych punktów został dobrze pomyślany przez Billa czy kogoś. Każdy lubi coś dostawać za darmo. Wydłuża to żywotność gry, a w przypadku multiplayerowych achv nabija dodatkowej $ dla MS. Do tego dochodiz rzesza ludzi, któa czuje się lepszymi bo ma więcej wirtualnych punkcików. Ogólnie gdyby za te punkty można było kupować różne rzeczy takie jak dodatki itp to byłbym jak najbardizej za tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2008 o 12:04, Kurammi napisał:

No i co podnieca to Cię? To jest tzw. wydłużenie swojego wirtualnego penisa. Moim zdaniem
Sony popełnia duży błąd tworząc trofea. W gry gra się dla przyjemności, nie dla punktów,
pucharów. Kupowanie gier dla pkt. jest to dla mnie totalny absurd, a znam wiele osób
które tak robiły.


Ja także nie kupuje gier dla achievów, ale są one wspaniałym wydłużaczem zabawy. Na PS3 przejdziesz CoD4 w singlu i masz już koniec zabawy dla jednego gracza. A na X360 są ciekawe (uratowanie farmera przed komandosami, lol) i wymagające skila (kampania na Veteranie) osiągnięcia.

Poprostu dają one nowe cele w grze.

W GTA IV właśnie robie stunt jumpy żeby zaliczyć 100%. Na PS3 grę odstawiłbym na półkę po skończeniu Story Line... Bo i tak nic z tego bym nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm i co ci to da? Gdy odstawiasz grę na półkę, równa się to z tym, iż gra przestała ci sprawiać przyjemność. Po co się męczyć z archiwami, skoro nie przynosi ci to przyjemności. Tylko chcesz więcej pkt. i więcej. Sam gdy kupiłem X0 z początku dopadła mnie mania "gamescore''owa", przechodząc grę dla archievów nie czerpałem z niej żadnej przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2008 o 16:34, rob300i napisał:


W GTA IV właśnie robie stunt jumpy żeby zaliczyć 100%. Na PS3 grę odstawiłbym na półkę
po skończeniu Story Line... Bo i tak nic z tego bym nie miał.


No tak, na X360 dzięki achiev''om masz z tego przedłużenie wirtualnego fiuta. To najważniejsze. O Jeeez ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 16:42, Kurammi napisał:

Hmm i co ci to da? Gdy odstawiasz grę na półkę, równa się to z tym, iż gra przestała
ci sprawiać przyjemność. Po co się męczyć z archiwami, skoro nie przynosi ci to przyjemności.
Tylko chcesz więcej pkt. i więcej. Sam gdy kupiłem X0 z początku dopadła mnie mania "gamescore''owa",
przechodząc grę dla archievów nie czerpałem z niej żadnej przyjemności.



Gdy odstawiasz gre na półkę to nie znaczy że przestała ci sprawiać przyjemność. Po prostu nie masz już pomysły jak w nią grać. Brakuje ci w niej celów, bo już wszystko zrobiłeś, albo po prostu ci się znudziła. Achievy dają powiew świeżości grze i pozwalają spędzić kilka godzin więcej z twoim ukochanym tytułem.

Na przykład Prince of Persia. Po przejsciu gry, żałowałeś że już się skończyła. Chciałbyś w nią jeszcze pograć, ale przechodzenie gry jeszcze raz to nuda. Tutaj pomagają osiągnięcia. Dają ci nowe pomysły jak nacieszyć się grą.

Oczywiście, tylko w tytułach które uwielbiasz warto robić achievy. Ci którzy grają tylko dla osiągnięc to nie są normalni gracze, to ACHIEVEMENT WHORE! I nie porównuj normalnych graczy Xboxowych do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo za kolejnego posta o tym samym, ale nie doczekałem się odpowiedzi, a wątek lada chwila zostanie zasypany fanbojskimi wywodami. Więc powtórzę:

- Chcę zakupić monitor LCD do mojego Xboxa 360. Jaki model najlepiej wybrać? Nie znam się zbytnio...

- Ktoś ma może Test Drive Unlimited na X360? Bo nie wiem, czy dodawana jest mapka Oahu do premierowego wydania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2008 o 17:06, Szperacz Robson napisał:


- Ktoś ma może Test Drive Unlimited na X360? Bo nie wiem, czy dodawana jest mapka Oahu
do premierowego wydania?


Mapki nie ma, a przynajmniej na allegro nikt nie dostał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 16:42, Kurammi napisał:

[..]mnie mania "gamescore''owa",
przechodząc grę dla archievów nie czerpałem z niej żadnej przyjemności.

Moja metoda na to taka, że achievementy sprawdzałem dopiero po pierwszym, albo i nawet drugim przejściu gry. Wszystko wraca w stu procentach do normy, a achievement hunterowanie, jeżeli już się zacznie, to dopiero po ukończeniu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:07, hagen321 napisał:

mam pytanie czym się różni xbox arcade od premium i który lepszy????


Było już tu milion razy. Przejrzyj te kilkanaście stron, to nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka

Podczas gry na PS3 od czasu do czasu konsola zaczyna głośno chodzić czy to normalne? chodzi mi o to czy to oznacza że czas wyłonczyc konsole czy może to tylko chłodzenie

Pytanie drugie jaką gre mi polecicie? miałem kupić MGS4 ale chyba odpuszczę sobie narazie bo nie znam poprzednich części :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się