Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2008 o 19:25, mtij napisał:

Pytałem niedawno jak wygląda sprawa z podłączeniem xboxa do monitora i głośników, domyślam
się ze do ps3 również jest potrzebny VGA ;>, tak? Tylko jaki trzeba wybrać? Tak pytam
bo po prostu jestem kompletnie zielony w temacie konsol, to będzie moja pierwsza a w
dodatku nie potrafię się na żadną zdecydować (pewnie jeszcze parę takich pytań do was
skieruję, liczcie na jeszcze bardziej banalne). Jakbym komuś miał przypomnieć mój "sprzęt"
to dajcie znać


rozumiem że zostałem olany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z swoją konsolą (xbox). Otóż na początku myślałem że to początek RROD ale po kilku próbach i eksperymentach stwierdziłem że to problem związanany z...... internetem lub kabelkiem połączonym z moją kartą sieciową.

Wygląda to tak : włączam konsole, i automatycznie loguje mnie do usługi XB Live i po chwili klapa....zwiecha (pomaga tylko restart). Na początku (tak jak już pisałem) myślałem że to początek RROD, lecz potem wyłączyłem X0, odłączyłem kabelek i przy ponownym włączeniu wszystko było ok (tyle że nie mam teraz neta na XB ;(

Jeśli ktoś wie o co biega to proszę o pomoc.

P.S. Sorki że tak chaotycznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z swoją konsolą (xbox). Otóż na początku myślałem że to początek RROD
ale po kilku próbach i eksperymentach stwierdziłem że to problem związanany z...... internetem
lub kabelkiem połączonym z moją kartą sieciową.

Wygląda to tak : włączam konsole, i automatycznie loguje mnie do usługi XB Live i po
chwili klapa....zwiecha (pomaga tylko restart). Na początku (tak jak już pisałem) myślałem
że to początek RROD, lecz potem wyłączyłem X0, odłączyłem kabelek (ten ethernet czy jakoś tak) i przy ponownym
włączeniu wszystko było ok (tyle że nie mam teraz neta na XB ;(

Jeśli ktoś wie o co biega to proszę o pomoc.

P.S. Sorki że tak chaotycznie ;)

SORKI ZA DUBLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie występują poważne problemy z usługą Xbox Live - i to nie u nas, w Europie, lecz na calutkim świecie. Problemy trwają od poniedziałku - z początku wyglądało na to, że 24h przygotowywania serwerów na listopadowy NXE zakończyły się sukcesem, jednak później wyszły na jaw problemy - lagi, disconnecty, zwieszki.
Niestety, ale później możesz mieć więcej problemów (coś czytałem na forum).
Jeżeli za wszelką cenę chcesz się zalogować do XBL, wystarczy, że odłączysz dysk twardy.
Ja osobiście nie włączam konsoli od wtorku (XBL działał pół na pół), czekając na naprawdę usterki.

EDIT
Oprócz tego, około godziny 17:00 nastąpiła awaria forum - można przeglądać kategorie, jednak do tematów nie wejdziesz, posta nie napiszesz.
Major Nelson poinformował wczoraj, że z XBL wszystko jest dobrze, nie licząc problemów ze statsami Halo 3 - technicy ponoć wiedzą co i jak i naprawiają usterkę.
"Status" dla Xbox Live wskazuje, że usługa działa, jednak mogą być problemy z Video Marketplace. Terefere...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[UPDATE], dlatego przepraszam za dubel :)
Forum xbox live wróciło minutę temu do stanu pierwotnego, także zapraszam tam po konkretne informacje.
Prawdopodobnie stan samej usługi też się poprawił, ale niczego nie obiecuję.

/////
Jeżeli w ostatnim czasie ściągałeś/aś demo nowego PES''a, przed zalogowaniem się na Xbox Live usuń proszę część dema (jeśli nie skończyłeś ściągania) lub całe demo (jeśli Ci się udało), by uniknąć wszelkich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje poprzednie 2 posty nikt mi nie odpisał, nie wiem co było tego przyczyną, ale chciałem sie dowiedzieć, czy ma jakieś znaczenie czy xbox leży czy stoi? Może za trzecim razem ktoś wogóle zauważy moje posty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszej różnicy.

Chociaż niektórzy mówię że jak stoi to rysuje płyty ale to jakieś tam plotki. Najlepiej jednak jak by leżał niż stał bo zawsze głupim przypadkiem może się przewrócić. Nie mówię że u każdego ale czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 15:51, Meykan napisał:

Nie ma najmniejszej różnicy.

Chociaż niektórzy mówię że jak stoi to rysuje płyty ale to jakieś tam plotki. Najlepiej
jednak jak by leżał niż stał bo zawsze głupim przypadkiem może się przewrócić. Nie mówię
że u każdego ale czasami.


Ja z kolei słyszałem, że może dostać RRoD-a. Ale to dobrze, bo mi chyba lepiej pasuje żeby leżał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z gwarancją X360 ? Mogę zadzwonić na Helpline ,po jakiejś awarii ,czy mam zarejestrować konsolę już teraz ? Czy jak ją zarejestruję ,to będę mógł sprzedać ,żeby gwarancja przeszła na przyszłego właściciela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 19:25, mtij napisał:

(...)


Zależy od monitora, jaki posiadasz.

Diabeł tkwi w wejściach - obecnie standardem są D-Sub, DVI oraz HDMI. Jeśli Twój monitor jest wyposażony w to pierwsze złącze czeka Cie spory wydatek. Będziesz zmuszony zaopatrzyć się w VGA Box, którego koszt wynosi około 200 zł. Jeśli jednak masz DVI albo HDMI to konsole podłączysz kablem (odpowiednio) HDMI > DVI lub HDMI > HDMI. Co do głośników to pozostają zwykłe czincze, choć tu tak samo zależy jakie są to głośniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odpowiedni temat wybrałem do zadania tego pytania ale spróbuje.

Otóż, czy posiadając konsolę PS3 muszę mieć telewizor, który ma wejście na kabel HDMI czy mogę podłączyć do zwykłego TV?
Czy można po prostu podłączyć PS3 przez eurozłącze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 18:17, vazon napisał:

Nie wiem czy odpowiedni temat wybrałem do zadania tego pytania ale spróbuje.

Temat jak najbardziej odpowiedni :) Ale jeśli dobrze pamiętam, to podobne pytanie już ktoś kiedyś zadawał.

Dnia 03.10.2008 o 18:17, vazon napisał:

Otóż, czy posiadając konsolę PS3 muszę mieć telewizor, który ma wejście na kabel HDMI
czy mogę podłączyć do zwykłego TV?

Wystarczy telewizor z minimum dwoma wejściami na "czincze", białym i żółtym. Ale takie mają tylko naprawdę stare graty, z dźwiękiem w trybie mono. Reszta ma jeszcze czerwone gniazdko (to takie bonusowe info ;P).

Dnia 03.10.2008 o 18:17, vazon napisał:

Czy można po prostu podłączyć PS3 przez eurozłącze?

Jak najbardziej. Dodawane jest zresztą w zestawie z konsolą, tak samo, jak zwykły kabel AV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 17:42, master matrox napisał:

> (...)

Zależy od monitora, jaki posiadasz.

Diabeł tkwi w wejściach - obecnie standardem są D-Sub, DVI oraz HDMI. Jeśli Twój monitor
jest wyposażony w to pierwsze złącze czeka Cie spory wydatek. Będziesz zmuszony zaopatrzyć
się w VGA Box, którego koszt wynosi około 200 zł. Jeśli jednak masz DVI albo HDMI to
konsole podłączysz kablem (odpowiednio) HDMI > DVI lub HDMI > HDMI. Co do głośników
to pozostają zwykłe czincze, choć tu tak samo zależy jakie są to głośniki.


Dzięki za info, ale na 90% wybór padnie na xboxa ;P Chyba z nim sprawa wygląda prościej (ale to oczywiście nie powód)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 18:23, destro177 napisał:

Nie ma żadnego problemu, każdą z obecnych konsol podłączysz do zwykłego TV, nawet jak
nie ma euro złącza. Tak było w moim przypadku zanim kupiłem LCD.


No to mogę kupować ze spokojnym sercem a kupno TV odłożę na jakiś czas.

A czy filmy z napisami można bez problemu oglądać ze zwykłych płyt?

@Emeraldar>>thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie koszt 200 zł. Ja posiadam złącze d-sub i koszt jaki poniosłem aby uruchomić na nim xboxa, głośniki 5.1 to 2x przejścióweczki, których koszt nie przekraczał 10 zł oraz kabelek, nie koniecznie microsoftu, chociaż ten kosztuje ok 120 zł. Za 40 zł na allegro można już kupić odpowiedni, wg niektórych źródeł, nie ma różnicy. To mi wystarczy do momentu kiedy szarpne się na lepszy monitor z dvi i hd, wtedy podłącze hdmi->dvi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 17:35, jackass napisał:

Jak to jest z gwarancją X360 ? Mogę zadzwonić na Helpline ,po jakiejś awarii ,czy mam
zarejestrować konsolę już teraz ? Czy jak ją zarejestruję ,to będę mógł sprzedać ,żeby
gwarancja przeszła na przyszłego właściciela?

Zarejestruj dopiero po jakiejś awarii, bynajmniej ja tak zrobiłem i nie było żadnych problemów :) A jak będzie ze sprzedażą, to nie jestem pewien, pewnie nowy właściciel będzie mógł ją przerejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 10:46, Szperacz Robson napisał:

> Jak to jest z gwarancją X360 ? Mogę zadzwonić na Helpline ,po jakiejś awarii ,czy
mam
> zarejestrować konsolę już teraz ? Czy jak ją zarejestruję ,to będę mógł sprzedać
,żeby
> gwarancja przeszła na przyszłego właściciela?
Zarejestruj dopiero po jakiejś awarii, bynajmniej ja tak zrobiłem i nie było żadnych
problemów :) A jak będzie ze sprzedażą, to nie jestem pewien, pewnie nowy właściciel
będzie mógł ją przerejestrować.


Dokladnie, rejestruj dopiero po pierwszej awarii - wczesniej nie ma sensu tego robic ;] A jesli bedziesz mial zarejestrowana na siebie konsole i bedziesz chcial ja sprzedac, to gwarancji nie mozesz przerejestrowac, zostaje na Ciebie, nowy wlasciciel bedzie mial konsole bez gwarancji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się