Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Czyli bym musiał kupic dwa kable VGA? A kabel optyczny na jakiej zasadzie się podłącza? Czekam na twoję ocenę :)

I czy warto kupowac X360 Premium? Tzn, zamieżam kupic Arcade, ponieważ tańsza jest, a pudełka nie będę raczej podłączac pod internet, tak więc karta wystarczy mi na save''y. Tak więc co jeszcze oferuje Premium, oprócz dysku i słuchawek. No i czy bez karty Gold można ściągac dema z neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 15:03, Mac Cry napisał:

Czyli bym musiał kupic dwa kable VGA? A kabel optyczny na jakiej zasadzie się podłącza?
Czekam na twoję ocenę :)

I czy warto kupowac X360 Premium? Tzn, zamieżam kupic Arcade, ponieważ tańsza jest, a
pudełka nie będę raczej podłączac pod internet, tak więc karta wystarczy mi na save''y.
Tak więc co jeszcze oferuje Premium, oprócz dysku i słuchawek. No i czy bez karty Gold
można ściągac dema z neta?

No to jeśli nie przez neta to możesz kupić Arcade. Chociaż jeśli z płyt będziesz chciał sobie jakąś muzykę wrzucić czy coś to zawsze ta 20GB się przyda.(chociaż teraz wersja 60GB jest do kupienia w tej samej cenie)

Jednak cena różni się połową i to aż połową. Jeśli jesteś na 100% pewny że nigdy nic nie będziesz wrzucał ani nic innego to bierz Arcade.

Można kontem Sliver jakieś dema ściągać ale podobno są ograniczenia.
W Premium też masz chyba pierwszy darmowy miesiąc korzystania z Gold. A tak po za tym to chyba Premium nic innego nie oferuje. Może jakiś dodatkowy gadżet będziesz miał ale pewien nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To biorę jednak Arcade. Najwyżej w przyszłości kupię sobie twardziela, jak będzie tani oczywiście. Dysk chciałem tylko do dem, a konta gold nie zamierzam zakładac, bo grac na pewno przez neta nie będę, a jeśli do tego w silverze są ograniczenia co do ściągania, to ja dziękuję. A na dysk wrzucac, poza demami, nic nie zamierzam. Filmy i muzykę mam na płytach. Ile gier mogę sejwowac na tej karcie? I czy w Arcade jest duży problem z tym całym chłodzeniem, czy zminiejszona jest wadliwośc konsoli w porównaniu do pierwszych wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gier sejwować nie mam pojęcia ale save w grach to KB zajmują więc pewnie sporo.

Arcade to jest poprawiona wersja Core więc pewnie nie ma z nią problemów jeśli chodzi o samą konsolę i jej wnętrze więc i to co napisałeś pewnie jest poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt, ale 20gb już nie jest kosmicznie dorgie, na allegro widziałem za 160zł, więc jak będzie za ok. 100 to kupię (o ile będzie). A większy niż 20 gb to już mi nie potrzebny nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 15:03, Mac Cry napisał:

Czyli bym musiał kupic dwa kable VGA? A kabel optyczny na jakiej zasadzie się podłącza?
Czekam na twoję ocenę :)

I czy warto kupowac X360 Premium? Tzn, zamieżam kupic Arcade, ponieważ tańsza jest, a
pudełka nie będę raczej podłączac pod internet, tak więc karta wystarczy mi na save''y.
Tak więc co jeszcze oferuje Premium, oprócz dysku i słuchawek. No i czy bez karty Gold
można ściągac dema z neta?

Czy warto ? Sam niedawno się nad tym zastanawiałem. arcade, elite czy pro i wybrałem pro. Elite jest troche za drogie jak na maszynke do zwykłego grania, a arcade ma za mało miejsca na dysku. Z tego co pamiętam to teraz mam wolne ok 48 GB z 60. Ponoć tak dużo rezerwuje sobie sama konsola.
Bez karty gold można ponoć ściągać dema tydzień po ich ukazaniu się. Nie wiem czy w Arcade jest tak samo, ale przy rejestrowaniu pierwszego konta z konsolki dostajemy 30 dni darmowego gold''a.

Dobra, dziś doszły do mnie przejściówki ;] Podłączyłem monit i konsole kablem VGA kupionym na allegro za 40 zł. Jedzie do mnie również kabel microsoftu, który wypróbuje w tym tygodniu, także będę mógł stwierdzić, czy faktycznie jest różnica między nieoryginalnym kablem a oryginalnym. Grafika jest zadowalająca, chociaż musze czekać na update konsoli, dzięki czemu będę mógł odpalać gierki w rozdziałce 1440x900 czyli natywnej dla mojego monitora - powinno być o wiele lepiej. Dźwięk z tego co zauważyłem leci mi z głośnika centralnego, lewego, prawego oraz subwoofa. Narzekać nie moge, jakość dźwięku jest zadowalająca ;] Pokombinuje jezcze i zobacze czy może uda mi się uruchomić jeszcze dwa tylne.
Jeśli chodzi o kabel optyczny do głośników to z tego co mi wiadomo musisz również posiadać głośniki które takie wyjście oferują. Wtedy jednym kablem podłączasz głośniki z kablem vga od konsoli (kabel ten ma specjalne wejście we wtyczce podłączanej do konsoli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Update a jakiej postaci? Żeby podłączyc głośniki, to musiałeś miec osobny kabel? I jeszcze jedno, słyszałem kiedyś, że gry na Xboxy się instaluje. To prawda? Jeśli tak, to będę zmuszony kupic dysk. A może jest tak samo jak w PS2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i najważnieszje. Zanim kupiłem kabel VGA, natknąłem się na dużo opini o tym, że obraz jest blady i kolory są słabe. Fakt tak właśnie było, ale wystarczy zmienić (cholera nie pamiętam dokładnej nazwy) Tryb wyświetlania czy coś w tym stylu, w każdym razie zmieniamy ze "standardowego" na "roszerzony" i biały "filtr" znikł a kolory wróciły do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 15:48, Mac Cry napisał:

Update a jakiej postaci? Żeby podłączyc głośniki, to musiałeś miec osobny kabel? I jeszcze
jedno, słyszałem kiedyś, że gry na Xboxy się instaluje. To prawda? Jeśli tak, to będę
zmuszony kupic dysk. A może jest tak samo jak w PS2?

Update dashboardu to się chyba nazywa. Ponoć microsoft planuje wypuścić taki w listopadzie. Dodaje obsługe nowych rozdziałek jak również pare innych rzeczy ;]. Do podłączenia głośników potrzebny jest:
-kabel vga (ten którym łączymy konsole z monitorem) - ma on dodatkowe dwa kabelki, które opdowiadają właśnie za dźwięk. Link do kabla http://allegro.pl/item444573304_kabel_vga_audio_xbox_360_gold_gw_12m_fv_warszawa.htm l

- oraz dwie przejściówki typu
http://allegro.pl/item445396333_adapter_jack_stereo_na_2_x_rca_chinch_zloty.ht ml
http://allegro.pl/item445236165_gniazdo_gn_gn_lacznik_jack_3_5mm_stereo_fv_m2l.h tml

W razie czego moge podesłać fotke, jak to u mnie wygląda.

Tymi przejściówkami łączym dwa wspomniane wcześniej kabelki wychodzące od kabla vga z zielonym kablem z głośników.Co do gier to oczywiście nie instalujemy ich. Wkładamy płyte i gramy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 15:03, Mac Cry napisał:

I czy warto kupowac X360 Premium? Tzn, zamieżam kupic Arcade, ponieważ tańsza jest, a
pudełka nie będę raczej podłączac pod internet, tak więc karta wystarczy mi na save''y.
(...)


Według mnie kupując wersje Arcade zrobisz błąd.

Zdecydowanie lepiej wybrać Premium. Co prawda jest droższa od wersji Arcade, ale oferuje znacznie więcej - no i główną zaletą jest dysk twardy. Uwierz mi, że w przypadku takiego sprzętu jak Xbox, czy inna konsola brak dysku w dzisiejszych czasach to spory minus. A późniejsze jego dokupowanie - większość posiadaczy Arcade i tak tego nie zrobi. Piszesz, że nie zamierzasz podpinać konsoli pod internet - tutaj kolejny błąd... ja przez ostatnie trzy miesiące nie miałem neta na swojej PeeS Trójce (tylko czasami, jak był wolny slot) i czułem się ograniczony możliwościami konsoli. Ani dostępu do PSN, ani nie można sobie demek pobrać, nie wspominając o przeglądaniu stron. Dysk naprawdę się przydaje - pomijając dema, mam wrzuconą muzykę, zdjęcia, filmy. Zawsze to miło coś sobie pooglądać, czy posłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie ściąganie dem przemawia do mnie, aby kupowac Premium. Reszta się nie liczy. Ale nie będę wydawał prawie 400 zł więcej, by miec twardziela, a w razie takiej konieczności zawsze mogę kupic takowy. A na start chcę kupic sobie Guitar Hero III, więc... A jeśli chodzi inetrnet, to od tego mam PC ;] Filmów oraz muzyki nie zgrywałbym na pewno na dysk, bo bardziej opłaca mi się używac do tego PC, ponieważ monitor będę używał ten sam do PC i konsoli (tak samo jak głośniki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zastanawiam się nad konsolą. A dokładnie nad X360 Elite a PS3. Mam do Was pytania: Która konsola jest lepsza (oferuje większy komfort) do grania? Czy na którejś występują "zwiechy" gier?
Z góry Wam dziękuję.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś przypięty post? To zastosuj się do niego :)

Skwarek: Mam ten sam kabel i jestem z niego zadowolony, wydaje mi się dobry. Ostrość obrazu dobra, no i co najważniejsze, to dzięki niemu mogłem w końcu poczuć next-genową grafikę na Xboxie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 21:07, Szperacz Robson napisał:

Czytałeś przypięty post? To zastosuj się do niego :)

Skwarek: Mam ten sam kabel i jestem z niego zadowolony, wydaje mi się dobry.
Ostrość obrazu dobra, no i co najważniejsze, to dzięki niemu mogłem w końcu poczuć next-genową
grafikę na Xboxie :P


Sorry, ale nie popatrzyłem na datę. Dlatego nie wiedziałem, że jest przypięty.
Już szukam...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 16:09, Mac Cry napisał:

Oj, było by fajnie jakbyś zapodał fotki :) Z góry dzięki ;] Uff, dobrze, że nie trzeba
instalowac :D

Więc to jest fotka pokazująca jak podłączyć głośniki z wymienionych wcześniej kabli i przejściówek.

20081007123807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 17:27, master matrox napisał:

> I czy warto kupowac X360 Premium? Tzn, zamieżam kupic Arcade, ponieważ tańsza jest,
a
> pudełka nie będę raczej podłączac pod internet, tak więc karta wystarczy mi na save''y.

> (...)

Według mnie kupując wersje Arcade zrobisz błąd.

Brawo...

Dnia 06.10.2008 o 17:27, master matrox napisał:

Zdecydowanie lepiej wybrać Premium. Co prawda jest droższa od wersji Arcade, ale oferuje
znacznie więcej - no i główną zaletą jest dysk twardy. Uwierz mi, że w przypadku takiego
sprzętu jak Xbox, czy inna konsola brak dysku w dzisiejszych czasach to spory minus.

Jak na początek, karta 256MB wystarcza. Można ściągnąć sobie dema z netu i wypalić na płytę. W czym widzisz problem?

Dnia 06.10.2008 o 17:27, master matrox napisał:

Dysk naprawdę się przydaje - pomijając dema, mam wrzuconą muzykę, zdjęcia, filmy. Zawsze to miło coś > sobie pooglądać, czy posłuchać.

Winampa itp ci zabrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się