Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2009 o 17:44, W.S.A.D napisał:

No ja widziałem szkockie bundle... Były Gearsy, FC2 itp. I do tego DODATKOWY PAD! Szkoda
- pomyśleć, że poczekał bym z zakupem konsoli i miałbym bundle CoD5...

Nom. Tym bardziej że moja 24 letnia siostra mieszka w Szkocji i na bank by mi jakiś fajny upatrzyła.
Ech nie wiem czemu też wszyscy narzekają na ceny PS3, gier na konsole itp.

Wszystko jest tanie. Ale nic nie jest tanie dla Polski :\ Nic nie jest na Polską kieszeń :( Nikt pod uwagę Polski w tym aspekcie nie bierze :(

Tylko Polacy potrafią tak narzekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 17:46, Łeber napisał:

Ja się zastanawiam od kogo cholera jasna zależą te ceny w Polsce, przecież to niemożliwe,
aby była taka rozrzutność cenowa...

Polscy gracze zawsze musieli kombinować ;) A najgorsze jest to, że ludzie nie chcą exportować konsol za granicę... Jak już się uda, to za przesyłkę płaci się grube pieniądze... A tu jeszcze Charge kit by się przydał, drugi pad, no i oczywiście gry... Powiedz Igor - czy w Szkocji gry na Xboxa360 są tak drogie jak w polsce? Jaka tam jest "growa" sytuacja?
Meykan - No niestety się zgadzam... Sam fakt tego, że w tej branży wszyscy mają Polskę w (_!_) potwierdza np. Brak Live'a w Polsce (chociaż mamy polską siedzibę microsoftu...)... Ale tak na rozum... W sumie nie opłaca się rozwijać takich rzeczy w takim małym państewku jak nasze... przecież wiadomo, że polacy to złodzieje i nieroby... Dawać szansę tylko USA i klku innym państwom, gdzie popyt na gry jest większy...
PS - noddles_offspring w Versusie to ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 17:44, W.S.A.D napisał:

No ja widziałem szkockie bundle... Były Gearsy, FC2 itp. I do tego DODATKOWY PAD! Szkoda
- pomyśleć, że poczekał bym z zakupem konsoli i miałbym bundle CoD5...

I pomyśleć, że cały świat ma Szkotów za skąpców :P

Wydaje mi się, że tak niskie ceny są spowodowane przeogromną popularnością konsolki w UK. Tutaj dosłownie każdy ma X360. PS3 nie jest aż tak popularna, PC to już w ogóle do grania nie używają, ale popularność Xboxa jest fenomenalna. Do tego gry również nie są specjalnie drogie i często objęte różnymi promocjami typu "Kup jedną grę, weź drugą za połowę ceny". Czasem nawet gratis jeżeli to jakiś starszy tytuł... Tylko teraz nasuwa się pytanie - gdzie tu logika? Skoro w UK X360 jest tak popularny to zamiast obniżać co chwilę ceny i dokładać kolejne darmowe gry do zestawów powinni raczej iść z ceną do góry. Natomiast w takiej Polsce, gdzie niewielu może sobie pozwolić na konsolę, powinno się schodzić z ceny zamiast ją nieustannie podnosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 17:50, W.S.A.D napisał:

Meykan - No niestety się zgadzam... Sam fakt tego, że w tej branży wszyscy mają
Polskę w (_!_) potwierdza np. Brak Live''a w Polsce (chociaż mamy polską siedzibę microsoftu...)...

Dziś widziałem w TVP1 około godziny 17 reklamę PoP na Xbox. Może coś zacznie się ruszać jak już tam reklamują o takiej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 17:56, hallas napisał:

Dziś widziałem w TVP1 około godziny 17 reklamę PoP na Xbox. Może coś zacznie się ruszać
jak już tam reklamują o takiej porze.

Wiesz, równie dobrze mogła by to być zagraniczna reklama, a dali kogoś żeby podstawił głos i zareklamował konsole.

M$ dobrze wie że sprzedaje konsole w Polsce ale co go to obchodzi? Tak się zachowuje jakby jej nie widział ale reklamuje ją jak może wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 17:57, Meykan napisał:

> Dziś widziałem w TVP1 około godziny 17 reklamę PoP na Xbox. Może coś zacznie się
ruszać
> jak już tam reklamują o takiej porze.
Wiesz, równie dobrze mogła by to być zagraniczna reklama, a dali kogoś żeby podstawił
głos i zareklamował konsole.

M$ dobrze wie że sprzedaje konsole w Polsce ale co go to obchodzi? Tak się zachowuje
jakby jej nie widział ale reklamuje ją jak może wszędzie.

No wiesz... W polsce były 2 reklamy promujące Xboxa i jedna ps3! To jest coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 18:01, W.S.A.D napisał:

> jakby jej nie widział ale reklamuje ją jak może wszędzie.
No wiesz... W polsce były 2 reklamy promujące Xboxa i jedna ps3! To jest coś!

Tylko widzisz. M$ nie daje żadnego znaku życia że Polska coś tam. No tak dla Polski to COŚ!!

A PS3. Był news że Sony nie zapomina o Polsce i reklamował LBP na naszej-klasie. Sony reklamuje i wie gdzie, a M$? Wie że puścił w obieg reklamę i nic więcej.

Ale widziałem na filmikach na necie zagraniczne reklamy konsol. Tam to w ogóle tego od załamania jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 17:55, Igor FCBayern napisał:

Tylko teraz nasuwa
się pytanie - gdzie tu logika? Skoro w UK X360 jest tak popularny to zamiast obniżać
co chwilę ceny i dokładać kolejne darmowe gry do zestawów powinni raczej iść z ceną do
góry.

To nie tak. Jak jesteś w stanie sprzedać duże ilosci jakiegoś towaru do dostajesz na niego zniżki gdy bierzesz go na swój magazyn powiedzmy w ilości jednego kontenera na raz. Wszystkie koszta dodatkowe typu transport itp. w minimalny sposób wpływają na zwiększenie ceny jednej sztuki stąd też narzucasz swoje procenty a towar nie jest drogi

Dnia 18.01.2009 o 17:55, Igor FCBayern napisał:

Natomiast w takiej Polsce, gdzie niewielu może sobie pozwolić na konsolę, powinno
się schodzić z ceny zamiast ją nieustannie podnosić...

W Polsce każda sprzedana konsola dodatkowo dostaje jednostkowy koszt transportu bo tylko największe sieci sklepów zamawiają je w ilościach znacznych (a z racji tego, że jest ich niewiele to również nie muszą się obawiać konkurencji mniejszych sklepów więc mogą narzucić większą marżę). Taka Utlima, gram.pl czy podobny sklep komputerowy zamawia po sztuce, dwóch (szczególnie jest to widoczne w przypadku Wii na które jest niewielki popyt w naszym kraju) i cena idzie w górę.
Spójrz też na to w ten sposób: pewien sklep sprzedaje tylko konsole i pracuje w nim 5 ludzi. W GB sprzedaje 100 konsol miesięcznie więc koszta pracy tej piątki rozkładają się na te 100 sztuk. W Polsce sklep taki sprzedaje 10 konsol zatem każda z nich musi pokryć dziesieciokrotnie wyższe koszta utrzymania pracownika.
Stąd różnica w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To była ironia :)
Sony otwiera siedzibę w polsce... Życze wam (PS userom) żeby sony bardziej przyłożyło się za biznes w polsce niż M$... Może wam się poszczęści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 18:05, Meykan napisał:

A PS3. Był news że Sony nie zapomina o Polsce i reklamował LBP na naszej-klasie. Sony
reklamuje i wie gdzie, a M$? Wie że puścił w obieg reklamę i nic więcej.


Nie rozumiem drugiego zdania ;p. Znaczy się, że MS nie wie gdzie się reklamuje?

A co ma robić więcej, czego aktualnie nie czyni, a robi Sony? Wkładać posiadaczom X360 gry w d***? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 18:12, W.S.A.D napisał:

To była ironia :)
Sony otwiera siedzibę w polsce... Życze wam (PS userom) żeby sony bardziej przyłożyło
się za biznes w polsce niż M$... Może wam się poszczęści...

Sony już otworzyło własne biuro w Polsce. Gdyby nie SCEP to nie mielibyśmy wszelkich reklam i tem,u podobnego stuffu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 17:47, jackass napisał:

> jedna z pierwszych recenzji Killzone 2:
>
> http://fairplaygame.net/news_752.html
W nowym PSX Extreme dostanie 8 + .Widnieje na stronie sklepu .

Podobno tak było, ale zanim ktokolwiek zobaczył tę informację gdzie indziej niż na screenie na stronie już nic nie było ;) Inne źródła (pewniejsze) mówią, że KZ2 dostało w PE 9+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się