Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Już wiem dlaczego tak wiele portali porównuje grafikę w grach na PS3 i X360 i PS3 w sporej ilości przypadkach przegrywa.
http://www.youtube.com/watch?v=5HvdRfUmoqQ&feature=related

Po prostu żal mi patrzeć jak portale takie pokroju gametrailers.com specjalnie zaniżają jakoś grafiki na PS3.

Na tym filmiku jest pokazana różnica w jakości grafiki PS3 między Full a Limited.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to wyjatkowe sytuacje, nie majace nic wspolnego z zapleczem MS. Przekonasz sie, ze na PS3 na jednej rece wyliczysz gry przygotowane w 100% do grania po sieci (napewno na najwyzszym poziomie bedzie KZ2). Zreszta polityka Sony jest tak pokrecona i chora, wiec nie ma co sie dziwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć sam mam X360 i dopiero marzę o PS3 (Posiadanie obu konsol - tak. Wymiana na PS3 - nie), starając się obiektywnie spojrzeć na sprawę jest mi dość ciężko przyznać Ci rację.
Pamiętaj, że konsolowa wojna trwa i ta wielka konkurencja nigdy nie będzie miała końca. Jeżeli chodzi o Playstation Network, za korzystanie z usługi nie są aktualnie pobierane żadne opłaty, więc zyski wpływają z różnorakich reklam + od niedawna z magazynu Qore, który, niestety, naprawdę porządną popularnością się nie cieszy.
Microsoft, choć brudne, złe i podłe, za Xbox Live zgarnia całą tonę kasy - bynajmniej nie wtapia ich w panienki w bikini (nawet jeśli - jeszcze sporo zostanie w kieszeni), lecz wykorzystuje ją w celu zwiększenia przewagi nad swoją konkurencją.
Jeżeli abonament za Xbox Live nie zostanie zniesiony, Playstation Network, nawet jeśli dobre, będzie z tyłu.
Ciężko wypowiadać mi się na temat gier - równie prawdopodobny jest scenariusz, że za 3 lata Sony będzie zmuszone wydać Playstation 4. Równie dobrze pałeczkę z zaskoczenia może przejąć Sega. Równie dobrze, wszystkie konsole na świecie padną. Moim zdaniem, żadne sądy typu "Ta konsola będzie rządzić za xx lat" nie mają sensu - nawet, jeśli są poparte właśnie "moim zdaniem". Jest to kompletny bezsens, przez który aż ma się ochotę rozpocząć totalny flamewar.
No, chyba że mówimy o Wii. Tutaj to inna bajka, prawda koledzy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz większość gier są to gry multiplatformowe, ja tam problemu nie widzę na sieci. Wprawdzie nie rozmawiam z nikim głosowo, ale często gram w BF, czy też Motorstorma, GTA i tym podobne tytuły. Czasami też bywam u znajomego na Xboxie, graliśmy ostatnio w Gearsy 2 i Ci powiem szczerze, że jak multi było w pierwszej części genialne, to tak w drugiej panowie developerzy dali ciała na całym polu. Ja generalnie różnic nie widzę, jako użytkowinik PS3, sam miałem ostatnio problem, ale udało mi się go rozpracować. Po prostu wystarczyl mały ochrzan do administratora sieci i już po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gears of War 1 miało świetny tryb multiplayer jeśli chodzi o gameplay, bo biorąc pod uwagę kwestie techniczne to była porażka- błędnie napisany kod sieciowy, częste problemy z połączeniem, przewaga hosta, wallbouncing itepe. GoW 2 ma świetny tryb- Horda, ale reszta ssuje totalnie, za to ma poprawione błędy sieciowe, ostatnio także bugi z tarczą, nieskończoną amunicją i przenikaniem przez ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:
1. Jaka gra wyścigowa na xbox''a 360 jest najlepsza? Chcia3bym, ?eby nie by3a zbyt wymagająca (czytaj: nie symulator). Burnout Paradise? Czy nowy NFS naprawdę tak się ścina na X360?
2.Czy takie rozgałęzienie jak na załączonym zdjęciu pozwoli na podłączenie xboxa 360 do monitora i działający głos?

Jeszcze jedno pytanie:
3.Czy xbox360 obsługuje już poprawnie rozdzielczości w formacie 16:10? Czy będą jakieś paski? Mój monitor ma rozdzielczość 1680x1050.

20090215115036

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. No raczej Burnout Paradise. Ale jak już będzie ją kupować to kup Ultimate Box. To bardziej ukończony produkt z nowymi dodatkami jak np. motory a na konsole kosztuje lekko ponad 100zł.
2. Na tym się nie znam.
3. A nie chodzi czasami o format 16:9? O ile mi wiadomo takich problemów X360 nie miał. Może to od czegoś innego zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 12:05, Meykan napisał:

1. No raczej Burnout Paradise.


To kupię UB.

Dnia 15.02.2009 o 12:05, Meykan napisał:

3. A nie chodzi czasami o format 16:9? O ile mi wiadomo takich problemów X360 nie miał.
Może to od czegoś innego zależy.


Monitory mają format obrazu 16:10, a kiedyś Xboxy 360 obsługiwały tylko format 16:9 (jak TV). Jak jest teraz - nie wiem, dlatego właśnie się pytam :).

Czy taki zestaw wystarczy mi do podłączenia konsoli:
http://allegro.pl/item545877567_kabel_vga_xbox_360_zlote_koncowki.html

(+ to rozgałęzienie - zdjęcie w poprzednim poście)
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 12:37, DoomnY napisał:

Jeśli korzystasz z kabla VGA, który ma 2 kable chinch do dźwięku to przejściówka jest
dobra. Podłączasz ją do wejścia audio w karcie muzycznej.


Karcie muzycznej - jak rozumiem - w Xboxie?

@trombocylek - szczerze mówiąc nie wiem, dotychczas wykorzystywana była do podłączenia i głośników i słuchawek naraz do komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, to jest rozgałęźnik jacka. Nie nada ci się do kabla VGA. Ja u siebie mam ten kabel VGA podłączony do monitora i takich starych głośników Phillipsa za pomocą chinchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 12:50, trombocylek napisał:

No tak, to jest rozgałęźnik jacka. Nie nada ci się do kabla VGA. Ja u siebie mam ten
kabel VGA podłączony do monitora i takich starych głośników Phillipsa za pomocą chinchy.


Czyli mam coś jeszcze kupić oprócz tego kabla VGA czy sam wystarczy?

/edit:
@PolishWerewolf - dziękuję za poradę, podobnie jak panom Trombocylkowi i Doomnyemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 11:55, Dincooo napisał:

3.Czy xbox360 obsługuje już poprawnie rozdzielczości w formacie 16:10? Czy będą jakieś
paski? Mój monitor ma rozdzielczość 1680x1050.

Tak na 99% nie obsługuje rozdzielczości 16:10. Jeśli masz co najmniej średni monitor to on sam sobie z tym poradzi rozciągając obraz w pionie. Jeśli nie to mogą być przeróżne problemy z wyświetlaniem obrazu. Sam niedawno kupiłem taki monitor by można było bez problemu używać i konsoli i PC, dlatego też wybrałem model z natywną rozdzielczością w formacie 16:9 bo PC nie ma żadnego problemu z takimi rozdzielczościami.
Ogólnie raczej nie powinieneś się przejmować jeśli masz monitor firmy lepszej niż "Krzak".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy, czy masz jakieś głośniki, do których możesz podłączyć dźwięk z xboxa za pomocą chinchy. Jak nie to kup przejściówkę 2xchinch na jack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 13:01, trombocylek napisał:



Mam takie głośniki: creative inspire p380. Pasowały do takiego wejścia jak na przejściówce pokazanej wcześniej...
Czyli w sumie co muszę kupić? Może ktoś pokazać mi na allegro aukcję z takim "czymś"? :)

@Hallas - mam taniego LG 22", ale dotychczas w grach na komputerze bez problemów radził sobie z nienatywnymi rozdzielczościami. A to oznacza, jak rozumiem, że kłopotu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 11:55, Dincooo napisał:

Mam dwa pytania:
1. Jaka gra wyścigowa na xbox''a 360 jest najlepsza? Chcia3bym, ?eby nie by3a zbyt wymagająca
(czytaj: nie symulator). Burnout Paradise? Czy nowy NFS naprawdę tak się ścina na X360?

GRID, Project Gotham Racing 4 - moja ulubione ścigałki na Xa

Dnia 15.02.2009 o 11:55, Dincooo napisał:

Jeszcze jedno pytanie:
3.Czy xbox360 obsługuje już poprawnie rozdzielczości w formacie 16:10? Czy będą jakieś
paski? Mój monitor ma rozdzielczość 1680x1050.

Z tego co się orientuję, NXE dodało obsługę 16:10, ale były problemy z obsługą tego. Być może już je rozwiązano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawne. W całym Wrocławiu prawie nigdzie nie ma Xboksów 360. W jednym MM kilka dni temu było kilka, ale Premium bez niczego kosztował 1049 zł, więc sporo ponad sugerowaną cenę (a było to w czasie, gdy w Saturnie były promocje Arcade + Halo 3 + PGR4 + Sega Tennis za 699, bądź Premium z Kung Fu Panda i LEGO Indiana Jones za 799). W drugim MM już od dłuższego czasu nie ma innych X360 niż chyba 2 Elity (a może i te już sprzedali). Kiedy do nich zadzwoniłem, stwierdzili, że dostawy będą dopiero w marcu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się