Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2009 o 22:37, destro177 napisał:

Właśnie chyba ta możliwość pobrania łatki pozwoliła twórcom na takie olewanie błędów.

Na pewno. Na bank wręcz.

Dnia 11.03.2009 o 22:37, destro177 napisał:

Zawsze można powiedzieć, że "kiedyś, może, jak będzie nam się chciało wydamy patch".

Swoją drogą (kontynuując sprawę Wii) to bugi na razie widziałem (lub słyszałem o nich) tylko w tytułach multiplaformowych, niejako odziedziczone po mocniejszych i pachowalnych konsolach. Ciekawi mnie, czy GH na pozsotałe konsole ma te same błędy.

Dnia 11.03.2009 o 22:37, destro177 napisał:

A przecież wyłapanie problemów na konsoli jest znacznie łatwiejsze niż na PC - w końcu
to jedna konfiguracja, jeden system, jedne sterowniki etc.

Technologicznych - owszem. Są jeszcze błędy innego rodzaju pojawiające się przez źle zaimplementowany algorytm lub zwykłą dziurę w kodzie gry. Te wyłapać jest tak samo trudno jak na PC i jest to tak samo żmudna robota zabierająca czas a tego w nadmiarze posiada tylko jeden developer - Blizzard.
Niech za przykład posłuży nam Gears of War. Ta gra była na PC dłuższa i mniej zabugowana zwyczajnie dlatego, że pojawiła się rok później. Gdyby Epic miał dodatkowy czas to nowe poziomy z wersji na PC byłyby w wersji podstawowej na Xbox. W momencie premiery na konsole poziomy te zwyczajnie nie były ukończone i przetestowane oraz pozbawione błędów. Po prostu w pewnym momencie zapadła decyzja o wycięciu tej części gry by wyrobić się na czas. Podobna historia spotkała Crysis (i wiele innych gier oczywiście) ale tu pewnie nigdy się nie dowiemy co wycięto.

Pośpiech w tworzeniu gier, możliwość ich łatania i mamy gotowy przepis na na bugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:48, hallas napisał:

Niech za przykład posłuży nam Gears of War. /ciach/

Właśnie z tym się nie zgadzam. Ja osobiście w GoW''ie 1 nie spotkałem się z żadnym bugiem. Kampanie kilka razy przechodiłem i poszczególne levele, a w multi bardzo często gram. :P Z tego co mi grający w wersje PC mówili, to są duże problemy z grą w Co-opie i przez internet. :P

Destro@ Ty mnie możesz poprzeć, bo sam kupowałeś wersje na X''b jak miałeś już na PC. :P

Pozdr. :)

Tak nawiasem mam pytanie: Czy ktoś ma mapy dodatkowe do multi GoW''a 2 ? Fajne one ? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2009 o 14:52, albinskia napisał:

Destro@ Ty mnie możesz poprzeć, bo sam kupowałeś wersje na X''b jak miałeś już
na PC. :P

Tak, grałem z kumplem przez Windows Live i bardzo często nas wywalało. Albo jakaś zwieszka, albo rozłączało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 18:16, MasterOfBlaster napisał:

Podobno dziś ukazało się demko COD WAW. Można normalnie pobierać, czy są jakieś blokady
i inne dziwne przeszkody ?

Chyba blokada regionalna .Możliwe ,że zdejmą ,możliwe że nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , 17 lutego zgłosiłem awarie pada , do tej pory nie dostałem nowego. Zadzwoniłem dzisiaj i pani której zgłaszałem usterkę przesłyszała się ulica , pomyliła 1 literę w środku . Czy np. na poczcie głównej w moim mieście mogę jakoś odzyskać tą przesyłkę ? Bo kolejne 2-3tyg czekania jakoś mi się nie uśmiecha ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, jeszzce wróce :D.

Czy na początek do Xboxa starczy mi dysk 20gb?
Na allegro widywałem do zakupienia dyski 120gb za 230zł nawet!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 18:23, MasterOfBlaster napisał:


> Chyba blokada regionalna .Możliwe ,że zdejmą ,możliwe że nie .
Kurcze a taką chęć miałem na to by chociaż sprawdzić nowego CoD''a.

To sprawdź może zdjęli blokadę .Mogę ci pełniaka sprzedać .Dobra gra jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 18:25, Prateorian napisał:

Witam , 17 lutego zgłosiłem awarie pada , do tej pory nie dostałem nowego. Zadzwoniłem
dzisiaj i pani której zgłaszałem usterkę przesłyszała się ulica , pomyliła 1 literę w
środku . Czy np. na poczcie głównej w moim mieście mogę jakoś odzyskać tą przesyłkę ?
Bo kolejne 2-3tyg czekania jakoś mi się nie uśmiecha ....

3 tygodnie się na pada czeka zazwyczaj .Jedna literka nic nie znaczy ,jak listonosz czai baze to dostarczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 18:36, peryfraz napisał:

Mówiłem, jeszzce wróce :D.

Czy na początek do Xboxa starczy mi dysk 20gb?

Starczy .Milinom użytkowników starcza .Czy spełnia wszystkie ich oczekiwania - inna sprawa .

Dnia 12.03.2009 o 18:36, peryfraz napisał:

Na allegro widywałem do zakupienia dyski 120gb za 230zł nawet!

Pewnie bez obudów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 18:36, peryfraz napisał:

Mówiłem, jeszzce wróce :D.

Dnia 12.03.2009 o 18:36, peryfraz napisał:

Czy na początek do Xboxa starczy mi dysk 20gb?
Na allegro widywałem do zakupienia dyski 120gb za 230zł nawet!


Jeżeli masz zamiar instalować gry na dysku twardym i ściągać dema - przygotuj się na częste usuwanie zawartości dysku. Ale to i tak lepsze niż posiadanie zwykłej małej kości pamięci.

Ale jeżeli cię stać- to kup większy, na pewno nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 18:58, jackass napisał:

> Mówiłem, jeszzce wróce :D.
>
> Czy na początek do Xboxa starczy mi dysk 20gb?
Starczy .Milinom użytkowników starcza .Czy spełnia wszystkie ich oczekiwania - inna sprawa
.
> Na allegro widywałem do zakupienia dyski 120gb za 230zł nawet!
Pewnie bez obudów .

No tak, wyglądały bez... No cóż, ale skoro mówisz że starczy, a tutaj nawiążę do posta KrisK91, nie zamierzam instalować gier. Skoro mozna uruchomić gre, tylko wkłądając płyte do napędu, to nie mam potrzeby (ja nie mam). A właśnie chodzi o kase... jak zwykle, dlatego wole troche coś przyoszczędzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak instalujesz na dysku to konsola nie szumi jak wodospad, a na płytce nie ma śladów użytkowania*. :P

*zawsze jakieś są, ale w takim wypadku minimalne, a czasami żadnych gołym okiem niewidać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:27, albinskia napisał:

Jak instalujesz na dysku to konsola nie szumi jak wodospad, a na płytce nie ma śladów
użytkowania. :P

Oj tam ^^...
Pozyjemy zobaczymy, człowiek uczy się błędach... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz dysk 20gb to tak patrząc na MOJE średnie zapotrzebowanie miejsca przez grę na dysku to jest tak gdzieś 6,5gb, więc możliwe ,że parę gierek weszło by Ci na taki dysk. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dysk 20GB wejdą dwie gry. Ponieeeeważ... uwaaaaga.... fanfary... Jakieś 7GB zajmuje soft do odtwarzania gier z pierwszego Xbox''a. Tak. Też jestem szczęśliwy. Bierz coś większego jak możesz :D

I przyjrzyj się dokładniej tym dyskom 120GB na Allegro. Dostajesz dysk kupiony w sklepie i przerobiony (system plików etc) tak, żeby Xbox go normalnie mógł używać jak swojego. I za tą cenę dostajesz dysk plus taśmę do podłączenia. Zapomnij o obudowie. No chyba że dają czasem jakąś śmieszną, "zastępczą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 19:41, peryfraz napisał:

Ale ja mówie. Gier raczej instalować nie będę, no może jedną (Halo 3)...

Wiesz... Jak raz zainstalujesz, poczujesz różnicę (ciszę), to będziesz tak chciał z każdą grą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wyjściu NXE w Halo 3 pojawił się komunikat, mówiący, iż gra działa lepiej bez instalacji. Coś w stylu "Nie instaluj gry na dysku. Chyba nie chcesz, by Twoi koledzy się z Ciebie śmiali?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się