Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Mam problem z Live.
Próbowałem podłączyć xboxa do sieci przez urządzonko firmy Edimax. O ile dobrze wyczytałem to działa to w sposób, iż podłączam kabel to tego, a kabelek od urządzenia jedzie do routera. (na tej zasadzie działa dekoder "DreamBox"). Lecz... Gdy wciskam "Dołącz do sieci Live" pisze że nie mogę, błąd połaczenia i takie tam. Więc postępuje... testuj sieć (czy jakoś tak). Karta sieciowa- Przewodowa. Adres IP- błąd...

Nie wiem co robić... Rązwiązania jakie pisze xbox, nie na moją pusta głowe... Pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 10:05, noobie napisał:

Mam problem z Live.
Próbowałem podłączyć xboxa do sieci przez urządzonko firmy Edimax. O ile dobrze wyczytałem
to działa to w sposób, iż podłączam kabel to tego, a kabelek od urządzenia jedzie do
routera. (na tej zasadzie działa dekoder "DreamBox"). Lecz... Gdy wciskam "Dołącz do
sieci Live" pisze że nie mogę, błąd połaczenia i takie tam. Więc postępuje... testuj
sieć (czy jakoś tak). Karta sieciowa- Przewodowa. Adres IP- błąd...

Nie wiem co robić... Rązwiązania jakie pisze xbox, nie na moją pusta głowe... Pomozecie?

Bezpośrednio od Xboxa pociągnij kabel do routera .
http://www.onlinecenter.pl/Artykuly/Konfiguracje-Xbox-Live.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2009 o 10:15, jackass napisał:

Bezpośrednio od Xboxa pociągnij kabel do routera .

ech... czyli jednak niezbędne będzie zakupienie dodatkowego kabla :(... no cóż...

I tak na zaś zapytam. Gdy połącze kablem x''a i router to już powinno banglać? Czy nadal będę musiał grzebać w ustawieniach sieciowych itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 10:41, noobie napisał:


> Bezpośrednio od Xboxa pociągnij kabel do routera .
ech... czyli jednak niezbędne będzie zakupienie dodatkowego kabla :(... no cóż...

Taki kabel jest w komplecie z zestawem Premium konsoli .Poza tym kosztuje chyba 1zł za metr .Stać cię na konsolę ,to tymbardziej na taki kabel .

Dnia 11.04.2009 o 10:41, noobie napisał:


I tak na zaś zapytam. Gdy połącze kablem x''a i router to już powinno banglać? Czy nadal
będę musiał grzebać w ustawieniach sieciowych itd?

Powinno pędzić ,jak nie to ogarnij link co ci wstawiłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zanim spróbujesz sposób Jackassa.
Masz podłączone 2 sprzęty naraz, czy jeden?
Jak przełączasz kabelek pomiędzy PC a X360 (jak ja), zrestartuj modem/dekoder/router/co tam masz po podłączeniu kabelka, ale przed połączeniem się z internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2009 o 10:44, jackass napisał:

Taki kabel jest w komplecie z zestawem Premium konsoli .Poza tym kosztuje chyba 1zł
za metr .Stać cię na konsolę ,to tymbardziej na taki kabel .

jest jest... za krótki :}... potrzebuje ok. 20m (żeby tam przeciagnąć pod listwami itd. itp.)

Dnia 11.04.2009 o 10:44, jackass napisał:

Powinno pędzić ,jak nie to ogarnij link co ci wstawiłem .

ogarne... lajt ;)


[b@]ww3pl
1. Mam dzwne wrażenie czy nowy nick :D?

2. Za krótki kabel żebym sobie tak przełączał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co nowa, co skrócona.

Za krótki kabel, żebyś przełączał, więc tak czy siak musisz sobie kupić nowy. Życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 11:10, ww3pl napisał:

Nie tyle co nowa, co skrócona.

ano :)

Dnia 11.04.2009 o 11:10, ww3pl napisał:

Za krótki kabel, żebyś przełączał, więc tak czy siak musisz sobie kupić nowy. Życie.

Ale z tego co wynika wydam zaledwie ok.20zł, nie jest to majątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem już 2 razy demo RF: Guerilla - co mogę powiedzieć?
Miecie i to w pełnym tego słowa znaczeniu. Rozwalić można wszystko ale to wszystko ;] Niezły ubaw i myślę że kupie ale jedno mi się nie podoba - tekstury na skałach ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że istnieje coś takiego jak rozgałęziacz VGA na dwa VGA, ale nie wiem gdzie to kupić.
Pytam bo chciałbym do monitora, który ma jedno wejście VGA podłączyć i komputer i konsolę, a nie chce mi się bez przerwy podłączać na ich na zmianę.

PS Chodzi o coś takiego: http://www.allegro.pl/item581503356_przejsciowka_adapter_lfh_60_na_dwa_vga.html ale ta aukcja jest już zakończona..

PS2 ciekawe co by się stało gdyby uruchomić jednocześnie komputer i konsolę podłączone do jednego monitora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 12:51, Dincooo napisał:

PS2 ciekawe co by się stało gdyby uruchomić jednocześnie komputer i konsolę podłączone
do jednego monitora?

Większość takich rozgałęźników jest bez przłącznika (bo służy do podania sygnału na dwa urządzenia raczej...), więc prawdopodobnie obraz byłby nieciekawy - ciężko powiedzieć jaki - może dawa nałożone na siebie (tak by robiło na połączeniu przez kabel koncentryczny) a może jakiś miks, z którego nie dało by się nic odczytać (bardziej prawdopodobne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 12:51, Dincooo napisał:

PS2 ciekawe co by się stało gdyby uruchomić jednocześnie komputer i konsolę podłączone
do jednego monitora?

Ten kabel ci nie zadziała .On jest do podłączenia dwóch monitorów .Żeby zrobić tak jak chcesz ,musisz na Allegro szukać pod nazwą KVM .Switcha potrzebujesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok... jakimś cudem udało mi się tak konsole postawić, że kable sięgały (od neta i od tych audio itd.) ale... wtf?!... miałem ten sam problem co w poprzednim (przedpoprzednim) poście... oO. kabelek szedł wprost z routera do konsoli. właczyłem i włączyłem router, nic... konsola wył, wł. nic... obie rzeczy wył, wł. nic... coś jest nie tak z konsolą czy z konfiguracją sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tam byłem zaskoczony w ogóle pojemnością dema Red Faction. Lekko ponad 700 MB. A gra przecież taka rozwałka i w ogóle miażdży.

Ale jeszcze bardziej byłem zaskoczony długością dema...no ale raz na jakiś czas sobie będę odpalał demko bo z gry niezła rozwałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Nie wiem ile było już takich wpisów jednak potrzebuję rady.
Zamierzam się na Xboxa Premium i tu pytanie czego szukać? Czytałem, że najnowsze są wersje JASPER, tylko jedne posiadają zasilacz 175W a inne 150W, który zmniejsza szansę przegrzania (tej strasznej wady, Xklocka)? Wszystkie, które wynajduję mają softa iXtreme 1.51 i technologię 65nm, rozumiem że to dobrze. Ktoś na allegro oferuje "New Xbox Experience" co to daje? Najważniejsze to cena, dużo (na allegro) jest po 999zł, jest szansa, że przepłacam? Czy jest coś jeszcze czym należy się kierować, czegoś szukać? Może w ogóle wstrzymać się z zakupem bo za miesiąc wejdzie jeszcze coś nowego?

Przepraszam, jeżeli mój wpis po "raz kolejny" zanudził albo zdenerwował :)
Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tech chwili chyba najlepiej jest kupić Elite w bundlu z RE5 - około 1450 PLN i masz 100% pewności, że jest to najnowsza wersja konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 23:13, Rumcajsev napisał:

> Ale jeszcze bardziej byłem zaskoczony długością dema...
Że długie, czy że krótkie? ;)

No właśnie że krótkie. No ale efektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się