Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Recenzja Horizon Zero Dawn - dziwny jest ten świat

15 postów w tym temacie

Ja mam pytanie do recenzenta, albo kogoś kto wie o tej grze więcej: widzę że jest ona określana często jako Action RPG no i pytanie - ile w tym jest tego RPG o ile w ogóle jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem, nie jest to RPG, tylko bardziej gra nastawiona na walkę i eksplorację i z prostym systemem rozwoju postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś stwierdził, że tytuł tej gry został stworzony przez wybranie trzech losowych wyrazów ze słownika.

 

 

 

(Tak, wiem że to był 'Yahtzee' Croshaw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Shu napisał:

Ja mam pytanie do recenzenta, albo kogoś kto wie o tej grze więcej: widzę że jest ona określana często jako Action RPG no i pytanie - ile w tym jest tego RPG o ile w ogóle jest? 

Tak jak napisał @lis_23 więcej w tej grze akcji i eksploracji niż RPG. Owszem, rozwijamy tu postać, zdobywanie kolejnego poziomu pozwala przypisać punkty umiejętnościom z trzech drzewek rozwoju, mamy możliwość modyfikowania przedmiotów, ale to nie są żadne zaawansowane elementy. Ot, RPG w najbardziej podstawowym wymiarze ;) Podobnie jest z dialogami - w niektórych momentach możemy wybrać jedną z trzech dostępnych kwestii, ale wpłynie to jedynie kosmetycznie na przebieg rozgrywki, w grze nie ma bowiem różnych zakończeń zależnych od naszych wyborów dokonywanych w trakie rozgrywki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą początek gry i jest ona świetna!

Prolog, który niektórzy recenzenci uznają za wadę, jest świetny i idealnie wprowadza w historię i mechanikę gry. Od razu gracz może się zżyć z główną bohaterką + w pewnym momencie mamy ciekawą pracę kamery tuż zza pleców bohaterki, co bardzo mi odpowiada (szkoda, że później jest już normalna). Oprawa audiowizualna zachwyca nawet w FHD i na zwykłym PS3 a świat gry urzeka. Walka jest bardzo wymagająca i nie wybacza błędów - szkoda tylko, że starcia z ludźmi nie są już tak dopracowane i walka z nimi, zwłaszcza w zwarciu to istna padaka ... Brakuje tutaj większej ilości broni do walk w zwarciu z ludźmi oraz lepszego systemu tejże walki ale to jedyne wady, które na razie mi doskwierają.

Patrząc na początek gry, prolog, prowadzenie historii, pracę kamery i imersję z otoczeniem mam wrażenie, że podobnie wyglądać będzie najnowszy "God of War".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę płycej niż Wiedźmin 3 i trochę głębiej niż w Far Cry 3. Ta wypośrodkowana koncepcja sprawdza się o dziwo całkiem dobrze... dziwaczna konwencja zderzenia świata mechanicznych zwierząt i cofniętej w rozwoju cywilizacyjnym ludzkości, to już inna sprawa (de gustibus...). 

Ogólnie rzecz biorąc gra jest bardzo dobra. W końcu od czasów Wiedźmina 3 jakiś duży projekt na wysokim poziomie (nawiasem mówiąc jest to aktualnie gra z najlepszą grafiką). Oczywiście są pewne mankamenty (liniowa historia czy niedopracowana walka wręcz). 

Podsumowując Wiedźmin 3 (jest aktualnie zdecydowanie najlepszą grą komputerową), to to nie jest, ale mimo wszystko to wysoki standard i aktualnie nie ma żadnej konkurencji wśród nowych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszytko, nie należy porównywać tej gry do Wieska trzeciego, gdyż HZD NIE jest RPG, tylko eksploracyjną grą akcji z elementami RPG.

Pomimo tego, liczę na rozwój tej marki i na dopracowanie tych elementów (walka wręcz, zwłaszcza z ludźmi), które w pierwowzorze szwankują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj grałem w HZD ponad 6 godzin i nie mogę uwierzyć, że dałem się tak wciągnąć. Po męczącym Nioh (powtarzalność) Horizon oferuje świetny lekki gameplay i naprawdę interesującą fabułę. Także uważam, że prolog był bardzo dobrze wyegzekwowany dając nam kontrolę nad Aloy od młodości i pokazując bardzo ważny w jej życiu zwrot akcji. W skrócie: jestem oczarowany ;)

@lis_23 Też poczułem bardzo mocną więź narracyjną pomiędzy Horizon, a nowym God of War. Czuję w kościach, że to też będzie świetny tytuł. Niesamowite jest to, że Sony ostatnio serwuje nam hit za hitem. Obecna generacja weszła w ten złoty okres gdzie lądują mocne tytuły. Absolutnie nikt nie może narzekać na line-up gier na PS4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Niioh", mimo wszystko też ma to coś, co każe mi grać dalej pomimo zgonów ;)

Co do Sony to czekam jeszcze na samodzielny dodatek do "Uncharted 4" (ciekawe, kiedy wyjdzie i ile będzie kosztował/) oraz na odnowionego "Crasha".

O ile Sony rzeczywiście serwuje nam same hity, o tyle Xbox One cierpi na niedostatek gier a i tak większość ląduje na PC, więc posiadanie tej konsoli staje się powoli nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gra mnie urzekła. Gigantyczny spójny świat, zadania wielo etapowe. Maszyny, które to rozsypuja się podczas walki:). Fajny pomysł z światem pseudo prehistorycznym z dodatkiem technologii jutra :). Troszkę walka wręcz mogłaby być poprawiona. Jest też troszkę bugów zwiazanych z oświetleniem i cieniami. Wracajac do pozytywów o oprawa graficzna miażdży wszystko co jest dostępne i widać tutaj że optymalizacja została wykonana idealnie. Co mnie dziwi i zaskakuje bynajmniej to jak oni wyciagnęli tak daleki zasięg rysowania obiektów, stworzeń, efektów i poziomu detali. Photo mode jest wspaniały. Efekty dźwiękowe jak Muzyka też powalaja. Zmienne warunki atmosferyczne i ich mechanika jest rewelacyjna. Pomimo iż gry jeszcze nie ukończyłem to już czekam na dodatki:)

 

Łykam jak pelikan szprotki i rzucam się na nie jak Reksio na kawałek szynki z kościa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się debiutu na miarę Mafii III, jakichś zachwytów nad fabułą, ale drętwnych animacji, powtarzalności oraz bugów. Tymczasem grając u znajomego nawet nie zauważyłem jak minęło mi kilka godzin. Jak na razie czuję, że prawdziwa przygoda przede mną, ale mieszanina postapo z Primalem podoba mi się. Jest tutaj sporo z Wiedźmina, nawet lekko poczułem ducha Gothica, a przynajmniej podobne uczucia towarzyszyły zabawie. Jednocześnie Horizon daje sporo od siebie. Jestem pod wrażeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować