Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD Ryzen 7. Data premiery. Specyfikacja. Ceny.

14 postów w tym temacie

Ciekawią mnie te procesory, jeśli będzie jakiś wariant za i5-6600 lub i5-7600 w dodatku tańszy i tak samo wydajny to ja bardzo proszę. GPU już kupione, teraz jeszcze właśnie CPU i MB no i jestem w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny procesorów to osoba pisząca ten artykół zapomniała, że cena sostała podana bez uwzględnienia podatku a co za tym idzie procesory będą w naszym kraju droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, TigerXP napisał:

500 dolarów i 2.5k pln? Ktos tu jest niezlym optymistą. 

500 * 4,1 * 1,23 = 2521,5

Niby się zgadza, ale pewnie pośrednicy dorzucą kolejne 25%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fenr1r napisał:

500 * 4,1 * 1,23 = 2521,5

Niby się zgadza, ale pewnie pośrednicy dorzucą kolejne 25%.

Wlasnie o to chodzi. Wystarczy sobie przypomniec jaka była marża na RX480, ze taniej wychodziło sciagnac karte od gebelsów, niz kupywac u nas w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny w Polandii czyli w naszym Kaczogrodzie będą kosmiczne cos tak czuje, do tego dojdzie marża sklepów, która też będzie zapewne wygórowana. Jednym słowem nie połaci tego w Polsce kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TigerXP napisał:

Wlasnie o to chodzi. Wystarczy sobie przypomniec jaka była marża na RX480, ze taniej wychodziło sciagnac karte od gebelsów, niz kupywac u nas w kraju.

Co ciekawe w USA ceny były zbliżone do sugerowanych i RX480 był tańszy (dalej chyba jest) od GTX 1060. W Europie, a szczególne w Polsce działy się jakieś dziwne rzeczy z cenami. AMD powinno ogarnąć kanały dystrybucji w tym regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, FiX3D napisał:

Ceny w komputroniku odpowiednio 1589, 1939 i 2499 zł.

Może nie będzie tak źle.

w dniu premiery może ale dzień po cena ładnie pójdzie do góry.

Bardziej mnie zastanawia jak to będzie wyglądać jeśli chodzi o batalię w sferze budżetowej bo tam to Pentium G4560 tylko pieśni i triumfy daje. I coś czarno to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

52% wydajniejsze od poprzednich przepraszam których bo jak FX to to rózowo nie brzmi, jak sie niecały rok temu przesiadłem z FX8350 na i7 5930k  to w renderingu na vray doostałem praktycznie 3 krotnego kopa. Kolejna sprawa gdzie jest jaks prawdziwa specyfikacja tych procesorów bo na stronach naszych sprzedawców np Komputronika jest ze te procki maja 16 Mb l3 cache  a nie 20 jak to był  w róznych artykułach, Ile mają obsługiwac pamieci bo płyty głowne u producentów z podstwka AM4 mają tylko 4 sloty  pod ddr4 czyli max 64GB troche kiepsko sczególnie ze ponoc modele 8 rdzeniowe mają byc targetem dla ludzi zawodowo pracujacych na komputerach zwłaszca ze sie je porównuje do roboczych wołków ze stajni intela. Na dodatek na co graczom 8 rdzeni i 16 wątków skoro gry góra wykorzystuja 4 rdzenie  i zupełnie nie uzywają wielowątkowości. No i jeszcze fenomen i koniecznosc przejscia na win 10 bo Ryzen nie osiagnie na win 7 pełnej wydajności. I na koniec dlaczego Amd pokazuje testy na syntetycznych benchmarkach badzo  mało  popularnych i powolnych silnikach renderujacych kto zawodowo pracuje na silnikach wbudowanych w softy takie jak Blender czy Cinema4D. Nalezy cierpliwie poczekac az one sie pojawia wreszcie bedzie znana ich specyfikacja i beda prawdziwe testy a nie te robione przez producenta bo juz przy FX miało byc rózowo a jak było to wszyscy wiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Skalpel3d napisał:

52% wydajniejsze od poprzednich przepraszam których bo jak FX to to rózowo nie brzmi, jak sie niecały rok temu przesiadłem z FX8350 na i7 5930k  to w renderingu na vray doostałem praktycznie 3 krotnego kopa. Kolejna sprawa gdzie jest jaks prawdziwa specyfikacja tych procesorów bo na stronach naszych sprzedawców np Komputronika jest ze te procki maja 16 Mb l3 cache  a nie 20 jak to był  w róznych artykułach, Ile mają obsługiwac pamieci bo płyty głowne u producentów z podstwka AM4 mają tylko 4 sloty  pod ddr4 czyli max 64GB troche kiepsko sczególnie ze ponoc modele 8 rdzeniowe mają byc targetem dla ludzi zawodowo pracujacych na komputerach zwłaszca ze sie je porównuje do roboczych wołków ze stajni intela. Na dodatek na co graczom 8 rdzeni i 16 wątków skoro gry góra wykorzystuja 4 rdzenie  i zupełnie nie uzywają wielowątkowości. No i jeszcze fenomen i koniecznosc przejscia na win 10 bo Ryzen nie osiagnie na win 7 pełnej wydajności. I na koniec dlaczego Amd pokazuje testy na syntetycznych benchmarkach badzo  mało  popularnych i powolnych silnikach renderujacych kto zawodowo pracuje na silnikach wbudowanych w softy takie jak Blender czy Cinema4D. Nalezy cierpliwie poczekac az one sie pojawia wreszcie bedzie znana ich specyfikacja i beda prawdziwe testy a nie te robione przez producenta bo juz przy FX miało byc rózowo a jak było to wszyscy wiemy

1. Wydajność jest na poziomie Broadwell-E, czyli serii 6xxx na 2011-v3 (wszystko od 6820 i powyżej)

2. 1800X i reszta to podstawka dla mas, odpowiednik LGA1151. Naples wychodzi później.

3. Gry jak najbardziej korzystają z wielowątkowości.

4. Jak myślisz, czy jak Kaby Lake na LGA1151 nie ma wsparcia dla Windowsa 7 (tak jak Ryzen), to czy Skylake-X na LGA2066, który wychodzi dopiero we wrześniu bedzie mieć wsparcie Windows 7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować