Gram.pl

PewDiePie: czy można żartować z Holocaustu?

22 postów w tym temacie

Nie wiem, czy to budujące, czy wprost przeciwnie, że jeden z nielicznych głosów rozsądku w tej kwestii, pojawia się na stronie poświęconej głównie grom. Tak czy owak, nic dodać nic ująć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem, to nawet Ty się mijasz z prawdą i nie przedstawiasz całego kontekstu "żartu", tak samo jak WSJ, co również wytyka PewDiePie. Nie podałeś drugiej części wiadomości, którą Pewds wysłał, czyli "Subscribe to Keemstar". Keemstar jest znany z rasistowskich itp. wypowiedzi, co miało nadać ironiczny charakter żartu. Ludzie, którym to wysłał, nie napisali tego niestety. Kolejną rzeczą jest to, że Feliks chciał pokazać jak głupie rzeczy potrafią zrobić ludzie za 5$, nawet jeżeli są sprzeczne z zasadami moralnymi. Tak jak kiedy kazał "Jezusowi" powiedzieć "Hitler did nothing wrong", co zresztą wykonał. Niektórzy internauci przecież odmówili mu wykonania np. fallusa z wykresu funkcji. Mimo, że jest milionerem, to nikt nie wspomni nawet o tym, że wspierał różne akcje charytatywne. Nie ma tego również w tym artykule. Nie szczyci się tym, że jak to napisałeś "nie ma za sobą nikogo". Chodzi o to, że on nie jest komikiem, z napisanym wcześniej scenariuszem i gotowymi zartami. Wszystko co robi w internecie jest na spontanie, przez co jest to trudniejsze do wykonania - rozbawić publikę. Mam nadzieję, że po części wyprostowalem male nie dociagniecia i niektórzy zrozumieja, ze jego celem nie bylo wywolywanie takiej burzy. Zart byl glupi, ale mi sie osobiscie podobal. Kazdy ma swoje poczucie humoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt z mediów nie pochyliłby się nad problemem, gdyby hasło brzmiało "death to all christians".

Mało tego, wszyscy w mediach piszczą tylko dlatego, że "źle powiedziano o żydach".
A od kiedy oni są bezkarni i nietykalni?

Zakłamanie, fałsz i obłuda.

Aha: " Jednak jeśli mam wybierać między kontrolą niedoskonałą a całkowitym jej brakiem - dla mnie wybór jest oczywisty."

Przypominam, że serwowanie półprawdy = serwowanie kłamstwa.
Czego autor chce dla tego świata, jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SpiralArchitect napisał:

Nie wiem, czy to budujące, czy wprost przeciwnie, że jeden z nielicznych głosów rozsądku w tej kwestii, pojawia się na stronie poświęconej głównie grom. Tak czy owak, nic dodać nic ująć.

What? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten felieton to jeden wielki stek bzdur, a co najbardziej mnie powala, to hipokryzja autora. Spróbujcie znaleźć jego profil na facebook, i przejrzyjcie jakie zdjęcia dodawał, a później oceńcie sami, czy taka osoba jest w jakikolwiek sposób wiarygodna, i to we właśnie tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Nowacki - odniesiesz się do postu Velthiura na temat twojego profilu na FB, czy przemilczysz temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego Facebooka: gdzie tu jest hipokryzja? Tak, lubię żarty z Hitlerem, wspominałem o tym wprost w tekście, nie jest to żadna tajemnica. Pierwotnie nawet zamierzałem wprost nawiązać w artykule do tego, postowałem takie rzeczy w social media, ale usunąłem tę wzmiankę, aby nie być opacznie zrozumianym.

Co do "stronniczości" artykułu - ten artykuł przedstawia moją opinię, więc jest z natury subiektywny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze PewdiePiew był zły na Wall Street Journal ponieważ dziennikarze wyrwali z kontekstu jego wypowiedzi z filmiku , w którym naśmiewa się z wyrywania jego wypowiedzi z kontekstu. Po drugie , czemu Redaktorze przedstawiasz tylko połowe żartu ? Czyżbyś komentował sprawa bez obejrzenia całości? Ludzi ,którzy tańczyli z napisem "Death to all Jews" powiedzieli po wszystkim "Subscribe to Keemstar". Po trzecie , w tym samym filmiku zapłacił innej osobie żeby zrobiła "Wypij wybielacz Challange" , a jeszcze innej żeby narysowała penisa w MATLAB. W ten sposób raczej wyśmiewa Nazizm niż promuje ksenofobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broneczek napisał:

Z tego co przeczytałem, to nawet Ty się mijasz z prawdą i nie przedstawiasz całego kontekstu "żartu", tak samo jak WSJ, co również wytyka PewDiePie. Nie podałeś drugiej części wiadomości, którą Pewds wysłał, czyli "Subscribe to Keemstar". Keemstar jest znany z rasistowskich itp. wypowiedzi, co miało nadać ironiczny charakter żartu. Ludzie, którym to wysłał, nie napisali tego niestety. Kolejną rzeczą jest to, że Feliks chciał pokazać jak głupie rzeczy potrafią zrobić ludzie za 5$, nawet jeżeli są sprzeczne z zasadami moralnymi. Tak jak kiedy kazał "Jezusowi" powiedzieć "Hitler did nothing wrong", co zresztą wykonał. Niektórzy internauci przecież odmówili mu wykonania np. fallusa z wykresu funkcji. Mimo, że jest milionerem, to nikt nie wspomni nawet o tym, że wspierał różne akcje charytatywne. Nie ma tego również w tym artykule. Nie szczyci się tym, że jak to napisałeś "nie ma za sobą nikogo". Chodzi o to, że on nie jest komikiem, z napisanym wcześniej scenariuszem i gotowymi zartami. Wszystko co robi w internecie jest na spontanie, przez co jest to trudniejsze do wykonania - rozbawić publikę. Mam nadzieję, że po części wyprostowalem male nie dociagniecia i niektórzy zrozumieja, ze jego celem nie bylo wywolywanie takiej burzy. Zart byl glupi, ale mi sie osobiscie podobal. Kazdy ma swoje poczucie humoru

Dajcie temu panu ciastko (lub paterę pączków) a redaktora zwolnijcie bo nie wie co pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny cwaniak, który wykorzystując gównoburze próbuje nabijać ilość wejść na stronie. Brawo, proponuje żebyście wprowadzili na stałe cykl nierzetelnych i żałosnych artykułów. A no i PewDiePie w artykule lepiej sprzeda się niż Piotr Nowacki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta sprawa niczym, dosłownie niczym nie różni się od obecnego spektaklu "Klątwa". Obrońcy tej pseudosztuki powołują się na wolność słowa, więc i w tym przypadku artysta może robić co chce i nic nikomu do tego, jeśli autorom "Klątwy" też nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. Czekam na sztukę, w której bohaterem będzie 9letnia muzułmanka, wydana za mąż za starego fanatyka religijnego, który chce organizować zamachy terrorystyczne. Czy to ksenofobiczna sztuka? W żadnym razie, skoro mamy naszą "Klątwę", którą się broni, bo jest wolność dla wszelkiej sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Kiedy widzę, jak milioner Pewdiepie zabawia się kosztem tych, którym mniej się poszczęściło, otwiera mi się gilotyna w kieszeni."

Szkoda że nie otwierają ci się m.in. oczy i widzisz to co chcesz widzieć. Gość wydaje prawie połowę tej rocznej kwoty którą zarabia na akcje charytatywne ale przecież znęca się nad biednymi ludzmi :(.

Tak na marginesie tych dwóch nad którymi PewDiePie się "znęcał" dodało filmik na YouTube w którym wspierają PDP i nazywają Bena Fritza - HypoFritzem (nowe słówko w angielskim slangu, oznaczające dziennikarza "karcącego" innych którzy piszą takie same żarty jak on sam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, TigerXP napisał:

Tyle jadu i złości w temacie dotyczacym jakiegos pajaca. Panowie, miejcie dla siebie troche szacunku.

 

Tyle jadu bo autor pisze o ich "bogu", wejdź na YouTube i spróbuj skrytykować jakiegoś większego Youtubera... Rzuci się na ciebie cała armia i cie zjedzie bo jak śmiałeś skrytykować ich idola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się