Oskioo96

Problem ze starą grą na nowym laptopie

3 posty w tym temacie

Witam wszystkich :) , na wstępie chce powiedzieć, że jestem tu zupełnie nowy, więc nie wiem czy poruszano wcześniej taki temat. Nie jestem również oblatany w tych  tematach, więc proszę o wyrozumiałość.

Niedawno zakupiłem laptopa takiego typowego dla graczy ( mocne parametry itp. ). Ostatnio zebrało mi się na wspomnienia i zainstalowałem grę z lat dziewięćdziesiątych : Kapitan Pazur ( pewnie starsze roczniki ją doskonale pamiętają, przynajmniej większość :) ) jak wiadomo gra ta działa w systemie 16-bitowym, a mój aktualny komputer ja się można spodziewać ma 64-bitowy system windows 10. I tu rodzi się problem. gdy włączam grę to wszystko pięknie działa, dopóki nie odpalę nowej misji. Wtedy gra laguje się masakrycznie ! na tyle że nie da się w nią normalnie grać. Na początku próbowałem to zrobić na własną rękę, ale czytając różnego typu posty na podobny temat na różnych forach nie za bardzo rozumiałem jak się za to zabrać. Słyszałem, że można coś pokombinować ze sterownikami ale bałem się, że coś sknocę. Jedyne co zrobiłem to odpaliłem grę w zgodności z systemem 95/98. Dlatego mam pytanie, a raczej prośbę czy jest tu może ktoś, kto może mi to wytłumaczyć jak załatwić ten problem, jeżeli jest to możliwe. Z góry dziękuję. 

Parametry mojego komputera: 

system : windows 10 64 bit 

procesor : Intel® Core™ i7-7700HQ (4 rdzenie, od 2.80 GHz do 3.80 GHz, 6 MB cache)

karta graficzna : NVIDIA GeForce GTX 1050Ti, + Intel HD Graphics 630

pamięć :  16 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)

Jeżeli jeszcze jakieś informacje będą potrzebne to też mogę podać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się