• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
MisioKGB

Pamięci DDR3 8GB 1.5V, a zakup nowego procesora Kaby Lake i5-7500.

Pytanie

Witam serdecznie

Proszę was o pomoc drodzy GRAMowicze. Chciałbym kupić CPU i5-7500 oraz nową płytę główną z chipsetem 1xx, z obsługą DDR3. Posiadam 8GB DDR3 z napięciem 1.5V. Czytałem na forum, że Skylake i Kaby Lake chodzą pod napięciem 1.35V i wyższe napięcie na pamięciach mogłoby spowodować stopniową degradację nowego procesora. Czy to jest prawda? Czy kupując nowy procesor oraz płytę główną powinienem zainswestować również w nowe pamięci DDR4, które śmigają pod 1.2V? Wiąże się to z dodatkowym wydatkiem, do CPU i MB musiałbym jeszcze dorzucić nowe kości. Razem to koszt 1700 zł, nie mało.

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowano przez MisioKGB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ja bym wybrał DDR4, są szybsze od DDR3 i łatwiej by było w przyszłości rozbudować komputer. A co do tych napięć to nie jestem ekspertem ale nie rozumiem co ma napięcie na pamięci do pracy procesora, ale może ktoś kto coś słyszał o tym się wypowie. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wybrałem DDR4 2400MHz na timingach CL12, droższe, ale będą ok, do tego nowe mobo B250 (nie stać mnie na Z170/270) i i5-6600K (w przyszłości może dokupię nową płytę główną to będę kręcił) lub i5-6600 bez k, w zależności od tego na co się zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować