• 0
Sebcio22

Uszkodzenie dysku zewnętrznego

Pytanie

Witam,

Posiadam dysk zewnętrzy samsung s2 Portable 640GB, na którym miałem zdjecia i dokumenty.

Po podłaczeniu dysku do PC wyskakuje mi taki komunikat.

pr1.PNG

Po wciśnięciu "Anuluj" wyskakuje coś takiego

pr2.PNG

Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. Bardzo proszę o pomoc w odzyskaniu utraconych plików.

Z góry dziekuję

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Może uda się odzyskać pliki przez program np. Strong Recovery (pierwsze z brzegu wyszukanie) lub coś w tym stylu, to chyba najlepsza opcja. Możesz jeszcze spróbować podpiąć dysk pod inny komputer - wątpię czy to pomoże ale warto sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 godzin temu, Sebcio22 napisał:

Witam,

Posiadam dysk zewnętrzy samsung s2 Portable 640GB, na którym miałem zdjecia i dokumenty.

Po podłaczeniu dysku do PC wyskakuje mi taki komunikat.

Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. Bardzo proszę o pomoc w odzyskaniu utraconych plików.

Z góry dziekuję

Pozdrawiam

Miałem niedawno bardzo podobny problem rozwiązaniem było użycie programu TestDisk do pobrania za darmo stąd: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download

Na początku jak uruchomisz program musisz wybrać Create potem wybierasz uszkodzony dysk (wskazane aby zapis był nie litera dysku dwukropek a zaczynał się od dev/sd) kieruj się podawanymi rozmiarami dysku. Następnie musisz wybrać typ dysku na 99% będzie to Intel. Następnie wybierasz Advanced i opcję Boot a dalej Rebuild BS. Opcja List pozwoli się zorientować czy widoczne są pliki. Jeżeli List wyświetli pliki i katalogi wybierz opcję Write aby zapisać zamiany. Na koniec zostaje jeszcze użyć opcji Repair FAT. Powyższe ma zastosowanie jeżeli na dysku był system plików FAT32 jeżeli był to system NTFS należy wybrać zamiast Rebuild BS opcję Backup BS a jeżeli ona nie rozwiąze problemu to Rebuild BS. Możesz też spróbować użyć opcji analizy problemów z dyskiem poprzez wybranie na początku Analyze aczkolwiek w moim wypadku z powodu uszkodzenia dysku nie była w stanie dokończyć skanowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się