Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego polskie studia osiągają takie ceny na giełdzie?

4 posty w tym temacie

w sytuacji gdy pakiet kontrolny akcji zostaje w rękach właścicieli, a akcjonariuszom nie są wypłacane dywidendy mam wrażenie, że cały ten cyrk z akcjami to zwykła psychologia albo hazard. Posiadamy coś, co nie ma praktycznej wartości, ale polegamy na tym, że inni ludzie będą w przyszłości to cenić mocniej niż teraz. 

Przypomina mi się przy tym sytuacja z akcjami Nintendo po premierze Pokemon GO. Akcje najwpierw poszybowały w górę, a gdy Nintendo przypomniało, że to nie oni stworzyli grę, to cena akcji spadła. Sytuacja firmy w ogóle się nie zmieniła, a kacje lecą w dół i górę, na podstawie tego, co ludzie kompletnie nie znający się o niej myślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry artykuł, oby więcej o tej tematyce na gram.pl. Autor uchyli jeszcze rąbka tajemnicy, czy posiada obecnie jakieś akcje polskich producentów gier w swoim portfelu inwestycyjnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam na początku: nie nie przeczytałem całości (wiem, że powinienem). Otóż czemu tego nie zrobiłem:

1. Publikacja o stanie przedsiębiorstwa na stronie powiązanej z przedsiębiorstwem z zasady jest nieobiektywna.

2. W podsumowanie autor nie pokusił się o konrety wyceny, bo w przeciwieństwie do analityków DM nie ma do tego "specjalistycznej wiedzy",  ale do napisania artykułu taką wiedzę posiada?

3. Dodatkowo autor chwali się wiedzą - studia ekonomiczne (nota bene tylko licencjat -> wg profilu na LinkedIn). Nie jest on zawodowym analitykiem, a specjalista ds. marketingu w firmie bukmacherskiej (znów LinkedIn) oraz redaktorem portalu o grach.

Proszę was bądźcie ostrożni, skąd czerpiecie infromacje - nakręcanie się subiektywnymi informacjami nic was dobrego nie przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować