Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Legend of Zelda: Breathe of the Wild – recenzja – Zelda moich marzeń

18 postów w tym temacie

9,5? Można? No i to mi się podoba, nigdy w to nie pogram, ale oglądając gameplay'e łatwo wkręciłem się w temat. Myślę że jakbym znalazł Switcha na ulicy to ograłbym na w dwie noce hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Cykada85 napisał:

Gdyby nie ta biedna bajkowa grafika to moze bym sie skusil a tak wyglada to dla mnie dziecinnie.

Grafika i jej styl to właśnie jedna z zalet tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuberman napisał:

Dobra, przyznać się. Ile oczek to dostało za samo to że to Zelda? 5? 6?

a tu cię zaskoczę, bo przed BotW Zeldy zupełnie mnie nie jarały. Grałem w wiele części na różnych konsolach (chyba najdłużej w Oracle of Seasons na GBC), ale absolutnie żadna nie przekonała mnie do siebie tak, jak to zrobiła najnowsza odsłona. Stąd tytuł recenzji - Zelda moich marzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Cykada85 napisał:

Gdyby nie ta biedna bajkowa grafika to moze bym sie skusil a tak wyglada to dla mnie dziecinnie.

Co to znaczy, że gra wygląda dziecinnie? Że jest kolorowa? Mnie akurat cieszy, że nie wszystkie tytuły silą się na mrok i szaroburość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem streamy z tej gry. Questy typu "ojojoj, zgubiłem moje magiczne fasolki, idź tu a potem tu, żeby je dla mnie odzyskać" to ma być nowy standard i 9.5/10? Do tego spadki animacji do 20 klatek to rzecz naganna w roku 2017 przy takiej grafice i w interesie wszystkich graczy leży piętnowanie tego zjawiska, a nie bagatelizowanie.

Nie hejtuję gry bo zgadzam się, że to dobra produkcja o wielu zaletach ale robienie wokół niej mitu zostawmy fanboyom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie odpuszczę. Dla mnie brak nagranych dialogów pasuje do gry za 10 euro na steamie robioną przez kilka osób bez budzetu a nie do gry AAA dla której miałbym kupować konsole. I dla mnie też designe postaci jest taki dziecinny. Ale jak ludzie się dobrze w to bawią to niech się bawią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem narzekania na oprawę graficzną. Jest ona kreskówkowa ale to nie znaczy, że jest "dziecinna" (w ogóle, co to znaczy?) Jest ona może trochę oszczędna ale bardzo schludna i mimo wszystko, nawet efektowna.

Trochę już pograłem i mogę to i owo ocenić:

- Przeciwnicy nie są tępi, potrafią zbierać broń i tarcze, podpalać w ognisku gałęzie i nas nimi okładać a także rzucać w naszego bohatera beczkami i kamieniami.

- Link potrafi się wspinać na każdą w miarę płaską powierzchnię - niestety, stamina bardzo szybko topnieje podczas wspinaczki a żeby ją odnowić trzeba stanąć na równym gruncie.

- W walce (i nie tylko) można używać różnych obiektów i fizyki.

- Na minus zaliczyłbym szybko psującą się broń oraz przynajmniej w pierwszej lokacji, duże i otwarte lecz puste przestrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reffan napisał:

Gra która w 2017 roku nie osiąga 60fps/1080p nie powinna dostać oceny 9,5.

Ale gra w której gry w ogóle nie ma za to jest milion linijek tekstu powinna dostać 9? A tak poważnie chłopie, póknij się w czoło. Grałeś w To The Moon? Gra na 10/10 a zrobiona w RPG Makerze. I inna sprawa - co niby ma być wyznacznikiem tych 1080/60fps? Ilu ludzie ma sprzęt, który dzisiejsze gry uruchomi w 1080/60fps? No i w jakich ustawieniach, bo to ważne. Jak nie raz czytam niektóre komentarze to ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało tego - "Zelda" dostaje baty w necie za to, że jest tytułem ekskluzywnym dla Nintendo, a gra, która ma 10/10 nie ma prawa być eksklusiwem ...

Za to, że ma "dziecinną grafikę", że "nie ma fabuły", dialogów, muzyki, że można się wspinać na każdą powierzchnię, co jest nienaturalne, itp.

Normalnie, tragedia. Do tego, wyznacznikiem jakości do którego powinna równać Zelda jest ... "Skyrim" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lis_23 napisał:

Mało tego - "Zelda" dostaje baty w necie za to, że jest tytułem ekskluzywnym dla Nintendo, a gra, która ma 10/10 nie ma prawa być eksklusiwem ...

Za to, że ma "dziecinną grafikę", że "nie ma fabuły", dialogów, muzyki, że można się wspinać na każdą powierzchnię, co jest nienaturalne, itp.

Normalnie, tragedia. Do tego, wyznacznikiem jakości do którego powinna równać Zelda jest ... "Skyrim" ...

What? Czemu niby tytuł ekskluzywny nie może mieć 10/10? Oceniamy grę, jaka jest podczas grania, a nie jej dostępność... Tak mi się wydaje.

Dziecinna grafika - kwestia gustu, mi się bardzo podoba. Nie można jednak zaliczać jako minus grafiki, bo grafika jest piękna. Widać że nie grałeś x1.

Dialogów nagranych nie ma. Są tylko w cutscenkach. Zelda nigdy nie miała nagranych dialogów, ale nigdy nie wpływo to na przyjemność z grania. Widać że nie grałeś nigdy w Zeldę x2.

Fabuła jest z pozoru prosta. Idź bić Ganona, ratuj Zeldę. Po raptem dwóch, trzech głównych zadaniach fabuła się jednak rozwija. Co się stąło 100 lat temu? Co się stało z Zeldą? Czemu Ganon jest w takiej, a nie innej formie? Dlaczego maszyny się zbuntowały? Fabuła się rozkręca. Nie jest to fabuła Wiedźmina 3, ale też jest świetna (chociaż może będzie taka sama? Jeszcze całej Zeldy nie przeszedłem.) Widać że nie grałeś, a nawet nie widziałeś dłużej żadnego gameplay'u x3.

Co do muzyki to jest genialna, piękna, klimatyczna. Japończycy jak zwykle zrobili genialną ścieżkę dźwiękową. Widać że nie grałeś i nie słuchałeś x4.

Można się wspiąć na każdą powierzchnię co jest nienaturlane... No tak w grze fantasy gdzie jest magia, gadające ryby, potwory, szkielety nienaturalne jest wspinanie się po ścianie. Ciekawa logika. Nie po każdej powierzchni da się też wspinać i wydaje mi się że w prawdziwym świecie ludzie bez problemu wspinają się po pionowych ścianach. Co prawda grafika w Zeldzie nie jest aż tak szczegółowa i dlatego nie mamy na każdej powierzchni szczelin, których główny bohater by się chwytał. Troszkę wyobraźni, a nie szukacie sensu i realizmu w grze fantasy.

I Skyrim wyznacznikiem? Może i tak, nie wiem. Wiem jednak że teraz to Zelda będzie wyznacznikiem jak budować otwarte światy. Game Dev powinien brać z niej przykład.

To co napisałem oczywiście wszystko zależy od gracza, ale nie można pewnych rzeczy Zeldzie zarzucić (np. tego że gra nie ma muzyki, fabuły czy grafiki). Wszystkie te elementy gra posiada i są wykonane baaaardzo dobrze, ale nie każdemu się to spodoba.

Polecam pograć samemu, bo gra jest naprawdę genialna. Dla mnie 10/10. Nowa Zelda sprawia mnóstwo frajdy i wiele gier powinno się z niej uczyć. Taki Wiedźmin 3 też może się wiele nauczyć, bo ekspolarcja świata w W3 jest spoko, ale nie sprawia tyle frady co w Zeldzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale chyba niedokładnie przeczytałeś mój post, bo ja gram w "Zeldę" od premiery i sobie chwale a to, co wypisałem to zarzuty ludzi którzy nie grali, zwykle pisane pod recenzjami gry.

 

Moim zdaniem, nowa "Zelda" to jest prawdziwa "piaskownica", gdyż tutaj gracz może robić dosłownie wszystko i sam musi dojść do tego, co i jak może zrobić. Porównań do W3 nie ma co robić bo jedna gra to RPG z naciskiem na fabułę, a druga to gra eksploracyjna nastawiona na kreatywność gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2017 o 19:08, lis_23 napisał:

Grafika i jej styl to właśnie jedna z zalet tej gry.

Dla mnie akurat to minus, do mnie kompletnie nie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się grafika podoba, ba! niedługo kupuję na Steam podobną graficznie produkcje, "Shiness: The Lighting Kingdom".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować