• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DarkStar

Spellforce 2 - problemy

Pytanie

musze przyznac, ze szlag mnie trafia. gra wydana tak pieknie, a chrzani sie juz po instalacji.

po pierwsze primo nie mam polskich liter, tylko krzaczki. tekstu nie daje sie czytac.

po drugie primo nie dziala dzwiek w filmikach.

po trzecie primo portret bohatera w lewej gornej czesci ekranu mruga i sniezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1046 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 13.02.2010 o 18:59, Ichibanboshi-kun napisał:

Mam problem, chciałem ustawić rozdzielczość pod mój monitor, więc ustawiłem i teraz za
każdym razem jak próbuję uruchomić grę wyskakuje mi informacja "poza zakresem pracy",
reinstalacje nic nie dają, co mam zrobić :(?

To dość stara gra, wiec chyba po prostu ustaw mniejszą rozdzielczość albo spróbuj zaktualizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.02.2010 o 21:57, Joannita napisał:

To dość stara gra, wiec chyba po prostu ustaw mniejszą rozdzielczość albo spróbuj zaktualizować.


NIe wiem czy kiedyś miałeś taką sytuację - u mnie to nie pierwszy raz - bo gdy dostajesz informację "poza zakresem" to jedyne co widzisz to czarny ekran, ale słychać, że gra odpala, ale nie da rady jej zobaczyć :)
W każdym bądź razie problem zażegnany, znalazłem w dokumentach plik konfiguracyjny i wszystko ręcznie zrobiłem.

Za to mam inny problem, znikły mi opcje takie jak cienie, blur, trawa nawet, kolejne przeinstalowywanie?

@Va-Dim
Próbuj, w jedynce się dało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może coś z kartą. Jak gra się na pixel shader 1.1 to opcji jak podblask czy trawa po prostu nie widać. Wiem bo sam grałem na pixel shader 1.1 a teraz 3.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem !
Po pół roku nie grania w tą gre znów zachciało mi się w nią pograć, ale tym razem w sieci.No i problem polega na tym, że gdy tworzę sobie konto i naciskam stwórz to mi pisze: Failed (Code 1).
Co mam zrobić ? A w ogóle ktoś jeszcze tam gra ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Posiadam grę Spellforce 2 Złota Edycja, a wraz z nią dwa drobne problemy...

Po pierwsze brak dźwięku w trakcie intra. Widziałem, że komuś pomogły nowe sterowniki do karty dźwiękowej. Też spróbuję, ale może ktoś zna inne rozwiązania?

Po drugie błąd wyświetlania w trakcie rozmawiania z NPC. Kamera nie pokazuje osoby, z którą się rozmawia. Tak jakby ten NPC stał nie na swoim miejscu i go nie widać.

Patch z gram.pl nie pasuje do tej wersji gry, zainstalowałem tylko jeden inny patch (naprawiał problem kamery, która czasami po rozmowie z NPC uciekała gdzieś za mapę i nic się nie dało zrobić).

Aha, i czasami jeszcze podczas rozmowy z NPC zdarza się, że już po pierwszej wypowiedzianej kwestii uciekają gdzieś daleko.

Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
Ja z kolei mam inny problem. Otóż dziś zainstalowałem Czas Mrocznych Wojen który dodali kiedyś do cdaction. Problem polega na tym iż pogram chwile (1!-15 minut) i restartuje mi się komp. Czytałem readme i tam niby piszą że przyczyną są za stare stery do karty, ale wydaje mi się to niemożliwe ponieważ kompa mam dośc nowego i stery też są aktualne\najnowsze. Jak ktoświe co to może być to niech pisze bo gra mi się spodobała! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To, że komp jest nowy nie oznacza, że zainstalowane zostały najnowsze sterowniki sprzętu. Nawet jeśli masz super-hiper nową konfigurację, a zainstalowałeś sterowniki dostarczone na płytach przez producenta to jest już dostępne kilka nowszych wersji. Ściągnij ze stron producentów najnowsze sterowniki, odinstaluj stare wersje, zainstaluje te ściągnięte i zobacz czy problem nadal występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mam następujący problem. Po przejściu misji w Dolnej Krainie teleportowałem się do Siedmiogrodu aby porozmawiać z kolei z ambasadorem elfów. Niestety zaraz po teleporcie z niewiadomych powodów przyciski myszy w grze przestały działać jak należy. Czasem da się coś zaznaczyć ale jest to może obszar 1x1 milimetr bo więcej nie nadążam, klawisz jakby sam się wyłącza. Przesówać ekrany przy pomocy prawego klawisza również się nie da. Sądziłem, że może jak wczytam save z Donej Krainy to wróci to do normy, ale się zawiodłem ponieważ po wczytaniu również tam myszka już nie dzialała poprawnie. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? W innych grach i na pulpicie myszka spisuje się bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pomóżcie wczoraj kupiłem grę spellforce 2 złota edycja kod instalacyjny nie chce mi wejść

[M - K]

JUŻ WSZYSTKIE KOMBINACJE PRÓBOWAŁEM NAPISZCIE CO JEST ŹLE CZEKAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.06.2010 o 11:05, NikitaaLbN napisał:

Mam pytanie: Gdzie jest potral do Pieśni Szkła?? Z góry dziekuje.

Na północnym-wschodzie Kryształowych Pustkowi, za główną bazą orków. Jest tam spore obniżenie terenu, na którego końcu jest portal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.06.2010 o 19:48, pavlo5 napisał:

pomóżcie wczoraj kupiłem grę spellforce 2 złota edycja kod instalacyjny nie chce mi wejść

[M - K]

JUŻ WSZYSTKIE KOMBINACJE PRÓBOWAŁEM NAPISZCIE CO JEST ŹLE CZEKAM


zlota edycja to podstawka + dodatek? probowales kod takze z podstawki? nie ukrywam, ze spotkalem sie z podobnymi problemami wsrod uzytkownikow piratow i czasami po reinstalce im ruszalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

MAM PROBLEM Z SPELLFORCE 2 POMOCY!!!
Przeszedłem już około 40 % gry i gdy ma się wczytać następna mapa ("BRAMA MIECZY") to wyskakuje błąd "Error during platform-switch!" a potem następny "An access violation occurred and the program must quit."Pierwsze misje chodziły pięknie i nie było żadnych kłopotów aż do Bramy mieczy.Grę mam oryginalną złota edycja.
BŁAGAM POMOCY!!!

20100616212821

20100616212838

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.06.2010 o 20:50, charnjit013 napisał:

Przypadki takiego buga już bywały. Z tego, co wiem, jeszcze nikomu nie udało się go rozgryźć.
Spróbuj wczytać wcześniejsze sejwy z gry.

Wszystkie zapisy działają i gra tez aż do mapy "Brama Mieczy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.06.2010 o 16:14, charnjit013 napisał:

Na innych forach piszą, że może to być spowodowane zbyt małą ilością miejsca na dysku
na zapisy stanu gry. być może w tym problem?

Tam gdzie zapis jest na C mam 4 gb wolnego to powinno wystarczyć a na partycji E tam gdzie gra zainstalowana mam 70 gb wolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja z kolei mam problem z grą przez internet. Wyskakuje mi ciągle "Błędny klucz Cd-Key (code 14)". TAK JESTEM PEWIEN ŻE DOBRZE WPISAŁEM (czyli sprawdzałem po literce :) ). Nie ma szans, żeby sie o z zero pomyliło bo takich nie ma w moim CD-Key''u. Toi wyskakuje coś takiego od kiedy grałem z kolegą. Oczywiście gra oryginalna jego i moja (czyli mamy inne cd-key''e). Próbowałem się skonsultować z Pomoca Cd-Project ale nie odpowiadają.
Prosze o szybką odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować