• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DarkStar

Spellforce 2 - problemy

Pytanie

musze przyznac, ze szlag mnie trafia. gra wydana tak pieknie, a chrzani sie juz po instalacji.

po pierwsze primo nie mam polskich liter, tylko krzaczki. tekstu nie daje sie czytac.

po drugie primo nie dziala dzwiek w filmikach.

po trzecie primo portret bohatera w lewej gornej czesci ekranu mruga i sniezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1046 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.08.2006 o 13:27, suldanesalar napisał:

Przy okazji jakie macie levele i gdzie jestescie ?, ja mam 18 lvl. wojownik ciezkie zbroje
i miecze,i i skonczylem Zelazne Pola 11 plansza w/g poradnika.


Ja właśnie dotarłem do Iglicy. Moja bohaterka ma 16lv, rozwijam maksymalnie magię świata w kierunku magii żywiołów oraz boską magię w kierunku magii leczenia, a pozostałe punkty, które trzeba gdzieś wepchnąć, aby awansować wyżej daję w magię śmierci. Podejrzewam, że gdy dotrę w to samo miejsce co Ty, będę na podobnym jeśli nie wyższym poziomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.08.2006 o 19:55, McZdeb napisał:

Po raz drugi mam problem z savami. Po quicksave wyskakuje komunikat o błędzie zapisu. Program
nie widzi żadnego poprzedniego sava

Miałem taki sam problem, ale rozwiązanie jest proste - wejdź w Moje dokumenty\Spellforce2\save\campaign i skopiuj wszystkie savy w inne miejsce (dla pewności). Wystarczy teraz wykasować ten jeden plik, który zapisał się błędnie - u ciebie to pewnie ten quicksave. Po ponownym uruchomieniu Spellforca reszta sejwów powinna być widoczna; jeśli nie kasuj savy sukcesywnie aż do skutku. Najlepiej jeśli robiłeś więcej sejwów, wtedy strata nie będzie taka duża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja jestem teraz w w Uram Gor, na 19lvl. Nie moge sobie tam poradzic. Nieumarłch jest tam od licha i jeszcze troche! Może ktos kto juz przszedl ta misje mi pomoże i powie jak to przejść? Pliss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.08.2006 o 14:15, Magwisienka napisał:

Może ktos kto juz przszedl ta misje mi pomoże i powie jak to przejść?


Tę misję na pewno przeszła już co najmniej jedna osoba tj. twórca poradnika do gry, nie zwróciłem uwagi, kto to, w każdym razie stosuje dość dziwne jak dla mnie metody, ale wydają się być skuteczne, więc spróbuj tak, jak on napisał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.08.2006 o 13:27, suldanesalar napisał:

Przy okazji jakie macie levele i gdzie jestescie ?

Ja akurat kończę Kamienie Magnetyczne, mój bohater jest już na 23 poziomie - inwestuję głównie w ciężkie uzbrojenie (miecze 2 level, topory, młoty) i zbroję płytową; jako dodatek mam białą magię na 3. poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.08.2006 o 14:15, Magwisienka napisał:

Ja jestem teraz w w Uram Gor, na 19lvl. Nie moge sobie tam poradzic. Nieumarłch jest tam od
licha i jeszcze troche! Może ktos kto juz przszedl ta misje mi pomoże i powie jak to przejść?

Jeśli czytałaś poradnik, to wiesz, że zwykłe duchy znikną po włożeniu oczu do posągu Aonira na północy - wtedy przeciwników będzie trochę mniej. Kiedy spotykasz grupkę szkieletów atakuj wszystkimi tylko tego największego - po jego zabiciu reszta sama zginie - i szukaj budowli z których wychodzą; jeśli spotkasz przeciwników przy takiej budowli zawsze najpierw niszcz budowlę - dzięki temu więcej nie wyjdą. Idź tak sukcesywnie od jednej kopuły ochronnej do drugiej (przemieszczaj tam robotników) i w ten sposób oczyszczaj mapkę. Trochę to potrwa, ale jest tu sporo skrzyń, bryłek gliny i wapienia, więc warto. Po dojściu do bramy wybuduj bazę na południe od pobliskiej kopuły, bohaterami broń bazy od góry. Wybuduj przed bramą i dalej w lewo kilkanaście wieżyczek, które ulepsz, po lewej zmieścisz też kilka farm; poza tym szkol weteranów (ze 20) i łuczników lub szamanów i ustaw ich za wieżyczkami. Bohaterami możesz teraz zniszczyć widoczne dwie bazy nieumarłych (pierwszą chyba lepiej tą bardziej na północy - mają więcej surowców) - będzie ciężko, ale powinnaś dać radę (łatwiej ci będzie jeśli Lea i Shae mają większe uzdrowienie żeby na bieżąco leczyć wojowników). Twoja baza będzie wtedy atakowana z prawej przez żywiołaki i z góry przez grupki nieumarłych (dopóki nie zniszczysz im bazy), ale weterani dadzą sobie radę. Oczywiście sukces w dużej mierze od twojej drużyny - ja miałem dwóch wojowników (awatar i Jared), łucznika (Bor) i dwoje magów (Lea i Shae) i taka taktyka skutkowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bor nie nadaje sie na lucznika, tylko woja. z kolei Jared jest niezlym strzelcem+support magiem.

misja w miescie jest banalna. upewnij sie, ze twoi bohaterowie maja najlepszy mozliwy sprzet na sobie i zostaw robotnikow w pierwszym kregu ochronnym. avatarem z obstawa musisz po kolei niszczyc budynki szkieletow i duchow, wtedy przestana sie spawnowac. innej mozliwosci nie ma. walki nie sa ciezkie - tankuj najtwardszym wojownikiem (najlepiej Borem, jezeli twoj bohater jest magiem/lucznikiem), a reszta leczy i zadaje obrazenia. nie zapominaj o umiejetnosciach, takich jak zmniejszanie pancerza, czy wiekszy dps. w 20 minut plansza powinna byc pusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.08.2006 o 15:27, DarkStar napisał:

Bor nie nadaje sie na lucznika, tylko woja. z kolei Jared jest niezlym strzelcem+support magiem.

U ciebie może być tak, u mnie jest innaczej :) Ciekaw tylko jestem, dlaczego według ciebie Bor nie nadaje się na łucznika? U mnie ma 23 level i umiejętności: 1. poziom topory, 1. zbroje płytowe i 1. łuki szybkie. Może więc być i wojownikiem i łucznikiem, zależnie od tego jak rozdzielasz wolne punkty (chyba że zostawiłeś to komputerowi). Zresztą mój awatar jest wojownikiem, Lea od zawsze była magiem, więc na początku gry mając 3 postacie postanowiłem, że jedna będzie łucznikiem :) Teraz co prawda mam już dwóch łuczników, ale Bor stanie się wojownikiem dopiero kiedy znajdę jakiś dobry topór dla niego; na razie zauważyłem, że łuki zadają większe obrażenia. A Jared u mnie jest wojownikiem z podstawami białej magii; po co mi trzeci mag albo łucznik w drużynie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jesteś już dośc daleko, więc pewnie wiesz: jak ma rozłożone drzewko umiejętności ostatni bohater? Nie wiem, jak się nazywa, ale na pewno ktoś taki musi być, bo właśnie dotarłem do Bramy Mieczy i wciąż mam jedno wolne miejsce w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.08.2006 o 13:25, GanD napisał:

Jesteś już dośc daleko, więc pewnie wiesz: jak ma rozłożone drzewko umiejętności ostatni bohater?

Ma ciężkie zbroje i walkę bronią dystansową - to typowy łucznik, później rozwinie się do szybkich łuków i zbroi płytowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.08.2006 o 13:48, Magwisienka napisał:

Znalazlam juz prawe oko aonira, mial je szalony ghul, ale nie wiem gdzie jest lewe oko. Czy
ktos moze mi pomóc? Z góry thx

Na forum gry znalazłem dwa screeny, może pomogą ci ustalić gdzie masz je znaleźć - patrz na minimapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.08.2006 o 13:21, Raylin napisał:

> Bor nie nadaje sie na lucznika, tylko woja. z kolei Jared jest niezlym strzelcem+support
magiem.
U ciebie może być tak, u mnie jest innaczej :) Ciekaw tylko jestem, dlaczego według ciebie
Bor nie nadaje się na łucznika? U mnie ma 23 level i umiejętności: 1. poziom topory, 1. zbroje
płytowe i 1. łuki szybkie. Może więc być i wojownikiem i łucznikiem, zależnie od tego jak rozdzielasz
wolne punkty (chyba że zostawiłeś to komputerowi). Zresztą mój awatar jest wojownikiem, Lea
od zawsze była magiem, więc na początku gry mając 3 postacie postanowiłem, że jedna będzie
łucznikiem :) Teraz co prawda mam już dwóch łuczników, ale Bor stanie się wojownikiem dopiero
kiedy znajdę jakiś dobry topór dla niego; na razie zauważyłem, że łuki zadają większe obrażenia.
A Jared u mnie jest wojownikiem z podstawami białej magii; po co mi trzeci mag albo łucznik
w drużynie? :)


nie wiem, moze postacie leveluja w zaleznosci od ich "uzytkowania"? u mnie Jared nie ma ani jednego punktu w ciezkim uzbrojeniu, co z miejsca dyskwalifikuje go w roli wojownika. do 20 lev mial pancerz na poziomie 68 punktow, taki jak magowie. z kolei Borowi zakladalem ciezkie, a pozniej plytowe. juz wiecej ac ma Mordekai (zerzneli moja ksywe z everquesta 2:)) zreszta nawet lucznik z niego marny, bo najlepszy jaki mu moglem wsadzic to Cis szeptu, jakies 250-600dmg, a Mordekai strzelal za 400-1700:P

natomiast Bor w plytowce i toporkiem Zabojca tysiecy jest calkiem niezlym wojem, chociaz i tak o polowe miekszym niz moj main:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam bardzo podobny problem z savami co moji przed mówcy ale sprawa wyglada bardzo poważnie ... Po przejściu misji w Uram Gor , pojawiam sie w Ognistej Kuźni przed portalem i gra jest zapisaywana w automatycznie
od tej pory nie moge samodzilenie zapisac stanu gry (w Uram Gor jescze mogłem przed wejsciem do portalu ). Próbowalem przejsc misje nie zważając na zapisy ale sie to nie udało po wykuciu prieścienia musze sie przeniesć spowrotem do Bramy Mieczy. Portal nie działa a gdy wciśne "M" i ustawie jaką kolwiek lokacje i nacsne "ok" gra sie wyłąncza po wyskoczeniu okienka "an access violation occurred and the program must quit". Próbowalem wszelskich sposobów z wyłączaniem programów które działają w tle jak i z kasowaniem złych save''ów. Jestem w szachu nie moge ani zapisac stanu gry ani wydostać sie z mapy. Bardzo Prosze o Pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.08.2006 o 16:44, DarkStar napisał:

nie wiem, moze postacie leveluja w zaleznosci od ich "uzytkowania"? u mnie Jared nie ma ani
jednego punktu w ciezkim uzbrojeniu, co z miejsca dyskwalifikuje go w roli wojownika.

Jared nie miał na początku żadnego punktu w ciężkim uzbrojeniu; miał tylko obydwie główne - magię i walkę na 3. poziomie. Po prostu wyłączyłem mu (tak jak wszystkim innym) automatyczne przydzielanie punktów (czarów również) i teraz sam decyduję jak się rozwija. Ogólnie z rozwojem jest tak, że twórcy postanowili, że Bor będzie wojownikiem, Lea uzdrowicielką itp., ale jak wiesz żeby rozwinąć daną umiejętność trzeba mieć "zużytą" odpowiednią ilość punktów umiejętności; te dodatkowe punkty możesz rozdzielać jak chcesz, chyba że wolisz zostawić to komputerowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli znasz angielski, to proponuję żebyś przeczytał dosyć obszerny temat z tym problemem na forum technicznym gry: http://spellforce.jowood.com/forum/showthread.php?t=41161 Najprostszą rzeczą jaką radzą jest zainstalowanie najnowszych sterowników do karty graficznej, muzycznej (lub płyty głównej), Service Packa2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam wszystkie najnowsze sterowniki. Na forum do którego podałes link wilu użytkowników opsuje ten problem. Kubi próbuje pomuc ale przecież nie zaczne grać od początku. Wcześniej nie miałem tego problemu, pozaty zdaje mi sie ze zbyt wielu graczy posiada ten problem i wątpie zeby to była wina sprzętu. Chyba bedzie potrzebna kolejna łatka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No ja sobie siedze w wodogrzmotach bo moja "inteligentna" siostra w jakiś dziwny sposób skasowała mi save''y.. Grr, ma ktos taki mały kłopot że w czasie rozgrywki obraz zmienia odcień na niebieskawy i widoczne sa tylko polskie znaki (ś,ć,ń ę)...BTW chyba wychodzi dodatek o.0 (SpellForce 2 - Dragon Storm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

haha dopiero teraz zauwazylem, ze mozna odznaczyc automatyczne przyznawanie skilli:) w takim wypadku moje wypociny na temat przydzialu Bora i Jareda dotycza hmm... ustawien standardowych:)


z innej beczki, czy w sprzedarzy beda plytki z zaimplemenotwanymi poprawkami jezykowa i wydajnosciowa? chcialbym wymienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować