• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DarkStar

Spellforce 2 - problemy

Pytanie

musze przyznac, ze szlag mnie trafia. gra wydana tak pieknie, a chrzani sie juz po instalacji.

po pierwsze primo nie mam polskich liter, tylko krzaczki. tekstu nie daje sie czytac.

po drugie primo nie dziala dzwiek w filmikach.

po trzecie primo portret bohatera w lewej gornej czesci ekranu mruga i sniezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1046 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Znaczy, popatrzyłem po tych wszystkich sklepach na statystyki kart i pomyślałem, że robie wielki mistake i na razie dam sobie siana z kupnem nowej karty, ale mam nadzieje, że wyjaśni się o co biega. Spellforce był dla mnie wielki, Spellforce 2 jest jeszcze lepszya le już nie możemy grać :/ Mam nadzieje, że na tym forum oficjlany7 gdzie sie dopisalismy zaraz nam ktos pomoze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moje ustawienia (tak najbardziej ogólnie):
AMD Athlon64 3000+
1024 DDR RAM
GF 6600GT 128MB

Jeśli ustawię wszystkie detale na max, w rodzielczości 1280x1024, to zdarzają się przycinki, szczególnie na początku, potem jakoś się stabilizuje, ale i tak nie gra się zbyt komfortowo. Niemniej wystarczy trochę pokombinować z ustawieniami, w szczególności poziom cieni, trawy, shaderów itp. Mnie to pomogło zoptymalizować grafikę. Wyłączyłem kilka pierdółek, a gra nadal wygląda świetnie.

Prawdopodobnie jak wyjdzie Gothic 3, to zmienię grafikę na coś mocniejszego i dorzucę jeszcze 1GB ramu. Już zbieram kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 10:42, Mistic napisał:

Dobra, mam pytanie do was ludziska jeszcze, możecie podać jaką macie karte graficzną i jaka
jest jakośc gry w Spellforce 2? Na moim GF 6800 tnie sie niemiłosiernie i myśle nad zakupem
drugiej karty grafiki.



Ja posiadam GX FX 5200 128 mb i na minimalnych detalach chodzi wszystko ok. Sam byłem zdziwiony, bo myślałem że SF nawet mi się nie uruchomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na moim 6800 GS też się tnie i to na ustawieniach, które proponuje sama gra. Co ciekawe demo chodziło płynnie. Czyżby CDProjekt powtórzył kaszane z Dungeon Siega II? Poza wiadomymi problemami ze zmianą rozdzielczości, na moim sprzęcie nie odtwarza dźwięku podczas filmu wprowadzającego (SoundBlaster Audigy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jam mam gf 7950gx2 i gra co prawda nie tnie sie na haju i 1600x1200, ale niestety dzieki niedopracowanym sterownikom mrugaja niektore tekstury w tpp.

wczesniej, jak gralem w demo mialem 7900gtx (ktorego wymienilem na terazniejszy model) i na drugiej chyba mapie, detale max i rozdzielczosc 1600x1200, przy 200 moich jednostkach i ok 30 wrogich czasami potrafilo zachaczyc.

KOOBON --->
mi rowniez nie odtwarzalo dzwieku. zainstalowanie najnowszych sterow do sb rozwiazalo sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A niech to, czyli gra na GeForcie 6800 nie ma sensu! Czekam na wyjaśnienia, tylko szkoda bardzo że własnie zaczął się długi weekend i możemy przez najbliższe cztery dni nie uzyskać żadnej pomocy. Zmieniałem sterowniki w NVdia Control Panel ustawiłem tryb dla Spellforce 2, ustawiłem nawet rozdzielczośc gry na 800x640 czy ile tam jest, olewajac brak polskich liter i nadal to samo, jedna wielka ścinka. NWN płynnie mi chodzi na max detalach, Quake 4 również, na CS od dawna nie miałem fps mniej niż 100, Titan Quest działa aż miło, ale Spellforce 2 na którego czekałem tak długo już odmawia mi przyjemności płynnej gry i nie zgadzam się na to.
Mam nadzieje, że wkrótce jakaś solucja albo patch się znajdzie aby przezwycięzyć nasz problem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie też działa tragicznie wolno na gf 6800. A propo jak sie teleportować między kamieniami - jestem w siedmiogrodzie i wciąż nie potrafie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moj komp:
AMD Sempron 2600+
768 RAM
GeForce 6600GT

Demko chodziło na maxach a pelniak na srednich sie tnie. O co kaman?

>hirel<
Właśnie, ja tez nie wiem jak sie przenosic miedzy kamieniami podróży. Czy ktoś mógłby pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli 4 do kolekcji,, aktualnie gra działa żałośnie na GeForce 6800, 6800 GT i 6800 GLS.
Aktualnie instaluję demo Spellforce 2 i będe kombinował z podmianą plików aby gra działała tak samo jak w demie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie moge na to patrzeć już, zainstalowałem to przeklęte demo i ustawiam wszystko na max detale i max rozdzielczosc i nic mi sie nie scina! NIC! A na tej przeklętej pełnej wersji praktycznie nie ma możliwości normalnie grać.
Ja już nie czekam na żadnego patcha od JoWooda albo CDP, ja go rządam! Nie po to płace i czekam nie wiadomo ile żeby się okazało, że akurat na mojej grafie gra nie pójdzie, nie było tego powiedzianego nigdzie.
Niestety, ale era dobrych wydań gier właśnie umarła definitywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

NA górnym pasku z ikonami 3 ikona od lewej, taka mapka jest, klikasz na nią, wybierasz lokalizacje i klikasz dwa razy i coś tam jeszcze, i cie przenosi tam gdzie wybrałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 21:32, Mistic napisał:

Czyli 4 do kolekcji,, aktualnie gra działa żałośnie na GeForce 6800, 6800 GT i 6800 GLS.


Dodaj jeszcze niestety 6600GT, grać da rade ale tnie strasznie. A i jeszcze co zauważyłam: ustaw sobie ekran tak zebys mial po boku jakieś płomienie albo chociaż drzewa, naciśnij Esc i co widzisz? Cała animacja jest idealna! Być może to wina naszych proców a nie grafy, no ale ja sie nie znam az tak bardzo. W każdym razie zrób tak i zobacz czy u ciebie tez tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Magwisienka możesz zerknąc tutaj:

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=10426&pid=153

Moja karta X1600XT procek PentiumD 3GHz i też tnie niemiłosiernie... Błąd może jest jakiś błahy, ale uprzykrza życie i nie pozwala grac normalnie. Na anglojęzycxznych forach też ludzie z różnymi wypasionymi konfiguracjami się skarżyli:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bo optyamlizacje dla pełnej wersji skiepścili, demko dali porządne żeby sporo luda kupiło ten badziew, a teraz sie nacieli na genialnym dziele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja sobie granie odpuscilem, powinno byc przyjemnoscia, a nie katorga. Polaczenie beznadziejnej optymalizacji kodu gry z totalnie niedopracowana polska wersja dalo produkt, ktory bez watpienia zasluguje na miano rozczarowania roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ale tylko Ty jestes rozczarowany :D CDP wzielo od Ciebie pieniadze wiec jest bardzo zadowolone ze kupiles ten produkt :P - wybacz mi ironie ale nie moge sie powstrzymac

wspolczuje Ci ze zakupiles gre ktora nie spelnia Twoich wymagan dlatego ze wydawca nie sprawdzil jej przed dopuszczeniem jej do sprzedazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Morthi: już chyba wszyscy wiedzą co myślisz na temat ostatnich wydań CDP. Nie musisz się w kółko powtarzać w każdym wątku. To co robisz ma swoją nazwę: "trollowanie". Może lepiej załóż własny wątek, np. "Co Morthi myśli o ostatnio wydanych przez CDP grach" lub coś koło tego, bo Twoje skamlenie i narzekanie (szczególnie, iż sam gry nie posiadasz i innym graczom pomóc nie jestes w stanie) nic nie wnosi do dyskusji, a tylko licznik statystyk nabija, i zmniejsza czytelność wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tyle, że Morthi ma racje. Problemy z patchem do Heroes V może były z winy Ubisfotu, ale literówki we wszystkich rozdzielczościach poza jedną to już ich wina. Dodatkowo błedy w opisie skillów Titan Quest.
A Morthi pomaga, może pogada sobie na ogół, ale pomaga, chociażby poprawiając patche do H5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować