• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DarkStar

Spellforce 2 - problemy

Pytanie

musze przyznac, ze szlag mnie trafia. gra wydana tak pieknie, a chrzani sie juz po instalacji.

po pierwsze primo nie mam polskich liter, tylko krzaczki. tekstu nie daje sie czytac.

po drugie primo nie dziala dzwiek w filmikach.

po trzecie primo portret bohatera w lewej gornej czesci ekranu mruga i sniezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1046 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

licz sie ze slowami - dopuki nie lamie regulaminu moge pisac co mi sie tylko podoba :)
to ze gry nie posiadam fizycznie nie znaczy ze nie ma jej ktos z moich bliskich czy znajomych u ktorych sobie moge w nia sie bawic

i bede krytykowac CDP tak dlugo jak dlugo bede mial ku temu podstawy - mam nadzieje ze wraz z okresem wakacyjnym skoncza sie moje utyskiwania i wiecej problemow z grami nie bedzie

smieszy mnie to ze CDP wiedzac o problemie z czcionkami wypuszcza gre a pomoc techniczna z rozbrajajacym usmiechem informuje ze patch juz w drodze...czas amatorskich polonizacji skonczyl sie z gra Heroes 2 do ktorej to Migare dolaczylo takie wlasnie spolszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Prawde powiadasz, wine jednak ponosi zarówno dystrybutor polski jak i Wydawca gry. Problemy na GeForcach 6800 + polskie byki, ciekaw jestem jak CDP pomoże teraz komuś kto nie ma neta, bo ja od jutra nie bede mial do niego dostepu a nie mam jak grać. Dodatkowo jeszcze długi weekend własnie trwa, czuje, że pomocy tak szybko nit nam nie udzieli. 10zł w błoto :P Ale dzięki Bogu tylko 10zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dzieki za poparcie :) dzieki akim jak Ty czuje ze nie jestem sam w krytyce CDP...

mnie na prawde nie sprawia przyjemnosci wytykanie komus bledow bo mam ciekawsze zajecia - jednakze nie moge pozwolic na to by dystrybutor nabijal graczy w butelke i wydawal niedopracowane i niesprawdzone polskie wersje...
raz - zdarza sie - zrobili blad i wyciagneli wnioski...ale ta sytuacja sie powtarza a spellforce jest tego najlepszym przykladem

to nie jest problem z heroes 4 gdzie wersja premierowa miala drobne (brakowalo dwoch czy 3 tekstow i zamiast nich bylo #####) - nad zespolem odpowiedzielnym za kazda gre stoi kierownik - osoba odpowiedzialna za projekt i to na nia spadaja laury i niestety tez pomyje...a mam dziwne wrazenie ze to ta sama osoba zajmuje sie projektem heroes 5, spellforce 2 i Titans quest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hm... być może CDP na wakacjach pracuje na patchem. Jak wrócą, to będą się chwalić, że dla ich gramowiczów nawet na wakacjach pracują. Wolałbym żeby ta premiera była jakiś miesiąc poźniej. Zamówiłem SF2 dzień później niż wszyscy. Jakbym poczekał drugi dzień i poczytał jakie wszyscy mają problemy napewno bym nic nie zamawiał. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mistic: Morthi ma rację, ale to co robi, to jest w kółko powtarzanie tego samego, tego o czym wszyscy już wiedzą. I to, że on w tym wątku jeszcze 100 razy napisze, że CDP coś zrobił nie tak, nie pomoże nikomu, wszyscy to wiedzą, każdy czeka na rozwiązanie. Problemy z wydajnością wsytępują nie tylko na GF 6600, ale również na X1600XT czy X1900XTX. I nie tylko w polskiej wersji językowej, ale również w oryginalnej, więc winy za wydajność gry nie ponosci CDP. Co do czcionek, problem znany, zgłoszony przez wiele osób i na forum i do CDP - ma wyjść poprawka. Ale poprawienie czcionek i tak nie zwiększy wydajności u osób, u których ta gra żabkuje.

Morthi: A teraz na spokojnie przeczytaj jeszcze raz cdo napisałem ja. Następnie przeczytaj swoje nerwowe posty nie tylko w tym wątku (w tym i odpowiedź na mojego posta) i sam sobie odpowiedz: kto tutaj powinien się liczyć ze słowami. Ja nie biegam po całym forum wyszukując każdego najmniejszego potknięcia CDP i nie robię z tego afery. tak samo nie biegam po forum i nie szukam każdego postu Morthiego, aby mu odpowiedzieć tak, żeby mu w piety poszło. Jestem żywo zainteresowany tym wątkiem, gdyż dotyczy gry, na którą wydałem pieniądze, a nie zamierzam się kopać przez stertę Twoich nic nie wnoszących postów tak jak ma to miejsce w wątku o H5 (2/3 Twoich postów tam nie wnosi nic do sprawy) tutaj zaczynasz uprawiać to samo.

Wszyscy: przepraszam za to odbiegnięcie od tematu. Już się nie odzywam w tej kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja też nie lubie krytykowac nikogo, CDP szanowałem i szanuje nadal za świetne polonizacje, ale one chyba się skończyły.

Z każdą grą jaka teraz wyjdzie są same poblemy.
-Heroes V - żeby odpalić ta gre, musiałem reinstalowac system, mój znajomy to samo.
-Spellforce 2 - na mojej konfiguraji na najniższych detalach ta gra to pokaz slajdów, demo wczoraj odpaliłem i gra hulała aż miło na maksymalnych ustawieniach
-Titan Quest - duże litery przedmiotów mnie powaliły, kto mógł do czegoś takiego dopuścić, umiejętność: Łotrostwo, a wrone nazwali Czarnowron. Aż mnie odrzuciło od gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja obecnie też nie gram, czekam na jakiegoś patcha, który zmieni tę wersję beta w ostateczny produkt (u mnie gra mocno nie przycina, ale podejrzeam, że mogłaby chodzić lepiej). Póki co, to jest 70zł wywalone w błoto. Mam nadzieję, że przy polonizacji Gothica 3 pracuje ktoś inny, tyle że ile można mieć od tego ekip... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A jeszcze co do polonizacji: mnie odrzuciło jak zobaczyłam "Balladyna". Tego po prostu jakoś nie moge strawić.

I dolączam się do GanDa: Niech polonizację Gothica 3 robi ktoś inny i niech nie spartoli tego hitu, tak jak to się (niestety) stało ze Spellforce 2. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wg mnie to polonizacje robi się raz ... a potem się konwertuje plik na inne rozdzielczości - ktoś właśnie to zrobił zmieniając stronę kodową ... i stąd te błędy w rozdzielczosćiach innych niż 1024x768

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz, moim zdaniem mniejsza z błedami, problem jest w tym, że praktycznie nie idzie grać na najniższych detalach. Na szczeście mam jeszcze NWN i TQ, a niedługo przyjedzie moje DS2 więc nie bede sie nudzić, ale jako że za gre zapłaciłem to oczekuje pomocy, tak jak i reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.08.2006 o 13:47, Mistic napisał:

Wiesz, moim zdaniem mniejsza z błedami, problem jest w tym, że praktycznie nie idzie grać na
najniższych detalach. Na szczeście mam jeszcze NWN i TQ, a niedługo przyjedzie moje DS2 więc
nie bede sie nudzić, ale jako że za gre zapłaciłem to oczekuje pomocy, tak jak i reszta.

Tak tylko, że za wolno działającą gre nie można winić CPD - oni ją tylko przetłumaczyli i dystrybutują ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wybacz, ale morthi ma calkowita racje. brak polskich liter w innych rozdzielczosciach niz 1024 to nie drobne potkniecie, ale maksymalna wtopa.

jako klient czuje sie maksymalnie oszukany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mnie właśnie trafiło wszystkie nagrane stany gry. Fizycznie w pliku są ale gra ich nie widzi. Spotkał się ktoś z czymś takim. Da się je jakoś odzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wczoraj w Media Markcie miałem do wyboru - Oblivion (BTW: jeśli ktoś się wahał - szczerze polecam w MM jest za niecałe 80 zł) i Spellforce 2. Wybrałem Oblivion i widze że słusznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.08.2006 o 16:05, McZdeb napisał:

Mnie właśnie trafiło wszystkie nagrane stany gry. Fizycznie w pliku są ale gra ich nie widzi.
Spotkał się ktoś z czymś takim. Da się je jakoś odzyskać?

Nie wiem, za to wiem, że na moim laptopie (sempron 3100+ radeonX700) gra w ogóle sie nie chce uruchomić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mylisz się. Plików z tekstem sie nie konwertuje dla każdej rozdzielczości. Dla każdej rozdzielczości zastosowana jest czcionka o innej wielkości lub czcionka wektorowa skalowana. To nie są oddzielne pliki graficzne dla każdej z rozdzielczości ze wszystkimi napisami, tylko terkst pobierany z tego samego pliku wyświetlany różną czcionką. I tutaj jest błąd. Czcionki dla innych rozdzielczości niż 1024x768 nie mają polskich znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.08.2006 o 19:47, archimonde1 napisał:

Mi gra chodzi poprawnie na rozdzielczości 1024/768.Jednak u mojego kumpla grającego na wyższej
rozdzielczości są problemy z literami.

A nie tnie ci się na maxach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.08.2006 o 19:55, Magwisienka napisał:

> Mi gra chodzi poprawnie na rozdzielczości 1024/768.Jednak u mojego kumpla grającego na
wyższej
> rozdzielczości są problemy z literami.
A nie tnie ci się na maxach?


Przy większych bitwach czasem przerwie, ale ogólnie gra się bardzo dobrze na maksymalnych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować