Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nier: Automata - wersja PC tylko w 60 FPS

18 postów w tym temacie

Rozwala mnie to. Jeszcze jakiś czas temu był płacz, że musi być 60fps. A teraz robi się już płacz o więcej. I o ile między 30fps a 60fps jakaś tam różnicę da się zauważyć, o tyle powyżej 60fps...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karczort napisał:

Rozwala mnie to. Jeszcze jakiś czas temu był płacz, że musi być 60fps. A teraz robi się już płacz o więcej. I o ile między 30fps a 60fps jakaś tam różnicę da się zauważyć, o tyle powyżej 60fps...

To kup sobie monitor 144hz, odpal gre w 60fps a potem w 144fps, to moze zrozumiesz dlaczego pewni ludzie chca zeby gry chodzily w min. 60fps BEZ GORNEJ GRANICY FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie do osób, które już w to grały: dlaczego ta gra zdobywa tak wysokie oceny? Obejrzałem kilka filmików z niej i jak dla mnie, oprócz DOSKONAŁEJ muzyki, właściwie nie dostrzegłem niczego ciekawego: pusty świat, mało interesujący bestiariusz, broń unosząca się kilkadziesiąt centymetrów od pleców postaci (ok: to androidy, ale...) Do tego cena z kosmosu jak na grę stricte dla samotnego gracza. Jakie są jej plusy, których nie zauważyłem na filmach? Fabuła jest na tyle dobra, żeby windować ocenę?

PS

Do jasnej cholery: zróbcie coś z tymi komentarzami: w 90% przypadków po napisaniu wyskakuje okienko, że wystąpił błąd i komentarz mógł nie zostać dodany itp. Na dodatek chcąc edytować post przez forum nie mogę tego zrobić, bo nie mogę się zalogować. Nowa wersja strony jest dostępna od kilku miesięcy, a Wy dalej tego nie ogarniacie jak widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajonk78 napisał:

Krótkie pytanie do osób, które już w to grały: dlaczego ta gra zdobywa tak wysokie oceny? Obejrzałem kilka filmików z niej i jak dla mnie, oprócz DOSKONAŁEJ muzyki, właściwie nie dostrzegłem niczego ciekawego: pusty świat, mało interesujący bestiariusz, broń unosząca się kilkadziesiąt centymetrów od pleców postaci (ok: to androidy, ale...) Do tego cena z kosmosu jak na grę stricte dla samotnego gracza. Jakie są jej plusy, których nie zauważyłem na filmach? Fabuła jest na tyle dobra, żeby windować ocenę?

PS

Do jasnej cholery: zróbcie coś z tymi komentarzami: w 90% przypadków po napisaniu wyskakuje okienko, że wystąpił błąd i komentarz mógł nie zostać dodany itp. Na dodatek chcąc edytować post przez forum nie mogę tego zrobić, bo nie mogę się zalogować. Nowa wersja strony jest dostępna od kilku miesięcy, a Wy dalej tego nie ogarniacie jak widzę...

Ad. 1

Nie grałem ale zgaduję, że sterowanie też moze na wiele wpływać. Z gameplayów widzę, że jest podobne do Strike Suit Zero, a tam sterowanie było zrobione mistrzowsko!

 

Ad. 2

100% racji, komentarze i forum na gram.pl są tragiczne. Jak już chcę edytować posta, to muszę to zrobić zanim ktoś napisze po mnie, bo inaczej guzik edytowania się nie pojawia. Restrykcja forum? Beznadziejna chociaż dostrzegam uzasadnienie.

Logowanie też jest czasami bez logiki. Jestem zalogowany, a okno wyskakuje bym się zalogował zanim skomentuję...

Generalnie od strony technicznej gram.pl siada w porównaniu do serwisów zagranicznych.

 

EDIT: nawet z tym komentarzem miałem problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betonowy1 napisał:
Karczort napisał:

Rozwala mnie to. Jeszcze jakiś czas temu był płacz, że musi być 60fps. A teraz robi się już płacz o więcej. I o ile między 30fps a 60fps jakaś tam różnicę da się zauważyć, o tyle powyżej 60fps...

To kup sobie monitor 144hz, odpal gre w 60fps a potem w 144fps, to moze zrozumiesz dlaczego pewni ludzie chca zeby gry chodzily w min. 60fps BEZ GORNEJ GRANICY FPS.

Buhahaha. I to mnie właśnie rozwala. Najpierw PC Mustard Race płakało o 60fps. Teraz już o 144 O.o. Puknijcie się w głowy. No i nikt Ci nie każe kupować monitora 144Hz..,

Do do Nier. Ta gra pod każdym wględem jest mistrzowska, nie tylko muzyka. Gameplay, walka, fabuła, świat, lore, kombinacje z zakończeniami, kilka rodzajów gry w jednej itp. Cena? Normalna cena jak za grę PC / konsole. Ta gra biję na głowę nie jeden inny tutuł AAA. Do tego wprowadza dużo nowości w grach a nie powiela schematy innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy w tym momencie mają ból dupy poinformuje, że zdrowe ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować nic powyżej 62 FPS więc czy macue 60 czy 100 to nie zrobi nam jako odbiorcą różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne jak ludzie mają małe pojęcie o czym piszą. 60fps to być może szczyt mażeń dla konsolowców ale zapewniam, że jest różnica między 60fps a 90+fps. zwłaszcza w tak dynamicznych grach jak Nier: Automata. Nie rozumiem po jaką cholerę w ogóle wprowadzać górną granicę w grach ? Doom i inne gry potrafią chodzić w 200+ fpsach i nie ma jakoś problemu.

@Caspian87

To dlaczego ja i on i inni widzą różnicę ? https://youtu.be/m6igZbQm75s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caspian87 napisał:

Dla tych, którzy w tym momencie mają ból dupy poinformuje, że zdrowe ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować nic powyżej 62 FPS więc czy macue 60 czy 100 to nie zrobi nam jako odbiorcą różnicy.

Bzdury opowiadasz. Jeśli nie widzisz różnicy między 60, 100, a 144, a masz monitor, który supportuje taką ilość klatek to polecam wizytę u okulisty. Przyda się.

Ludzkie oko po pierwsze nie widzi w "klatkach". Bez problemu mogłoby przetwarzac obrazy 250FPS+ i widziec większą płynność na co zresztą są badania.

Przestań powtarzać mit, który rozpowszechnili ludzie grający na monitorze 60Hz mając 140 FPS i gadających, że nie ma różnicy. Ja widzę ogromną różnice między 60 a 144fps - mam monitor 144HZ)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karczort napisał:
betonowy1 napisał:
Karczort napisał:

Rozwala mnie to. Jeszcze jakiś czas temu był płacz, że musi być 60fps. A teraz robi się już płacz o więcej. I o ile między 30fps a 60fps jakaś tam różnicę da się zauważyć, o tyle powyżej 60fps...

To kup sobie monitor 144hz, odpal gre w 60fps a potem w 144fps, to moze zrozumiesz dlaczego pewni ludzie chca zeby gry chodzily w min. 60fps BEZ GORNEJ GRANICY FPS.

Buhahaha. I to mnie właśnie rozwala. Najpierw PC Mustard Race płakało o 60fps. Teraz już o 144 O.o. Puknijcie się w głowy. No i nikt Ci nie każe kupować monitora 144Hz..,

 

Tylko, ze to nie zmienia faktów - między 60fps a 144fps na monitorze 144HZ jest OGROMNA różnica. Druga sprawa mozna gadać o pukaniu się w głowę, ale to gracze płacą i dla nich sa robione gry. Jeśli coś im nie pasuje to nie kupują i wydawca na tym traci. Prosta ekonomia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie co do komentarzy zgadzam się! Ja mogę tylko komentować przez forum na telefonie, na stronie gramu niestety już nie. Strasznie irytujące. Forum rozróżnia inne logowanie niż strona nie jest to połączone i strona mi wariuje.

Co do tej gry, bardzo jestem ciekaw jak się w to gra. Jest już recenzja na gram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caspian87 napisał:

Dla tych, którzy w tym momencie mają ból dupy poinformuje, że zdrowe ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować nic powyżej 62 FPS więc czy macue 60 czy 100 to nie zrobi nam jako odbiorcą różnicy.

Kiedyś granicą było 24 FPS. Teraz nową granicą jest 60? Następną granicą pewnie bdzie 144 FPS? Aż dojdziemy do całkowitej płynności i wtedy trzeba się będzie pogodzić z takimi Caspianami, którzy powiedzą "a nie mówiłem?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ogromną ilość frajdy. Zwrócił mi się każdy cent wydany na Nier.

Walka daje dużo satysfakcji. Fabuła wciąga. Świat jest ciekawy. Przeciwników nie brakuje. Nie wszystko jest czarno białe.

Inna sprawa że demo jest dużo bardziej dynamiczne niż reszta gry. Ale raczej dlatego że chcieli pokazać wszystko po trochu. Pochwalić się możliwościami silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Pajonk78 napisał:

Krótkie pytanie do osób, które już w to grały: dlaczego ta gra zdobywa tak wysokie oceny? Obejrzałem kilka filmików z niej i jak dla mnie, oprócz DOSKONAŁEJ muzyki, właściwie nie dostrzegłem niczego ciekawego: pusty świat, mało interesujący bestiariusz, broń unosząca się kilkadziesiąt centymetrów od pleców postaci (ok: to androidy, ale...) Do tego cena z kosmosu jak na grę stricte dla samotnego gracza. Jakie są jej plusy, których nie zauważyłem na filmach? Fabuła jest na tyle dobra, żeby windować ocenę?
 

Myślałem podobnie, dopóki nie zagrałem w demo na PS4, które to demo mnie kupiło.

Może nie jest to nic nowego ale ma dosyć zróżnicowany gameplay i przyjemnie się w to gra, no i jest w miarę trudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Caspian87 napisał:

Dla tych, którzy w tym momencie mają ból du*y poinformuje, że zdrowe ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować nic powyżej 62 FPS więc czy macue 60 czy 100 to nie zrobi nam jako odbiorcą różnicy.

W latach 60tych, badz 70tych, juz sam nie pamietam dokladnie, a sprawdzac mi sie nie chce :) byly testy dla pilotów amerykanskich. Owi piloci ogladali filmy z predkoscia ponad 200 fps i nie tylko byli w stanie dostrzec samolot na jednej z 200 klatek, ale nawet go rozpoznac. Wiem wiem, piloci i w ogóle, ale jak ktos pisze o 62 klatach (swoja droga czemuakurat 62?:) to ewidentnie widac ze pieprzy glupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować