• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Ariel147

FIREWALL

Pytanie

Mogbły mi ktoś pomóc? Nie wiem o co chodzi z firewall''em. Chciałbym grać z kumplem przez net, ale on nie może się połączyć. Pisze mu, żeby sprawdził coś z firewall''em lub router''em. Bede wdzięczny za każdą pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

63 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.08.2006 o 15:54, Ariel147 napisał:

Mogbły mi ktoś pomóc? Nie wiem o co chodzi z firewall''em. Chciałbym grać z kumplem przez net,
ale on nie może się połączyć. Pisze mu, żeby sprawdził coś z firewall''em lub router''em. Bede
wdzięczny za każdą pomoc..



a jakie masz IP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2006 o 15:54, Ariel147 napisał:

Mogbły mi ktoś pomóc? Nie wiem o co chodzi z firewall''em. Chciałbym grać z kumplem przez net,
ale on nie może się połączyć. Pisze mu, żeby sprawdził coś z firewall''em lub router''em. Bede
wdzięczny za każdą pomoc..


i w jaka gre chcesz grac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2006 o 15:54, Ariel147 napisał:

Mogbły mi ktoś pomóc? Nie wiem o co chodzi z firewall''em. Chciałbym grać z kumplem przez net,
ale on nie może się połączyć. Pisze mu, żeby sprawdził coś z firewall''em lub router''em. Bede
wdzięczny za każdą pomoc..


Być może ma pozamykane porty do danej gry. Przez Firewall''a da się je odblokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2006 o 16:01, Arlik napisał:

pewnie w W40k: DoW miałem ten sam problem... musiałem zmienić adres IP na publiczny :]


Większość starych gier wymaga zewnętrznego IP u obu ston, w przypakdu nowszych jedna osoba musi miec zewnętrzny IP,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chcem grac w Warhammera 40k dawn of war. Ja w ogole nie wiem gdzie sie takie cos odblokowuje... a IP mam wam podac?I to chodzi o mojego kumpla to jemu nie chce łaczyc... I kto to jest w ogole provider? A IP nie wiem jaki mam, ja w ogole nie wiem co to znaczy ,,publiczny"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2006 o 20:56, Ariel147 napisał:

Chcem grac w Warhammera 40k dawn of war. Ja w ogole nie wiem gdzie sie takie cos odblokowuje...
a IP mam wam podac?I to chodzi o mojego kumpla to jemu nie chce łaczyc... I kto to jest w ogole
provider? A IP nie wiem jaki mam, ja w ogole nie wiem co to znaczy ,,publiczny"..


1.IP - start/uruchom/cmd/ipconfig odczytaj Adres IP -najpierw kwestia czy masz stały czy zmienny IP ale to odnosi się do pozycji 2.
2.Provider- dostawca
3.Publiczny - czyli publiczny :) dostępny ogólnie, nie zastrzeżony,
4.Firewall musi dać zezwolenie na połączenie, i u ciebie i u kolegi

Mam nadzieję że nie namieszałem.

Odnośnie samego problemu, to może wynikać z tego kto stawia serwer (ja miałem taki problem w Q3, jak kumpel stawiał to nie można się było połączyć, a jak ja stawiałem nie było problemów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2006 o 20:56, Ariel147 napisał:

a IP mam wam podac?I to chodzi o mojego kumpla to jemu nie chce łączyc... I kto to jest w ogole
provider? A IP nie wiem jaki mam, ja w ogole nie wiem co to znaczy ,,publiczny"..

prowider - firma która ci dostarcza internet. Sprawdź w instrukcji do gry które porty, to a potem poszukaj w opcjach firewala i je otwórz (normalnie każdy firewall (nawet ten wbudowany w win xp) blokuje wszystkie próby połączenia sie z twoim komputerem z zewnątrz, wiec jeśli kumpel ma sie z tobą połączyć trzeba to umożliwić na portach wykorzystywanych przez grę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak odblokowac takie cos? Bo ja mu powiedzialem jak odblokowac tz Warhammer musi byc na liscie wyjatkow tak? A w instrukcji nie pisze jakie porty musze odblokowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2006 o 16:01, Arlik napisał:

pewnie w W40k: DoW miałem ten sam problem... musiałem zmienić adres IP na publiczny :]


no ja tak mam... i musze firewalla wylaczac poprostu :/ a jak sie na publiczne ip zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 12:14, Deejay napisał:

> pewnie w W40k: DoW miałem ten sam problem... musiałem zmienić adres IP na publiczny :]


no ja tak mam... i musze firewalla wylaczac poprostu :/ a jak sie na publiczne ip zmienia?

dostawca ci przydziela ip, i tam sie musisz dowiadywać czy jest taka możliwość. jeśli zaczyna się od 192.168 albo od 10 (dość rzadko wykorzystywane) to jest prywatne. może napisz skąd masz internet? jeśli od dużego operatora typu tpsa to publiczne, jeśli zaś z osiedlowego/blokowego lan-u to prywatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 12:21, sig. napisał:

dostawca ci przydziela ip, i tam sie musisz dowiadywać czy jest taka możliwość. jeśli zaczyna
się od 192.168 albo od 10 (dość rzadko wykorzystywane) to jest prywatne. może napisz skąd masz
internet? jeśli od dużego operatora typu tpsa to publiczne, jeśli zaś z osiedlowego/blokowego
lan-u to prywatne


no z kablowki mam. to chyba nic z tego co...? pozostaje mi wylaczac firewalla chyba :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hm z kablówkami różnie bywa, najlepiej tam zadzwoń/podejdź i się zapytaj ew sprawdź kilka postów wcześniej było napisane jak sprawdzić swój ip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 12:33, sig. napisał:

hm z kablówkami różnie bywa, najlepiej tam zadzwoń/podejdź i się zapytaj ew sprawdź kilka postów
wcześniej było napisane jak sprawdzić swój ip.


sprawdz to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować