• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Ariel147

FIREWALL

Pytanie

Mogbły mi ktoś pomóc? Nie wiem o co chodzi z firewall''em. Chciałbym grać z kumplem przez net, ale on nie może się połączyć. Pisze mu, żeby sprawdził coś z firewall''em lub router''em. Bede wdzięczny za każdą pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

63 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Hmm w sumie to nawet jak ma sie osiedłowke/lan/kablówke to dostawca raczej ma w ofercie zmiana IP na publiczny, choć to może różnie kosztować,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 12:50, Deejay napisał:

sprawdz to...


Tak... i podaj Twój stały adres ip, jeśli taki posiadasz... a życzliwi postarają Ci się podrzucić trojana, albo przejąć kontrolę nad komputerem jeśli używasz linuxa ;p

----------------

Jeśli chodzi o Firewalla - to powiedzcie jaki to firewall - sprzętowt czy softwarowy. A może to zwykłą zapora w XP ? Ona czasami połowę gier blokuje. Możliwe że używa oprogramowania Symanteca - połowa ludzi instaluje na pałę nie wiedząć wogóle co do czego służy i wynikiem tego jest zainstalowany na kompie zamulający pamięć nieskonfigurowany program, który nie dość że muli to przepuszcza połowę rzeczy, a blokuje użytki - bo użytkownik nie dokonał konfiguracji po zainstalowaniu...

Tak jak chłopaki powiedzieli powyżej należy odblokować połączenie. Skoro kolega ma problemy oznacza to że albo u niego na kompie ma zainstalowany firewal, albo nieskonfigurował go sobie - podobnie jak zapory inernetowej XP. I tak jak zostało powiedziane - te rzeczy potrzeba skonfigurować. Ale dalej nie widizałem odpowiedzi ani tego czy chłopak używa podsieci, czy choćby systemu itp. A na pytanie o IP nie musisz odpowiadać. Skoro ma Dialog - to nie m problemu - chyba że wpadł na debilny pomysł podzielenia tego, no to wtenczas może posiadać swichrouter z wbudowanym firewalem - i faktycznie potrzeba odblokować porty których gra używa - ale tak dzieje się żadko. Raczej dałbym na to że to w tym przypadku kwestia softu - i trzeba poprostu ustawić programy - zarówno zaporę XP jak i ewentualne programy antyvirusowo-zaporowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 13:20, Monte Christo napisał:

> sprawdz to...

Tak... i podaj Twój stały adres ip, jeśli taki posiadasz... a życzliwi postarają Ci się podrzucić
trojana, albo przejąć kontrolę nad komputerem jeśli używasz linuxa ;p

>

no tak myslalem ze to moze byc ryzykowne. ale mam firewalla to sie nie boje :P ;)
mam symanteca. a to z xp wylaczylem zupelnie w uslugach. tam w nortonie moge poprostu port dopisac zeby nie blokowal. a jaki jest port d warhammera....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 13:33, Deejay napisał:

> > sprawdz to...
no tak myslalem ze to moze byc ryzykowne. ale mam firewalla to sie nie boje :P ;)
mam symanteca. a to z xp wylaczylem zupelnie w uslugach. tam w nortonie moge poprostu port
dopisac zeby nie blokowal. a jaki jest port d warhammera....?


Trzeba by było sprawdzić. Albo inaczej - kiedy uruchamiasz grę w tle symantec powinien Ci wyrzućić okno połączeń z zapytaniem - dajesz zawsze zezwalaj. Nie wiem jaką masz wersję i dawno jużnie siedziałem w Nortonie bo uważam że za bardzo zużywa pamięć (mimo że jest jednym z najlepszych), pozatym nie stać mnie na wykup oryginału... Dlatego mam firewalla sprzętowego - blokuje wszystko na wystarczającym poziomie bym nie musiał się martwić o ataki. Wracając do konfiguracji. Jeśli gra nie zezwala Ci na przeskok między tymi okienkami - kiedyś była lista programó które ostatnio prosiły o dostęp z listy wybierasz pliki gry (poznasz po katalogu albo nazwie). Ekstremalną opcją jest możliwość całkowitego wyłączenia firewala na czas gry. Zyskać powinieneś wtenczas trochę pamięci do lepszego działania gry, ale narazisz się na atak (tymbardziej że XP, połączony z internetem miał wbudowane bugi, które sprawiały że nawet przy procesie instalacji zasysał szkodliwe oprogramowanie z internetu. Więc polecam przegląd programów proszących o dostęp i wybranie i zezwolenie (najlepiej na stałe) odpowiednim plikom z gry na bezpośredni dostęp (niestety częstym błędem Symanteca jest to że jeśli program na chwilęzerwie połączenie i ponowi próbę a ty dałeś tylko tym razem - to niestety będziesz musiał ponawiać ręcznie procedurę - dlatego zezwolenie im na zawsze odciąży cię z kłopotu podczas gry, po zakończeniu gry zawsze można cofnąć pozwolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

...Tak więc zerknij na listę wyjątków ("Exceptions") jeśli tam nie ma W40k to go dodaj. I powinno być po sprawie - ponieważwtenczas jakiekolwiek porty nie są blokowane dla programó objętych wyjątkiem. Jednak jeśli i to nie pomoże uto poniżej masz listę portów.

Gra przez GameSpy:
UDP 6500
TCP 6667
UDP 27900
UDP 27901
TCP 28910
TCP 29900
TCP 29901
UDP 29910
TCP 29920
Zakładanie własnej gry:
UDP 6112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 14:02, Deejay napisał:

no wlasnie chyba mi takie okienko wyskoczylo i przez przypadek zaznaczylem "zawsze blokuj"...
:/ i co teraz?


Otwierasz panel znajdujesz listę blokowanych, znajdujesz zablokowany plik gry i zmieniasz ustawienie. Niestety w ciemno nie poradzę. Bo co wydanie to troszeczkęsięzmieniało. Ale powinieneśznaleźć. Lista Blokowanych powinna mieć podobny dostęp jak lista Wyjątków. Tak wiec odnajdź te listy w liście odpowiedni program od gry i zmień jego ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 14:07, Monte Christo napisał:

Otwierasz panel znajdujesz listę blokowanych, znajdujesz zablokowany plik gry i zmieniasz ustawienie.
Niestety w ciemno nie poradzę. Bo co wydanie to troszeczkęsięzmieniało. Ale powinieneśznaleźć.
Lista Blokowanych powinna mieć podobny dostęp jak lista Wyjątków. Tak wiec odnajdź te listy
w liście odpowiedni program od gry i zmień jego ustawienia.


no mam wersje 2005 i nie ma czegos takiego jak wyjatki bodajze...
sprobuje z tymi portami. w kazdym badz razie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
mam tylko ochoronna ta tarcze co jest juz w xp professionalu ale niewiem jakie sa najlepsze firewalle i prosze o pomoc bo wlasnie jade bez nich i troche sie boje wiec dajcie linka skad sciagnac najlepsze i jak obslugiwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z firewallem Zone Alarm. Na początku miałem zainstalowanego go i wszystko ładnie chodziło, aż do czasu kiedy musiałem go przeinstalować. Wtedy ściągnąłem najnowższą wersję z neta i uruchomiłem no i wtedy wychodzi błąd: Co mam zrobić pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.09.2006 o 14:45, fish13 napisał:

Mam problem z firewallem Zone Alarm. Na początku miałem zainstalowanego go i wszystko ładnie
chodziło, aż do czasu kiedy musiałem go przeinstalować. Wtedy ściągnąłem najnowższą wersję
z neta i uruchomiłem no i wtedy wychodzi błąd: Co mam zrobić pomóżcie!!!


Najpierw odinstaluj starszą wersję ZoneAlarm , bo problemem jest chyba proces ( zadanie ) TrueVector (pewnie część programu ZoneAlarm) ,potrzebny będzie chyba restart komputera ,albo jak wskazuje komunikat na ekranie włącz menadżera zadań Ctr+Alt+Delete i zakończ proces TrueVector i uruchom instalatora nowej wersji ZoneAlarm.
Jeszcze jedna sugestia jak chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego systemu to może byłoby dobrze korzystać z którejś z alternatywnych przeglądarek : Firefox, K-Meleon , Opera - są znacznie bezpieczniejsze od IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.09.2006 o 19:28, Emu1 napisał:

> Mam problem z firewallem Zone Alarm. Na początku miałem zainstalowanego go i wszystko
ładnie
> chodziło, aż do czasu kiedy musiałem go przeinstalować. Wtedy ściągnąłem najnowższą wersję

> z neta i uruchomiłem no i wtedy wychodzi błąd: Co mam zrobić pomóżcie!!!

Najpierw odinstaluj starszą wersję ZoneAlarm , bo problemem jest chyba proces ( zadanie )
TrueVector (pewnie część programu ZoneAlarm) ,potrzebny będzie chyba restart komputera ,albo
jak wskazuje komunikat na ekranie włącz menadżera zadań Ctr+Alt+Delete i zakończ proces TrueVector
i uruchom instalatora nowej wersji ZoneAlarm.
Jeszcze jedna sugestia jak chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego systemu to może byłoby dobrze
korzystać z którejś z alternatywnych przeglądarek : Firefox, K-Meleon , Opera - są znacznie
bezpieczniejsze od IE.


Już tak robiłem, nic to nie daje. Pomyślę nad zmianą przegladarki internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.09.2006 o 21:11, fish13 napisał:

> > Mam problem z firewallem Zone Alarm. Na początku miałem zainstalowanego go i wszystko

> ładnie
> > chodziło, aż do czasu kiedy musiałem go przeinstalować. Wtedy ściągnąłem najnowższą
wersję
>
> > z neta i uruchomiłem no i wtedy wychodzi błąd: Co mam zrobić pomóżcie!!!
>
> Najpierw odinstaluj starszą wersję ZoneAlarm , bo problemem jest chyba proces ( zadanie
)
> TrueVector (pewnie część programu ZoneAlarm) ,potrzebny będzie chyba restart komputera
,albo
> jak wskazuje komunikat na ekranie włącz menadżera zadań Ctr+Alt+Delete i zakończ proces
TrueVector
> i uruchom instalatora nowej wersji ZoneAlarm.
> Jeszcze jedna sugestia jak chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego systemu to może byłoby
dobrze
> korzystać z którejś z alternatywnych przeglądarek : Firefox, K-Meleon , Opera - są znacznie

> bezpieczniejsze od IE.

Już tak robiłem, nic to nie daje. Pomyślę nad zmianą przegladarki internetowej.

Chyba można spróbować odinstalować Zone Alarm w trybie awaryjnym wtedy nie są ładowane dodatkowe moduły w tym sprawiający problemy moduł vsmon.exe(truecrypt) . Jeśli nie da się zakończyć procesu menadżerem zadań vsmon.exe można użyć programu Proces Explorer i w prawym menu na procesie wcisnąć Kill proces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.09.2006 o 08:02, Emu1 napisał:

> > > Mam problem z firewallem Zone Alarm. Na początku miałem zainstalowanego go i
wszystko
>
> > ładnie
> > > chodziło, aż do czasu kiedy musiałem go przeinstalować. Wtedy ściągnąłem najnowższą

> wersję
> >
> > > z neta i uruchomiłem no i wtedy wychodzi błąd: Co mam zrobić pomóżcie!!!

> >
> > Najpierw odinstaluj starszą wersję ZoneAlarm , bo problemem jest chyba proces ( zadanie

> )
> > TrueVector (pewnie część programu ZoneAlarm) ,potrzebny będzie chyba restart komputera

> ,albo
> > jak wskazuje komunikat na ekranie włącz menadżera zadań Ctr+Alt+Delete i zakończ
proces
> TrueVector
> > i uruchom instalatora nowej wersji ZoneAlarm.
> > Jeszcze jedna sugestia jak chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego systemu to może
byłoby
> dobrze
> > korzystać z którejś z alternatywnych przeglądarek : Firefox, K-Meleon , Opera -
są znacznie
>
> > bezpieczniejsze od IE.
>
> Już tak robiłem, nic to nie daje. Pomyślę nad zmianą przegladarki internetowej.
>
Chyba można spróbować odinstalować Zone Alarm w trybie awaryjnym wtedy nie są ładowane dodatkowe
moduły w tym sprawiający problemy moduł vsmon.exe(truecrypt) . Jeśli nie da się zakończyć procesu
menadżerem zadań vsmon.exe można użyć programu Proces Explorer i w prawym menu na procesie
wcisnąć Kill proces.



Już sobie poradziełem w folderze system32 był folder Zone Labs usunąłem go i zainstalowałem Zone Alarma i wszystko ładnie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Looknijcie http://i83.imagethrust.com/images/2HlU/view-image/log-3.html

To mój screen. Zainstalowałem z ciekawości Peer Guardiana. Czy ta lista to blokowane pakiety od tych organizacji/firm? Bo nie wiem, nic nie robiłem, BitComet włączyłem, nic nie pobierałem. A tu mi taka lista wyskoczyła, kiedyś było na niej EA, Ubisoft, ATM SA. O co biega? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować