• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Ariel147

FIREWALL

Pytanie

Mogbły mi ktoś pomóc? Nie wiem o co chodzi z firewall''em. Chciałbym grać z kumplem przez net, ale on nie może się połączyć. Pisze mu, żeby sprawdził coś z firewall''em lub router''em. Bede wdzięczny za każdą pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

63 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Są to organizacje anty-pirackie zwalczające piractwo w sieci, w szczególności sieci p2p. Teoretycznie łączą się z Tobą i sprawdzają co wysyłasz/pobierasz. Jeżeli plik jest nielegalny zapisują Twój adres IP, który służy do namierzenia Cię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2006 o 22:47, Tomi_323 napisał:

Są to organizacje anty-pirackie zwalczające piractwo w sieci, w szczególności sieci p2p. Teoretycznie
łączą się z Tobą i sprawdzają co wysyłasz/pobierasz. Jeżeli plik jest nielegalny zapisują Twój
adres IP, który służy do namierzenia Cię :P


Tak, ale tylko dlatego że włączyłem ten program? Przecież jest pełno legalnego oprogramowania na torrentach. A co namierzą mnie to FBI przyjedzie do Polski? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2006 o 09:12, Galadin napisał:

A co namierzą mnie to FBI przyjedzie do Polski? ;)


FBI nie, ale w Polsce jest pełno organizacji walczących z piractwem ( np. ZAiKS, policja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2006 o 10:34, Tomi_323 napisał:

FBI nie, ale w Polsce jest pełno organizacji walczących z piractwem ( np. ZAiKS, policja).


Czyli mam rozumieć, że takie organizacje wbrew wiedzy użytkownika mają prawo sprawdzać co ktoś robi, co ściąga, itp? Czy oni nie łamią prawa? Rozumiem, gdyby obserwowali jakiegoś "mega uploadera".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałem zainstalować sobie Sunbelt Kerio Personal Firewall 4.3.268 , ale nie wiem czy jest to dobry firewall i czy po uruchomieniu trzeba dużo ustawiać opcji? Bo nie za bardzo się na tym znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.02.2007 o 13:08, buraczek18 napisał:

Weź sobie kasperskiego lub outposta i będziesz miał proste menu i dobry program.

Ale chcę coś freeware

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

kerio też nie jest freeware ale proponuje kupić niezbędnik bądź sciągnąc sobie zone alarm który jest naprawde freeware ale ten program jest naprawde skomplikowany w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z Zone Alarm. Od dzisiaj nie pozwala mi na łączenie się z internetem, mimo że nic nie zmieniałem w ustawieniach i nie miałem z nim problemów. Nawet jak zainstalowałem na nowo i po jego zapytaniu o pozwolenie dalej nie da się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2008 o 13:20, Bartkula napisał:

Mam problem z Zone Alarm. Od dzisiaj nie pozwala mi na łączenie się z internetem, mimo
że nic nie zmieniałem w ustawieniach i nie miałem z nim problemów. Nawet jak zainstalowałem
na nowo i po jego zapytaniu o pozwolenie dalej nie da się


A jesteś pewien, że to wina zone alarm?

Jeśli tak to sprawdź czy przypadkiem nie ustawiłeś trybu "locked", który odcina komputer od sieci całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2008 o 13:43, Fumiko napisał:

A jesteś pewien, że to wina zone alarm?

Jeśli tak to sprawdź czy przypadkiem nie ustawiłeś trybu "locked", który odcina komputer
od sieci całkowicie.

Tak, bo jak wyłącze go to wszystko śmiga, a tryb locked mam wyłączony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witaj w klubie. :) Ten sam problem. Podejrzewam, że to wina aktualizacji Windowsa. Jedyna dobra rada jaką mogę Ci poradzić to zmiana zapory. ;) Na razie używam testowo ESET Smart Security, a co potem nie wiem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2008 o 13:56, Michał Raven napisał:

Witaj w klubie. :) Ten sam problem. Podejrzewam, że to wina aktualizacji Windowsa. Jedyna
dobra rada jaką mogę Ci poradzić to zmiana zapory. ;) Na razie używam testowo ESET Smart
Security, a co potem nie wiem. ;]

Właśnie pojawiło się to po aktualizacji windy, no i chyba będę musiał znaleźć sobie coś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2008 o 13:59, Bartkula napisał:

Właśnie pojawiło się to po aktualizacji windy, no i chyba będę musiał znaleźć sobie coś innego...

Jeszcze pytanie za 10pkt: masz SP3 czy SP2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2008 o 14:01, Michał Raven napisał:

> Właśnie pojawiło się to po aktualizacji windy, no i chyba będę musiał znaleźć sobie
coś innego...
Jeszcze pytanie za 10pkt: masz SP3 czy SP2?

SP2 a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2008 o 14:04, Michał Raven napisał:

> SP2 a Ty?
No cóż, ja mam SP3 i podejrzewałem, że to jest powód. Jak się okazuje tu jest coś innego.

Szukam jakiegoś innego firewalla ale nie wiem narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2008 o 14:04, Michał Raven napisał:

No cóż, ja mam SP3 i podejrzewałem, że to jest powód. Jak się okazuje tu jest coś innego.


Ja też mam sp3 i działa bez zarzutu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować