Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt RED - prace nad Cyberpunk 2077 w zaawansowanym stadium

15 postów w tym temacie

Ja oczekuję od nich wykreowania własnego oryginalnego uniwersum po Cyberpunk 2077. Cały czas wykupować nowe uniwersa od kogoś i budować na nich marki? Szkoda potencjału i jakości, który Redzi niezaprzeczalnie posiadają. Wracać ponownie do Wiedżmina? Co najwyżej małe gierki, stworzenie kolejnej dużej gry w tym uniwersum to cofanie się w rozwoju. Lepiej dla nich i dla nas, żeby nie oglądali się za bardzo wstecz. Mając taki potencjał lepiej dostarczać nowe opowieści, które potrafią zaskoczyć nową zawartością. Trylogia o Geralcie wyeksploatowała uniwersum Wiedźmina wzdłuż i wszerz, więc zawartość kolejnej gry nie wprowadzi nowych elementów do uniwersum, musieliby bawić się tymi samymi klockami układając inne historie. Oczywiście uniwersum posiada miliony światów, i w takim można osadzić kolejną grę, ale wtedy nie będzie sensu nazywac tego Wiedźmin - lepiej wykreować nową markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej zaznaczają że stworzą kolejne gry w świecie wieśka ale raczej jakieś kolejne moby karcianki czy gotuj z geraltem na iosy androidy niżeli jakieś pełnoprawne adventure-rpg z otwartym światem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten potencjał posiadają, to właśnie dopiero się okaże, kiedy stworzą coś zgoła własnego. Przy Wiedźminie Redzi ujawnili się raczej jako rzemieślnicy, a nie artyści. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość gier bazuje na jakiejś twórczości. Trzeba nie lada talentu żeby stworzyć ciekawy świat. Nawet Bioware nie próbuje. Styl się zmienia ale każda gra jedzie na tym samym schemacie.

Studio stworzyło unikalną historię Geralta a Wy twierdzicie że to nie ich własny wkład? Jaja sobie robicie?

Ja liczę że spróbują zrobić Wiedźmina którego sami tworzymy. W otwartym świecie pełnym większych historii a nie jednej linii fabularnej.

Generalnie fajnie by było gdyby złamali schematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też bym miło przywitał prawdziwego cRPGa, w którym tworzymy wiedźmina, czarodzieja albo kogoś tam innego w uniwersum A. Sapkowskiego.

Redzi mieli podaną platformę z wgłębieniami na klocki o różnych kształtach, czyli świat i większość jego motywów oraz postaci. Sami musieli natomiast te klocki o odpowiednich kształtach stworzyć i w odpowiednie miejsca wstawić. Połączenia pomiędzy poszczególnymi motywami są ich dziełem, ale to, że one wystąpiły, to już konsekwencje zdarzeń znanych z literatury. To oczywiście nie jest mało, tym niemniej ogromna wiekszość to zasługa A. Sapkowskiego. Można by rzec, że nieźle oddawali narrację, specyfikę języka autora itd., ale to działania odtwórcze. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam, może nie z niecierpliwością, ale czekam, jeżeli nawet wymyślą coś własnego w ogranym schemacie świata SF, to tak czy inaczej, nie będzie to rozczarowanie, a kto wie może to być początek nowej serii/sagi/trylogii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ribik napisał:

A ja czekam, może nie z niecierpliwością, ale czekam, jeżeli nawet wymyślą coś własnego w ogranym schemacie świata SF, to tak czy inaczej, nie będzie to rozczarowanie, a kto wie może to być początek nowej serii/sagi/trylogii.

Dla mnie nie muszą wymyślać koła na nowo i tym samym tracić czasu na tworzenie czegoś zupełnie oryginalnego, w końcu jest tyle świetnych pomysłów wydanych w postaci np. książek. Zresztą, nawet fajnie byłoby właśnie jakby kolejna gra bazowała na twórczości jakiegoś polskiego autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregario napisał:
2 godziny temu, ribik napisał:

A ja czekam, może nie z niecierpliwością, ale czekam, jeżeli nawet wymyślą coś własnego w ogranym schemacie świata SF, to tak czy inaczej, nie będzie to rozczarowanie, a kto wie może to być początek nowej serii/sagi/trylogii.

Dla mnie nie muszą wymyślać koła na nowo i tym samym tracić czasu na tworzenie czegoś zupełnie oryginalnego, w końcu jest tyle świetnych pomysłów wydanych w postaci np. książek. Zresztą, nawet fajnie byłoby właśnie jakby kolejna gra bazowała na twórczości jakiegoś polskiego autora.

Mordimer Jacka Piekary, grałbym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, SucharDestroyer napisał:

Produkcja Wiedźmina 3 trwała ponad 3 lata, a od zapowiedzenia Cyberpunka 2077 minęły już ponad 4 lata. Ta gra ma być chyba największą grą w historii.

Największą w historii Redów, to pewnie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Sanders-sama napisał:

Mordimer Jacka Piekary, grałbym :D

Ja też mam swoje typy :) Co prawda niekoniecznie nadają się one bezpośrednio do zrobienia gry ale świat można byłoby wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować