Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gracze znów mają możliwość sprawdzenia wersji demo

7 postów w tym temacie

Powtórzenie w zdaniu :-)

Po drugie, producent tracił niejako przedwcześnie tracił kontrolę nad procesem reklamowania (...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio o tym myślałem porównując ilość wersji demo na X360 i na XBO. Kiedyś potrafiłem grać w demówki częściej, niż w jakiekolwiek pełne gry (złote czasy Euro Demo). Teraz z kolei dostajemy okresy próbne w postaci wersji ograniczonych czasowo, lub... Early Access (ysz to zakała rodziny...). Zdecydowanie wolę dema, bo mogę sobie pograć ile dusza zapragnie. Ale fakt, trudno nie zgodzić się z tym, że z punktu widzenia dystrybutorów jest to problematyczne, bo np. niedawno wypróbowałem sobie Arcanię, bo przecenili na 10 zł. Nadal zastanawiam się, czy warto. A gdyby dema nie było to kupiłbym w ciemno. Cóż... ¯\_(ツ)_/¯

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wersje demonstracyjne pojawiały się przed premierą gry a teraz jest odwrotnie. Trochę to dziwne ale... Kiedyś też dema potrafiły wyglądać  zupełnie inaczej niż późniejsza pełna wersja gry (np. zawierały unikalne poziomy zaprojektowane specjalnie dla dema) a teraz to na 99% początek gry. Dla mnie współczesne dema zaczynają też trochę wyglądać jak znak od twórców gry: "połataliśmy grę, usunęliśmy bugi, da się grać bez zgrzytania zębami, możecie sprawdzić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" W ostatnim czasie dostały je między innymi Cywilizacja VI, Halo Wars 2, Mafia III, DOOM, NieR: AUtomata, Gravity Rush 2, ReCore czy Doom, żeby tylko wymienić większe tytuły. "

Ja: Wymieniłeś DOOM dwa razy.

Autor: Lubię DOOM.

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie gry stały się zbyt dużym biznesem i uczciwość zaczęła zanikać. A właśnie pozwolonie zagrania w swoją grę graczom jest wobec nich uczciwe. Na chwilę szczerze pozwalamy klientom zapoznać się z produktem i wybrać czy chcą go kupić czy nie. DOOM? Cywilizacja? Wybitne gry, więc dlaczego bać się wydać demo?

Oczywiście demo może przekłamać, na niekorzyść (co oznacza że po prostu trzeba się postarać tworząc demo) albo na korzyść (wielu mówiło że pierwsze godziny z No Man's Sky były świetne, więc demo pokazujące początek gry mogłoby zachęcić do kupna jeszcze bardziej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować