Zaloguj się, aby obserwować  
Destro

FORUM 2.1 -> 2.2 UPDATE (lista zmian)

192 postów w tym temacie

>Jeśli ktoś zaobserwuje jakiekolwiek dziwne przemieszczenia lub nachodzenie na siebie elementów forum, prosimy

Dnia 02.11.2005 o 17:55, Destro napisał:

o zrobienie tzw "forced refresh" w przeglądarce wciskając kombinację CTRL+F5.


O dzięki że o tym napisałeś :) Bo ja miałem bugi i wciąz mimo nowej wersji było tak jak w screenie.
Niepodobało mi się to bardzo i już miałem się zalic ale po tym "odświerzeniu" to juz lepiej, o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście powiększyć przycisk odpowiedź i URL. Łatwiej się wtedy klika i z daleka go widać. Może być tak jakby wpłukły. Bo już chyba taki był tylko teraz ten napis jest taki cienki i mało widoczny. Już się nie moge doczekać tego nowego skina. Będzie miał wpływ na pisanie poistów i samopoczucie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Wchodzę na forum a tu taki bałagan, że mnie zatkało co oni zrobili. Ale już wszystko ok :D
Teraz świat wygląda wspanialej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:31, HumanGhost napisał:

Mam wrażenie, że forum zaczyna zwalniać po tych zmianach. Tzn. jakoś tak wolniej działa. Może to tylko
wrażenie lub wina sieci.. :-?

---> Też mam takie wrażenie, może to po prostu wzmożony ruch na forum, ale działa ono wolniej. Inne strony chodzą mi jak zawsze, więc powodu wolniejszego wgrywania się stron forum nie należy szukać po mojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 18:44, upiordliwy napisał:

Brawo za pomysł! Serdeczne gratulacje:) Jeszcze mam jedno pytanie - nie można by zrobić teraz tak , że podpisy będzie można
ustawić na "Moim koncie" a tą linijkę usunąć bo muszę teraz okienko przewijać, żeby dać Dodaj post. A nawet nie przewijać
tylko powiększać i dodatkowo jeszcze przewijać.


Coś podobnego nie powinno mieć miejsca, ponieważ okienko dodawania posta/tematu dopasowuje się rozmiarowo do zawartości (Javascript). Napisz proszę:
1) z jakiej przeglądarki korzystasz (razem z numerem wersji)
2) na jakim systemie operacyjnym pracujesz
3) czy masz włączoną obsługę JavaScript?

Bardzo proszę o wrzucenie screena pokazującego wspomniane okienko. Jeśli ktoś ma podobny problem, także proszę o informację!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:31, HumanGhost napisał:

Mam wrażenie, że forum zaczyna zwalniać po tych zmianach. Tzn. jakoś tak wolniej działa. Może to tylko wrażenie lub wina
sieci.. :-?


Ogólnie żadna z wprowadzonych zmian nie powinna obciążać serwera - szczególnie że cztero-procesorowe monstrum na którym siedzi forum jest średnio obciążone w kilku procentach :D.

Wrażenie takie może powstawać w IE - ponieważ strona z postami składa się obecnie z tabelki a nie DIVów, IE renderuje stronę dopiero po wczytaniu *wszystkich* danych. W wypadku DIVów pokazywanie strony występowało równocześnie z ładowaniem.

Anyway, jutro będziemy to jeszcze sprawdzać - nie robiliśmy dokładnych pomiarów po wprowadzeniu poprawek tu na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

1) z jakiej przeglądarki korzystasz (razem z numerem wersji)

---> Avant Browser wersja 10.1 build 29

Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

2) na jakim systemie operacyjnym pracujesz

---> Win XP

Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

3) czy masz włączoną obsługę JavaScript?

---> Tak
Ogólnie sam nie zgłaszałem tego problemu, bo sprawdziłem na Operze i tam jest dobrze wyświetlane to okienko. A co do szybkości forum - fakt na Operze wczytuje się stopniowo, nie czeka na by móc wyświetlić całą stronę, ale czas w jakim załadowuje całą stronę wydaje się być i tak dłuższy. Ale może to tylko takie wrażenie :-) A tu screen z tym okienkiem:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:31, HumanGhost napisał:

Mam wrażenie, że forum zaczyna zwalniać po tych zmianach. Tzn. jakoś tak wolniej działa. Może to tylko wrażenie lub wina
sieci.. :-?


Byc może to pierwsza reakcja przeglądarki na wprowadzone zmiany bo u mnie jak zawsze, i może nawet szybciej. Takze narazie nie mam buga z tym ze strona się nie ładuje jak to czasem bywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahm i zapomniałem - AB działa oczywiście na IE6. A błąd z okienkiem występował wcześniej ale w trochę innej wersji - po dodaniu screena nie powiększało się ono samoczynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 20:07, LifaR napisał:

> 1) z jakiej przeglądarki korzystasz (razem z numerem wersji)
---> Avant Browser wersja 10.1 build 29


szczerze powiem Avanta nie znam, a na obecnej maszynie technicznie nie mogę go sprawdzić nawet gdybym chciał. Powiedz mi, czy w opcjach tegoż browsera/nakładki (zakładam, że posiada ona własny panel konfiguracyjny) istnieje jakaś opcja, która blokuje stronie możliwość resize/przenoszenia okien itp?

niektóre przeglądarki posiadają taką opcję w ustawieniach anty-popupowych/spamowych, gdyż co niektóre perfidniejsze skrypty potrafią otwierać popupy reklamowe poza granicami pulpitu lub "pod" bieżącym oknem. U mnie w Camino za wspomnianą rzecz odpowiada np. opcja "Prevent sites from changing, moving or resizing windows"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

Bardzo proszę
o wrzucenie screena pokazującego wspomniane okienko. Jeśli ktoś ma podobny problem, także proszę o informację!!!!


Ja bym chetnie wrzucił tylko niewiem jak to zrobić bo screen zajmuje 1,34Mb i nie wiem ja go zmniejszyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

1) z jakiej przeglądarki korzystasz
(razem z numerem wersji)

Firefox 1.0.7

Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

2) na jakim systemie operacyjnym pracujesz

WinXP

Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

3) czy masz włączoną obsługę JavaScript?

Tak

Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

Bardzo proszę
o wrzucenie screena pokazującego wspomniane okienko. Jeśli ktoś ma podobny problem, także proszę o informację!!!!


Mam ten sam problem. Oto jak to wygląda:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

Bardzo proszę
o wrzucenie screena pokazującego wspomniane okienko. Jeśli ktoś ma podobny problem, także proszę o informację!!!!


No u mnie też sie troszkę to na siebie nachodzi, ale to naprawdę mało.
Jakby to korzystam z FireFoxa 1.0.7 Win XP i mam włączoną Jave....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

1) z jakiej przeglądarki korzystasz
(razem z numerem wersji)


Opera 8.50 PL

Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

2) na jakim systemie operacyjnym pracujesz


Win XP Home Edition SP2

Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

3) czy masz włączoną obsługę JavaScript?


Nie. Ale jak miałem to było tak samo.

Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

Bardzo proszę
o wrzucenie screena pokazującego wspomniane okienko. Jeśli ktoś ma podobny problem, także proszę o informację!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, myślę że tyle wystarczy - dzięki za nadesłane dane! :). Jutro zajmiemy się sprawą i mam nadzieję, że uda się od ręki to rozwiązać. Jeśli u kogoś problem zniknie, proszę o informację w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
---> Z tego co wiem nie ma takiej opcji, szukałem jeszcze ale nie znalazłem. Poza tym blokowanie pop-up''ów mam wyłączone. Ale znowu w innej nakładce - Maxthon''ie jest dobrze, więc może nie warto sobie tym zawracać głowy ;-). A co do Opery - to jak na screenie Tomiego - okno ma dobrą wielkość ale wyskakuje jakoś nisko, że trzeba kje podciągać wyżej, nie wiem czy to wina ustawień w Operze (bo korzystam z niej naprawdę sporadycznie) czy forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować