Zaloguj się, aby obserwować  
Destro

FORUM 2.1 -> 2.2 UPDATE (lista zmian)

192 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2005 o 20:25, LifaR napisał:

nie wiem czy to wina ustawień w Operze (bo korzystam z niej naprawdę sporadycznie) czy forum.


W Operze mam ustawienia domyślne. Nic nie zmieniałem.

Włączyłem JavaScript i nic nie dało. Za kazdym razem muszę przesuwać okienko w bok, klikać na maksymlizacje i dopiero mogę pisać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że przeraziłem się, gdy zobaczyłęm poraz pierwszy ulepszone forum (before ''forced refresh"). Ale teraz jest Ok, choć zmian jest niewiele. Jednak cieszy mnie to, że coś się zmienia i to na lepsze.
Jeszcze tylko zielony schemat kompozycji i będzie pięknie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wprowadzeniu zmian okno dodawania posta zrobiło się u mnie lekko nie przejrzyste. Przycisk od boldowania, kursywy i podkreślenia wchodzi w okno... podpisu? Chyba tak, ale napis "podpis" i "obrazki" leży w złym miejscu.

Firefox 1.0.7
WinXP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

opera coś wogóle nie jest lubiana przez CDP... i to od początku odkąd forum pamiętam...

... ba! nawet z przesiadką czekałem ponad rok TYLKO DLATEGO że jedna jedyna stronka (forum CDP.nfo) mi nie działało - więc tymbardziej powinniście teraz pracować ciężko żeby w końcu możnabyło powiedzieć że stronka jest "przyjazna alternatywom"... podpisy do dziś wyłażą z ramek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:57, Destro napisał:

Coś podobnego nie powinno mieć miejsca, ponieważ okienko
dodawania posta/tematu dopasowuje się rozmiarowo do zawartości (Javascript). Napisz proszę:
1) z jakiej przeglądarki korzystasz
(razem z numerem wersji)
2) na jakim systemie operacyjnym pracujesz
3) czy masz włączoną obsługę JavaScript?

Bardzo proszę
o wrzucenie screena pokazującego wspomniane okienko. Jeśli ktoś ma podobny problem, także proszę o informację!!!!


Korzystam z przeglądarki Avant Browser 10 Build 31 i zamieszczam poniżej screen z rozmiarami okienka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 20:47, Sebastian` napisał:

Muszę przyznać, że przeraziłem się, gdy zobaczyłęm poraz pierwszy ulepszone forum (before ''forced refresh"). Ale teraz
jest Ok, choć zmian jest niewiele. Jednak cieszy mnie to, że coś się zmienia i to na lepsze.
Jeszcze tylko zielony schemat
kompozycji i będzie pięknie :D


Hehe ja dokładnie to samo, przerażenie na pierwszy widok, niby ładnie, ale nieczytelnie :D Bardzo nieczytalenie.

Dnia 02.11.2005 o 20:47, Sebastian` napisał:

Albatross

Mam to samo, ale to pikuś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie też występował ten problem z za małym okienkiem dodawania nowego posta (firefox 1.0.0.7) i sie okazało ze skrypty javy nie mogą zmieniać rozmiaru okienek. włączenie tej opcji rozwiązuje sprawe, już jest na tyle duże że sie miesci (tylko guzik przeglądaj wychodzi poza okienko, ale kawałek widać wiec sobie poradze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o screnie :) a tak wogle to jak próbuje wysłać png to mi twierdzi żebym wysłał w formiacie (i tu lista na której png jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 21:23, Albatross napisał:

Firefox 1.0.7
WinXP


dla okienka tez trzeba przeladowac style [ctrl + F5], powino to rozwiazac niektore problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat dla firefoxa jest to samo F5 (przynajmniej u mnie), ale przynajmniej u mnie dalej jest za wąskie (ale przynajmiej po zezwoleniu javie na zmiane wielkosci okienek na tyle wysokie że widać przycisk wyslij post)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 22:26, sig. napisał:

zapomniałem o screnie :) a tak wogle to jak próbuje wysłać png to mi twierdzi żebym wysłał w formiacie (i tu lista na której png jest)


jak widac na zalaczonym screenie okienko dodawania ma poprawny rozmiar - natomiast to powiekszone czcionki powoduja ''rozjechanie sie'' ukladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 22:35, Leo napisał:

> Firefox 1.0.7
> WinXP

dla okienka tez trzeba przeladowac style [ctrl + F5], powino to rozwiazac niektore problemy


Mój rozwiązało, teraz już okienko się dobrze otwiera, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 22:50, Leo napisał:

jak widac na zalaczonym screenie okienko dodawania ma poprawny rozmiar - natomiast to powiekszone czcionki powoduja ''rozjechanie sie'' ukladu

Do jakiej wielkości czcionki nie powinno się rozjeżdżać?

Inna sprawa. Jak widać z wielu obrazków u posiadaczy FF pole ze ścieżką i przycisk "przeglądaj" wyjeżdża poza prawą ramkę. Nie można by w ogóle tego pola ze ścieżką wywalić? Albo przynajmniej zamienić miejscami (przycisk z lewej, ścieżka z prawej). Przecież i tak 99% osób będzie korzystać tylko z przycisku. Szczególnie że do posta można dodać więcej niż jeden obrazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 10:18, SwenG napisał:

Firefox - forum rozjechane od wczoraj, nie ma tabelek, wygląda paskudnie, poniżej zrzut ekranu:


powtarzam po raz czwarty:
UWAGA: Niektóre przeglądarki, mimo aktualizacji forum, mogą nadal pobierać z cache starą, nieaktualną wersję plików odpowiedzialnych za wygląd forum. Jeśli ktoś zaobserwuje jakiekolwiek dziwne przemieszczenia lub nachodzenie na siebie elementów forum, prosimy o zrobienie tzw "forced refresh" w przeglądarce wciskając kombinację CTRL+F5. Jeśli powyższe nie rozwiąże problemu, zalecamy wyczyszczenie cache przeglądarki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 00:35, Olamagato napisał:

Do jakiej wielkości czcionki nie powinno się rozjeżdżać?

w zaleznosci od konkretnej strony zwiekszenie od 2 do 4 rozmiarow nie robi wiekszej szkody w designie

Dnia 03.11.2005 o 00:35, Olamagato napisał:

Inna sprawa. Jak widać z wielu obrazków u posiadaczy FF pole ze ścieżką i przycisk "przeglądaj" wyjeżdża poza prawą ramkę. Nie można by w ogóle tego pola ze ścieżką wywalić? Albo przynajmniej zamienić miejscami (przycisk z lewej, ścieżka z prawej). Przecież i tak 99% osób będzie korzystać tylko z przycisku. Szczególnie że do posta można dodać więcej niż jeden obrazek.

tu jest maly problem - FF ignoruje wiekszosc styli nakladanych na pole uploadu pliku, ogolnie ten element formularza jest jednym z najgorszych do ustawienia w designie :)

jak sam zauwazyles najwazniejszy w tym polu jest przycisk ''przegladaj'' - zmniejszylismy wiec cale pole 2x, teraz powinien byc zawsze widoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mozliwa jest zmiana koloru czcionki podpisu? Ten zlewający się z podłożem szary powoduje, że podpis jest praktycznie niewidoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować