Zaloguj się, aby obserwować  
Destro

FORUM 2.1 -> 2.2 UPDATE (lista zmian)

192 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2005 o 10:54, Zgodny napisał:

Proponuję umieścić te przyciski na górze każdej strony
wątku. Teraz żeby wyświetlić tylko swoje posty trzeba chociaż jeden swój post znaleźć. Jeśli w długim temacie dodałem tylko
jeden post, to żeby go wyszukać muszę i tak przejść przez kilka(naście) stron. Wolałbym mieć to podane na tacy :)


Tak, ale z drugiej strony źle bo jak oczestniczę regularnie w dyskusji i np dodałem posta o 7 rano, wchodze później o 14 to tylko szukam mojego posta na stronie i czytam posty OD tego posta - łatwiej jest znaleść mój post jak przycisk jest przy poście.
Chyba, że umieszcza go dodatkowo na górze i będzie można nań kliknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tak mają inni, ale u mnie nie znika chmurka informująca o odpowiedzi na moje posty.
Ciągle sygnalizuje mi odpowiedź w tym wątku, choć już wielokrotnie go przeglądałem ?!
Trochę ten problem będzie chyba irytujący za jakiś czas, gdy będę miał odpowiedzi w większej ilości wątków i w sumie to nie będę wiedział, w których w nich są rzeczywiście nowe odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 16:22, Sebastian` napisał:

Nie wiem, czy tak mają inni, ale u mnie nie znika chmurka informująca o odpowiedzi na moje posty.
Ciągle sygnalizuje mi odpowiedź w tym wątku, choć już wielokrotnie go przeglądałem ?!

A w jaki sposób powracasz na listę tematów po przeczytaniu tematu zawierającego odpowiedź? jeśli przyciskiem "back" w przeglądarce to oczywiście ikonka nie zniknie. Czy korzystając z przycisku WRÓC na srebrnej belce forum lub naciskając F5 na liście tematów "chmurki" także nie znikają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 15:54, Destro napisał:

Pragniemy poinformować, że na Waszym ulubionym ;) forum został wdrożony drugi pakiet ulepszeń oraz poprawek. (...)


Muszę przyznać, że forum jest naprawdę coraz lepsze i aż chce się z niego korzystać!

Według mnie brakuje jeszcze pewnej bardzo ważnej opcji, tzw. modułu do sprawdzania pisowni. Przycisk aktywujący moduł, mógłby się znajdować obok ikonek "Pogrubienie", "Kursywa" i "Podkreślenie" w oknie edycji posta oraz działałby podczas wpisywania nazwy wątku.

Dzięki sprawdzaniu postów forum stałoby się czytelniejsze i mogłoby się pochwalić aspektem edukacyjnym (przecież człowiek się uczy na błędach). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi za to ciągle nie znikają niebieskie znaczki CDP (tzn nie zamieniają się na szare). Dzisiaj wszedłem już do kilku tematów, wracałem przyciskiem wroć, odświeżałem główną stronę forum, klikałem na "FORUM" i nic... (oczywiście odwiedzałem tematy przy których owy znaczek jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 18:14, LifaR napisał:

Mi za to ciągle nie znikają niebieskie znaczki CDP (tzn nie zamieniają się na szare). Dzisiaj wszedłem już do kilku tematów,
wracałem przyciskiem wroć, odświeżałem główną stronę forum, klikałem na "FORUM" i nic... (oczywiście odwiedzałem tematy
przy których owy znaczek jest)


Niebieskie znaczki to co innego - są one "podświetlone" do końca sesji, to czy przeczytasz te posty czy zapomnisz o nich nie ma znaczenia - rzecz w tym aby po prostu te wątki jakoś dodatkowo oznaczyć. Co innego odpowiedzi - te muszą zostać przeczytane aby zniknęły (są ważniejsze z punktu widzenia użytkownika).

Oczywiście można zastanawiać się czy system uniwersalny (do przeczytania) byłby lepszy gdyby zastosować go także tu. Jednak znacznik CDP różni się od wyróżniania wątków zawierających odpowiedzi i wg nas nie powinien cały czas "wisieć" - to nie są odpowiedzi na Twoje posty, które chcesz zobaczyć zawsze i o których chcesz wiedzieć aż do momentu ich przeczytania. Jeśli dany temat Cię interesuje, to czytając go zerkniesz przy okazji na wypowiedź pracownika. Jeśli temat Cię kompletnie nie interesuje po co ikonka ma się palić przy każdym kolejnym wejściu na forum? Nawet jeśli kiedyś zainteresujesz się owym tematem to post owego pracownika będzie albo nieaktualny lub przykryty 10 nowymi wypowiedziami innych pracowników :). Przy obecnym układzie możesz natomiast śledzić nowe wypowiedzi dodane między wizytami na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 16:52, Destro napisał:

A w jaki sposób powracasz na listę tematów po przeczytaniu
tematu zawierającego odpowiedź? jeśli przyciskiem "back" w przeglądarce to oczywiście ikonka nie zniknie. Czy korzystając
z przycisku WRÓC na srebrnej belce forum lub naciskając F5 na liście tematów "chmurki" także nie znikają?


Ok. Po używciu przycisku "Wróć" jest wszystko wporządku i chmurka znika :) Jednak przyzwyczajenie zmusza do używania Backspace :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobry pomysł, po prostu myślałem że system jest taki jak w odpowiedziach, a tym że znaki znikały po dłuższej nieobecności na forum.. I tak zawsze odwiedzam te tematy więc jakoś mnie specjalnie nie dziwiło że nie ma tam już znaczka ;-) W takim razie cofam zarzut :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 17:43, Lord_Zak napisał:

Według mnie brakuje jeszcze pewnej bardzo
ważnej opcji, tzw. modułu do sprawdzania pisowni.

szczerze powiem temat jest mi dość obcy - jeśli są jakieś systemy slużące do sprawdzania polskiej pisowni online we wszelkiej maści formularzach itp, to daj znać - kwestia jest na pewno warta rozważenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 19:13, Destro napisał:

> Według mnie brakuje jeszcze pewnej bardzo
> ważnej opcji, tzw. modułu do sprawdzania pisowni.
szczerze powiem
temat jest mi dość obcy - jeśli są jakieś systemy slużące do sprawdzania polskiej pisowni online we wszelkiej maści formularzach
itp, to daj znać - kwestia jest na pewno warta rozważenia.


Pogrzebałem trochę w world wide web Destro. Oto owoc mych badań:

http://members.lycos.co.uk/noname777/spell_checker/
http://www.spellingcow.com/
Grupa pracująca nad Wiedzminem mogła by to stworzyć :P

jakaś nagroda? (nie licząc bana za zewnętrzne linki),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 19:32, Valed napisał:

jakaś nagroda? (nie licząc bana za zewnętrzne linki),


no myślę, że w ramach nagrody jednak zapomnę o tym banie ;). A szczerze to dzięki wielkie. Nie wiem czy dodamy takie coś przy następnym update, ale na pewno wybadamy temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co to ma robic? podkreślac na czerowono błędy co od razu rzuca się w oczy? Dużo osób jest przyzwyczajonych to pisania stylem GG, czyli skrótowego i dużo kontrastu byłoby w postach. Owszem wart uwagi ale jeśli ma zabrac Wam to dużo czasu to skupcie się na innych modach :) upiększających forum a nie szpęcących :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

destro - zobacz jak to jest na gmail.com - tam jest niezły spellcheck i to nawet po polsku ;)
... chcesz zaproszenie? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
---> Ale to chyba miałoby pokazywać błędy w tym okienku w którym piszesz posta, a nie na całym forum :-) Po co mi wiadomość że zrobiłem błąd już po wysłaniu posta - bez edycji posta i tak już nic z tym nie zrobię :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie nie pomyślałem o tym :) Ale to z pewnością łączy się z dużą ilością pracy. Niech lepiej zajmą się tam naszymi wizami i skinami do forum a nie :P Ja tam każdemu polecam pilne uczestnictwo na języku polskim oraz słownik :) Ale czego się nie robi by ułatwic sobie życie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prpozycję:

Co byście powiedzieli, na funkcję, która umożliwiła by wysyłanie maili do osoby która dostała odpowiedź w jakimś temacie? Przydatna funkcja, gdyż nie trzeba co chcwilę odwiedzać forum. Oczywiście ta funkcja byłaby opcjonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 19:16, Tomi_323 napisał:

Mam prpozycję:

Co byście powiedzieli, na funkcję, która umożliwiła by wysyłanie maili do osoby która dostała odpowiedź
w jakimś temacie? Przydatna funkcja, gdyż nie trzeba co chcwilę odwiedzać forum. Oczywiście ta funkcja byłaby opcjonalna.


Pospisuje się pod tym co napisał Tomi_323 obiema rękoma i nogami. Zębami też. Taka funkja jest na wielu, wielu forach i coś takiego jest bardzo przydatne, zwłaszcza, że u Was jest bardzo dużo tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 19:16, Tomi_323 napisał:

Co byście powiedzieli, na funkcję, która umożliwiła by wysyłanie maili do osoby która dostała odpowiedź
w jakimś temacie? Przydatna funkcja, gdyż nie trzeba co chcwilę odwiedzać forum.

Czy ja wiem czy naprawdę przydatna.
Wtedy byś musiał co chwilę zglądać do poczty. A podejrzewam, że zdecydowana większość użytkowników i tak częściej zagląda na forum niż do skrzynki pocztowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 02:06, A-cis napisał:

> Co byście powiedzieli, na funkcję, która umożliwiła by wysyłanie maili do osoby która dostała odpowiedź
> w jakimś
temacie? Przydatna funkcja, gdyż nie trzeba co chcwilę odwiedzać forum.
Czy ja wiem czy naprawdę przydatna.
Wtedy byś musiał
co chwilę zglądać do poczty. A podejrzewam, że zdecydowana większość użytkowników i tak częściej zagląda na forum niż do
skrzynki pocztowej.


Właśnie :)

Chyba ,że ludzie którzy naprawdę sporadycznie wypowiadają się na forum/zadali jakieś pytanie. Nawet mogło by się przydać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować