Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zgarnij najnowszą książkę Christe Golden Assassin's Creed: Herezja!

25 postów w tym temacie

Wybierając stronę konfliktu, myślę, że dołączyłbym do Templariuszy - z kilku powodów. Przez tyle części grania po stronie Assassynów, naprawdę bym zobaczył jak wygląda bycie takim templariuszem, bez metki z podpisem "tych złych". Kierując się żelaznymi zasadami, silną wiarą, jak i niezłomną wolą. Stawiając sobie jasno określony cel - uratowania świata na swój sposób, gdzie każdy będzie równy, bez kłamstw i uprzedzeń i wielu, wielu innych  chorób toczących nasz świat - obecny. Podoba mi się ta wizja, z chęcią bym odpowiedział się tej właśnie stronie konfliktu. 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, Templariuszy. Jak mówi ich pozdrowienie: Niech prowadzi cię Ojciec Zrozumienia (dosłownie Wskazówek ale co tam); Zakon stara się kierować logiką i próbą wprowadzenia sensownego porządku, nawet jeśli wiąże się to z decyzjami, nie koniecznie zrozumiałymi czy akceptowanymi przez ludzi. 

Templariusze nie są źli, po prostu zdają sobie sprawę, że społeczeństwo jest stadem dzieci ze zbyt bliskim dostępem do kontaktu z prądem. W końcu, czy rodzic postrzymujący cię przed wetchnięciem dłoni w objęcia ostrza kosiarki jest zły, czy zwyczajnie zdaje sobie sprawę z przykrych konsekwencji jakie byś poniósł przez tą decyzję? (Przed którą zdecydowanie nie powstrzymali by cię Assassini patrząc na lekkomyślność większości protagonistów z gier w serii)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w konflikcie między Asasynami, a Templariuszami opowiedział bym się po stronie prawdy i zrozumienia. Asasyni uosabiają wolność i zrozumienie. Natomiast Templariusze są zaślepieni dążeniem do władzy absolutnej (nieograniczonej Boskimi prawami), by zapanować nad myślami i pragnieniami ludzi, by Ci stali się ich marionetkami, a ich słowo w końcu stało się prawem. Motto asasynów „Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone” nabiera głębszego znaczenia, a jest nią zrozumienie. Wystarczy pojąć ich sens, wtedy wszystko wydaje się proste i oczywiste, tak więc wybór jest jeden ASASYNI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się opisał po stronie Assassinów, bo oni nie chcą za dużo zmieniać, chcą by ludzie byli wolni i pomagają im na ile potrafią (eliminując tych co pragną władzy dla siebie a w nosie maja ludzki los) a dlaczego nie templariuszy, przecież też chcą dobrze?  Bo templariusze pragną co prawda wyeliminować zło ze świata ale także sprawić by ludzie byli im podporządkowani i nie mieli własnej wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<SPOILER ALLERT!>

Oczywiście, że stanąłbym po stronie Assasynów... ogólnie jak wiadomo, niedługo albo kiedyśtam... ma wyjść Assasins Creed: Polish Kings... gdzie rolę kluczowej postaci będę odgrywać ja! Ponoć Animus już na mnie czeka... a Sami zobaczycie jak znamienitych ludzi miałem za przodków... ile razy świat uratowali... A ten skok z PKiN... :-)

</SPOILER>

Assyni bo z nimi uratuję nasz piękny kraj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko Assasyni - ponieważ posiadają umiejętność "pojawiam się i znikam" która jest przydatna nawet jeśli chodzi o kontakty z płcią piękna. No i mógłbym poczuć się prawie jak Człowiek Pająk oraz zaprzeczyć prawom fizyki wykonując skok wiary :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po której stronie knfliktu bym sie opowiedział ? Mysle że Assasnów. Assassyni nie narzucali swojej wizji świata, robili to Templariusze. Assasyni chcieli by ludzie decydowali sami o swym losie, to Templariusze majmieli wizję w ,której to oni wiedzą co jest lepsze.
Czy to źle? Może i nie, ale tak na prawdę pozbawia człowieka wolności i to z tym nie zgadzają się Assasyni i z tymi ludźmi walczył u swojego boku.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po której stronie konfliktu bym sie opowiedział ? Mysle że Assasynów. Assasyni nie narzucali swojej wizji świata, robili to Templariusze. Assasyni chcieli by ludzie decydowali sami o swym losie, to Templariusze mieli wizję w ,której to oni wiedzą co jest lepsze.
Czy to źle? Może i nie, ale tak naprawdę pozbawia człowieka wolności i to z tym nie zgadzają się Assasyni i z tymi ludźmi walczył u swojego boku.

Poprawiony komentarz* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 1. części byłem po stronie Templariuszy i czekałem jedynie na tego "lepszego Asasyna"(Rouge'a). Templariusze zawsze byli wytrzymali w dążeniu do celu, w porównaniu do Asasynów, którzy raz byli źli(cześć 1[starzec spod góry]), raz dobrzy(od 2 do black flag), znowu źli(Rouge). Po za tym Templariusze byli wierni i jak na tamte czasy przystało - "nawracali" ludzi na swoją wiarę. Asasyni bronili jedynie wolności; a do takiej pracy powinno być max. kilku ludzi, a nie cały zakon. Gdyby Asasynom udało się i trwała by ich idea, to świat wyglądałby inaczej --> narkotyki wszelkiego rodzaju dla najmłodszych, uzależnienia i do tego bieda, ponieważ pieniądz niestety by został.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po stronie:Asasynów.Ponieważ szanują innych ludzi żyjąc z nimi w harmonii.Dąża do pokoju na świecie gdzie ludzie będą wolni i mieli pełne prawa.Szanują kulture i nauke poprzez przechowywanie cennych ksiąg i artefaktów.Bronią własnej siedziby i miasto starając się uchronić ludność cywilną przed śmiercią podczas ataku nieprzyjaciela.Podoba mi sie też równość miedzy Asasynami,ponieważ za każde złamanie zasad jest surowo karane bez względu na rangę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei najchętniej przyłączyłbym się do... strażników, o! Z chęcią odganiałbym jak gołębie tych skaczących po nieswoich dachach, zakapturzonych łobuzów. No i zdarza się, że strażników zagadują pojawiające się z nikąd ładne panie. Nigdy nie wiadomo, o co im chodzi, ale wydają się miłe. Same profity. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór: Asasyni czy Templariusze? Jednak wybrałbym Asasynów. Dlaczego? Asasyni, czyli Skrytobójcy są ciekawą frakcją. Te zabójstwa, skakanie po dachach, przejażdżki na koniu, pływaniem statkiem, itd. Prawdziwe przygody, dla prawdziwego Asasyna. Przykładem ich ciekawych przygód jest ilość gier. Ile jest gier o Asasynach, a ile o Templariuszach. Oni mieli naprawdę ciekawe życie. Dobry plan, kamuflaż, umiejętności, zabójstwo i błyskawiczna ucieczka. Dobry Asasyn nigdy nie dał się złapać. Wykonał misję i czekał na kolejne zadanie. Jak dla mnie Asasyni to strona lepsza niż Tempariusze. A te Skoki Wiary do wozu z sianem to już czysta przyjemność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani po stronie Assasinów ani po stronie Templariuszy był bym jeszcze gorszym przeciwnikiem niz te dwie frakcje zmuszajac ich do połaczenai sił przeciwko mnie w przeciwnym razie  bym zniszczył :P i nie pomogło by im zadne Jabółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudek19897 napisał:

Ani po stronie Assasinów ani po stronie Templariuszy był bym jeszcze gorszym przeciwnikiem niz te dwie frakcje zmuszajac ich do połaczenai sił przeciwko mnie w przeciwnym razie zniszczył bym ich wszystkich  :P i nie pomogło by im zadne Jabółko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani po stronie Assasinów ani po stronie Templariuszy był bym jeszcze gorszym przeciwnikiem niz te dwie frakcje zmuszajac ich do połaczenai sił przeciwko mnie w przeciwnym razie zniszczył bym ich wszystkich  :P i nie pomogło by im zadne Jabółko

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po stronie Asasynów,ponieważ szanują innych ludzi żyjąc z nimi w harmonii.Dążą do pokoju na świecie gdzie ludzie będą wolni i mieli pełne prawa.Szanują kulturę i nauke poprzez przechowywanie cennych ksiąg i artefaktów.Bronią własnej siedziby i miasta starając się uchronić ludność cywilną przed śmiercią z rąk nieprzyjaciela.Podoba mi sie równość miedzy Asasynami,ponieważ za każde złamanie zasad jest surowo karane.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wybrałabym zakon Assasinów za ich odwagę spryt i bezwarunkowe oddanie sprawie.    
I pomimo ewidentnej różnicy w bogactwie i finansach (w stosunku do Tempariuszy) zawsze są wierni swojemu credo i starają się nadrobić te braki znajomościami brawurą i wyszkoleniem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować