Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zgarnij najnowszą książkę Christe Golden Assassin's Creed: Herezja!

25 postów w tym temacie

Jeśli miałbym opowiedzieć się za jedną z tych dwóch frakcji, wybrałbym Templariuszy, ponieważ ich wizja świata wydaje mi się bardziej przemyślana. Jednak nie mogę się w pełni zgodzić ze skrajną ideologią ani jednej, ani drugiej frakcji. Z jednej strony sprzeciwiam się całkowitemu zniewoleniu, a z drugiej uważam, że pewna doza kontroli jest konieczna do utrzymania porządku i wyeliminowania zła w postaci narkotyków itp.. W serii (chyba głównie w książkach) możemy napotkać szereg postaci, takich jak Haytham Kenway czy Élise de la Serre, które poddawały w wątpliwość doktryny Zakonu oraz Bractwa i próbowały znaleźć złoty środek między nimi. Sam najpewniej podążyłbym tą samą ścieżką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się w stronę Templariuszy, głównie z tego powodu że są to ludzie potężni, bogaci i wpływowi. A któż nie chce kwalifikować się do takiej grupy? Już na początku Assassin's Creed było powiedziane że Templariusze różnią sie od Asasynów nie celami, a jedynie środkami. A ja nie mam nic przeciwko środkom Temlariuszy, nie mam nic do kontrolowania ludzi, dopóki to ja jestem stroną kontrolującą. Poza tym bieganie po dachach, walka i zabijanie, może i jest ciekawe, ale wole trzymać się z dala od niebezpieczeństwa.
 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałabym nie opowiedzenie się za żadną ze stron. Mimo, iż ogólnie rzecz biorąc ideały asasyńskie zawsze były bliższe memu sercu, zdrowy rozsądek podpowiada, że ich zwycięstwo mogłoby mieć równie destruktywne skutki, co zwycięstwo Templariuszy, choć z nieco innych przyczyn. Myślę, że paradoksalnie najlepszym rozwiązaniem konfliktu jest to, jakie obserwujemy od setek lat - brak rozwiązania. Zachowanie obecnego względnego balansu pomiędzy tymi dwiema siłami, gdzie każda przewaga jest uzyskiwana jedynie chwilowo sprawia, że wady obu ekstremalnych podejść nie mogą tak naprawdę spowodować zbyt wielu szkód. Podsumowując, całkiem nieźle sprawdza się tu zasada złotego środka :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Warrenie Vidic - bardzo się cieszę [tu uścisk dłoni], że mogłem pana w końcu poznać, bo tylko u Templariuszy mogę się realizować twórczo. No oczywiście, że ta kontrpropozycja od tych paskudnych Asasynów była nie do przyjęcia, jak szukanie piórek po Wenecji [z przytaknięciem]! Szkoda słów, ale zaraz, zaraz... [zdumienie] czy to jest ten sławny Fragment Edenu (Winogrono), o którym pan mi wspominał? Niesamowite cudo, Vidic, wprost czuć tę emanującą różową poświatę z jego kiści [z rozkoszą w głosie]... ale... co tam jeszcze stoi?! O rety... toż to nowa generecja Animusa SetTurbo 99.99 SE [z osłupieniem[... która może odtworzyć wspomnienia nawet mojego prapraprapra(....)przodka, który był jeszcze plemnikiem!

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie nadesłane komentarze! Książki powędrują do:

- YaReX

- DarthEzio

- UnEsCo

- Matix02

- gamestar

Gratulujemy! Jeszcze dziś dostaniecie od nas maile, w których poprosimy o dane niezbędne do wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować