Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prey - znamy wymagania sprzętowe

18 postów w tym temacie

Niby spoko ale oni z tym ramem powariowali. Chyba pisza te 16 gb ramu na wszelki wypadek, ot zeby nie byc gorsi od konkurencji, która tez wypisuje takie bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:

Niby spoko ale oni z tym ramem powariowali. Chyba pisza te 16 gb ramu na wszelki wypadek, ot zeby nie byc gorsi od konkurencji, która tez wypisuje takie bzdury.

Przecież 16GB to dziś standard więc w czym problem? Do tego pamięci wcale nie są takie drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:

Niby spoko ale oni z tym ramem powariowali. Chyba pisza te 16 gb ramu na wszelki wypadek, ot zeby nie byc gorsi od konkurencji, która tez wypisuje takie bzdury.

Co w tym dziwnego? Wszystko idzie to przodu. Pamiętam lament ludzi, kiedy Gothic 3 w zalecanych miał 2GB RAM (łolaboga), Core2Duo (ŻE COOO???), i GF9600GT z 512VRAM (MAM ZAWAŁ!!). Trzeba się przyzwyczaić ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TobiAlex napisał:

Przecież 16GB to dziś standard więc w czym problem? Do tego pamięci wcale nie są takie drogie.

16 GB to standard xD, Pamięci nie są drogie xD Dobre, to teraz gdzie jest ta ukryta kamera kolego? Aktualnie RAM jest o wiele droższy niż wcześniej a 16GB, co ja mówię, 10 GB RAM jest wykorzystywane w grach tak samo rzadko jak 8 wątków na CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio rozbawił gościu, który twierdzi, że "Syberia 3" zmusiła go do instalacji 64 bitowej wersji Windowsa ... :lol: Abstrahując od tego, że jego PC nie spełniał minimalnych wymagań to gdzie on się uchował z 32 bitowym systemem?

16GB RAMu to jeszcze nie jest standard, standardem nadal jest 8\GB ale lepiej mieć tą nadwyżkę. Ciekawe, kiedy 16GB to już będzie za mało? Na początku to się miało 128 MB RAMu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W lutym były już podawane wymagania sprzętowe jedyna różnica to taka że w zalecanych zmieniło się z 8 na 16GB Ram. Czyżby po niecałych 2 miesiącach od ostatniej zapowiedzi gra potrzebowała dodatkowych kości ramu :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TobiAlex napisał:

Przecież 16GB to dziś standard więc w czym problem? Do tego pamięci wcale nie są takie drogie.

Wcale nie sa drogie? Pamieci osiagaja teraz chore ceny, tak drogich ramów nie bylo chyba nigdy, a maja jeszcze byc drozsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marcint82 napisał:

Jeśli zalecane zapewnią 60fps w 1080p i w jakości high to trzeba pochwalić za optymalizację

Ta a później okaże się, że mamy powtórkę z Dishonored 2.  Bo jeśli chodzi o bethesdę to na razie od nich jedynie ID Software pokazało jak należy optymalizację robić na PC i Konsolach. Bo reszta to partacze jakich wiele pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Illidian_Stormrage napisał:

Te 16GB Ramu to chyba na QHD bo na bank nie na FHD, napisane pod PR sprzętu...

Albo odstawili fuchę i po raz kolejny zwalili optymalizację bo inaczej te nagłe zwiększenie ramu z 8GB na 16GB inaczej tłumaczyć się raczej nie da.

Edytowano przez Numenpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Numenpl napisał:

Ta a później okaże się, że mamy powtórkę z Dishonored 2.  Bo jeśli chodzi o bethesdę to na razie od nich jedynie ID Software pokazało jak należy optymalizację robić na PC i Konsolach. Bo reszta to partacze jakich wiele pod tym względem.

Masz na mysli ostatniego dooma? Vulkan i opengl i te sprawy? Tak jak zawsze uwazalem tych gosci, (nie ma sie co oszukiwac, okreslili garunek FPS) tak przy doomie sie okazalo ze sa o kilka klas wyzej niz wiekszosc pragramistów. Kazdy producent/studio powinno wysylac przedstawicieli do ID, zeby sie uczyli jak optymalizowac gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TigerXP napisał:

Masz na mysli ostatniego dooma? Vulkan i opengl i te sprawy? Tak jak zawsze uwazalem tych gosci, (nie ma sie co oszukiwac, okreslili garunek FPS) tak przy doomie sie okazalo ze sa o kilka klas wyzej niz wiekszosc pragramistów. Kazdy producent/studio powinno wysylac przedstawicieli do ID, zeby sie uczyli jak optymalizowac gry.

Ta chodziło mi o ostatniego DOOM'a.

Bo tak na serio Jeżeli chodzi o Bethesdę to tylko ID Software ze wszystkich ekip u nich ma pojęcie słowa optymalizacja. No prey robione jest przez partaczy odpowiedzialnych za Dishonored 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Numenpl napisał:
1 godzinę temu, TigerXP napisał:

Masz na mysli ostatniego dooma? Vulkan i opengl i te sprawy? Tak jak zawsze uwazalem tych gosci, (nie ma sie co oszukiwac, okreslili garunek FPS) tak przy doomie sie okazalo ze sa o kilka klas wyzej niz wiekszosc pragramistów. Kazdy producent/studio powinno wysylac przedstawicieli do ID, zeby sie uczyli jak optymalizowac gry.

Ta chodziło mi o ostatniego DOOM'a.

Bo tak na serio Jeżeli chodzi o Bethesdę to tylko ID Software ze wszystkich ekip u nich ma pojęcie słowa optymalizacja. No prey robione jest przez partaczy odpowiedzialnych za Dishonored 2.

Arkane Studios to nie są partacze zapewniam. Nie potrafią optymalizować gier, ale same gry są... świetne. Pamiętasz Dark Messiah of Might and Magic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, MisioKGB napisał:

Arkane Studios to nie są partacze zapewniam. Nie potrafią optymalizować gier, ale same gry są... świetne. Pamiętasz Dark Messiah of Might and Magic?

To są partacze jeśli chodzi o optymalizację, natomiast nic nie pisałem czy ich gry są słabe bądź dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.5.2017 o 11:29, Numenpl napisał:

 

To są partacze jeśli chodzi o optymalizację, natomiast nic nie pisałem czy ich gry są słabe bądź dobre.

Ok ok jasne, nadinterpretowalem Twoja wypowiedź. Swoją drogą w kilka miesięcy podnieśli wymagane 8GB RAM do 16GB, właśnie jestem w trakcie zmiany sprzętu i przenoszę się z DDR3 na DDR4, ale 8GB. Nie uśmiecha mi się wydawać kolejnych 3 stów na drugą kość, żeby Prey mi na ultra chodził, co nie zmienia faktu, że sam upgrade daje wiele radochy :)

Edytowano przez MisioKGB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować