Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zwiastuny niszczą magię kina. I nie tylko. Felieton Trafienie Krytyczne

7 postów w tym temacie

Też nie oglądam zwiastunów filmowych. Najlepszym przykładem jest najnowszy "Obcy". Zobaczyłem jeden zwiastun i mam dość - i tak za dużo tam pokazano. W kolejnych to juz chyba mozna sobie sklecić cały film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feno napisał:

Też nie oglądam zwiastunów filmowych. Najlepszym przykładem jest najnowszy "Obcy". Zobaczyłem jeden zwiastun i mam dość - i tak za dużo tam pokazano. W kolejnych to juz chyba mozna sobie sklecić cały film.

Zgadzam się z tym. Za dużo tego wszystkiego. Powinni zrobić to w takim samym stylu jak zwiastun pierwszego Aliena - po prostu mistrzostwo. Aż chciałbym zobaczyć reakcje ludzi, którzy po raz pierwszy widzieli taki trailer w tamtych czasach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"I to nie tylko w odniesieniu do filmów. Do gier również. Dziś o grze wiemy dosłownie wszystko zanim ją jeszcze dostaniemy w ręce. Zwiastuny, newsy i cała reszta machiny promocyjnej, która ma skłonić nas do zakupy gry, zalewają nas informacjami. I nie ma już niespodzianek."

Och, ale niespodzianki są nadal. Zwłaszcza jak się kupi grę przed premierą, a potem się okazuje, że to kaszanka :)

"Wiecie jaki genialny był Fallout, jakie fantastyczne było Diablo, jak wgniatał w fotel Deus Ex czy Half-Life, jeśli się nie wiedziało nic o grze, zanim się zaczęło w nią grać?"

Takie pytanie do autora - te wymienione gry to miał oryginalne czy spiracone a może pożyczone od kolegi? Bo coś nie chce mi się wierzyć że dał 150 zł za kompletnie nieznaną grę. :)

Sam pamiętam wiele tych niesamowitych i zaskakujących gier, w które się zagrywałem za dzieciaka. Ale prawie żadnej z nich nie kupiłem. 150 zł to wtedy była ciężka kasa i na pewno bym nie wywalił jej na grę, której nie znam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Gram.pl napisał:

Wiecie jaki genialny był Fallout, jakie fantastyczne było Diablo, jak wgniatał w fotel Deus Ex czy Half-Life, jeśli się nie wiedziało nic o grze, zanim się zaczęło w nią grać?

Trailery filmowe wiszą mi  niczym przepuklina babci. Co do gier: jeśli marny zwiastun jest w stanie oddać to czym gra jest, jak się to gra, o czym etc, do tego stopnia, że psuje frajdę z gry, to taka gra nie jest warta mojej kasy i mojego czasu. BTW Jeśli się nic nie wiedziało o grze i brało się w ciemno, to się było pożałowania godnym zasmarkanym  (i przy okazji bogatym) "hype-sterem", który goni za tym co "na topie" zamiast świadomie konsumować to co lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One_of_the_Many napisał:
 

Takie pytanie do autora - te wymienione gry to miał oryginalne czy spiracone a może pożyczone od kolegi? Bo coś nie chce mi się wierzyć że dał 150 zł za kompletnie nieznaną grę. :)

Oczywiście, że spiracone :) Cmon, to był XX wiek jeszcze, nikt wtedy nie kupował gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KeyserSoze napisał:

Oczywiście, że spiracone :) Cmon, to był XX wiek jeszcze, nikt wtedy nie kupował gier :)

No i wniosek z tego prosty - na takie zaskakiwanie można sobie pozwolić z rzeczami, które są za friko. A gdy trzeba wyłożyć kasę to nikt nie będzie ryzykował tylko wcześniej postara się zapoznać z produktem. Do tego jeszcze dochodzi czas na eksperymentowanie, którego mieliśmy mnóstwo za młodu. Z filmami to pół biedy bo bilet do kina dużo nie kosztuje i dużo czasu nie wymaga. A z  grami już gorzej, zwłaszcza z tymi z wyższej półki. Także tutaj zdecydowanie nie zalecałbym brania czegokolwiek w ciemno.

Jeśli chcemy jednak pozostawać w kontekście gier to zaproponowałbym raczej granie bez poradników i wiki. Zwłaszcza w przypadku rozbudowanych gier MMO. Wydaje mi się, że wielu graczy poświęca radochę z odkrywania i zmierzania do celu na rzecz efektywności i najszybszego osiągnięcia tego celu. Poprzez postępowanie według czyichś wytycznych i różnorakich kalkulacji wykonanych przez kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować