Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rainbow Six Siege: powstała petycja w sprawie stworzenia pełnoprawnego sezonu z Polakami

5 postów w tym temacie

Wrzucajcie tą petycje na Tweetera z odpowiednimi hasztagami jak #RainbowSixSiege #Poland #Grom #FPS szybciej się rozniesie a i Ubisoft jako korpo prędzej zwróci uwagę jak to się rozniesie po Tweeterze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fang napisał:

Po wyborze Makarona francuskie firmy muszą pokazać że nie lubią Polaków :F

A może za PiSiorów i Karakale co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News nieco skrótowo mówi o pewnych rzeczach (w zasadzie - dla osób, które nie interesują się Siegem zapewne to wygląda jak ból du*y dla bólu du*y), więc parę rzeczy wyjaśnię.

Dlaczego ludzie są oburzeni brakiem polskiego sezonu? Przede wszystkim dlatego, że to jedyny sezon, który ucierpiał na skutek nowych pomysłów UbiSoft wobec rozwoju gry. Hong Kong został jedynie opóźniony, a Korea Południowa zadebiutuje formalnie zgodnie z planem (a czyż to nie ona jako ostatnia powinna ucierpieć najbardziej? tak przynajmniej podpowiada logika). Do tego, każda operacja to niejako święto dla danej jednostki. Pojawia się tematyczna mapa, tematyczne wyzwania i zawieszka na koniec sezonu (w takim kolorze jaką najwyższą rangę się zdobyło w danym sezonie). Dlatego tu nie chodzi tylko o zawartość, bo sami operatorzy się pojawią, ale bez całej tej otoczki wokół tego, co dla mnie odbiera trochę sens ich wprowadzania, bo stają się 'dodatkiem' do tych krajów, które swoje 'święto w Siege'u' dostają.

Kolejna sprawa to ilość postów o tym, że posiadacze season passa chcą zwrotu kasy. To nieco bardziej skomplikowana sprawa. Formalnie rzecz ujmując każdy posiadacz SP otrzyma to za co zapłacił, czyli operatorów na tydzień przed premierą i specjalne skórki na nich. Jednak samych operatorów da się odblokować za walutę w grze, z tego też powodu season pass w tej grze jest traktowany nieco jak lojalka, płacisz te 15-30€ (zależy czy bierzesz od razu czy czekasz na koniec sezonu, żeby złapać taniej i dostać prawie wszystkie profity) i sporo osób w Polsce kupiło właśnie tego season passa, żeby dać sygnał Ubi, że im się podoba, że będzie cały polski sezon. Tylko że nikt wtedy nie mówił, że polski sezon może wypaść. Bo tu właśnie nie chodzi o to części składowe sezonów - chodzi o całość. Jeśli czegoś braknie, to dla wielu graczy traci to nieco sens. Dlatego właśnie ludzie czują się oszukani.

Inna kwestia, to że poprawki dla tej gry są bardzo potrzebne, tylko że gracze prosząc się o nie raczej nie prosili się też o zmarnowanie trzech miesięcy gry i zniszczenie jednego sezonu. Ubi zatrudnia dość ludzi, żeby powiedzieć krótko i jasno, że mają tam najwidoczniej sporo nierobów lub olewusów, bo taki stan rzeczy się nie godzi. To co, jak zapowiadali Rok 2, to nie brali pod uwagę tego, że mogą nie zdążyć z projektowaniem rzeczy (pojawiła się informacja, że operacja Health pojawia się m.in. dlatego, że Hong Kong nie byłby gotowy na 23 maja)? No coś tu nie halo.

Oczywiście, bardzo szybko pojawiły się też spekulacje, że to polska operacja ucierpiała, bo wybory prezydenckie we Francji wygrał kandydat, który krytykował Polskę za zachowywanie normalności w całym tym unijnym śmietniku, więc jeśli dołożym do tego widmo Vivendi, to można sobie tak teoretyzować, ale na potwierdzenie tej tezy brak mocnych argumentów, oprócz tej rzeczonej jednej wypowiedzi E. Macrona. Do mnie to nie trafia, ale argument pojawia się na tyle często i jest tak chętnie powtarzany, że wspominam o nim z przyzwoitości.

Więc tak wygląda ta sprawa z mojej perspektywy, sam mam w Siege'u ponad 600h i naprawdę dobrze się bawię, bo to świetna gra (a od wszelakich innych shooterów online się tylko odbijałem), więc śledzę temat i liczę, że coś zmieni. Ironia sytuacji polega na tym, że w kolejny weekend w Katowicach odbędą się finały rozgrywek Pro League w Siege'u, podobno wtedy też ma się pojawić 'poprawiony roadmap dla Roku 2', jeszcze 'nowszy' niż ten który Ubi zamieściło w swoim newsie o Operacji Zdrowie. A jeśli mam zaproponować rozwiązanie od siebie, to powiem tylko tyle, że Ubi powinno przenieść którąś z operacji na pierwszy sezon roku trzeciego i zaproponować częściową refundację SPY2, jeśli chcesz go zachować lub całkowitą, jeśli przesunięto jednostkę, na której Ci zależało (wraz z usunięciem contentu jaki otrzymałeś do tej pory z SP2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować