Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

7 powodów, dla których wracamy do gier

8 postów w tym temacie

Trylogię Mass Effect przeszedłem już 7 razy. Trylogię Wiedźmina - 3 razy z czego dwójkę 10 razy. Skyrima przeszedłem 3 razy, Need for Speed The Run 6-7 razy, NFS Carbon 4 razy, NFS Underground 2 też z 3 razy. Minecrafta również przeszedłem już 3 razy. FlatOut 1 i 2 chyba z 5 razy. GTA IV 5 razy, Tomb Raider 2013 i Rise of the Tomb Raider po 3 razy każdą. Dark Souls narazie tylko raz, ale najpewniej dlatego, że stosunkowo niedawno zdecydowałem się na tą grę. SPORE również przeszedłem z 4 - 5 razy. Za to takie GTA V czy Life is Strange były fajne za pierwszym razem, ale jakoś nie chce i się ponownie ich przechodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za duzo osiagniec w tym temacie raczej nie mam, jedynie moge sie pochwalic ze wieska trójke przeszedlem 7 razy i gothica 2 jakies 9, badz 10. No i World of Warcraft, mam okolo 650 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jest [podobno] taki meme w sieci: Deus Ex, ilekroć o nim wspominasz, ktoś go reinstaluje ...ja tak mam z tą grą (choć problemy techniczne studzą mój zapał).

Poza tym nie podpadam pod żadną z powyższych kategorii. Jeśli były inne sposoby przejścia gry, to zrobiłem to jednym ciągiem, jeśli kręci mnie klimat gry to w ogóle ją odpalam itd. Osobna sprawa to modyfikacje: bywało, że tot się odpalało, ale zwykle były to totalne konwersje, nowe misje itp, nigdy zwykłe modyfikacje oryginału, więc to by nie podpadało u mnie pod powrót do gry.

2. Oprócz przykładu z Deus Ex wracam do pewnych gier "na zaproszenie do coopa". Gry są od grania nie gadania, i przenigdy nie "zgram się" z kimś, bo chcemy sobie porozmawiać.

3. Kolejny powód do powrotu do gry to internetowe dyskusje, gdzie lubię wspierać swoje argumenty grafikami, nagraniami, czy ogólnie wiedzą na świeżo z gry ew sprawdzać cudze argumenty w praktyce.

4. No i najważniejszy powód odpalania gry po latach - gdy piszę o niej jakiś materiał (obowiązkowo musi być masa świeżych wrażeń z gry, zrzutów i filmów ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się to w 1 grze: Warcraft 3, przeszedłem go 3 może 4 razy. Powód? Historia. Zakochałem się w tym świecie.

W 3 innych tytułach na mniejszą skalę.

- Morrowind, fajna gierka, ale dlaczego wracałem? Może dlatego, że za pierwszym razem mało zrozumiałem. Poza tym najlepsza z TESòw.

- Dragon Age 2, gierka nie jakaś super, ale trafiła w moment jak chciałem sobie ponapierdzielac bez głębszego myślenia. Po pierwszym przejściu po prostu odpaliłem grę jeszcze raz.

- FF VII, mistrzowski final fantasy. Zdarzyło mi się wrócić raz do tego tytułu po obejrzeniu filmu ff:av

Oczywiście nie liczę herosów do których się "wraca", żeby pyknac jakieś pvp, tekkenow itp.

Poza tym już dawno mnie nic nie natchnęło ( ostatni był DA2 o którym wspomniałem) do ponownego przejścia. Wiedźmin mimo że genialny to i tak poszedł szybko w odstawkę, nawet krew i wino mnie nie namówiło, żeby wyjąć z szuflady. Nie ma czasu na sentymenty, kiedy czasu brak, a gry wciąż wychodzą, więc wolę grać w coś nowego, czego jeszcze nie liznąłem niż łapać się za coś co mam za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2017 o 18:17, Primo3001 napisał:

Trylogię Mass Effect przeszedłem już 7 razy. Trylogię Wiedźmina - 3 razy z czego dwójkę 10 razy. Skyrima przeszedłem 3 razy, Need for Speed The Run 6-7 razy, NFS Carbon 4 razy, NFS Underground 2 też z 3 razy. Minecrafta również przeszedłem już 3 razy. FlatOut 1 i 2 chyba z 5 razy. GTA IV 5 razy, Tomb Raider 2013 i Rise of the Tomb Raider po 3 razy każdą. Dark Souls narazie tylko raz, ale najpewniej dlatego, że stosunkowo niedawno zdecydowałem się na tą grę. SPORE również przeszedłem z 4 - 5 razy. Za to takie GTA V czy Life is Strange były fajne za pierwszym razem, ale jakoś nie chce i się ponownie ich przechodzić.

Ja do pierwszej części ME mam już 5 podejście i nie mogę jej przejść. :/ Słyszałem, że kolejne części są lepsze, ale jak dla mnie jedynka to taka gra co najwyżej 6/10 i jakoś nie mogę się zmusić.

Osobiście przeszedłem masę gier kilka razy, aż ciężko wymieniać. Ale zauważyłem, im dalej w życie, tym rzadziej trafiają się gry, do których naprawdę chcę wracać i przeważnie grywam ponownie w gry z co najwyżej pierwszej dekady tego tysiąclecia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować