Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Świat World of Warcraft

65 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2006 o 21:02, DoomnY napisał:

Pytanie zadałem całkiem serio. Inne gry kiedyś się kończą i wędrują na półkę, a cel egzystencji
tej gry jest wręcz przeciwny... Wiele gier (choć nie wszystkie) przekazuje często pewne wartości,
opowiada ciekawą przygodę, zarysowuje pewne problemy - fikcyjne bądź rzeczywiste, natomiast
w World of WarCraft widzę tylko jeden argument - przesiedzieć jak najdłużej, żeby jak najlepiej
wyszkolic postać (tylko po co skoro i tak nie ujrzysz napisu "Victory" bądź "Game over"?).
Przykłady (ogólnikowe) z filmami akcji, komediami i książkami obyczajowymi, które podałeś są
idiotyczne, nawet nie ma co komentować. Siedź i graj w wartościowego (drogiego) WoW''a.


Po pierwsze, nie jestem żadnym fanatykiem WoW i proszę, żebyś nie pisał tekstów w stylu ''Siedź i graj w wartościowego (drogiego) WoW''a''. Po co ta napastliwość i nieuprzejmość? Jaki jest cel gry? Dobrze się bawić. Jeżeli gra to zapewnia przez długi czas, dlaczego ma się w nią nie grać? Natomiast jeśli gra się w gry wyłącznie po to, żeby je ukończyć i odłożyć na półkę, to rzeczywiście, WoW nie jest grą dla Ciebie. Proszę jednak, abyś poświęcił się i skomentował mój idiotyczny przykład: jaki jest cel oglądania filmów komedii, sensacyjnych? Gry są dla rozrywki, są jedną z jej gałęzi, służą jej. Oczywiście poza tym, że są tworzone dla pieniędzy.

Dnia 13.08.2006 o 21:02, DoomnY napisał:

...właściwie dobrze, że musicie płacić za tą grę, bo jeszcze więcej dzieci i często dorosłych-dzieci by się przy niej odmóżdżało.


Lepiej pograć w Dooma, albo jakąkolwiek inną grę, można się przecież tyle nauczyć... Nie to co ten WoW... Poza tym obraziłeś w tym momencie osoby dorosłe grające w WoWa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2006 o 21:17, turingowski napisał:

Ja gram w WoWa od roku, ale na prywatnych serwerach. Nie jestem aż tak głupi, żeby płacić za
granie.

To mi się szczegulnie podoba. Naprawdę uważasz że jak ktoś płaci to jest głupi? POmijam to że kradniesz grając na open server, bo jest to nielegalne.

Dnia 13.08.2006 o 21:17, turingowski napisał:

Ale jak dla mnie to powinno sie zrobić taki film o Tibii, bo gra o wiele gorsza, a więcej uzależnionych...nie
wiem od czego oni sie uzależniają...od tych pikseli?

W Tibię gram i mi się podoba, choć daleko mi do uzależnienia, gra jest gorsza od WoWa ale jest darmowa. Argument o pikselozie poraża bezsensem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 22:20, PsychoMan napisał:


> Ja gram w WoWa od roku, ale na prywatnych serwerach. Nie jestem aż tak głupi, żeby płacić
za
> granie.
To mi się szczegulnie podoba. Naprawdę uważasz że jak ktoś płaci to jest głupi? POmijam to
że kradniesz grając na open server, bo jest to nielegalne.
> Ale jak dla mnie to powinno sie zrobić taki film o Tibii, bo gra o wiele gorsza, a więcej
uzależnionych...nie
> wiem od czego oni sie uzależniają...od tych pikseli?
W Tibię gram i mi się podoba, choć daleko mi do uzależnienia, gra jest gorsza od WoWa ale jest
darmowa. Argument o pikselozie poraża bezsensem...


Tibia ma jeden zasadniczy plus - jest wyjatkowo klimatyczna - i sa ludzie co kupuja PACC poniewaz sa bardziej maniakalni i tibia im sie bardzo podoba. Sam gralem w tibie pol roku - wiec cie rozumiem

gdyby WoW nie mial abonamentu to by w niego gralo z 3 razy wiecej ludzi ;)
ale to tylko marzenia ........
a film o WoW''ie - to ma byc raczej tak na ksztalt dokumentu pewnie - z tego co tu napisano :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 23:05, Gol Galad napisał:

a film o WoW''ie - to ma byc raczej tak na ksztalt dokumentu pewnie - z tego co tu napisano :/

To nie ma być coś na kształt dokumentu, to ma być dokument :) I to jasno wynika z tektu:
Niezależna wytwórnia filmowa The Dead Workers Party zamierza stworzyć pełnometrażowy film dokumentalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 13:50, DoomnY napisał:

"Wielu ma nadzieję, że obraz przedstawi także negatywny wpływ WoW-a, często związany z uzależnieniem."
A jaki jest pozytywny?


Pozytywny? Nie musisz wydawać kasy na prostytutki/papierosy/piwo aby być *CooL* - wydaj na WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 21:17, turingowski napisał:

Ja gram w WoWa od roku, ale na prywatnych serwerach. Nie jestem aż tak głupi, żeby płacić za
granie.
Ale jak dla mnie to powinno sie zrobić taki film o Tibii, bo gra o wiele gorsza, a więcej uzależnionych...nie
wiem od czego oni sie uzależniają...od tych pikseli?


Haha. No to zacznę w punktach:

1. Gra w WoW na prywatnych serwerach, to nie jest gra w WoW - różnice są tak wielkie, że dnia by nie starczyło, aby je opisać.

2. Nie chcąc nikogo obrazić, uważam, że głupim jest ten, który jest oszustem/złodziejem (grając na prywatnych) i jeszcze nazywa ludzi uczciwych głupimi.

3. Tibia... niestety.... Niestety najczęstszym przypadkiem grających w nią są chłopcy w wieku 10 - 17 lat, którzy nie mają wystarczająco dobrych komputerów, aby pograć w coś innego, albo nie chce im się płacić abonamentu za grę. Często też grający w Tibię nie mają w domu żadnych oryginalnych płyt, a po szafach mają po 50 płyt z nielegalnym oprogramowaniem i grami. Wiem ponieważ miałem nieprzyjemność poznać trochę takich osób.

-----------
4. To, że World of Warcraft ma abonament jest rzeczą wspaniałą. Jest to dobra forma odizolowania mądrzejszych ludzi od tych, którzy mają w głowach jedynie piwo, seks, narkotyki a w grach jedynie wyzywają innych. Wejdź na jakiś serwer w Tibi na 25min do jakiegoś miasta z wieloma graczami. Co 4 to Polak, a co 2 wyzywa wszystkich innych od **** i ******.

--------------------------------
Wracając do tematu NEWS''a:
Filmik dokumentalny o WoW to może być coś wspaniałego, pod warunkiem, że zostanie to dobrze wykonane i bazowane na opowiadaniach doświadczonych w grze graczy. Sam mam wiele pięknych histori z WoW''a. Nie raz jak sobie przypomne niektóre momenty to mi się pojawiają łzy w oczach, ale czuję radość z tamtych chwil w grze. Ta gra może też zbliżyć ludzi, można w niej poznać wiele osób. Nie gram już jakiś czas, ale cały czas się kontaktuje z Anglikami z którymi grałem. Nawet nie raz bywam u nich.


--------------
I''m off. Cya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bardzo dobrze, że uniwersum Warcrafta rozwija się także poza grą komputerową. Dla mnie wszystko, co zawiera logo WoWa no okładce, pudełku etc. jest warte zakupienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Foilm o WoW to świetny pomysł i mam nadzieje że powstanie coś doruwnójącego rozmachem Władcy Pierścieni.
Poza tym wiele osób komentując zapomina o fakcie że jest to tylko gra (zabawa) dla niektórych droga dla innych nie, ale wciąż zabawa. Pisanie o kimś że jest głupi bo płaci czy bo gra w tę lub inną grę też są nie namiejscu, a czy gry odmóżdźaja też nie pasuje. Po to są ograniczenia wiekowe żeby dzieci (czyli większość komentujących) nie sięgała po tytuły nie odpowiednie dla nich. Zabawa to zabawa i trzeba znać je umiar to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 13:20, celebro napisał:

Foilm o WoW to świetny pomysł i mam nadzieje że powstanie coś doruwnójącego rozmachem Władcy
Pierścieni.


Nie dorówna bo to film dokumentalny będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczytałem sie w komętarzach i zgubiłem wątek przepraszam
Jeśli chodzi o dokumęt to też mi sie wydaje że to ciekawy pomysł i tylko od ekipy krecącej tem dokumęt zależy cze bedzie on żetelny cz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dla ludzi. Alkohol też, a zobacz co ludzie z nim uczynili. Zmierzam do tego, że do wszystkiego trzeba z umiarem, a dobrze wiesz ile ludzie poświęcają czasu na tą grę. Moja wypowiedź tak ostro zabrzmiała, bo mam uprzedzenie do tej gry. Widziałem co z ludźmi robiła. Sorry za wypowiedź.

Doom akurat jest grą pustą, nic pozytywnego nie wnoszącą do psychiki. Tak samo jak z każdą inną grą trzeba podchodzić z dystansem. Pozdro.

PS Czemu tak tego Doom''a się uczepiłeś :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 15:40, DoomnY napisał:

Wszystko dla ludzi. Alkohol też, a zobacz co ludzie z nim uczynili. Zmierzam do tego, że do
wszystkiego trzeba z umiarem, a dobrze wiesz ile ludzie poświęcają czasu na tą grę. Moja wypowiedź
tak ostro zabrzmiała, bo mam uprzedzenie do tej gry. Widziałem co z ludźmi robiła. Sorry za
wypowiedź.


A czemu do gry masz uprzedzenia? To do ludzi powinieneś mieć skoro dziwnie się zachowują grając w nią (wnioskując z twojej wypowiedzi) a nie samej gry! Widziałeś co z ludźmi robiła.. No to ja poproszę jakieś przykłady "co ta gra z nimi robiła" bardzo jestem ciekaw!:) Dokładnie alkohol jest dla ludzi, ale tylko tych co są inteligencji i znają granice używania tego specyfiku, to samo tyczy się gier komputerowych:) Nie tylko WoW-a:) A to że ktoś nie potrafi odróżnić świata rzeczywistego od realnego to jego własna wina nie gry! To oznacza że są głupi i nie zrównoważeni psychicznie:) Ja gram od 15 miesięcy, ale tylko gdy mam na to wolny czas. A tak grywam w piłkę, studiuję, pracuję, mam wspaniałą dziewczynę itp.. Długo by wymieniać 9i nie czyję że WoW jest czymś złym:) Ba twierdzę że dla mnie to lepsza rozrywka niż jakieś seriale. Czemu to pisze? Bo nie wiem skąd u ciebie uprzedzenie do gry? Nie gra winna ludzie, ale nie ci co ją stworzyli tylko co zapominają o rzeczywistości.

WoW zrobił swoje? Czyli co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz właściwe podejście do sprawy, ale myślę, że jesteś znikomym procentem. Załóżmy, że poświęcasz na granie w WoW 2 godziny dziennie (normalna dawka). Normalni WoW-maniacy poświęcają na to po 6-10 godzin, a więc prawie cały dzień. Nic poza siedzeniem przy komputerze i "ulepszaniem" postaci. Tylko po co? Moim zdaniem nie można tego już nazwać spędzaniem wolnego czasu czy chwilami zabawy.
Uważasz, że nie jest winą gry, że zmienia ludzi w jakieś "odmóżdżki" to powiedz mi jaki jest jej cel? Nigdy w niej nie wygrywasz, zawsze możesz "znaleźć coś lepszego". Tylko po co? Żeby czuć się lepszym od innych. Być cool jak wspomniał forumowicz Yennefer, który pieniądze wydaje na WoW''a zamiast na prostytutki/papierosy/piwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal nie widzę tutaj winy gry. To tak samo jakby winić pistolety i ich producentów za wszystkie morderstwa.

Winny jest człowiek. Nie gra. Niezależnie od tego jak się uzależnia.Nie można spychac winyza zachowanie ludzkie na niematerialne czynniki.

PS. River raid tez nie miał końca i jakoś nie uzależniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować