JoeXGamer

Bezrobotny bez wykształcenia 18latek szuka zawodu ...

12 postów w tym temacie

Tak jestem tym pechowcem który urąbał 2 rok szkolny i nie opłaca mi się już pozostać w szkole licealnej. Zainteresowania to oczywiście grafika komputerowa,znam języki programowania, granie w gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca? A czemu Ci sie nie opłaca? Czeka na Ciebie jakas super oferta pracy za niesamowite pieniadze, a moze CI sie po prostu nie chce? 

Dam Ci dobra rade, wróc do szkoly i skoncz chociaz ta srednia, a w miedzy czasie mozesz myslec co dalej i szukac ewentualnych innych opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez szkoły to na budowę do przyuczenia.

Co to znaczy 'znam języki programowania'? Potrafię samodzielnie zrealizować projekt, czy skończyłem kurs online na poziomie podstawowym?

Jeżeli chcesz pracować w IT, to najłatwiej zacząć jako tester - nie trzeba mieć studiów kierunkowych. Od razu Ci powiem, że na rozmowie rekrutacyjnej (o ile dostaniesz zaproszenie) zapytają dlaczego nie ukończyłeś szkoły średniej. Dla rekrutera będzie ogromnym ryzykiem przyjąć młodego człowieka bez jakiegokolwiek wykształcenia i doświadczenia zawodowego.

Dlaczego pechowcem? Uwaliłeś rok ze względu na niefortunny zbieg okoliczności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej - zaciśnij zęby i skończ chociaż średnią, po niej będziesz mógł sobie iść nawet na jakieś kursy albo szkoły policealne, gdzie zdobędziesz papier na te swoje umiejętności. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niby się nie opłaca? Jeju. Mój brat urąbał najpierw jeden rok w gimnazjum, potem rok w liceum, a jednak liceum skończył, zdał bardzo dobrze maturę, a teraz już kończy studia i jest przed obroną! Urąbanie roku czy dwóch nie stoi na żadnej przeszkodzie, trzeba chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwisy sprzątające. Półkowy w super/hipermarkecie. Nie wiem, jak teraz, jak sobie dorabiałem w czasie studiów, to była to ciężka fizyczna praca. Dają 2-3 dni na sprawdzenie i jak się nie nadajesz, to out. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi jest taka firma Infosys, przyjmują prawie każdego, byle tylko w miarę dobrze znać angielski i trochę Excela. To była moja pierwsza praca i było w porządku. Ale lepiej nie iść tam jeśli jest się leniem, bo trochę trzeba zapierdzielać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mi firmę, która chętnie przyjmie lenia i to bez wykształcenia. Wiadomo, że wszędzie trzeba się wykazać. Nie wystarczy być tylko pięknym i powabnym hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2018 o 11:18, jadysty napisał:

Znajdź mi firmę, która chętnie przyjmie lenia i to bez wykształcenia. Wiadomo, że wszędzie trzeba się wykazać. Nie wystarczy być tylko pięknym i powabnym hehe

Jeśli problemem potencjalnego pracownika był by tylko bałagan w papierach - tj np nieukończona szkoła, przyjął bym taką osobę na próbę, bo osobiście bardziej liczy się to, co dana osoba pokaże w praktyce a nie świstek.

Jeśli pracownik by się wykazał na próbnym i udowodnił, że nadaje się do tej roboty - dostał by prostą informację, idzie i zapisuje się do szkoły zaocznej żeby zrobić porządek z edukacją i wtedy ma szanse na awans i podwyżki.

Bo o ile da się w dziale HR przepchnąć zatrudnianie kogoś poniżej kwalifikacji o tyle awans czy podwyżka w corpo to już inna bajka bez porządku w papierach.
Aczkolwiek, jeśli pracownik w trakcie szkoły, np po 1.5 roku regularnie co semestr dostarcza zaświadczenie o zaliczonych egzaminach to tu też i podwyżka jest do załatwienia.

A pisze to z perspektywy osoby na kierowniczym stanowisku w dużym corpo medycznym [mowa oczywiście o pracownikach administracyjnych, pracownikach działu IT itp - nie ma mowy oczywiście o zatrudnieniu pielęgniarki czy lekarza który nie ma medyka ani ogólniaka więc też bez popadania w paranoję =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się