Zaloguj się, aby obserwować  
MisioKGB

Dostępność Kart Graficznych na polskim rynku

6 postów w tym temacie

Witam serdecznie

Wszedłem na jeden ze sklepów sprzedających części PC, żeby z ciekawości zerknać na cenę mojej karty graficznej. Okazało się, że nie dość, że jest droższa niż była to jeszcze nie jest dostępna. Posprawdzałem 3 inne sklepy i również tam GTX 1060 jest niedostępny. Co więcej w tych 3 sklepach nie było praktycznie żadnego 1060, 1070 i RX 470/480/570/580. Powiedzcie mi co to za fenomen?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie masowo je kupuja, bo oplaca sie nimi kopac rozne kryptowaluty, ktore od miesiecy ostro w gore ida. Dawniej tylko AMD byly oplacalne, teraz czasem nVidie tez sie oplaca brac. Znam osoby co po kilka tysiecy kart graficznych pokupowali ;) Ryzykowny biznes, bo oplacalnosc na plus lub minus moze z dnia na dzien sie duzo zmienic, ale poki co jest kura to znoszaca zlote jaja.

Pozostalym osobom moze sie oplacac sprzedawac obecne karty i dokladac do GTX 1080 lub GTX 1080 TI, ktore sa mniej oplacalne do kopania w przeliczeniu na 1 PLN, choc nawet te karty troche podrozaly patrzac na allegro w ostatnich tygodniach.

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎16‎.‎06‎.‎2017 o 17:09, kuba9876543210 napisał:

Ludzie masowo je kupuja, bo oplaca sie nimi kopac rozne kryptowaluty, ktore od miesiecy ostro w gore ida. Dawniej tylko AMD byly oplacalne, teraz czasem nVidie tez sie oplaca brac. Znam osoby co po kilka tysiecy kart graficznych pokupowali ;) Ryzykowny biznes, bo oplacalnosc na plus lub minus moze z dnia na dzien sie duzo zmienic, ale poki co jest kura to znoszaca zlote jaja.

Pozostalym osobom moze sie oplacac sprzedawac obecne karty i dokladac do GTX 1080 lub GTX 1080 TI, ktore sa mniej oplacalne do kopania w przeliczeniu na 1 PLN, choc nawet te karty troche podrozaly patrzac na allegro w ostatnich tygodniach.

 

A wiadomo kiedy wróci do normy?? Coś mi kiedyś do ucha wpadło że jak będzie premiera jakiejś nowej karty graficznej, ale czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2017 o 18:28, toMIXgaming napisał:

A wiadomo kiedy wróci do normy?? Coś mi kiedyś do ucha wpadło że jak będzie premiera jakiejś nowej karty graficznej, ale czy to prawda?

Na razie nie wiadomo, mam znajomego co ma 3 "kopalnie" i zamawia karty bezpośrednio u dystrybutora, a i tam dostępność kart jest prawie że zerowa. Nie mówiąc o graniu tylko o kopaniu ludzie rzucają się na używki mimo iż kosztują więcej niż kilka tygodni temu nówki. No ale taki mamy klimat, rynek w pewnym momencie się nasyci, bo tak na prawdę przeciętnemu kowalskiemu teraz kopanie się opłaci, jednak jeżeli nie będzie miał dostępu do taryfy dla przedsiębiorców na energię elektryczną to kopanie wyjdzie na granicy zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kindziukxxx napisał:

Na razie nie wiadomo

Wiadomo. Juz sie normują. Mozna znalezc po sklepach mase 1060tek 6gb w cenie do 1400 pln, a i 1070tki kosztuja troche ponad 2k pln. Czyli jest juz calkiem niezle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TigerXP napisał:

Wiadomo. Juz sie normują. Mozna znalezc po sklepach mase 1060tek 6gb w cenie do 1400 pln, a i 1070tki kosztuja troche ponad 2k pln. Czyli jest juz calkiem niezle.

To dobrze wiedzieć :)

znajomy który na poważnie siedzi w kopaniu tylko radki zamawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować