Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

CDP = Najbardziej postępowy wydawca na rynku

47 postów w tym temacie

Nie wiem jak wam ale mi się wydaje że cdp należy się medal za serie takie jak Extra klasyka i extra gra oraz za multum promocji irozumienie potrzeb graczy.I gratulacje za tłumaczy bo nie widiałEM GRY Z CDP ŻLE PRZETUMACZONEJ.I naturalnie grtulacje za gram pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 18:51, Ponury rzniwiaż napisał:

I gratulacje za tłumaczy bo nie widiałEM GRY Z CDP ŻLE PRZETUMACZONEJ.I naturalnie grtulacje za gram pl


Może z tłumaczeniem mało kiedy wpadli, ale z jakością nagrań ścieżek dźwiękowych wpadli conajmniej kilka razy, np. takie Diablo 2 LoD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 18:51, Ponury rzniwiaż napisał:

Nie wiem jak wam ale mi się wydaje że cdp należy się medal za serie takie jak Extra klasyka i extra gra oraz za multum promocji
irozumienie potrzeb graczy.I gratulacje za tłumaczy bo nie widiałEM GRY Z CDP ŻLE PRZETUMACZONEJ.I naturalnie grtulacje
za gram pl


No i do tego trzeba dodac platynowa kolekcje dzieki ktorej poznalem Morrowinda :P
I jeszcze wydanie AoE3 - kubek, poradnik, drzewko technologii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 18:51, Ponury rzniwiaż napisał:

Nie wiem jak wam ale mi się wydaje że cdp należy się medal za serie takie jak Extra klasyka i extra gra oraz za multum promocji
irozumienie potrzeb graczy.I gratulacje za tłumaczy bo nie widiałEM GRY Z CDP ŻLE PRZETUMACZONEJ.I naturalnie grtulacje
za gram pl


A czy to przypdakiem...nie jest podlizywanie sie :) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ścieżką dźwiękową to masz racje np. Gothic 2 i Noc Krika (dodatek) to głosy postaci sie rozniły z podstawki a z dodatku mi to akorat nie przeszkadza ale jest roznica w dzwiekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:12, Tomi_323 napisał:


A czy to przypdakiem...nie jest podlizywanie sie :) ??

To wolny kraj. Może chłop chce dostać grę jakąś lub 5 wPLN za obiektywny komentarz. ;)

BTW Rzniwiażu: literkę Ź robi się wciskając kombinację klawiszy ALT i X ("nie widiałEM GRY Z CDP ŻLE PRZETUMACZONEJ"). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie wydaje ze cdp jest najlepszym wydawca na rynku. Nie zebym sie podlizywal. Po prostu maja najlepsze gry, w ktorych robia najlepsze lokalizacje a poźniej je wydaja w najlepszych cenach, w najlepszych seriach(np.
eXtra klasyka albo platynowa kolekcja). I jeszcze pomysł z wPLN. Bomba !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:12, Tomi_323 napisał:

> Nie wiem jak wam ale mi się wydaje że cdp należy się medal za serie takie jak Extra klasyka i extra gra oraz za multum
promocji
> irozumienie potrzeb graczy.I gratulacje za tłumaczy bo nie widiałEM GRY Z CDP ŻLE PRZETUMACZONEJ.I naturalnie
grtulacje
> za gram pl

A czy to przypdakiem...nie jest podlizywanie sie :) ??

Nie to jest wazeliniarstwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:14, lurynowicz napisał:

> > > A czy to przypdakiem...nie jest podlizywanie sie :) ??
> > To wolny kraj. Może chłop chce dostać grę jakąś
lub 5 wPLN za obiektywny komentarz. ;)

BTW Rzniwiażu: literkę Ź robi się wciskając kombinację klawiszy ALT i X
("nie widiałEM GRY Z CDP ŻLE PRZETUMACZONEJ"). ;)

Jakoś za szybko pisalem nie kaplem sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może zamiast produkować setek nie mających wielkiego sensu tematów popukałbyś się w głowę i jeszcze raz pomyślał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 20:21, scooby01 napisał:

tylko ze ostatnio uciekaja im dobre tytuly i zamiast premier jest masa reedycji.
poza tym wszystko w porzadku :)

Reedycje akurat sa wpozo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 20:24, Vilmar napisał:

To może zamiast produkować setek nie mających wielkiego sensu tematów popukałbyś się w głowę i jeszcze raz pomyślał?

Jakich tam znowu setek raptem może z 9 tematów ale obiecuje że więcej nie bedzie skończla mi się wena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 20:25, Ponury rzniwiaż napisał:

Reedycje akurat sa wpozo

nie mowie ze sa zle, poniewaz sam je kupuje.
oczekuje jednak wiekszej ilosci premier - samym FEAR-em i AoE III zyc nie mozna :)
a jak juz wydaje sie Zlota Edycje to niech to bedzie kompletna edycja (nie moge darowac braku Gothica I w zlotym wydaniu :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 20:37, scooby01 napisał:

> Reedycje akurat sa wpozo
nie mowie ze sa zle, poniewaz sam je kupuje.
oczekuje jednak wiekszej ilosci premier - samym
FEAR-em i AoE III zyc nie mozna :)
a jak juz wydaje sie Zlota Edycje to niech to bedzie kompletna edycja (nie moge darowac
braku Gothica I w zlotym wydaniu :P)

Ale jest ich chyba trochę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubie cdp ale jezeli gothica 3 wyda w kinowej wersji popelnie samobojstwo, a jezeli w pelnej to z radosci zapadne w spiaczke, wybor nalezy do was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 20:39, Ponury rzniwiaż napisał:

Ale jest ich chyba trochę więcej.

zgadza sie i dlatego CDP ma pozycje lidera
ale caly czas na tym jechac nie mozna - konkurencja sie rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 19:45, pawbuk napisał:

mi tez sie wydaje ze cdp jest najlepszym wydawca na rynku. Nie zebym sie podlizywal. Po prostu maja najlepsze gry, w ktorych
robia najlepsze lokalizacje a poźniej je wydaja w najlepszych cenach, w najlepszych seriach(np.
eXtra klasyka albo platynowa
kolekcja). I jeszcze pomysł z wPLN. Bomba !!!


Niestety (bo kiedyś też tak uważałem), ale nie mogę się z tym zgodzić. Muszę przyznać, że CDP bardzo dużo zrobił dla rynku gier w Polsce; to właśnie Panowie (i Panie :-)) spod znaku CDP zaczęli na taką skalę polonizować gry (praktycznie wszystkie i przy bardzo wysokiej jakości), zrobili również niemałą rewolucję cenową poprzez wprowadzenie klasyki i innych serii. ... i dla mnie to by było na tyle, ponieważ ostatnie zmiany to tylko jedna, duża marketingowa promocja, która widząc po Waszych reakcjach udała się.

To teraz króciutko, czemu tak sądzę:
1. Nowy portal gram.pl zapowiadany jako rewolucja dla mnie nie stanowi nic rewolucyjnego, a nawet nic nowego. Ot co nowa szata graficzna, sklep z programem lojalnościowym, który tutaj przyjął postać wirtualnych pieniędzy, forum bez zmian. Co do pozostałych szumnie zapowiadanych nowości - to handel używanymi grami, który od dawna kwitnie w wielu portalach internetowych, dożywotnia gwarancja.... jest to nic innego jak fantastyczny chwyt marketingowy. Mam tylko pytanie co wtedy jak po wielu latach będę chciał skorzystać z tej gwarancji, a firmy CDP (choć tego nie życzę) nie będzie już wśród nas? Kto wówczas zajmie się obsługą gwarancyjną? Ale pomijając już samą kwestię dożywotniej gwarancji, to jeżeli skrócilibyśmy ją do czasu, w którym firma będzie istniała i uwzględnilibyśmy szybkość pojawiania się nowych wersji, to liczba osób korzystających z tej gwarancji to będzie promil. Jedyną zauważalną zaletą (chociaż w moim kilkunastoletnim dośw. z komputerami zdarzyło się to raz i nawet nie mnie) to możliwość wymiany uszkodzonej płyty.

2. Dobór gier, który dla wielu z Was jest idealny, a dla mnie właśnie jest przejawem, że z CDP jest coraz gorzej. Po pierwsze.. mnóstwo gier dla dzieci (nieproporcjonalna ilość w stosunku do innych tytułów), po drugie.. ograniczenie się do kilku gatunków z całkowitym pominięciem pozostałych. Chciałbym tylko zauważyć, że nie wszyscy są zwolennikami gier akcji i rpg. Rozumiem CDP, że idzie w tym kierunku (podpierając się jeszcze strategią), bo w końcu to przynosi zyski, ale dla mnie wartość firmy to głównie podejście do klientów i to najczęściej nie tych "z głównego nurtu" (jeżeli wiecie co mam na myśli). To jest jak z multipleksami, które mając wpływy z filmów made in hollywood, mogą pozowolić sobie na wyświetlanie filmów, na których będzie coprawda garstka ludzi (bez szans na wpływy), ale wiadomo, że firmie zależy na wszystkich.
Niestety w ostatnim czasie CDP stracił (pewnie też i zyskał) wielu dystrybutorów, a więc i tytułów. Ilość wydawanych gier spadła, z drugiej strony może ktoś powiedzieć, że liczy się jakość, a nie ilość. Jednak obecnie rynek gier komputerowych na świecie jest tak ogromny, że chcąc nie tracić dystansu do świata trzeba stawiać na ilość (przynajmniej te pozycje, które warte są polecenia)

3. To już bardziej ode mnie i może nawet nie powinnien być brany pod uwagę w dyskusji, ale kilka dni temu przysłuchiwałem się dyskusji o Dreamfallu, jak to źle, że CDP nie będzie go wydawał w Polsce. Osobiście, jeżeli tak by się stało, to gre sprowadzałbym z zachodu. Ponieważ gry przygodowe całkowicie firma CDP wycięła ze swojego planu to ja również nawet jeżeli jakimś cudem znalazłaby się, nie kupiłbym jej. W tej kwestii mam wielki żal do CDP, a pamiętam jak kiedyś w sporej ilości wydawali gry przygodowe.

4. Może już ostatnie (wystarczy tak na jeden raz) to kwestia rejestracji gier. Nie wiem jaki to ma cel (tyczy się to większości dystrybutorów w Polsce). Chyba tylko, żeby móc obserwować liczbę nabytych tytułów. Przez te kilka lat bodajże raz dostałem ofertę kupna upgrade po niższej cenie i to wszystko, a przecież można to było wykorzystać chociażby do informowania o pojawieniu się kolejnych patchy. Tak tylko dla porządku powiem, że mam chyba z 20 gier z CDP, teraz praktycznie już nie rejestruje bo to nie ma sensu...

Tak na koniec, wiem, że większość z Was nie będzie się z tym zgadzało. Cóż, każdy ma prawo do własnego zdania. Natomiast ja osobiście mimo wielkiej sympatii do CDP muszę powiedzieć, że stoi teraz na równii z innymi dystrybutorami w Polsce (pozostali naprawdę podnieśli poziom)

Pozdrawiam i życzę wszystkim wymarzonych gier :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 21:05, Lukas_1st napisał:

Niestety (bo kiedyś też tak uważałem), ale
nie mogę się z tym zgodzić. Muszę przyznać, że CDP bardzo dużo zrobił dla rynku gier w Polsce; to właśnie Panowie (i Panie
:-)) spod znaku CDP zaczęli na taką skalę polonizować gry (praktycznie wszystkie i przy bardzo wysokiej jakości), zrobili
również niemałą rewolucję cenową poprzez wprowadzenie klasyki i innych serii. ... i dla mnie to by było na tyle, ponieważ
ostatnie zmiany to tylko jedna, duża marketingowa promocja, która widząc po Waszych reakcjach udała się.

To teraz króciutko,
czemu tak sądzę:
1. Nowy portal gram.pl zapowiadany jako rewolucja dla mnie nie stanowi nic rewolucyjnego, a nawet nic nowego.
Ot co nowa szata graficzna, sklep z programem lojalnościowym, który tutaj przyjął postać wirtualnych pieniędzy, forum bez
zmian. Co do pozostałych szumnie zapowiadanych nowości - to handel używanymi grami, który od dawna kwitnie w wielu portalach
internetowych, dożywotnia gwarancja.... jest to nic innego jak fantastyczny chwyt marketingowy. Mam tylko pytanie co wtedy
jak po wielu latach będę chciał skorzystać z tej gwarancji, a firmy CDP (choć tego nie życzę) nie będzie już wśród nas?
Kto wówczas zajmie się obsługą gwarancyjną? Ale pomijając już samą kwestię dożywotniej gwarancji, to jeżeli skrócilibyśmy
ją do czasu, w którym firma będzie istniała i uwzględnilibyśmy szybkość pojawiania się nowych wersji, to liczba osób korzystających
z tej gwarancji to będzie promil. Jedyną zauważalną zaletą (chociaż w moim kilkunastoletnim dośw. z komputerami zdarzyło
się to raz i nawet nie mnie) to możliwość wymiany uszkodzonej płyty.


Ta gwarancja jest właśnie dla tego promila. Niech Cię o to głowa nie boli.

Dnia 02.11.2005 o 21:05, Lukas_1st napisał:

2. Dobór gier, który dla wielu z Was jest idealny,
a dla mnie właśnie jest przejawem, że z CDP jest coraz gorzej. Po pierwsze.. mnóstwo gier dla dzieci (nieproporcjonalna
ilość w stosunku do innych tytułów), po drugie.. ograniczenie się do kilku gatunków z całkowitym pominięciem pozostałych.
Chciałbym tylko zauważyć, że nie wszyscy są zwolennikami gier akcji i rpg. Rozumiem CDP, że idzie w tym kierunku (podpierając
się jeszcze strategią), bo w końcu to przynosi zyski, ale dla mnie wartość firmy to głównie podejście do klientów i to najczęściej
nie tych "z głównego nurtu" (jeżeli wiecie co mam na myśli). To jest jak z multipleksami, które mając wpływy z filmów made
in hollywood, mogą pozowolić sobie na wyświetlanie filmów, na których będzie coprawda garstka ludzi (bez szans na wpływy),
ale wiadomo, że firmie zależy na wszystkich.
Niestety w ostatnim czasie CDP stracił (pewnie też i zyskał) wielu dystrybutorów,
a więc i tytułów. Ilość wydawanych gier spadła, z drugiej strony może ktoś powiedzieć, że liczy się jakość, a nie ilość.
Jednak obecnie rynek gier komputerowych na świecie jest tak ogromny, że chcąc nie tracić dystansu do świata trzeba stawiać
na ilość (przynajmniej te pozycje, które warte są polecenia)


Moim zdaniem CDP zawsze wydawał specyficzne gry z konkretnych gatunków. Nie powiem, sam bym pograł w jakąś dobrą sportówkę (i nie mam tu na myśli serii FIFA od EA) albo wyścigi. Mi tam odpowiada bogata oferta np. cRPGów. A dzieci też mają prawo od czasu do czasu popykać na PC.

Dnia 02.11.2005 o 21:05, Lukas_1st napisał:

3. To już bardziej ode mnie i może nawet nie powinnien być
brany pod uwagę w dyskusji, ale kilka dni temu przysłuchiwałem się dyskusji o Dreamfallu, jak to źle, że CDP nie będzie
go wydawał w Polsce. Osobiście, jeżeli tak by się stało, to gre sprowadzałbym z zachodu. Ponieważ gry przygodowe całkowicie
firma CDP wycięła ze swojego planu to ja również nawet jeżeli jakimś cudem znalazłaby się, nie kupiłbym jej. W tej kwestii
mam wielki żal do CDP, a pamiętam jak kiedyś w sporej ilości wydawali gry przygodowe.


A powiedz mi, czy jest sens wydawać przygodówki w kraju, w którym nie znajdzie ona zbyt wielu nabywców? Jeżeli ktoś na bieżąco obserwuje rynek gier na PC ten wie, że od kilku lat trwa przygodówkowa recesja i niewiele osób kusi się na tworzenie gry przygodowej.

Dnia 02.11.2005 o 21:05, Lukas_1st napisał:

4. Może już ostatnie (wystarczy tak
na jeden raz) to kwestia rejestracji gier. Nie wiem jaki to ma cel (tyczy się to większości dystrybutorów w Polsce). Chyba
tylko, żeby móc obserwować liczbę nabytych tytułów. Przez te kilka lat bodajże raz dostałem ofertę kupna upgrade po niższej
cenie i to wszystko, a przecież można to było wykorzystać chociażby do informowania o pojawieniu się kolejnych patchy. Tak
tylko dla porządku powiem, że mam chyba z 20 gier z CDP, teraz praktycznie już nie rejestruje bo to nie ma sensu...

Tak
na koniec, wiem, że większość z Was nie będzie się z tym zgadzało. Cóż, każdy ma prawo do własnego zdania. Natomiast ja
osobiście mimo wielkiej sympatii do CDP muszę powiedzieć, że stoi teraz na równii z innymi dystrybutorami w Polsce (pozostali
naprawdę podnieśli poziom)

Pozdrawiam i życzę wszystkim wymarzonych gier :-)


Promocje masz: płacisz wPLN. Pewnie że troche sam żałuje że mam kilka gier z CDP jeszcze sprzed czasów elektronicznej rejestracji (np. pierwsza wersja Pompei z dodatkową Sagą: Gniew Wikingów w środeczku ^^) i guzik z tego mam. Ale każdą grę od CDP mam zarejestrowaną i jakoś nie narzekam. Mogę szybko wystawić ocenę i napisać recenzję, czego nigdy nie omieszkuję.

Również pozdrawiam. ;)

UWAGA! Nie odpowiadałem w imieniu redakcji GRAM ani firmy CD-Projekt! To wszystko to moja prywatna opinia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2005 o 21:05, Lukas_1st napisał:

Tak
na koniec, wiem, że większość z Was nie będzie się z tym zgadzało. Cóż, każdy ma prawo do własnego zdania.


No ja się akurat zgadzam w 100%, największą bolączką CDP jest niewiele premierowych gier. Gdyby nie gry Microsoftu, to końcówka roku byłaby kiepściuchna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować