Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nintendo nie widzi dla siebie potencjału w rynku PC

44 postów w tym temacie

W żadne! Nintendo to magia konsoli. Jak wstaną z łóżek PC Masterzy to rozegra się tutaj ładne piekło za pośrednictwem powyższego tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesuinęcie rynku PC w stronę konsol? Playstation i Xbox to teraz growe PC, dlatego większość gier stworzonych na konsole jest również wydawana na PC. Nie ma większych problemów z portem. Nintendo nie widzi zysku w PC ponieważ tworzy gry na własne konsole, które nijak mają sie do reszty, więc dla nich byłby to zbyt duży wydatek. Gdyby otworzyli oczy i przerzucili sięe na konsolę Xony lub Microsoftu, od razu zaczęli by wydawać gry na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trik polega na tym że dzięki takiemu podejściu Nintendo nie ma konkurencji. Pomimo tego że to firma starych dziadów którzy nie wiedzą co to internet (tak się zachowują) robią niesamowicie dobre gry i świetne (mimo że nie najmocniejsze) konsole.

Zresztą co tu dużo mówić. Mój 3DS jest zawsze w którejś kieszeni. Wyciągam go częściej niż telefon. Switch okazał się świetnym nabytkiem. Mogę spokojnie wziąć konsolę i walnąć się do głębokiego fotela z nią i sobie popykać. Jak mam ochotę, podepnę ją do kompa. Nie nadaje się do wożenia ze sobą (nie licząc podróży z torbą) ale za to świetnie nadaje się do łażenia z nią po domu.

Dodatkowo mieli kilka dobrych pomysłów. Drugi dotykowy wyświetlacz był strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu konsola ma nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o interfejs. Tym prostym trikiem rozwiązali wszelkie limitacje jakie mają kontrolery do PS czy X-klocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E3 zawsze było głównie nastawione na konsole, no ale japońskie korpo są znane z tego, że wolno nadrabiają to nie dziwne, że pan Kimishima dopiero teraz to dostrzegł. 

Zresztą - tak jak nie rozumiem prasy zachodniej, która czasami zachowuje się jakby miała olbrzymi ból tyłka o każdy pecetowy exclusive (wystarczy, ze jakaś głośniejsza gra jest zapowiedziana tylko na PC, zwykle kwestią godzin jest zanim jakiś portal zapyta o wersję konsolową) tak też nie rozumiem pytania Nintendo o pecety. Było z góry wiadomo, co odpowiedzą, sztuczne robienie szumu.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bambusek - a jakie to ma pc exy o ktore by byl szum , bo ja jakos codziennie po 10 razy zagladam na portale i zadnych nie widze , oprocz strategii ktore konsolowi gracze maja przewaznie w d*pie. 

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikko91 napisał:

Na PC jest CEMU, jest Dolphin, wystarczy :).
http://imgur.com/a/RmnJ1

I pieractwo ftw, ale tak tak, emulatory nie są tworzone do piratowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambusek napisał:

E3 zawsze było głównie nastawione na konsole, no ale japońskie korpo są znane z tego, że wolno nadrabiają to nie dziwne, że pan Kimishima dopiero teraz to dostrzegł. 

Zresztą - tak jak nie rozumiem prasy zachodniej, która czasami zachowuje się jakby miała olbrzymi ból tyłka o każdy pecetowy exclusive (wystarczy, ze jakaś głośniejsza gra jest zapowiedziana tylko na PC, zwykle kwestią godzin jest zanim jakiś portal zapyta o wersję konsolową) tak też nie rozumiem pytania Nintendo o pecety. Było z góry wiadomo, co odpowiedzą, sztuczne robienie szumu.

Buhahahaha, jakie to arcydzieło wyszło o któe było wiele szumu na PC? 

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stack_Black napisał:

Bambusek - a jakie to ma pc exy o ktore by byl szum , bo ja jakos codziennie po 10 razy zagladam na portale i zadnych nie widze , oprocz strategii ktore konsolowi gracze maja przewaznie w d*pie. 

Tak samo mógłbym napisać o konsolach - jakie one mają exy, oprócz strzelanek czy ścigałek, które PCtowi gracze mają przeważnie gdzieś. Głupi argument - skoro się nie interesujesz grami, które wychodzą na PC to czemu się dziwisz, że o nich nie słyszysz?

Oprócz strategii (a to jest bardzo szeroka grupa gier) PC mają też sporo MMO i RPG na wyłączność.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TobiAlex napisał:

Buhahahaha, jakie to arcydzieło wyszło o któe było wiele szumu na PC? 

World of Warcraft, Minecraft (zanim wypunktujesz, że gra jest dostępna na konsolach weź pod uwagę, że wylądowała na nich dopiero po kilku latach), Pillars of Eternity, X-COM, Civilization 4,5,6

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przypadkowo sprzedali tyle konsol ile Zeld. Jakby wydali Zeldę na PC to nikt by się nad ich konsolą nawet nie pochylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stack_Black napisał:

Bambusek - a jakie to ma pc exy o ktore by byl szum , bo ja jakos codziennie po 10 razy zagladam na portale i zadnych nie widze , oprocz strategii ktore konsolowi gracze maja przewaznie w d*pie. 

To widać omijałeś IGN od momentu ogłoszenia XComa 2, kiedy jeszcze był pecetowym exem :) Widać omijasz Polygamię, gdzie Maciek Kowalik ma straszny ból o brak strategii na konsolach :) 

 

1 godzinę temu, TobiAlex napisał:

Buhahahaha, jakie to arcydzieło wyszło o któe było wiele szumu na PC? 

 

XCom 2 na IGN, Pillarsy, Divinity: Original Sin. Zresztą jak tylko ogłoszono port PoE na konsole to od razu na Twitterze Obsidianów padło pytanie o port sequela (a przecież to nawet nie oni jedynkę przenoszą :D). To, że Ty czegos nie widzisz nie znaczy, że tego nie ma.

 

W ogóle reakcja Waszej dwójki, a zwłaszcza TobiegoAlexa pięknie kontrastuje z postem tego "wróża", co się tutaj pierwszy odezwał. Mieli "show" robić pecetowcy, a wystarczyło się otrzeć o krytykę konsolowców (zresztą nawet to nie miało miejsca, bo mówiłem tylko zachowaniu prasy), a już pędzą obrońcy uciśnionych. Dzięki :D 

Edytowano przez Bambusek
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bambusek wymieniles jakiegos Macka z polygami ktory , bez obrazy dla niego NIC nie znaczy i jest z krwi i kosci pcciarzem . Wciaz nie wymieniles zadnego hitu ex na pc tylko jakies sredniaki do kwadratu o ktorych gadaja tylko pc,ciarze. Dodam to juz z dwudziesty raz , ze to pctowcy sa najwiekszymi płaczusiami i zawsze probuja zakcentowac swoja wyzszosc nad konsolami , gdzie fakty zawsze sa i beda odwrotne. Dostajecie ochlapy z konsol bo nawet tworca nie chce sie przylozyc do tego malo znaczacego rynku. Gdyby na tych Pc byly pieniadze to bys mial tak samo dobrze dopracowana gre jak na konsoli ,pare bledow i tyle . Aha i pieknie kontrastujesz z tym pc placzusiem bo bronisz czego z zerowymi argumentami na zasadzie JA MAM PC I JEST NAJLPESZY!!!

  • Downvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stack_Black napisał:

Bambusek wymieniles jakiegos Macka z polygami ktory , bez obrazy dla niego NIC nie znaczy i jest z krwi i kosci pcciarzem . Wciaz nie wymieniles zadnego hitu ex na pc tylko jakies sredniaki do kwadratu o ktorych gadaja tylko pc,ciarze. Dodam to juz z dwudziesty raz , ze to pctowcy sa najwiekszymi płaczusiami i zawsze probuja zakcentowac swoja wyzszosc nad konsolami , gdzie fakty zawsze sa i beda odwrotne. Dostajecie ochlapy z konsol bo nawet tworca nie chce sie przylozyc do tego malo znaczacego rynku. Gdyby na tych Pc byly pieniadze to bys mial tak samo dobrze dopracowana gre jak na konsoli ,pare bledow i tyle . Aha i pieknie kontrastujesz z tym pc placzusiem bo bronisz czego z zerowymi argumentami na zasadzie JA MAM PC I JEST NAJLPESZY!!!

Za to Twoim jedynym argumentem nadal jest "Podobają mi się jedynie gry konsolowe więc PC jest do bani". Tak myślałem, że w końcu temat zejdzie do starego dobrego licytowania się która platforma ma lepsze gry - gdy żadna ze stron w ogóle nie jest zainteresowana grami wychodzącymi po drugiej stronie. Skąd się to bierze... dlaczego niektórzy mają taką silną potrzebę udowodnienia jak bardzo to, co mają, jest lepsze od tego co mają inni, i czerpią taką radochę z nabijania się z innych. Zalatuje to trochę kompleksami.

Poza tym, to mi wygląda na projekcję / przeniesienie. Bambusek nawet słowem nie wspomniał, że jego zdaniem PC jest lepsze od konsol. Został poproszony o wymienienie kilku exów na PC więc to zrobił. A to, że Ty odczytujesz to " JA MAM PC I JEST NAJLPESZY", albo, że usilnie starasz się te exy deprecjonować ("jakies sredniaki do kwadratu o ktorych gadaja tylko pc,ciarze" - no shit sherlock, gry wydane tylko na PC mało interesujące dla konsolowca!) raczej świadczy o tym, że sam wszędzie doszukujesz się porównania / rywalizacji między platformami.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One_of_the_Many -napisalem ci obszerna wypowiedz , ale jak to na gram nie dodalo , wiec nie mam zamiaru tracic czasu. Drugi raz przeczytaj moj kom tylko moze z otwarym umyslem. Aha i wymien mi te ex na PC w ktore chcialby kazydy zagrac , nawet ten szary kowalski , a nie gry tylko dla okreslonej bardzo waskiej grupy jak na rynek gier. Mozemy tak odbijac pileczke do konca swiata jak ty to napisales Shit Sherlocku

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stack_Black napisał:

One_of_the_Many -napisalem ci obszerna wypowiedz , ale jak to na gram nie dodalo , wiec nie mam zamiaru tracic czasu. Drugi raz przeczytaj moj kom tylko moze z otwarym umyslem. Aha i wymien mi te ex na PC w ktore chcialby kazydy zagrac , nawet ten szary kowalski , a nie gry tylko dla okreslonej bardzo waskiej grupy jak na rynek gier. Mozemy tak odbijac pileczke do konca swiata jak ty to napisales Shit Sherlocku

Ale Ty puściłeś tę piłkę do gry :)

Wydaje mi się, że mylisz "otwarty umysł" z "akceptowaniem Twoich racji".

Po co mam wymieniać ex, w który chcą wszyscy zagrać? Czemu to ma służyć? Każda platforma ma swoich fanów i swoje typy gier. Pierwotnym tematem nie była kłótnia która platforma jest lepsza (jakkolwiek bardzo chciałbyś do tego tematu zejść), tylko to, że bez sensu padają pytania o porty niektórych gier. W tym przypadku pytanie Nintendo o porty na PC, jak również wymienione przez Bambuska pytanie wydawców gier pecetowych o porty na konsole.

Nie interesuje mnie czy konsolowcy chcą grać w exy z PC. Jeśli takie gry są, to niech zostaną sportowane na konsole i wszyscy będa szczęśliwi. Ze swojej strony nie znam ani jednej gry na konsoli, której nie ma na PC, a w którą chciałbym zagrać. Więc tutaj też jestem szczęśliwy. 

Chciałeś by Bambusek wymienił znane exy na PC. Wymienił, ja dołożyłem kilka swoich. Odrzuciłeś je, bo jako gracz konsolowy nie jesteś nimi zainteresowany. No super, dlatego to nadal są exy. Tak samo exy konsolowe - nie są portowane na PC, bo byłoby to nieopłacalne gdyż zbyt mało osób jest tym zainteresowanych. Czy naprawdę wartość platformy mierzysz tym ile exów dana platforma ma, w które właściciele innych platform chcieliby zagrać a nie mogą?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Stack_Black napisał:

Bambusek wymieniles jakiegos Macka z polygami ktory , bez obrazy dla niego NIC nie znaczy i jest z krwi i kosci pcciarzem .

Wciaz nie wymieniles zadnego hitu ex na pc tylko jakies sredniaki do kwadratu o ktorych gadaja tylko pc,ciarze. Dodam to juz z dwudziesty raz , ze to pctowcy sa najwiekszymi płaczusiami i zawsze probuja zakcentowac swoja wyzszosc nad konsolami , gdzie fakty zawsze sa i beda odwrotne. Dostajecie ochlapy z konsol bo nawet tworca nie chce sie przylozyc do tego malo znaczacego rynku. Gdyby na tych Pc byly pieniadze to bys mial tak samo dobrze dopracowana gre jak na konsoli ,pare bledow i tyle . Aha i pieknie kontrastujesz z tym pc placzusiem bo bronisz czego z zerowymi argumentami na zasadzie JA MAM PC I JEST NAJLPESZY!!!

O kurde, komentarz jakby żywcem wyciagniety z początku wieku. A myślałem, że takie dinozaury to już wyginęły :) 

"Wciaz nie wymieniles zadnego hitu ex na pc tylko jakies sredniaki do kwadratu o ktorych gadaja tylko pc,ciarze." a zaraz potem "Dodam to juz z dwudziesty raz , ze to pctowcy sa najwiekszymi płaczusiami i zawsze probuja zakcentowac swoja wyzszosc nad konsolami, gdzie fakty zawsze sa i beda odwrotne" - Ty to chyba w masce gazowej siedzisz, bo nie wierzę, ze można tak śmierdzieć hipokryzją i się nie udusić.

Zresztą wolę 10 razy "pcciarza płaczusia", który potrafi docenic grę i przyznać, ze chciałby w nia zagrać na swojej platformie niż takiego "mastaha" jak Ty, który będzie krzyczał, że gry ze znienawidzonej to "średniaki do kwadratu". Zresztą to Ciebie najbardziej boli - masz swój świat, w którym tylko konsole maja hity i nie potrafi do Ciebie dotrzeć, że pecety jednak też maja i są tacy, którzy mają konsole i tych gier jednak zazdroszczą. Bo Ty nie zazdroscisz, to nikt na pewno tego nie robi. Ten "jakiś Maciek" odpowiada na Polygami za cały dział recenzji, no ale Ty pewnie założyłeś, że mówie o jakimś randomowym użytkowniku z komentarzy. Urocze. 

"Dostajecie ochlapy z konsol bo nawet tworca nie chce sie przylozyc do tego malo znaczacego rynku" - a potwierdzajacym to faktem jest wzrost gier multiplatformowych od studiów zewnętrznych, niezwiązanych z żadnym producentem konsoli, prawda? I to nawet z Japonii, która do niedawna nie wiedziała, że na pecetach można uruchomić coś poza hentaicami :)

"Gdyby na tych Pc byly pieniadze to bys mial tak samo dobrze dopracowana gre jak na konsoli" - w jakiej jaskini przespałeś ostatnie kilka lat? 

"Aha i pieknie kontrastujesz z tym pc placzusiem bo bronisz czego z zerowymi argumentami na zasadzie JA MAM PC I JEST NAJLPESZY!!!" - o, a jednak coś sensownego umiesz napisać (co prawda dlatego, że nie wiesz co piszesz, ale i tak doceniam starania). Nigdzie nie napisałem co jest najlepsze, więc faktycznie z mówiacym tak "pc płaczusiem" kontrastuję. Tutaj pełna zgoda :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować