Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jaka jest najpopularniejsza karta graficzna wśród graczy? Steam odpowiada

22 postów w tym temacie

Szczerze myślałem że większość graczy wydaje więcej kasy na pc. Wychodzi na to że topowe pc ma niewiele osób co mnie dziwi bo takie gtx1080 idą jak woda, był czas ze nigdzie nie mogłem zamówić. Co do danych dla 4k to się nie dziwie bo za wcześnie moim zdaniem na to. Nawet mając gtxa 1080 gry działają różnie w 4k, nie mówiąc już o samej cenie karty, i faktem że przecież musisz mieć monitor 4k a jak już kupuje się monitor to na lata więc dobrze by było żeby był odpowiednio duzy i miał już ten g-sync,freesync, a topowe monitory dla graczy 4k są w cenach kosmicznych, już tańsze są gtxy1080ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dobry komp z 1080 to +7k PLN w górę. Kupują go raczej ludzie z kasą. Ludzie którym komp służy również do pracy. Taki monitor 4K wcale nie jest taki atrakcyjny. Sam niedawno wymieniałem sprzęt. 1920x1080 i 144hz. Bardziej interesował mnie czas reakcji i odświeżanie niż rozdzielczość.

BTW, mnie bardziej dziwi ram. 8GB? Na mojej karcie jest 11GB :-D Myślałem że dzisiaj ludzie biorą minimum 16. Jeżeli mówimy o zakupach na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MisticGohan_MODED napisał:

Zadziwił mnie fakt ilu użytkowników używa w10... pewnie z konieczności xp

W lutym tego roku przeniosłem się z XP na W10 tylko dlatego, że Blizzard kończył wsparcie Diablo 3 na XP.

Gdyby tego nie zrobił, do dziś używałbym XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, MisticGohan_MODED napisał:

Zadziwił mnie fakt ilu użytkowników używa w10... pewnie z konieczności xp

Mnie za to dziwi dlaczego ludzie opierają się nowej technologii. Z sentymentu, czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, fenr1r napisał:

Mnie za to dziwi dlaczego ludzie opierają się nowej technologii. Z sentymentu, czy co?

Nie nazwałbym tego opieraniem, sam bardzo dlugo siedzialem na XP i teraz siedzialbym na W7 gdyby nie to ze mam 1060tke i musiałem wrzucic W10. Niektórzy ludzie nie zmieniaja systemów, bo po prostu nie maja takiej potrzeby. A skoro nie ma potrzeby to po co zmieniac cos co dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, TigerXP napisał:

Nie nazwałbym tego opieraniem, sam bardzo dlugo siedzialem na XP i teraz siedzialbym na W7 gdyby nie to ze mam 1060tke i musiałem wrzucic W10. Niektórzy ludzie nie zmieniaja systemów, bo po prostu nie maja takiej potrzeby. A skoro nie ma potrzeby to po co zmieniac cos co dziala.

Jak ktoś siedzi na XP i mu sie podoba to ok, ale czemu nie zrobić aktualizacji z 7 a tym bardziej 8 skoro była okazja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danoniero napisał:

Szczerze myślałem że większość graczy wydaje więcej kasy na pc. Wychodzi na to że topowe pc ma niewiele osób co mnie dziwi bo takie gtx1080 idą jak woda, był czas ze nigdzie nie mogłem zamówić. Co do danych dla 4k to się nie dziwie bo za wcześnie moim zdaniem na to. Nawet mając gtxa 1080 gry działają różnie w 4k, nie mówiąc już o samej cenie karty, i faktem że przecież musisz mieć monitor 4k a jak już kupuje się monitor to na lata więc dobrze by było żeby był odpowiednio duzy i miał już ten g-sync,freesync, a topowe monitory dla graczy 4k są w cenach kosmicznych, już tańsze są gtxy1080ti.

A mnie zdziwiło, że tak dużo graczy ma juz karty z linii 10X0. Pamiętaj, że do tego zestawienia łapią się wszyscy gracze - nie tylko ci, którzy kupowali kompa ostatnio. Ale również ci, którzy kupowali go 2,3, 4 lata temu, jak również gracze niedzielni siedzący na laptopach. 

Poza tym coś mi się w tych danych nie zgadza. http://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/

Pokazuje, że wśród kart z DX12 (które stanowią 76,84% wszystkich kart) Nvidia 1060 obecnie (czerwiec) stanowi 6.29%, co się przekłada na 4,83 % wszystkich graczy

Skąd w takim razie liczba 3,23%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, już widzę. Ktoś źle czyta te statystyki (oczywiście nie pani Katarzyna, ponieważ jedynie przepisała inny artykuł. W takim razie autor tamtego artykułu).

Liczby wyciągnięte z http://store.steampowered.com/hwsurvey/directx/

3,23% - to procent z graczy z Win 10 i kartą zgodną z DX12. Nie obejmuje graczy z innym systemem niż win 10, ani słabszymi kartami graficznymi, nieobsługującymi DX12.

trzeba patrzeć tutaj i użyć kalkulatora: http://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Headbangerr napisał:

To jak to? Przecież gracze konsolowi mają 4k już dawno! Czyżby to nie było prawdziwe 4k? ;PPP

Czy Ty czasem nie pomyliłes tematów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danoniero napisał:

Szczerze myślałem że większość graczy wydaje więcej kasy na pc. Wychodzi na to że topowe pc ma niewiele osób co mnie dziwi bo takie gtx1080 idą jak woda, był czas ze nigdzie nie mogłem zamówić. Co do danych dla 4k to się nie dziwie bo za wcześnie moim zdaniem na to. Nawet mając gtxa 1080 gry działają różnie w 4k, nie mówiąc już o samej cenie karty, i faktem że przecież musisz mieć monitor 4k a jak już kupuje się monitor to na lata więc dobrze by było żeby był odpowiednio duzy i miał już ten g-sync,freesync, a topowe monitory dla graczy 4k są w cenach kosmicznych, już tańsze są gtxy1080ti.

Po pierwsze GTX1080 to idzie do kopania :D stąd problem z ich dostępnością. Po drugi, po co gracze PCMR mają zmieniać sprzęt, skro tam tylko Dota2, PUBG i ew. CS:GO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, TobiAlex napisał:

Po pierwsze GTX1080 to idzie do kopania :D stąd problem z ich dostępnością. Po drugi, po co gracze PCMR mają zmieniać sprzęt, skro tam tylko Dota2, PUBG i ew. CS:GO?

Tobi wystarczy ze w temacie o nintendo sie zblazniles, tutaj tez musisz sie osmieszac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Danoniero napisał:

Szczerze myślałem że większość graczy wydaje więcej kasy na pc. Wychodzi na to że topowe pc ma niewiele osób co mnie dziwi bo takie gtx1080 idą jak woda, był czas ze nigdzie nie mogłem zamówić. Co do danych dla 4k to się nie dziwie bo za wcześnie moim zdaniem na to. Nawet mając gtxa 1080 gry działają różnie w 4k, nie mówiąc już o samej cenie karty, i faktem że przecież musisz mieć monitor 4k a jak już kupuje się monitor to na lata więc dobrze by było żeby był odpowiednio duzy i miał już ten g-sync,freesync, a topowe monitory dla graczy 4k są w cenach kosmicznych, już tańsze są gtxy1080ti.

Cóż, sam chciałem w ub. roku zakupić GTX 1080 ale forumowicze stwierdzili, ze taka karta nie jest do niczego potrzebna w rozdzielczości FHD. Cóż, niekoniecznie mieli rację, gdyż np. takie GTA V potrafi chrupnąć nawet w 1080p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, lis_23 napisał:

Cóż, sam chciałem w ub. roku zakupić GTX 1080 ale forumowicze stwierdzili, ze taka karta nie jest do niczego potrzebna w rozdzielczości FHD. Cóż, niekoniecznie mieli rację, gdyż np. takie GTA V potrafi chrupnąć nawet w 1080p.

Jezeli jakas gra chrupie na gtx 1080 w full hd to wina gry, nie karty. Kupywanie czegos takiego do full hd mija sie po prostu z celem, wiec dobrze Ci doradzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, TigerXP napisał:

Jezeli jakas gra chrupie na gtx 1080 w full hd to wina gry, nie karty. Kupywanie czegos takiego do full hd mija sie po prostu z celem, wiec dobrze Ci doradzono.

Niestety, mam GTX 1070, bo jak piszę wyżej, forumowicze odradzili mi zakup 1080.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro niektórym taki Tekken 7 chodzi na wysokich ustawieniach przy GTX 970 to faktycznie nie ma co przepłacać za modele 1070 czy 1080. Jak niedługo będę wymieniał kartę to raczej na bank wezmę 1060 z minimum 6gb pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.07.2017 o 14:44, fenr1r napisał:

Jak ktoś siedzi na XP i mu sie podoba to ok, ale czemu nie zrobić aktualizacji z 7 a tym bardziej 8 skoro była okazja?

Bo na win 8, 8.1 i 10 nie wszystkie gry chodzą jak należy. Mam dwa systemy na kompie na osobnych dyskach Windows vista HP 64bit i Win10 HP 64 bit, a to z powodu jak to starsze gry z np. serii Batman Arkham nie chcą działać mi na win 10 a na Vista zero problemu. 

Swoją drogą co do tematu GTX 750 Ti nadal na drugim miejscu. Szczerze nie dziwię się ani trochę, bo sam jestem posiadaczem GTX 750 ti i jest to porządna karta do grania nawet w 1080p w niektóre nowe gry.B| 

Edytowano przez Numenpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować