Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft: Remastered - nadarzyła się okazja, by gra znów zalśniła

6 postów w tym temacie

Jak dla mnie era tych dobrych prawdziwych RTS'ów (moim zdaniem) powróciła, co prawda w wersji przemistrzenia (remastera :P ) ale jednak są. Najpierw Starcraft, no a trochę później Age of Empires Definitive Edition :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Remaster zawiera bugi, ktorych nie bylo w oryginale.. Po nowym patchu nawet oryginal zawiera bugi, ktorych tam nie bylo... Mam nadzieje ze nie zepsuja tej gry ale im nie ufam... Ludzie, ktorzy nie graliw  te gre od wielu lat albo, ktorzy  dopiero chca zagrac w Remastera mysla ze grafika jest ta sama tylko ladniejsza ale to nie prawda bo zmieniono bardzo duzo. Inaczej wrecz obco wygladaja jednostki i budynki oraz UI a sama gra zawiera teraz pewne bugi, ktorych nie bylo w oryginale. Trzeba tez pamietac ze mowili iz niczego poza jakoscia grafiki nie zmienia ale wiele elementow menu sie zmienilo po zainstalowaniu patcha 1.18 nie ma juz przycisku whisper, rubryki wygladaja znaczaco inaczej (trudno sie zorientowac) i obco. Najbardziej obawiam sie czy za pare miesiecy albo lat nie sprobuja zmodernizowac gry tak aby pasowala do dzisiejszych standardow... Mowiac krotko nie ufam im i narazie nie uspokoili mnie tym co zrobili czy tez zmienili. Moge miec jedynie nadzieje ze wszystko bedzie dobrze ale nie jestem jedyna osoba, ktora jest niezwykle ostrozna czy wrecz wroga wobec tych zmian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CDRV napisał:

Remaster zawiera bugi, ktorych nie bylo w oryginale.. Po nowym patchu nawet oryginal zawiera bugi, ktorych tam nie bylo... Mam nadzieje ze nie zepsuja tej gry ale im nie ufam... Ludzie, ktorzy nie graliw  te gre od wielu lat albo, ktorzy  dopiero chca zagrac w Remastera mysla ze grafika jest ta sama tylko ladniejsza ale to nie prawda bo zmieniono bardzo duzo. Inaczej wrecz obco wygladaja jednostki i budynki oraz UI a sama gra zawiera teraz pewne bugi, ktorych nie bylo w oryginale. Trzeba tez pamietac ze mowili iz niczego poza jakoscia grafiki nie zmienia ale wiele elementow menu sie zmienilo po zainstalowaniu patcha 1.18 nie ma juz przycisku whisper, rubryki wygladaja znaczaco inaczej (trudno sie zorientowac) i obco. Najbardziej obawiam sie czy za pare miesiecy albo lat nie sprobuja zmodernizowac gry tak aby pasowala do dzisiejszych standardow... Mowiac krotko nie ufam im i narazie nie uspokoili mnie tym co zrobili czy tez zmienili. Moge miec jedynie nadzieje ze wszystko bedzie dobrze ale nie jestem jedyna osoba, ktora jest niezwykle ostrozna czy wrecz wroga wobec tych zmian...

Interfejs czatu i pozycje menu odnoszące się do sieci i społeczności zostało zmienone aby dostosować grę do dzisiejszej battle.net'u czy też tam blizzard.netu - to chyba logiczne. 

Cały czasz piszesz o "pewnych bugach" - jakie to bugi? Przedstaw screeny, nagrania itd. Oglądałem mnóstwo materiałów o tym remasterze i nikt nie zwrócił na nic uwagi. Wręcz przeciwnie - remaster jest szeroko w necie chwalony, nie zmieniono mechaniki, jest nadal taka sama, po za drobnymi zmianami w opcjach społecznościowych gry odświeżono wygląd budowli, jednostek i terenu oraz dodali wsparcie dla wyższych rozdzielczości. Dodatkowo z tego co wyczytałem na US forach, dźwięk także jest wyższej jakości. 

Porównanie oryginału z remasterem :

https://www.youtube.com/watch?v=QZLnnAgEQ6Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotleciq napisał:
CDRV napisał:

Remaster zawiera bugi, ktorych nie bylo w oryginale.. Po nowym patchu nawet oryginal zawiera bugi, ktorych tam nie bylo... Mam nadzieje ze nie zepsuja tej gry ale im nie ufam... Ludzie, ktorzy nie graliw  te gre od wielu lat albo, ktorzy  dopiero chca zagrac w Remastera mysla ze grafika jest ta sama tylko ladniejsza ale to nie prawda bo zmieniono bardzo duzo. Inaczej wrecz obco wygladaja jednostki i budynki oraz UI a sama gra zawiera teraz pewne bugi, ktorych nie bylo w oryginale. Trzeba tez pamietac ze mowili iz niczego poza jakoscia grafiki nie zmienia ale wiele elementow menu sie zmienilo po zainstalowaniu patcha 1.18 nie ma juz przycisku whisper, rubryki wygladaja znaczaco inaczej (trudno sie zorientowac) i obco. Najbardziej obawiam sie czy za pare miesiecy albo lat nie sprobuja zmodernizowac gry tak aby pasowala do dzisiejszych standardow... Mowiac krotko nie ufam im i narazie nie uspokoili mnie tym co zrobili czy tez zmienili. Moge miec jedynie nadzieje ze wszystko bedzie dobrze ale nie jestem jedyna osoba, ktora jest niezwykle ostrozna czy wrecz wroga wobec tych zmian...

Interfejs czatu i pozycje menu odnoszące się do sieci i społeczności zostało zmienone aby dostosować grę do dzisiejszej battle.net'u czy też tam blizzard.netu - to chyba logiczne. 

Cały czasz piszesz o "pewnych bugach" - jakie to bugi? Przedstaw screeny, nagrania itd. Oglądałem mnóstwo materiałów o tym remasterze i nikt nie zwrócił na nic uwagi. Wręcz przeciwnie - remaster jest szeroko w necie chwalony, nie zmieniono mechaniki, jest nadal taka sama, po za drobnymi zmianami w opcjach społecznościowych gry odświeżono wygląd budowli, jednostek i terenu oraz dodali wsparcie dla wyższych rozdzielczości. Dodatkowo z tego co wyczytałem na US forach, dźwięk także jest wyższej jakości. 

Porównanie oryginału z remasterem :

https://www.youtube.com/watch?v=QZLnnAgEQ6Y

Nie mam takiego dowodu gdyz nie sadzilem ze musze cos udowadniac...  skryoo1004 byly progamer na twitchu grajac w spaczowana wersje SC:BW zauwazyl takowe bledy i zrobil o nich temat na forum.. Chodzilo o to ze gdy zbyt szybko zaznacza jednostki+ uzywa bindow do ich kontroli nowa wersja SC jest zbyt czula i potrafi zaznaczyc robotnikow tak ze i oni ida do walki zamiast pracowac.. Ciezko jest to opisac to trzeba zobaczyc i on nagral filmik z tym bledem. Ogolnie byl wielce zniesmaczony faktem ze w starym sc wszystko dzialalo jak nalezy a nowa wersja ma bledy, ktorych nie zawierala stara... Co do mnie to gram w ta gre od 1997 roku i zwyczajnie widze jak wiele zmieniono... Wiekszosc ludzi, ktorzy chwala nowego SC nie jest wieloletnimi graczami albo zawodowcami i wiedza wielkie gucio o tej grze. Dla wiekszosci nawet grafika wyglada tak samo co jest jawnym dowodem na brak obycia z gra.... Wielu koreanczykow na Fishu jest zlych na zmiany i dopoki moga nie uzywaja nawet nowego patch twierdzac ze zmiany poszly zbyt daleko... Ostatecznie mam tylko nadzieje ze za jakis czas nie zaczna zmieniac niczego w mechanice (swiadomie) aby przypodobac sie nowym graczom..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować